Házipatika fórum: Endometriosis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78

Endometriosis

#1501 Bajbiii 2009. 05. 29. - 09:49:50

Én a városomban több orvosnál jártam, és egyik sem vette észre, pedig 1000 éve görcsölök/görcsöltem, és mindegyik azt mondta, hogy a nők mitttom én hány %-a görcsöl. Akihez most járok Szfv-ra, ő találta meg, hogy mi a bajom. Minden doki csak felfelé tapintgatott, egyedül ő lefelé is :$ . Pedig rengeteg nőnek van ilyen problémája, és a dokik mégsem tudnak róla???? Pffff

#1502 kitti13 2009. 05. 28. - 16:31:49

Sziasztok! A következő oldalon találtam olyan nőket, akiknek sikerült a teherbeesés. http://www.betegszob.../endometriozis/ Ne adjátok fel a reményt!

#1503 keyomarti 2009. 05. 28. - 13:53:36

Nagyon szívesen, sajnos ez az endometriózis nem játék. Tapasztalat, :( úgyhogy jó, ha komolyan vesszük. Esetleg elmehetsz egy másik dokihoz is, több szem (kéz) többet lát. Nekem például az első orvos bevallotta, hogy ő ilyet még nem látott, ehhez kevés, menjek tovább... Hidd el, sokan nem tudnak vele mit kezdeni.

#1504 Bajbiii 2009. 05. 28. - 12:32:06

Keyomarti, köszi az infót!

#1505 keyomarti 2009. 05. 28. - 10:33:55

Kedves lányok, asszonyok, nőtársaim ! Szeretnék egy hirdetést beírni, olvassátok el. Nyilatkozni nem tudok az ügyről, mivel engem már megműtöttek; de lehet, hogy sokan vagytok (sajnos ez biztos) akinek akár jól jöhet... és nem kell így egy komolyabb műtéten átesni. Íme a felhívás: Ha Ön 18 és 45 év közötti hölgy, akinél endometriózist diagnosztizáltak és talán számtalan kezelésen átesett már, kérjük látogasson el hozzánk, hogy kiderítsük alkalmas-e Ön a Tulip Petal Klinikai Vizsgálatban való részvételre. A vizsgálat célja, hogy értékeljük egy vizsgálati készítmény biztonságosságát és hatékonyságát az endometriózis okozta kismedencei fájdalom kezelésében. A vizsgálatot több központban végzik az Ön környezetében. Ha felkeltettük érdeklődését, kérjük hívja az alábbi számot: 06-30/ 757 - 0689 Ennyi lenne...remélem a legjobbakat.

#1506 keyomarti 2009. 05. 28. - 10:28:03

Szia Viola! :d örülök a jó hírnek, szerintem nagyon szép Tőled/Tőletek, hogy örökbefogadtok, remélem minél előbb meglesz a babátok! Márti

#1507 Bajbiii 2009. 05. 28. - 07:37:19

Sziasztok! Nekem is van endometriosisom, vagyis az orvosom az mondta, hogy 98 %, hogy az, de ugye csak laproszkópiai vizsgálattal lehet 100%-osan megállapítani. De azt mondja, ha még nem szertnék gyereket, addig nem szükséges a vizsgálat. Nekem mensi első napján voltak durva görcseim, másban nem nyilvánult meg. Most folyamatosan szedek fogamzásgátlót (cerasette), amitől nem mensizek és nem görcsölök. azt mondja ez jótékony hatással van rá. A műtét nálunk fel semmerült. (Egy mandulányi nagyságú kinövésem van, de semmiben nem zavar, gondolok itt a szexuális életre. De ha a doktor megnyomja, nagyon fáj)

#1508 Viola31 2009. 05. 27. - 15:18:03

Sziasztok! Én is erre lettem volna kíváncsi,hogy ismertek-e olyan nőt, akinek sikerül teherbe esni az endó mellett.Korábban már leírtam, volt 7 hete inszeminációm, az orvos nagyjából mindent rendben talált, mégsem sikerült, pedig azt hitte ő is , hogy fog. De én már nem foglalkozom többet a teherbeeséssel, mert beadtuk az örökbefogadást és már engedélyezve van. Azért nekünk nőknek elég sok mindenen kell átesnünk, főleg az ilyen dolgokban, feldolgozni azt ami másnak egyből sikerül. Nekem már könnyebb a lelkem, így hogy örökbefogadnunk egy babát :)

#1509 keyomarti 2009. 05. 27. - 09:56:48

Szia Kitti! Én nem, és szerintem nem is nagyon valószínű, hogy fogsz találni ilyen esetet. Nekem is sajnos ezért nem jött össze - hiába akartam terhes lenni, nem védekeztünk stb, de aztán a fájdalmak meg a mérete miatt egyáltalán nem működik a dolog. A műtét után javasolják, - ha lejár a 6 hét, azután már lehet próbálkozni a teherbe eséssel, - bár szerintem ez is mindenkinél változó.

#1510 kitti13 2009. 05. 26. - 18:26:59

Sziasztok! Ismertek olyat, akinek sikerült teherbe esnie endometriosis mellett?

#1511 keyomarti 2009. 05. 12. - 11:54:32

Szia! Én nem voltam a szegedi klinikán, viszont az Országos Onk. Intézetben műtöttek, tudnék Neked ajánlani egy nagyon profi doktort. Pálfalvi Lászlónak hívják, nézd meg a honlapot és ha telefonálsz és szerencséd van, kapcsolják :) Ha gondolod bővebben is írhatunk, címem: keyomarti@freemail.hu

#1512 78csi 2009. 05. 05. - 06:23:12

Sziasztok!Szeretném megkérdezni,hogy valaki járt már-e a szegedi klinikán?Kinél és hogy lehet megkersni?Nekem 1éve volt LC és 6hónap gyógyszeres kezelés.5hónap múlva pozitív teszte és később egy elhalt terhességem.Közben kiderült hogy mindenemet elborított az endo.Miomám is van és ha mégnem lenne elég bajom,osztott a méhem.Ez egy fejlődési rendellenesség ami szintén okozhat elhalást.A tanácsokat szivesen fogadom,de egy dokit ha ajánlana valaki az lenne a legjobb. :'('

#1513 Viola31 2009. 04. 16. - 14:53:09

Helló! Múlt kedden voltam a dokinál, és jó hírrel szolgált visszajött a fogamzóképességem. Ezért nem adta be a hormoninjekciót, hanem visszarendelt és pénteken inszeminációt csinált. Azt mondta ilyen jó még sose volt, a férjem anyaga is jó nekem meg a méhszáj volt nyitva.(Ezt a 3 év alatt egyszer sem mondta) :) Tesztet majd a jővő héten kell csinálni, de kételkedem benne, mivel görcseim vannak, mintha megakarna jönni a menzesz, de szerencsére 2 hete egyáltalán nem vérzek. A doki azt mondta sajnálná ha most nem fogannék meg , mivel minden passzolt most. Arra lennék kíváncsi, hogy van -e valaki köztetek ,aki vérzés, görcs, és endó mellett sikerült terhesnek lennie? Akár beavatkozással vagy természetes úton?Írjatok ha tudtok ilyen esetet! Üdv:Viola

#1514 Viola31 2009. 03. 23. - 18:16:16

Helló! Megint én vagyok. Voltam már régebben természetgyógyásznál, reiki és reflexológiai kezelésen kb.1 évig. Akkor már 5 éve véreztem elég sokat. Itthon és Miskolcon nem foglalkoztak velem, hülyének néztek az orvosok, azt mondták normális középidőben a várzés. Nagyon sokszor belefogtam a mondanivalómba, de nem jutott el a tudatukig, vagy nem akarták megérteni. Pestre kerültem, szegény dokim sok mindent kiprobált rajtam, sok hormongyógyszert beszedtem. Aztán mentem természetgyógyászhoz, közérzetileg javultam ,de nem tudták a vért elállítani. Visszaküldtek az orvoshoz, de egy másikhoz mentem, megkapart és a diagnozis:polip. 1 évig nem véreztem, 1 hónapja megint elkezdődött, összeomlott a hormonháztartásom és hormont szedek megint.Teherbe nem tudok esni, mivel m egállapította, hogy nem vagyok fogamzóképes. Ezért azt mondta, tud nekem injekciót adni, amivel csökkenteni képes az endót, utána visszaállítja a peteérést.Utána beadja az inszeminációt. Hát egyenlőre ennyi. Üdv:Viola :s

#1515 Viola31 2009. 03. 23. - 17:24:28

Helló keyomarti! Volt laparoskopos műtétem, és abból állapították meg az endót. Csak nem akartam az elején annyira részletezni. Azt mondta a dokim, aki az egyik legjobb orvos mindentéren, rendes és foglalkozik is velem, hogy minnél hamarabb teherbe kellene esnem, úgyanis nem vagyok abban a kritikus állapotban. Hormoninjekciót javasolt, sajnos mindennap vérzek egy kicsit. De majd a későbbiekben meglátjuk. Majd később még írok. Sziasztok! Viola 31

#1516 sazi14 2009. 03. 23. - 16:17:21

Helló! Hát én úgy tudom - pontosabban nekem az orvosom, akinek nagyon nagyon sokat köszönhetek, így magyarázta el a dolgot: Kijelenteni azt, hogy valaki endometriosisban szenved, csak műtét után lehet. (Amit az UH kép mutat, abból egyértelműen nem lehet megmondani, hogy szövettanilag mi...) Ezt a műtétet diagnosztikai műtétnek hívják, vagyis a műtét lényege "csupán", hogy szövettani mintát nyerjenek, melyet vizsgálatra küldenek. Ehhez ugye elég egy laparoszkópos beavatkozás. Ez után jelentik ki az endometriosist. Persze az egyértelmű, hogy ha találnak ott valamit, akkor azt kiszedik, rendberakják, stb... a nagyobb endometrikus szöveteket is eltávolítják, átnézik az egész kismedencét és hasüreget, de olykor ezek mikroszkópikus nagyságúak és az egész hasűrben is szétterjedhet, ezt így kiszedni nem lehet. Erre valók a különböző kezelések: hormoninjekció, fogamzásgátló stb... Ezek ugyanis megakadályozzák a peteérést, tehát elhalnak ezek a kis szövetek. Nekem pl. ezek a kis szövetek összeálltak egy jó nagy csokicisztává, tehát azt kivették műtéti úton, viszont amúgy tisztának látták a belső szerveket, és mivel a hormonkezeléstől rosszul vagyok, így nem erőltették az "utókezelést". Persze mindenkinél egyedi a dolog. Egészségügyet tanulok, szóval nekem eléggé érthetőek voltak a dolgok és igyekeztem most itt kicsit köznyelvibb megvilágításba hozni a dolgokat, mert tudom, hogy homályos sokszor, amit mondanak, de szerintem beszéljétek meg nyugodtan az orvosotokkal és ha kell 100szor kérdezzetek vissza, neki az a dolga, hogy megfelelően tájékoztasson az állapotodról, a kezelésről és a kimeneteléről is. Higgyétek el, vannak ilyen orvosok, ha a Te orvosodnak nyűg, ha érdeklődsz, hagyd ott! Ha valami nem világos, szívesen segítek, én tényleg nagyon jó tájékoztatást kaptam, és sajnos eléggé benne vagyok a dologban... Amúgy velem a műtét csodákat tett, viszont tudom, hogy sokszor ez nem végleges megoldás! Mindenkinek jobbulást!

#1517 keyomarti 2009. 03. 22. - 15:27:04

Hello Viola31! Én csak arra lennék kíváncsi, hogy ha észrevették az endot - miért nem műtöttek meg? Szerintem (személyes vélemény) tök hülye szöveg az orvosoktól, hogy minél előbb ess teherbe. Ennek csomó kizáró oka lehet. Tünet csökkentése ??? Egyértelmű, hogy csak műtéti úton tudják eltávolítani. Nekem megvolt, sajnos. :( Azóta persze jobban vagyok, ha esetleg hiszel másfajta kezelésekben mint például Flavin termékek, természetgyógyász, reflexológus stb... De a Flavint bátran ajánlom, nagyon jó!

#1518 Viola31 2009. 03. 08. - 18:51:04

Szia Nelli! Milyen új gyógyszerről beszélt az orvosod? Talán ami végleg eltűnteti az endót, vagy csak enyhíti a tüneteket ? Elég baj hogy nem tudnak rá semmilyen megoldást ennyi év után sem , pedig nem új betegségről beszélünk. Igaz az én dokim is megmondta, mi mindent megtettünk, már csak az inszemináció van hátra, de nem tudja sikerül-e! Csakhogy mindennapos vérzéseim vannak igaz nem olyan sok, de szédülést is okoz egyre gyakrabban. Neked milyen tüneteid vannak? Üdv: Viola :s

#1519 Viola31 2009. 03. 04. - 16:06:45

Helló lányok! Én is endometriosisban szenvedek, de hogy mióta azt nem tudom. Októberben vették észre laparoskopos műtét közben. Nekem nem kell hormonkezelést kapnom,a doki azt mondta minnél hamarabb teherbe kellene esnem. Ha valaki tud valami okos megoldást javasolni a tünet csökkentésére akkor írjon ide a rovatba. Szeretném még megkérdezni , hogy nektek is van két menstruáció közötti vérzés elég gyakran? Üdv: Viola31

#1520 nelli1103 2009. 03. 03. - 23:12:15

sziasztok ! Tegnap voltam gnrh injekción és kérdezgettem a dokit mikor lesz valami más gyógyszer a problémára és azt válaszolta ,hogy kisérleti stádiumban van valami ami kb. 1 év múlva jelenik meg. Ez jó hir ,nem? :s

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: