Házipatika fórum: Endometriosis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 76
  • 77
  • 78

Endometriosis

#1541 Törölt felhasználó 2004. 02. 23. - 13:07:28

Tisztelt Asszonyom! Az endometriális sejtek akárhol megjelenhetnek a szervezetben, akár türővérzést is okozhatnak. Vándorlásukra sor kerülhet a vérárammal, nyirokutakkal is. Mindez a kezelést nem befolyásolja. Az endometriosis továbbra is jól gyógyítható, bár a mai gyakorlat, meggyőződésem szerint, túlzottan agresszív. A növényvédőszerek és a fogamzóképesség kapcsolatáról nem hallottam, így érdemi felvilágosítást sem tudok adni. Annyi biztos, hogy a spermiumtermelésre is kártékony a stressz, eképp a spermiumok száma az merevedési és ejakulációs betegségek gyakorisága fordított arányt mutatnak. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#1542 2004. 02. 15. - 01:54:34

Köszönöm a válaszát doktor úr! Tudom, hogy ez a betegség nem az egészen feltérképezett betegségek közé tartozik, minden friss információnak nagyon örülök viszont ezzel kapcsolatban. Lenne még két kérdésem. Az egyik az, van-e már magyarázat arra hogyan kerülnek endometrium sejtek a belek belső falára, vagy pl. a kulccsont alatti területre (egyéb, nem hasűri helyek)? Másik kérdésem egy cikkel kapcsolatos. Évekkel ezelőtt olvastam egy cikket - már nem tudom milyen újságban -, ahol az ön által említett feltételezett hasüregbe való kijutás mellett esetleg mérgezési okokat is felvetettek. Eszerint bizonyos rovarirtó, gyomirtó szerek molekulaláncai nagyon hasonlóak az ösztrogénekéhez, ezek a szervezetbe kerülve "megtévesztik" azt, a túl nagy mennyiségű - a szervezet számára - ösztrogén hatására fokozott a regenerációs és a ploriferációs fázis, ennek köszönhető a szervezetben különböző helyeken található endometrium sejtek megjelenése. Ugyanez a hatás férfiakban jelentősen csökkentheti a spermiumok számát, illetve életképességét. Ez lehet egyik magyarázata a férfiak utóbbi időben egyre gyakoribb rossz spermaképének pl. A kérdés azért is fontos nekem, mert sok év után a gyógyulást számomra a testi-lelki méregtelenítés hozta meg teljesen gyógyszermentesen. Kíváncsi lennék arra, mi a véleménye erről a lehetséges okról. Válaszát nagyon megköszönném. Tisztelettel: Ágnes

#1543 Törölt felhasználó 2004. 02. 09. - 09:44:00

Tisztelt Asszonyom! Az endometriozis egy olyan betegség, amikor a sejtosztodás fázisában (proliferacio) az endometrium sejtjei kijutnak a hasüregbe, különösen erős, elhuzódó, alvadékos vérzés kiséretében es ott önallo életet kezdenek el elni. Ez az állapot, mint minden vegetativ működes, naprol-napra, honaprol honapra valtoznak. Ha eppen normalis a ciklusa, nyugodtan teherbe eshet. Ha nem normalis, a menstruacio soran a mehnyalkahartya-sejtek siman kijutnak a hasüregben. Mivel az Ovulacio elmaradása lelki okokra vezethető vissza, leegyszerűsitve az is mondhatnam, hogy a "maceras" honapokban normalisan menstruál, mig a "stresszes" honapokban a lelöködö méhnyálkahártya szaporodo fázisban van. Az ember vegetativ müködesei (vernyomas, pulzus, belmüködés, ovulacio, etc.) mint mind a psziche kontrollja alatt allnak. De a psziches statusz változásával, termeszetesen, a következmenyes vegetativ funkcio is valtozik. Az ember mar csak igy működik. Megjegyzem, az állat is, hiszen naluk is van aszály, ehinseg, nincs viszont főnök, házastárs, anyos, adóssag, stb. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humangenetikus.

#1544 2004. 02. 05. - 23:59:18

Tisztelt doktor úr! Nem értem amit írt az első pontban. Főleg azt nem, hogy "minden esetben". Tizenhárom évig kezeltek endometriózissal, két LSK két homonkúra (Orgametril, Lucrin) van mögöttem, de a betegségem évei alatt több terhességem is volt. Teljesen normálisan működött a petefészek, három gyermekem is született a betegségem évei alatt. Spontán estem teherbe mindannyiszor, soha semmilyen kezelést nem kaptam annak érdekében, hogy a peteérést befolyásolják "pozitív" értelemben, csak terápiás céllal a menstruációs ciklus teljes leállítására. Azért írok a fórumba, mert talán többen olvassák akiknek hasonló problémájuk van (engem is az endometriosis cím hozott ide) és talán egy kicsi biztatás lehet ez számukra. Nagyon érdekelne pont ezért, hogy miért stimulálják az endometriozisos betegeket, ha egyszer a gyógyuláshoz a teljes ciklus leállítása a terápia? Az én józan paraszti eszemmel végiggondolva ez csak ronthatja a betegek állapotát. Sokakat érdekel ez a kérdés, kérem, ha tud közérthető választ adja meg nekem. Köszönettel: Ágnes

#1545 Törölt felhasználó 2004. 02. 04. - 09:49:04

Tisztelt Asszonyom! A sok-sok kerdes, amit nekem feltett, számomra sem generálnak igazán megnyugtató választ. Főkent a következők miatt: 1. Az endometriosis minden esetben egyfajta peteérési elegtelenseg következmenye, melynek során a tüsző megérik, de nem reped meg, szervezetében csak oestrogenek termelődnek, de progeszteron nem. 2. a Lupron tartos (nem végleges) meddőseget okoz, hatása elhúzódhat. 3. a megmaradt petefészek működésének megitélésére mérni kellene az ébredési hőmersekletet (ébredes utan azonnal, felkelés előtt, "ágymelegben", hüvelyben, digitális hőmerővel). Ebből készitsen nekem egy excel file-t, amin az első nap a vérzés kezdetének napja. Majd küldje el a vesalius@biatv.hu e-mail cimre néhány emlekeztető sor kiséretében. Ennek alapjan el tudom dönteni, hogy a megmaradt petefészek alkalmas-e meg tüszőtermelesre vagy sem. Ha alkalmas, akkor is nagy a valoszinűsege, hogy IVF-ET módszert ajánlunk, hogy megkiméljük Ont a méhen kivüli terhesség kockázatától. Az ébredési hőmérsékleti görbéjét mar küldje el az első ciklus végén, ha a jelenlegi ciklusban az utolsó rendes havi vérzes 10 napnal nem régebben törtent, meg értekelhető lehet. Kérem, maximálisan tartsa be utasitásaimat, de eredményt ekkor sem tudok garantálni. "Csak" az esélyt maximalizálni. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humangenetikus

#1546 2004. 02. 02. - 20:33:49

Tisztelt Doktor Ur! 28 eves vagyok, az Amerikai Egyesult Allamokban elek. Petefeszek ciszta es endometriosis miatt ket muteten estem at, es most gyermeket szeretnek. A bal oldali petefeszkem mukodese mar leallt. Az elso mutet utan fel evig a Lupron nevu hormoninjekciot kaptam havonta, a masodik mutet utan pedig fogazmasgatlot szedtem, amit decemberben hagytam abba. Azota mar volt egy verzesem, de nem tudom, hogy igy (az egyik petefeszek lealltaval) hogyan zajlik a peteeres. A jobb oldali petefeszkem atveszi a balnak a szerepet? Minden honapban fogok menstrualni, es egyenlo mertekben leszek fogamzokepes? Halas lennek, ha valaszolna kerdeseimre. Tisztelettel: H. Judit

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 76
  • 77
  • 78
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: