Házipatika fórum: Endometriosis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 78 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Endometriosis

#21 hariss 2012. 07. 24. - 07:48:29

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon! 14 napja kezdtem el szedni a visanne-t. A 12 napon rendellenes időben megjött. Erre felkészített a doki is ! Más mellékhatásom egyenlőre nincs, bár a hasam ugyan úgy fáj, mint műtét, és visanne előtt.
Kérem írjon akinek van már tapasztalata, hogy kb mennyi idő után hat ez a " csodaszer".
H.

#22 keyomarti 2012. 07. 19. - 09:34:59

Üzenet megtekintéseIdézve: essz0522 - Dátum: 2012. július 17. - 15:23:24

Még semmi, néha érzem a bal petefészkem, de nem fáj. Június elején 3 mm volt az endometrium, szóval lassacskán itt az ideje, hogy legyen vmi vérzés. Bár nem hiányzik :)Kérdeztem, hogy meddig, az volt a válasz hogy legalább két évig. Visszakérdeztem, hogy tessék?? Oké, hogy nincs korlát, de ez milyen válasz?! (Igazából addig szeretném szedni, amíg nem jön el az ideje a babának).Azért én 6 hónap után kérek majd egy májfunkciós laborra beutalót. Üdv.

Szia!

Akkor szerencsésnek mondhatod magad, hogy semmi különöset nem tapasztaltál! ;)
Az is jó ötlet, hogy kérsz majd egy labort.

üdv,
M

#23 keyomarti 2012. 07. 19. - 09:33:28

Hú, lányok, micsoda változások vannak itt!! :D :unsure:

#24 essz0522 2012. 07. 17. - 15:23:24

Még semmi, néha érzem a bal petefészkem, de nem fáj. Június elején 3 mm volt az endometrium, szóval lassacskán itt az ideje, hogy legyen vmi vérzés. Bár nem hiányzik :) Kérdeztem, hogy meddig, az volt a válasz hogy legalább két évig. Visszakérdeztem, hogy tessék?? Oké, hogy nincs korlát, de ez milyen válasz?! (Igazából addig szeretném szedni, amíg nem jön el az ideje a babának). Azért én 6 hónap után kérek majd egy májfunkciós laborra beutalót. Üdv.

#25 keyomarti 2012. 07. 16. - 06:22:30

Szia Essz! Örülök, hogy jól vagy !!! ;) Reméljük így is marad és nem lesz semmi rossz mellékhatásod, tüneted ! Köztes vérzés se volt, semmi ? Miben maradtatok, meddig "kell" szedned? Csak így tovább ;)

#26 essz0522 2012. 07. 14. - 13:09:57

Sziasztok lányok! Ki hogy van? Én már két hete szedem a Visanne-t, de eddig semmit sem érzek, nem történt még semmi :) Üdv.

#27 manoka666 2012. 07. 01. - 17:26:26

Szia kedves Krokodil! Én teljesen új vagyok itt, és nekem is a problémám az endoval van! Szeretném a segitségedet kérni ugyanis nálad olvasok a folynárol és régebben olvastam rolla valahol hogy mien hatékony egy gyogyszer a beágyazodással kapcsolatban!Én és a férjem évek alatt próbálkozunk gyerekkel de egyszerűen nem jön össze.Már mindent kipróbáltunk! :( nem tudom hogy te még külföldön tartózkodsz e ha igen tudnál nekem esetleg segíteni hozzályutni ehhez a gyogyszerhez mert én nem ismerek senkit aki külföldön dolgozik!!! Várom mihamarabbi válaszodat!!! Egy elkeseredett anyajelölt :'('

#28 katka76 2012. 06. 20. - 09:04:07

Szia Katika! Köszönöm szépen a segítségedet.Én még nem hallottam a RAM gyógymódról,de utána fogok nézni,hogy mi es ez pontosan.Nálam 1996-ban állapítottak meg endometriosist,azóta kinlódok vele. Nagyon sokáig én nem hittem ezekben a csoda gyógymódokban.De mára már megváltoztam és nem zárkozom el semmitől.Az sincs kizárva hogy valóban pszichés eredetű ez az egész.Az elmúlt 15 évem nem volt leány álom semmilyen téren sem.Mindenképp utána nézek,minél hamarább,hátha itt Miskolcon is van esetleg ilyen kezelés. Ha megtudtam valamit akkor jelentkezem.

#29 katika1 2012. 06. 16. - 14:01:26

Szia katka76! Olvasva a problémádról és nyitottságodról a természetes módszerek felé(pl.reiki)gondoltam írok egy pár gondolatot. Nekem két éve diagnosztizáltak endometriózist. Műtétet eleve kizártam , mert nemigazán voltak meggyőzőek a tapasztalataim, hogy ez lenne a helyes irány. Én is próbálkoztam reikivel és egyéb energia kezelésekkel. Ezek átmeneti javulást valóban hoztak,de a végeredményen nem változtattak. Persze lehet hogy, nem a megfelelő személyt találtam meg. Közben lányoktól hallottam akik eredménytelen ínszemináció, lombik után voltak, hogy van egy hely Pesten ahol a kezelések után sikerült spontán teherbe esniük. Így kerültem kapcsolatba a Ram gyógymóddal az Egyiptomi terápiával. Két hónap után teljesen rendbe jöttem. A teljesen alatt azt értem , hogy testi-lelki szinten. Itt alkalmaztak Egyiptomi talpkezelést , masszázst és harmonizáló kezeléseket. Olyan dolgok jöttek föl a kezelés során amikről azt hittem , hogy ezeken már rég túl vagyok. Úgy hiszem , hogy a problémám-problémáim eredetét fogták meg. Egy kicsit más szemmel nézek azóta magamra és a világra . A módszerükről pár szóban nehéz lenne írnom, mert nekem is idő kellett, hogy felfogjam mi is történik velem. A kezelések alkalmával megismerkedtem jó pár lánnyal és változó korban lévő nővel, akik különböző problémákkal jártak oda és hasonló eredményekről számoltak be. Én úgy gondolom, hogy van megoldás számodra is. Találj magadnak egy olyan módszert amiben valóban hiszel ,bízol a (természetgyógyászban,orvosban,pszic hológusban) Ja és mindenképp szimpatikus legyen neked az akire épp rábízod magad .

#30 katka76 2012. 06. 15. - 10:57:01

Szia Márti! Nagyon köszönöm válaszod.Júliusba kell vissza mennem ultrahang controlla.Akkor meglátom mennyit változott az endók helyzete. Már 2 éve voltam utoljára hasi CT vizsgálaton.Akkor elég sok endometriosisom volt.Elképzelhető ,hogy esetleg most is az endometriosisok okozzák ezt az egészet.Megfogadom a tanácsod és felfogok keresni egy normális gasztoenterológust vagy egy belgyógyászt mert ez már nem állapot.Borsodban lakom Miskolcon.Én is ettől tartok,hogy egyszer elzáródik a belem.A napi másfél liter folyadékot,vagy még annál is több folyadékot iszom.Azzal nincs gond.Hiszek a reikliben,sőt semmitől nem zárkózom el csak legalább tudnám,hogy mi segítene.Mindent kipróbálnék. Utána kérdezek,hogy kihez tudnék menni aki nagyon jó gasztroenterológus vagy belgyógyász.Mindenképp lépni fogok.Ha megtudok valamit akkor jelentkezek.Hátha tudunk segíteni valakinek aki hasonló problémákkal küzd. Szép napot! T

#31 keyomarti 2012. 06. 14. - 18:31:37

Szia! Ez így elég nehéz... egy év ?! hú, az jó sok. Szerintem kéne valami jó belgyógyászt - gasztroenterológust keresned; és megbeszélni vele. Valószínű, hogy vastagbél tükrözést javasolna akkor meg tudná nézni a belet; vagy ami még talán jobban kimutat mindent egy hasi CT, vagy MR, ..... Én ezeken mind átestem, sőt "jobbat" mondok, nekem konkrétan sztómám lett ideiglenesen, a vastagbél kivezetése című betegség... Anno amikor endós problémáim voltak, hozzá társult a széklet-és vizeletzavar is, de a műtét(ek) után megszűnt; viszont lett egy acut hasam, bélelzáródás, leálltak a beleim és így lett sztómám. Az nagyon nem normális, hogy 4 naponta tudsz wc-re menni; és ha hordó leszel = felfúvódás. Mindenképpen orvosi kivizsgálást ajánlanék; keress valami jó dokit - esetleg megírhatod melyik országrészben vagy. Alternatív módszerek: talpmasszázs, hasadra testgyertya, valamilyen mozgás legyen séta/biciklizés amitől mozognak a belek; ételek ? gondolok a zsíros, nehéz, fűszeres kajákra ... nem tudom, hogy étkezel; a másik nagyon fontos a folyadék fogyasztás !!! napi 1,5 l simán kell - tudom már nagyon unalmas tud lenni de a bélbetegeknél/sztómásoknál nagyon nagyon fontos; esetleg ha hiszel a reiki kezelésben de ezek mellett vagy ezek nélkül szerintem kezdj egy belgyógyásszal, ha a nőgyógyászatilag oké vagy. Most egyelőre ennyi jutott eszembe, de nyugodtan írj vagy kérdezz! Minden jót, M

#32 katka76 2012. 06. 14. - 12:24:28

Lányok! Most szerencsére a köztes vérzéseim elmultak,Az endommal semmi gond nem kellett elmennem orvoshoz viszont van egy másik nagy problémám ami lassan egy éve megkeseríti a mindennapjaimat. Tudna nekem segíteni valaki abban hogy már lassan egy éve nincs normális székletem.Ultrahangon is voltam ott azt mondták valószínű az összenövések okozzák a székrekedést.Nem a beleimmel van probléma hanem az összenövés nem engedi mozogni a beleimet.Kivülről kell mozgatni a hasam hogy beinduljon a bélmozgás.Ez sem megoldás:(Már nagyon sok mindent megpróbáltam.Cseppet,rostost dolgot de semmi nem használt idáig.Eltelik 4 nap is jobb esetben mire tudok menni a WC-re.De akkor már a hasam mint egy hordó,olyankor már étvágyam sincs. Folyamatosan a cseppeket sem lehet szedni mert a bélbolyhokat tönkre vágom. Előre is köszönöm a segítséget!

#33 keyomarti 2012. 06. 08. - 06:31:59

Szia Melinda! Örülök, hogy jobb már; napról napra jobban leszel! Szerintem nincs baj ezzel a vérezgetéssel, ha esetleg nem hagyja abba akkor meg telefonálj és megnyugtatnak. Az is jó, hogy jó kezekben voltál, jó körülmények közt! Menses: úgy van ahogy mondta a doki, és én is tanúsíthatom hogy ez nem normális vérzés. Nekem elegednő egy tisztasági betét, alig lehet észrevenni, a hasam egyáltalán nem fáj. Szeptember még messze van, addigra kialakul minden! Már írtam, hogy a szedés után volt közti vérzés de az is megszűnt, és utána tapasztalni fogod, hogy minden hónapban egyszer - mint normális esetben vérzés lesz. Na de ez nem olyan vérzés, tehát nincs többé az, hogy úristen mi lesz ha pont akkor lesz meg. Szóval semmi akadálya a nyaralásnak. Mikor kezded el szedni? Írj majd arról is, hogy mit érzel, neked mi lesz a hatás kíváncsian várom és remélem te is szerencsés leszel és nem fog megviselni. Pihenj is, ne erőltesd meg magad!

#34 mszeder 2012. 06. 07. - 20:27:20

Szia, Most már egyre jobban, de még fáj a hasam, s vérezgetek is. Nem tudom, hogy ez normális e. Igen, a Herczegh műtött a Róbert Károly magánklinikán, lapar volt. Minden rendben volt meg is voltam elégedve mindennel. Úgy tudom, hogy a doki csak itt dolgozik. Leginkább a menses miatt aggódom. A doki szerint alig lesz meg, nem is fogom észrevenni. Kérdeztem, hogy mennyira borítja fel, mert szeptemberre be van fizteve a nyaralás, s nem kalkuláltam a műtétre, s ki volt számolva, hogy mikor tudunk menni. Remélem, hogy nem lesznek nagyon tüneteim, s utána meglesz a hatása, hogy szedem. gyógyulgatok, pihengetek, de már jövő héten megyek dolgozni. :( Köszönöm a válaszodat. Üdv: M.

#35 pocahontas 2012. 06. 07. - 20:15:29

http://www.tenyek-te...is-es-paleo.php

#36 keyomarti 2012. 06. 07. - 10:21:05

Szia! Igen, emlékszem! Hogy vagy? Remélem egyre jobban!!! A Herczeg műtött, és hol a klinikán vagy a SOTE-n? Lapar volt? Visanne: az elején biztosan fogod érezni a "hatást" kinél mi; pont múltkor olvasgattam minden felé és láttam, hogy sok lány panaszkodik a Visanne-ra, szenvednek a mellékhatásaitól. Nekem hálisten nincsenek komoly tünetek; az elején fáradtság, ingerültség, köztes vérzés (elmúlt) fejfájás, szóval tapasztaltam egy-két dolgot de én túléltem és régóta írtam és írom, hogy azóta jól vagyok. Sőt, nemrég voltam vizsgálaton és minden rendben! A gyógyszer dobozában természetesen lesz leírás, azt olvasd el - mire számíthatsz, aztán ha bármi probléma van vagy észlelsz magadon akkor irány az orvos. Tehát az én személyes véleményem az, hogy nem volt rossz hatása remélem nálad sem lesz semmi gond vele ! Gyógyulgass!!! Pihenj, és neked is szép napot! M

#37 mszeder 2012. 06. 07. - 10:01:05

Szia M! Nem tudom emlékszel-e rám, kb. 1 hónapja írtam Neked. Másfél hete túl vagyok a műtéten, most lábadozom. :) Volt bennem egy pár endo, s összenövéseket is okozott. :( Nagyon meg vagyok elégedve a dokimmal, s kórházzal is. A műtét is jól sikerült, tényleg jó kezekben voltam. Most a szövettanra várok, s utána Visinne-t kell szednem 6 hónapig, s utána a doki szerint minden ok lesz, jöhet a baba. :) Milyen hatása van ennek a gyógyszernek, tudnál nekem írni róla? Köszönöm, szép napot. Üdv: Melinda

#38 wittee 2012. 05. 23. - 11:40:15

Szia lya! Annyira sajnálom, hogy akkor nem segített a műtét. Bár, amit az orvos mondott neked lehet h megkérdőjelezném a következő műtétet is. Általában (ha jól ment a műtét) nem utána van gond hanem az ember kap gyógyszert vagy GNrh és amikor azt abbahagyja és nem sikerül teherbe esni akkor szoktak újra gondok lenni. Legalábbis nekem a dokim azt mondta h a gyógyszerrel jól szinten tartható a dolog. Kerestél új dokit?? Mi van veled?? Majd írj! :) Én április 11 óta szedem a Visanne-t, tehát lassan már 2 hónapon túl vagyok. Azt mondta a dokim, hogy összesen fél évig kell szednem aztán szerinte nem lesz gond. Bízom benne mert ha megint tele leszek és műtét kell akkor sem fogok többé gyógyszert szedni. Amúgy a tünetekről annyit, hogy minden uaz mint az elején is volt, hőhullám és nekem az étvágyam is kisebb lett... szóval fogytam... :) Az egyetlen tünet ami nagyon nem tetszik, hogy a libidóm nem csökkent, tehát uannyiszor kívánoma párommal a szexet csakhát nem nagyon érzek sokat belül. Pedig előtte szuper volt minden és a mérettel sincs gond.... szóval ez kicsit zavar mert csak kívülről tud jó lenni pedig nekem ezzel sosem volt gondom... ez tuti Visanne hatás... :( Amúgy semmi változás nálam és semmi plusz tünet. A vérezgetés is enyhül, remélem hamarosan elmúlik..... Bár mire megszokom a tüneteket már vége......:)

#39 keyomarti 2012. 05. 04. - 18:18:57

Szia! Hú, sajnálom, hogy a műtét után nem javult a helyzet! De egyetértek veled, én is biztosan felkeresnék egy másik dokit is... reméljük ő mást fog látni/mondani/javasolni! Az, hogy miért akarsz gyereket - na ne már a doki mondja meg, hogy korai vagy sem. ?! Nem hinném, hogy ilyen nőgyógyászra vágysz, úgyhogy remélem sikerül találni egy normálisabbat. Sajnos, arrafelé nem igen tudok senkit ajánlani, se orvost - se olyasvalakit, aki írt volna a fórumra. Ne idegeskedj addig, és akkor gyere írd majd meg mi történt! üdv, M

#40 lya001 2012. 05. 04. - 11:38:35

Sziasztok! Látom, tényleg elég sokan küzdünk az Endometriozissal... Sajnos én is bele csöppentem. Márciusban derült ki, hogy műteni kell. Meg is történt, de sajnos a dolog nem javul, sőt... Az orvosom szerint semmi nem változott. 1,5 hónapja műtöttek, és ismételten vannak cistaim, az orvos szerint ismét műtét vár rám. Amit máris meg akar csinálni. Én még egyenlőre nem egyeztem bele, mivel nem tartom normálisnak, hogy gyógyszeres kezelést nem kaptam... Most másik orvoshoz megyek, mert itt (SZENTES) nem nagyon foglalkoznak az emberrel. A férjemmel jó ideje babát szeretnénk. Az orvos szerint, amit nem szégyellt a szemembe mondani, idézem: Miért akarok én teherbe esni? (28 múltam) még korai lenne. Nem érzem annyira jó hozzá állásnak. :( Szóval... Remélem 9.én ha újra írok, jobb hírt tudok mondani. Addig is kitartást mindenkinek.

• 78 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: