Házipatika fórum: Endometriosis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • Utolsó »

Endometriosis

#1481 keyomarti 2009. 06. 09. - 09:09:40

A.! Szerintem jól teszed, hogy akkor megvárod az eredményt. Ha viszont úgy érzed, hogy nem nőgyógyászati - akkor a megfelelő dokit kéne meglátogatni. Nem figyelsz az emésztésedre? Miket eszel, könnyűt -nehezet, sokat-keveset stb., és akkor hogy állsz ezzel az egész székelési ingerrel? Lehet, hogy ez "simán" csak emésztési probléma? Vagy akár az idegállapotoddal is összefügghet. Ideges vagy, stressz..stb. Remélem minél előbb kiderül, hogy mi van Veled, reméljük, hogy nem endo. Szép napot!

#1482 Bajbiii 2009. 06. 09. - 06:24:35

Szia Anikó! Nekem is azt mondta a dokim, hogy ha majd akarok gyereket és nem sikerül akkor végezzük el ezt a laproszkopiai vizsgálatot. Igaz nekem majdnem 100%, hogy endom van. Egy kis kinövésem van, és mensi első napján görcsöltem nagyon. Most folyamatos gyógyszert szedek és nincs semmi bajom. Endómat másfél éve vette észre a doki, és azóta nem változott.

#1483 mate0807 2009. 06. 08. - 19:32:58

Szia Márti! Nagyon köszi a választ. Hüvelyi UH és sima hasi UH is volt, de egyik sem mutatott semmit a miómán kívül, de az annyira pici, hogy az nem okozhat ilyen panaszokat. Hát azt hiszem megvárom a végbél tükrözés szövettani eredményét, aztán ha az negatív, akkor elmegyek egy másik nődokihoz. Amúgy nekem tényleg a székelési inger a fő panaszom, pl most napok óta egyáltalán nem fájt semmi, de ez az inger teljesen kiborít. Üdv. A.

#1484 keyomarti 2009. 06. 08. - 18:24:17

Szia Anikó! :s nem is tudom mit mondjak.. Én már azt csináltam, hogy minél több dokihoz mentem, hogy ki mit mond... na nem azért mert annyira ráértem de úgy gondoltam, járjunk már a végére, valaki mondja már meg mi a bajom. Éppen ezért mentem ide-oda, különböző vizsgálatokra; tényleg, jut eszembe, pl voltál MR-en? Vagy UH? Mit mondanak? Nekem nem volt pecsételgetés. Szerintem menj oda is, akit kitaláltál, - lesz még egy eredmény. Nem? Márti

#1485 mate0807 2009. 06. 08. - 17:16:05

Sziasztok! Voltam ma nőgyógyásznál, semmit nem talált a miómán kívül. Azt mondta, hogy a panaszaim alapján lehet endometriózis, de azt csak hasűri tükrözéssel lehet tutira diagnosztizálni. Abban maradtunk, hogy a bél eredet legyen biztosra kizárva, aztán ha akarok gyereket próbálkozzunk, ha összejön a baby, az jó hatással lehet az endo-ra(már ha van egyáltalán???). Ha nem jön össze a gyerek, akkor még valószínűbb, hogy ez lehet az oka, akkor marad a hasűri tükrözés. Hát ez van! Mit mondjak? Nem nyugtatott meg. Egy biztos, azt a pontot még nem értem el, hogy felvágassam a hasam egy diagnózis érdekében. Ja meg azt is mondta, hogy a menzesz előtti pecsételgető vérzés is endo esetén gyakoribb. Nektek van ilyen pecsételgetés? Szerintetek menjek másik dokihoz? Üdv. Anikó

#1486 mate0807 2009. 06. 06. - 15:07:51

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Hétfőn megyek a dokimhoz, aztán ha továbbra is passzív lesz a hozzáállása, akkor már van egy másik doki, akit fel tudnék ez ügyben. A legnagyobb gondom az, hogy nekem ez az egész probléma teljesen bél eredetűnek tünt, meg még most is annak gondolom, csak a gasztroenterológus erőlteti mindenáron a nőgyógyászati kontrollt, ami persze nem árt. Nekem nem csak a menzesz alatt vannak gondok és igazából a menzesz nem súlyosbítja a tüneteket, csak annyi változott, hogy görcsölök végig a 7 nap alatt. De nincs erősebb vérzés, a görcsök kibírhatóak, csak a székelési inger borít ki teljesen, de az menzeszen kívül is van. Most csak a végbelemet tükrözte a gasztro doki, de ha a nőgyógyász azt mondja, hogy nincs endo, akkor teljes tükrözés lesz, amitől be vagyok tojva, mert az alsó 30 cm se volt egy leányálom. Amúgy a végbélben engem is viszgált ujjal a gasztro doki, és egyértelműen a petefészkek megnyomásánál éreztem az ingert. Na mindegy, hétfőn majd okosabb leszek talán. Nekem szerencsére már van egy 3 éves kisfiam, de szeretnénk még tesót. Már rég próbálkoznánk, ha ezek a tünetek nem jöttek volna. Majd hétfőn írok! Üdv. A.

#1487 keyomarti 2009. 06. 06. - 09:36:12

:o javasolnám mindenkinek az alább hirdetett oldalt! www.nemesekteherbe.hu. és ezt is: Tünetek Az endometriózis leggyakoribb tünete a fájdalom, főleg a menstruációs vérzés előtti és alatti fájdalom, amely súlyosabb, mint a "normális menstruációs görcsök"; fájdalom a házasélettel összefüggésben, vagy azt követően, meddőség; továbbá rendszertelen erős vérzések. Az egyéb tünetek közé sorolhatók a fáradékonyság, a menstruáció során fájdalmas bélmozgások, véres széklet, deréktáji fájdalmak, hasmenés vagy székrekedés, esetleg egyéb béltünetek. Vizelési panaszok közül fontos a görcsös vizelés és a vérvizelés. Az endometriózisban szenvedő nők egy csoportja tünetmentes.

#1488 keyomarti 2009. 06. 06. - 09:33:38

:s és amit kihagytam: én is lapart szerettem volna, de nálam nem lehetett mert túl nagy volt; ezért kellett felvágni. Esetektől függ, különböző stádiumok vannak. Nyilván jobb a "kulcslyuk" módszer....olvass utána esetleg: www.nemesekteherbe.hu. A doki egyszerűen kiváló! Én voltam nála (is).

#1489 keyomarti 2009. 06. 06. - 09:30:10

Szia! Abban nem tudok újat mondani, hogy menj el másik orvoshoz. Szerintem nem árt, mint ahogy azt már beszéltük - az egyik ismeri a helyzetet, a másik még lehet, hogy nem is látott ilyet. A tünetek elmondása is fontos lehet. Székelési ingerem nekem is volt, és pisilésnél is megszenvedtem. Volt, hogy éreztem, hogy kell aztán a wc-n ülve nem tudtam, aztán pár percre rá igen, aztán nem stb. Nem is megijesztés gyanánt, de lehet az endo miatt ez a zavar, meg a fájdalmasabb menses. Nekem többnyire ultrahangoztak, és kézzel vizsgáltak; sőt egyszer a popsiba is be kellett nyúlni - pont azért, hogy lássa a doki, hogy van-e összenövés. Ugyanis simán okozhat a belekben is bajt ez a szar. És igen, a "végén" derül ki a szövettan után 100%-ban, hogy végül endometriosis -e vagy sem. Viszont a mióma is okoz súlyos vérzészavart, az sem játék. Ne hagyd magad lerázni, vagy dönts úgy, hogy elmész egy komolyabb dokihoz. Jobbulást! Márti

#1490 Viola31 2009. 06. 06. - 08:13:56

Szia Anikó! Nekem laparoscopos műtéttel derítették ki az endometriosist, de úgy , hogy Hsg -n petevezeték összenövést állapitottak meg, tehát a laparoscopia az miatt volt , hogy átjárhatóvá tegyék a petevezetéket, az endót csak a szövettan után tudtuk meg. A doki ,aki a műtétet csinálta, mondta ,hogy vérdarabot vett ki belőlem, és endometriosisra gyanakszik, de csak a szövettan után mondja meg , hogy ínjekció lesz-e vagy inszemináció, attól függ ,milyen stádiumban vagyok. Nekem így derült ki, de erős menzeszem van, ami általában 8-9 napig tart :(

#1491 mate0807 2009. 06. 05. - 14:58:04

Sziasztok! Leírnám az én problémámat légyszi adjatok tanácsot! Az egész februárban kezdődött petefészek környéki fájdalommal. Elmentem nődokihoz, aki megvizsgált és talált egy 11 mm-es miómát a méhemben, és egy cisztát a jobb petefészkemben. A ciszta egy hónap múlva felszívódott, de a fájdalom nem múlt el. Március végén már székelési inger is társult hozzá, naponta 4-5 széklet, de szerencsére nem hasmenéses. A menzeszem is jóval fájdalmasabb, mint volt, de mondjuk kibírható gyógyszer nélkül. A gasztro doki csinált egy végbél tükrözést, ahol csak egy enyhe nyálkahártya vérbőséget talált, de azért elküldte szövettanra a mintát, jövőhéten lesz meg az eredmény. Vissza küldött a nődokihoz, mert szerinte ez az egész probléma nőgyógyászati dolog. Majd hétfőn megyek a nődokihoz és sajnos van egy gyanúm, hogy talán endo lehet a háttérben. Nektek, hogy diagnosztizálták? Kizárólag csak hastükrözéssel lehet? Félek, hogy a nődoki megint le fog rázni, mint februárban. Köszi, Anikó

#1492 Viola31 2009. 06. 05. - 11:34:01

Sziasztok! Hát nem is tudom hol kezdjem, vagy folytassam. Középidőben vagyok, 2 hónapja semmi bajom sem volt ,erre megint bevéreztem egy kicsit. Összeesett volna megint a hormonháztartásom? Vagy az endó miatt van ez? Nem tudom, de én már nem akarok orvoshoz menni, mert úgyis hormongyógyszer lesz belőle, és én már nem akarok többet beszedni, 25 kg. súlyfelesleg van rajtam ,amit ennek köszönhetek. :( Ti is ilyen bajokkal küszködtök? Azért nevetséges, hogy a vérzéseket sem tudják leállítani évek óta mégha az endó miatt van is. Lányok nekem az a véleményem,ha gyereket szeretnétek, fájó szívvel, de inkább mondjatok le róla, mert nem biztos, hogy ilyen baj miatt, amire az orvostudomány sem tud megoldást összefog-e egyáltalán jönni. Ne haragudjatok ezért meg, ez az én véleményem, én is álltatam magam, hogy lesz baba, de így már végképp lemondtam róla. Természetgyógyászoknak egy csómó pénzt kifizettem mindhiába! Jósnő is mondta lesz saját gyerekem, de nem hiszek már senkinek! Nekem borzasztóan fáj a szívem, ami másnak sikerül, ne kem sosem lesz. De itt az örökbefogadás és ez boldoggá tesz :) Ha találunk olyan nőt aki terhes és nem akarja hazavinni, rögtön felvenném vele a kapcsolatot, lehet egyetemista is pl.

#1493 Bajbiii 2009. 06. 04. - 13:47:08

Sehol senkisenem???? :(

#1494 Bajbiii 2009. 06. 02. - 06:59:45

Szijjja! Cerasette gyógyszert szedem. No mensi, no görcsök, és jótékony hatással van az endora. Gyereket még nem szeretnék, egyenlőre, bár 2-3 éven belül már azért jó lenne..... Reméljük tényleg minél hamarabb sikerül nektek örökbefogadni egy babát. Olyan nehezen mennek ezek a dolgok...

#1495 Bajbiii 2009. 06. 02. - 06:53:31

Szijjja! Hát nekem is most utoljára ez volt a kérdésem a dokitól, h ez normális-e. Azt mondta, ha nem vérzek az nem betegség. A vérzés csak egy állapot. Szóval passz. Mióta nem görcsölök más bajom nincs.

#1496 Viola31 2009. 05. 29. - 17:47:21

Sziasztok! Köszi keyomarti a támogatást az örökbefogadás miatt, remélem én is mihamarabb sikerül. Bár 2-3 évet mondanak, hacsak sikerül találnunk olyan nőt ,aki lemond a gyerekéről és nyíltan megtudunk egyezni vele, akkor hamarabb is lehet. Bajbiii! Te milyen fogamzásgátlót szedsz? Nekem a dokim azt mondta ,tud olyan hormonkészítményt adni, ami ugyanilyen hatással van ,amit te szedsz. Nincs menszez, nem növekszik az endó, sőt valamennyit csökken és utána visszatudja állítani a fogamzást. De mivel nekem magától visszaállt a peteérésem így nem adta be az injekciót. Én is Pestre járok orvoshoz, sőt a laparoscopiát a SOTE II -n csinálták, de sajnos ezzel a bajjal nem nagyon tudnak mit csinálni, az orvostudomány érthetetlenül áll előtte, nem tudják hogy keletkezik, csak tippelnek. :(

#1497 keyomarti 2009. 05. 29. - 12:03:30

De szerinted az normális, hogy nincs mensid? Viszont ha TE úgy érzed, hogy Neked ez így jó, és nem okoz problémát, nagy fájdalmakat - az is egy döntés. Jó, hogy jársz kontrollra, legalább utána tud nézni a doki, hogy növekedett-e. Reméljük nem fog. Én akartam gyereket, csak ez miatt nem jött össze; most meg a műtét utáni időkben egyelőre nem szeretném. :s De akkor is úgy gondolom, ( :) ) hogy menj csak el bátran más dokihoz.

#1498 Bajbiii 2009. 05. 29. - 11:52:30

Menjek szerinted más orvoshoz is. Az én dokimat több orvos ajánlotta, és már Dunaújvárosból rengetegen járnak hozzá.

#1499 Bajbiii 2009. 05. 29. - 11:48:36

Egyenlőre passz. Szedem a folyamatos fogamzásgátlót, így nem görcsölök, nem mensizek, másban meg nem zavar, nem növekszik, nem terjed.... Megyek mindig kontrollra, doki mindig kérdezi, h akarok-e gyereket, válaszom nem....és ennyi.

#1500 keyomarti 2009. 05. 29. - 11:37:25

:s ....én Móron is voltam (ő küldött tovább egy "felsőbb" intézetbe) de voltam Szekszárdon is Pakson is ..., aztán Pesten ... szóval, szerintem mostanában kezdik el kapisgálni az orvosok, hogy ez lehet endo. Ja, és persze hozzáteszem, hogy ez mind magánrendelés volt (csak oda járok, de az egyik pesti kivizsgálás SZTK-s volt; ő egy nagyon jó diagnoszta ) Szóval, az ember fizet, fizet, fontos az egészségem - csak éppen nem tudtak mit kezdeni velem. És sajnos ezért lett egyre súlyosabb. Biztos tudod, hogy ezeket is már különböző kategóriába sorolják. De most akkor mi lesz Veled, valami kezelés ? üdv, Márti

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: