Házipatika fórum: Endometriosis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78

Endometriosis

#1521 viomia 2009. 01. 16. - 13:57:47

Ismét én... Olvastam már több fórumon, hogy a diéta is nagyon fontos + immunrendszer helyreállítása. Bab, borsó, lencse. Egyenlőre itt tartok, de nem ehetek ennyire egyoldalúan, mert akkor meg az lesz a baj. Ha valaki többet tudna ezekről a diétákről, nagyon örülnék neki. Előre is köszönöm! Viola

#1522 viomia 2009. 01. 16. - 13:52:45

Szia Gitta! Próbáltam e-mailt küldeni neked, de nem megy el a címedre. Nagyon érdekelne, hogy te hova jártál, az orvos neve és az egész történeted, mert már én is annyi mindent kipróbáltam, eredménytelenül. Megadom az én e-mail címem: viomia@freemail.hu Köszönöm!

#1523 Bojci 2009. 01. 12. - 08:03:43

Szia! Kb. 8 éve diagnosztizálták a betegségem a SOTE I.sz Nőgyógyászati klinikáján. Ott van egy orvos aki nagyon sokat tudott már akkor is erről a betegségről. Akkor már több mint egy éve voltak tüneteim. Nagyon örülök, hogy jó lett az MRI-d. Legalább a veséd miatt nem kell aggódnod tovább. Amire céloztam, mint alternatíva a műtéti kezelés helyett/mellett, az az ARWEN torna. Most találtam rá pár hete és már voltam is egyszer. Nagyon sok ember van ott ezzel a betegséggel. Ott javasolnak egy diétát is és azt állítják, hogy meg lehet gyógyulni műtétek és hormonkezelések nélkül is. Nézd meg a honlapját: http://www.arwentorna.tk/ Bojci

#1524 nelli1103 2009. 01. 10. - 12:38:20

Szia nagyon örülök hogy válaszoltál.Hány éve van a betegséged,ha nem vagyok indiszkrét? Nem tudom mi az a SOTE I., elmondanád? Az MR -in hála Istennek minden jó volt,vagyis a vesém egészséges , az uréteren alul van egy end.csomó ami látszik a felvételen és valószínű ez nyomja menses alatt az urétert és ezmiatt okoz fájdalmat. De maga a vizsgálat nagyon ilyesztő volt,most voltam először MRin. Nagyon várom a megoldás kulcsát ,ÉRDEKE!! Kedden megyek vissza a nőgyógyászhoz és időpont egyeztetésre.Köszönöm nelli.

#1525 Bojci 2009. 01. 08. - 19:07:49

Kedves Nelli! Én is új vagyok itt, de az endometriosis-sal már jól ismerjük egymást. 24 éves koromban derült ki, hogy ezért fáj a hasam. Volt műtét, 6 hónap GNRH, újabb műtét majd fogamzásgátló egyben 3 hónap tavaly februárig. Azóta küzdés a teherbe esésért. Volt újabb műtét, most a lombikra készülök. Nagyon ismerős a történeted, nem a SOTE I.-re jársz véletlenül? Mi volt az MRI-n? Ha érdekelnek más megoldások is a műtéteken kívül, van egy ötletem. Kitartás! Bojci

#1526 nelli1103 2009. 01. 05. - 13:09:17

Sziasztok Nelli vagyok 33 éves ,nincs gyermekem ,csak a bemutatkozás kedvéért Engem tavaly nyáron műtöttek endom.-al nekem méhen kivül is van belőle elég.Összenőtt a méhem és a húgyhólyagom ezért a menstruáció alatt a vizelet ürítés elég fájdalmas.Ez mellet úgy érzem a végbélen is van egy csomó mert menses alatt szinte folyamatosan székelési ingerem van.Szóval ez sok.Az dühít igazán ,hogy erre nem jár táppénz és így kell dolgozni közel 1 hétig hogy folyamatosan rohangálok a vécére. Volt 3 hónapos gnrh kezelésem,de nem ért sokat,visszajött kicsit agresszívabb módon ,valami van a vesémmel 7.-én megyek MRI-re és ott eldől mi is van valójában.Ez után lesz a második laporascópiam és eddig úgy van hogy 6 hónapos hormon kúrát kapok azt követően beültetésre gondoltam. Azért írtam le részletesen mert úgy vélem aki szintén ennek a betegségnek a tulajdonosa szeretne megtudni mindenféle formáját. Nem adom fel ,de elég rendesen félek.Nem tudom mit gondoljak a természetgyógyászatról lehet hallani jót és rosszat is. Meg köszönöm ha írtok. Nelli.

#1527 gitta 2009. 01. 02. - 10:30:00

Hello mindenkinek! En majdnem 7 evig voltam nyilvantartott endos beteg hala istennek tavaly sikerult a mutetem es ugy nez ki mar nem is jon vissza bar minden elofordulhat. Sokat szenvedtem es nagyon sok mindent kiprobaltam. Segitett rajtam egy professzor. Akit erdekel a tortenetem, es lehet hogy segiteni tudok irhat nekem levelet, szivesen valszolok. mpoho1@gmail.hu Mindenkinek jobbulast kivanok es kitartast. boldog uj evet mindenkinek agnes pohoczky

#1528 kiraly4750 2008. 12. 05. - 22:50:52

Szia vioma! Sok pozitív tapasztalatunk van nőgyógyászati téren.Flavin7 Prémium ital és Cyto Flavin kapszula. http://www.flavin7.com/unio http://www.flavin7.lapunk.hu

#1529 viomia 2008. 12. 05. - 14:45:29

Sziasztok! Én is endometriosis betegségben szenvedek, túl 2 műtéten, 2 leszíváson, hormonkezelésen, de hiába. Érdekelne, hogy mit takar az alternatív gyógymód. Ki miről hallott, hogy mit érdemes enni, inni, szedni, csinálni... Próbálkoztam cickafark teakeverékkel, ülőfürdővel, talpmasszázsra jártam, homeopátiás szereket szedtem, kezelésekre rendületlenül eljártam és itt tartok. :( Köszönöm

#1530 Roooseee 2008. 11. 08. - 14:45:24

UliEronik! Igen minden betegség onnan ered, hogy az ember nem tudja elfogadni önmagát. Ezért kapjuk a betegségeinket, hogy legalább ilyenkor foglalkozzunk kicsit magunkkal és közben értékeljük magunkat, hogy majd aztán tudjuk szeretni és elfogadni önmagunkat. Próbálj rájönni, hogy miért is nem vagy megbékélve Magaddal! Fontos, hogy tudatosuljon Benned, mert akkor tudsz csak mit kezdeni a problémával belülről. Én 2 évig voltam benne egy olyan kapcsoltaban amiben nem éreztem magam nőnek. Idővel rájöttem, hogy nem csak a kapcsolatban nem érzem magam annak hanem egyáltalán nem tudom elfogadni magam nőként. Arra most nem akarok kitérni hogy mi ennek az oka, mert mindenkinek az életében más ráhatások ill. kihatások vannak de kislány korom óta el volt nyomva bennem a nő, sem én sem a kívülről jövő hatások nem engedték kifejlődni bennem. Írtam az előző üzenetemben, hogy az orvos nekem is injekció "kúrát" javasolt de én úgy döntöttem nem vállalom. Elkezdtem foglalkozni a benem szunnyadó nővel. Apró praktikák: néha magassarkú cipő, kicsi smink, nőcis öltözék....És máris az ember kicsit többnek és egyben nőnek érzi magát. Azt hiszem -bár orvos nem látott azóta- bátran kijelenthetem, hogy SEMMI BAJOM!! Ezen kívül a vonzás törvényének köszönhetően bevonzottam az életembe egy olyan férfit aki mellett teljesen nőnek érezhetem magam. Itt egy kicsit leregadva gondolkodj el azon a kérdésen, hogy Te a párod mellett valóban nőnek érzed Magad? Most ennyi jutott eszmbe....Nem vagyok sem orvos, sem természetgyógyász, sem terapeuta ugyan de az élet úgy hozta, hogy volt mit megtapasztalnom ezért merem felajánlani ha bármi kérdésed van kérdezz, örülök ha segíthetek! Addig is kitartás! Hf: magassarkúk bejáratása, hiszti minden mennyiségben -mert mitől nő a nő ha nem a hisztérikáról híres? ;) Adj ki Magadból mindent amit eddig elfojtottál. LÉGY ÖNMGAD!!!!!!!

#1531 UliEronik 2008. 10. 13. - 18:47:25

Szia Roooseee! Én 7 hete estem át a műtéten, mint kiderült endom van/volt!:( Életvidám vagyok, de ez teljesen lehangol. Félek picit, mert nem látom mi játszódik le bennem. A szerelmem és a családom mellettem vannak. A szerelmem az egész kórház alatt velem volt, ő vitt be éjszaka az ügyeletre. Soha nem vettek vért tőlem, meg semmi, és nagyon féltem a műtéttől is. A gnRh-t javasolják műtét után, de inkább természetgyógyászhohz mentem, és homeoopátiás késztményeket szedek, mert 20 évesen nem kell nekem iylen beavatkozás. Remélem segít. Igazad van abban, h a lelki okokra vezethetők vissza, én nem vagyok elégedett magammal...talán ezért is van!.. De azét segítettél, a könyvet meg elolvasom!!!:) ;)

#1532 Roooseee 2008. 09. 16. - 14:09:59

HELLÓ SORSTÁRSAK! HOGY MIÉRT NEM HATÁSOSAK AZ INJEKCIÓK ÉS MIÉRT ÚJULNAK KI MŰTÉT UTÁN ISMÉTELTEN A PROBLÉMÁK? MINDEN FIZIKÁLIS SZINTEN MEGJELENŐ BETEGSÉGNEK LELKI OKA VAN! GYANÍTOM A BELSŐ NŐVEL EGYIKŐTÖK SEM FOGLAKOZIK PEDIG OTT REJTŐZIK A GYÖKERE. NŐGYÓGYÁSZATI PROBLÉMÁK AKKOR JELENTKEZNEK HA NEM TUDJUK ELFOGANI MAGUNKAT NŐKÉNT V NEM TUDUNK NŐKÉNT ÉLNI. HOGY KINEK HONNAN ERED A -LELKI- PROBLÉMA AZT MINDENKINEK MAGÁNAK KELL TUDNIA. NEM EGYSZERŰ NEKEM IS 1 ÉVEMBE TELLETT. KERESNI KELL AZ OKOKAT ÉS IDŐVEL MINDENKI MEGTALÁLJA. EZ A "BETEGSÉG" (jelzem én nem érzem magam betegnek pedig szintén Endo-m van) "CSAK" JELZÉS ÉRTÉKŰ H FOGLALKOZZUNK A BENNÜNK LAKOZÓ RÉG ELHANYAGOLT NŐVEL. AKI HISZ AZ ALTERNATÍV GYÓGYMÓDOKBAN AZ EGY LÉPÉSSEL ELŐNYBEN VAN. ÉN HISZEK ÉS EGYBEN MAGAMBAN IS H KI FOGOM "KÚRÁLNI" MAGAMBÓL EZT A .... NEM IS TUDOM MINEK NEVEZZEM...NEKEM IS INJEKCIÓS KEZELÉST AJÁNLOTT AZ ORVOS DE NEM VÁLLALOM!! GONDOLOM MOST FELMERÜL A KÉRDÉS H MILYEN IRÁNYBA KERESEM A GYÓGYULÁST? NEKEM VAN EGY NAGYON JÓ HIPNOTERAPEUTÁM MÁR MÁS "BETEGSÉGEKBŐL" IS KIGYÓGYÍTOTT, HOZZÁ FORDULOK MOST IS. AZONKÍVÜL SÓS MELEG ÜLŐFÜRDŐZÖK ÉS GYÓGYTEÁKAT ISZOK RENGETEGET OLVASOK H MÉGJOBBAN MEGÉRTSEM MIÉRT NEM VAGYOK KIBÉKÜLVA SAJÁT MAGAMMAL. ÉS EZ A LEGFONTOSABB H TI IS MEGTALÁLJÁTOK MAGATOKBAN EZT AZ OKOT! AJÁNLOTT ILL. KÖTELEZŐ OLVASMÁNY :) NŐI EGÉSZSÉG -szerző:Margit és Rüdiger Dahlke, Volker Zahn REMÉLEM VAN MÁR MOST KÖZTETEK OLYAN AKIT SEGÍTHETEK EZZEL A GYÓGYULÁS ÚTJÁRA TERELŐDNI! U.I.: NEKEM EGY OLYAN ENDOMETRIOSISOSBÓL KIGYÓGYULT LÁNY "FOGJA A KEZEM" AKI SZINTÉN MŰTÉTRE ÍTÉLTETETT ANNAK IDEJÉN DE INKÁBB AZ ALTERNETÍV GYÓGYMÓDOT VÁLASZTOTTA S LÁM EGÉSZSÉGES! SŐT MI TÖBB...ESETTANULMÁNYT ÍRTAK RÓLA H ÍGY IS LEHET. ÚGYHOGY FEL A FEJJEL MINDANNYIÓTOKNAK ÉS IRÁNY A KÖNYVESBOLT!! :) :)

#1533 Era83 2008. 09. 14. - 13:59:31

Üdv Mindenkinek! Én is nemrég (lassan 1hónapja) estem át egy műtéten, amikor is egy kb.10cm-es cystat távolítottak el a jobb petefészkem mellől (a szövettan szerint csak részben mutatja endometriosis jeleit). Szép nagyra nőtt, mondták az orvosok, de ahogy egy előttem szóló üzenetében olvastam, nekem sem voltak különösebb panaszaim, ezért nem vettem észre, csak az ultrahang. Laparoscopiával távolították el, az orvos szerint sikeresen, de én is kapni fogok injekciós kezelést és az itt olvasottak után egyáltalán nem vagyok nyugott. Szinte mindenki azt írta, hogy visszanő, de akkor mit lehet csinálni?Mert 25 éves fejjel, férj nélkül nem igazán akarok gyereket szülni.

#1534 babylady 2008. 08. 13. - 09:53:41

én is hasonló műtéten estem át már másfél éve. én kaptam hathónapos hormon kezelést de sajnos még mindig nem lettem terhes és ráadásul az a csokiciszta újra itt van a petefészkemben. már három inszemináción túl vagyok most várom, hogy sikerült-e. ha nem sikerült akkor megint megkellene hogy műtsenek újra. neked azóta van már valami pozitív eredményed?

#1535 Kocine 2008. 05. 19. - 18:04:48

Sziasztok! Én is ismerem ezt a betegséget! Már kivették az egyik petefészkemet endometriosis miatt. Majd a másikban is, de az injekciós kezelés hatására eltünt. Most állandóan, szünet nélkül szedem a fogamzásgátló gyógyszert ( Milligest-et). Eddig ezért 3 havonta betegedtem csak meg, most pedig valamiért megint össze-vissza. Lehet, hogy megint elöjött a cisztám? Szerintetek mi lehet az oka? Köszi a választ! Timi

#1536 aliszdudu 2008. 01. 28. - 19:50:55

Helló! Köszönöm szépen a segítséget.Engem 2005.nyarán műtöttek,szintén laparoscopiával.Fél éves injekció kúrát is megkaptam(borzasztó volt),azóta félévente kontroll+"folyamatos" fogamzásgátló szedés.Azóta nem találtak semmit!Úgyhogy én reménykedem a gyógyulásban.Remélem így is lesz! Köszi mégegyszer a segítséget.

#1537 doktorneni 2008. 01. 28. - 19:13:03

Helló! Mivel nekem is van endometriosisom, ezért utánna jártam.. Az esetek 70%-ában a szülés gyógyítja meg. Persze ez csak akkor érvényes, ha időben feltárták, mert ha meddő vagy mikor feltárják akkor mindegy. Sőt azt mondják,h kordában tartható. Nekem most lesz a második laparoscopiám, meg már egy fél éves injekciókúrán is túl vagyok. De ezek sem gyógyítanak, csak nem terjed tovább.. Szóval itt egy dolog segíthet, ha nem adod fel!

#1538 aliszdudu 2008. 01. 14. - 21:03:01

Helló Mindenki! Azt szeretném kérdezni,hogy valaki tud-e olyan esetről,hogy endometriózisból meggyógyult valaki?

#1539 Tory 2008. 01. 05. - 12:03:30

Tisztelt Doktor úr! Csokiciszta miatt lassan 3 hete laaroszkópiás műtéten estem túl. A műtét során 5mm nagyságú endometriumot távolítottak el belőlem. Az endometriózisra utaló tüneteket én soha nem észleltem a műtét előtt sem. Egy UH vizsgálat során derült fény az endometriózisra, elötte már 6 hónapja próbálkoztunk kisbabával-sikertelenül. A műtét rendben zajlott, azóta sincs semmi különösebb fájdalmam vagy tünetem. Mivel az orvosomtól nem kaptam semmiféle gyógyszert vagy gyógyszeres kezelést (hormon) a műtét után, így most az lenne a kérdésem, hogy az ön szakértelme szerint is rendben vagyok-e gyógyszerek nélül, mert úgy olvasom, hogy mindenki kap hormonkezelést. Kissé félek, hogy nem újul-e ki az endometriiózis így. Örülök persze, ha megúszhatom valóban a hormonkezelést, de nem tudom biztosan, hogy ez így rendben van-e, vagy csak szimplán elfelejtkeztek rólam a műtét után. A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mivel már 33 éves múltam és nagyon szeretnénk a párommal kisbabát, elkezdhetjük-e ismételten a próbálkozást bébi-ügyben így a műtét után lassan 3 héttel? Vagy kell hagyni még némi regenerálódási időt? Attól félek, hogy időközben kiújul az endometriózisom. Persze úgytudom ha teherbeesek akkor attól "megoldódik" ez a problémám- egy időre talán. Előre is köszönöm a segítségét! Viktória

#1540 2007. 03. 19. - 20:30:03

Üdvözlök mindenkit! Szeretnék tanácsot kérni! Egy ultrahangos vizsgálat során találtak egy cisztát a jobb oldali petefészkemen.7x5 cm-es méretére tekintettel, metszést végeztek hasamon, megjegyzem hét hete volt a műtét, egy "szép" vékony kis heg maradt vissza. A következő leleteredményszületett:A jobb petefészekben kialakult cysticus képlet vaskos kötőszövetes fallal bír, a belszínhez véralvadék tapad, melynek állományában illetve a cystafalban számos hemosiderin pigmentet phagocytáló macrophag látható, néhol megfigyelhető a cystát bélelő egyrétegű alacsony csillós hengerhám is. A cystafalban endometrium stomára emlékeztető stroma részletek figyelhetőek meg. Ugyancsak jelen van az ellapult petefészek is , melynek állományában néhány folliculáis tömlőt találtunk.Dg: Activitás szöveti jeleit mutató endometrioid tömlő a jobb ovariumban.Orvosom ellenzi a gyógyszert mert fiatal vagyok ahhoz, hogy ilyen erős gógyszert szedjek, várni sem szeretném tehetetlenül mi lesz. Megoldás a terhesség lenne, minden szép tiszta orvosom szerint. Nincs más megoldás? Nem lehet valahogy késleltetni az újra kialakulását? Mit tehetnék ellene?Sokat olvastam róla, értem miért javasolja a terhességet orvosom. Csak szeretném tudni, mégis van e esetleg más gyógymód? Hozzá kell tennem 6 éve van kapcsolatom, és nem szedtem fogamzásgátlót!

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: