Házipatika fórum: Endometriosis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Utolsó »

Endometriosis

#281 nomicica 2011. 08. 08. - 09:24:03

Szia Márti! Igen,gnrh-t kapom, két hete volt a negyedik szuri,még van kettő,szóval két hónap múlva vége ennek a pokolnak. Április elején volt a lapar,leszívták a csokicisztát,átfújták a petevezetékeket. Mindkettő teljesen átjárható,megvan mindkét petefészkem is,szóval elvileg minden működni fog,ha vége a kezelésnek :) Épp írtam,ha iylen rosszabb idő van,mint ma,mondhatni tök jól vagyok. Az előző bejegyzésemben bővebben taglalom,hogy vagyok most,ne haragudj,nincs kedvem mégegyszer leírni :) Dolgozok is,bár elég fáradt vagyok az alváshiány miatt. Most mennem kell,majd írok. Puszi!

#282 nomicica 2011. 08. 08. - 09:19:38

Sziasztok,szia Sazi! Bocs, hogy eltűntem,de elég sűrű mostanában az életem. Anyukám elválik (végre valahára) és beköltöztettem Egerbe, vele kellett szaladgálnom állandóan, így élni is alig volt időm. Szerencsére két hét szabin voltam, így tudtam vele menni, bár egy cseppet sem pihentem,de legalább itt van végre,nyugodt körülmények között az öcsémnél. A hólyagos dolgokra tőzegáfonyakapszulát szedek,úgy vettem észre,kezd is rendbe jönni. Már nicsenek állandó pisilési ingereim,éjszaka se kell kimennem többször.De ha visszajön,elmegyek orvoshoz,az biztos.Csak most egy időre megundorodtam az orvosoktól... Inni megint iszok eleget,a fejem se nagyon fáj már :) Csak vagy 3 napja majd szétszakad az alhasam,úgy görcsöl,meg nagyvécézésnél is megőrülök (gondolom a belemben is van endo). Múltkor azt mondta a doki,azért fáj,mert húzódik vissza.Úgy néztem a naptárban,hogy mostanában kellene megjönnie,lehet ezért vannak fájásaim. Alvás..reggel 3 után tudtam csak elaludni,6:20kor meg csörgött az óra,meló.Ez az alváshiány visel meg a legjobban. Meg azt vettem észre,ha rossz,hűvös id van,sokkal jobban vagyok,alig van hőhullámom.Ma is ilyen van,egész hétre ezt mondják,úgyhogy én most örülök :) Na,majd írok. Puszi mindenkinek!

#283 Viola31 2011. 08. 08. - 08:19:55

Szia Márti! A SOTEII-re járok, úgy hívják Gidai János, 40 körüli nagyon jó doki. A magánrendelésre mentem, mert ott tud foglalkozni igazán a betegekkel. A kórházban nagy a hajtás és nem ér rá. Lesülhetne az az itteni orvosoknak a pofájáról a bőr, mert zavargatnak fel Pestre, meg mindenhova. A másik már kaparni akart csak úgy pénzért, mert az anyját megb.....ná érte. Pesten nem néznek rám félszemmel, hogy mit keresek itt, olyan rendesen foglalkozik velem, mint még senki, és nem is sérteget. Az itteni azt mondta, jobban mondva egy mádsik doki, ha lefogyok, akkor beáll a vérzés. Egyszerűen nem fogja fel, hogy a gyógyszerek okozták!!!!!! :s Hát gondolkodjon már el ezen, a töményhormonnak milyen hatásai vannak? Ez azt szeretné, ha mennék lombikra, de én a hormon miatt nem akarok!Tényleg milyen a gyógyszerünk? Remélem nem lehet tőle hízni? Így is 20 kg felesleg van rajtam és már többet nem akarok felszedni. Puszi

#284 keyomarti 2011. 08. 07. - 08:45:48

Sziasztok! :d na akkor meg is van a válasz, hogy gondoltad. Na, azt szedem én is, októberben lesz egy éve. Remélem beválik majd nálad is, mert én úgy vagyok vele, hogy sokkal jobban vagyok, amióta szedem. Az, hogy kinél mit okoz.. rejtély. És hol voltál, kinél? Óh, hát ha eltűnt akkor örülünk!!! ;) Remélem most már akkor neked is szépen beáll a vérzés, és rendbejössz! Ne lepődj meg ha lesz köztes vérzés, előfordul, nálam is volt. Meg persze lesz azért mellékhatás, nekem az elején volt egy-kettő. Vigyázz magadra M

#285 Viola31 2011. 08. 06. - 17:06:37

Sziasztok csajok! Most jöttünk haza a nyaralásból, gyorsan írok, mert van egy csomó dolgom. Csütörtökön útba ejtettem a dokit, mivel Pesten voltunk fent az egész héten. Nem Márti nem úgy gondoltam, hogy nem menzeszelek, csak nem tudtam mit javasol a doki. Visannet kell szednem, azt mondta ettől bekell állni a vérzésnek, és kevés hormontartalma van. 3 hónap múlva kontrollra visszakell mennem. Állítólag eltűnt az endó azt mondta, hogy lehetséges ez? :) Nem tudom, de csinált hüvelyi ultrahangot, vastag a méhnyálkahártyám, miómám van de kicsi nagyon nem vészes, meg még talált valamit, csak nem akarok hülyeséget mondani.Valami összecsavarodást vagy mi a fene, nem tudom, de ezek nem bajok, nem kell hozzájuk nyúlni. Na mindegy remélem jó lesz a gyógyszer. Majd írok még valamelyik nap Puszi mindenkinek

#286 keyomarti 2011. 08. 04. - 17:51:41

Szia Sazikám! Óóh.. :s :'(' jobbulást! Feküdj le, pihenj, vagy ami jól esik! Legyél jobban! puszi M

#287 sazi14 2011. 08. 04. - 17:18:47

Szia Márti! Jaja, össze :) - mondjuk az őszi időre most sem lehet panasz :P Ma megjött --> POKOL! :( :S úgyhogy most csak ennyi... Puszi

#288 keyomarti 2011. 08. 04. - 15:49:44

Hello! Hát, majd megtudjuk ha ír Viola erről. :d De szerintem sok nő lemondana a menstruálásról, akiknek kőkemény szenvedés az egész. Én régen elvoltam vele, de most már nagyon utálom - pedig merőben más lett az állapot. Hm, mindegy, ez van. Előbb-utóbb úgyis abbamarad, ha eljön a változókor. Hát, nem is tudom - ez a megbánás dolog; persze mert akkor jó volt tünetmentesnek lenni, de azért voltak elég durva mellékhatások. Gondolom akkor lennénk a legboldogabbak, ha nem ezzel kéne foglalkoznunk... Óh, költözés. Össze? ;) Na, majd akkor jönnek az őszi, esős esték és lehet összebújni Barry Whit-ra. :d Hagyjuk is a szar témákat, jöjjön a boldogság! puszi M

#289 sazi14 2011. 08. 04. - 08:13:32

Helló Csajok! Bennem nem merült fel, hogy Viola végleg lemondana a mensesről, már csak azért sem, mert lehet, hogy "kényelmesebb", de arra rámenne. Mivel a petefészek nagyon fontos hormonokat termel, és a szervezet egyik nagy védekezőfeladatát is ellátja. Tehát azzal, ha "kipakolnák" - csúnya szóval élve - semmi nem oldódna meg, SŐT! (Amúgy ezt csak nagyon indokolt esetben pl. rosszindulatú daganat tennék meg, ezért ez orvosilag sem merülhet fel.) Pillanatok alatt olyan csontritkulás lenne, hogy "porból lettél, s porrá leszel...", gyengülne az immunrendszer stb... Az endo a kipakolással amúgy se lenne megoldva, mivel pont az a lényege - sajnos - hogy méhnyálkahártya van rossz helyen, így ha a jó helyt kivennék, attól az endo még ottmaradna bélen, hashártyán, bárhol a hasüregben... A GnRH-t bár tény, hogy vannak mellékhatásai, én a Violának tudnám javasolni. Az a leghatásosabb vérzésleállító, akkor kiderülne, hogy mennyire durva a helyzet, mert hát hiába is kap bármit, nem használ... Amúgy annál nem hiszem, hogy jobban megviselné a szervezetét, mint most ez, hogy szinte folyamatosan vérzik. Én még mindig az mondom, hogy nem bántam meg a GnRH-t, annak ellenére sem, hogy jelenleg van egy 4 cm-es bevérzett cisztám a jobb petefészkemben és lehet, hogy ezzel ennyi volt, mert visszajött az endo, de legalább volt 7 nyugodt, gyógyszermentes hónapom, s bár nekünk nem jött össze a baba, én ezt egyáltalán nem az előzőek számlájára írom, mert hétvégi kapcsolatból másnak sem hiszem, hogy sikerült volna. Majd ezek után... (ősztől költözés :) ) Ez az én véleményem, sajnos nem vagyok nőgyógyász, de fontolgatom, hogy még elvégzem, aztán megmentem a női endós civilizációt és Nobel - díjat is kapok... hehehe :) nem jó vicc, akkor lenne jó, ha igaz lehetne... ;) Hát remélem azért segítettem, de mondom ez az én véleményem, meg amiket én tudok, de orvosnak és az embernek magának kell dönteni! Puszi Sazi

#290 keyomarti 2011. 08. 03. - 17:26:19

Viola! :d Te, ezt most úgy érted, hogy végleg be akarod fejezni a menstruálást? Engem is érdekel egyébként, Sazi írj erről ha lesz időd légyszi; nagy vonalakban van elképzelésem, csak nem akarok hülyeségeket írni. Meg ugye a többség szeretne gyereket, náluk meg nem árt, ha menstruálnak. Igaz, az orvostudomány simán megoldja ideig-óráig, hogy megjöjjön, ne jöjjön; de ha valaki tényleg nem akar többet akkor mi a teendő? Petevezető elkötése? Azt tudom, hogy a mellrákos nőknél is hasba szuri, (már akinél) és így nincs, meg ugye a kemó egyik mellékhatása is lehet. Olvastam már korai petefészek kimerülésről is, ami egyenlő a vérzés megszűnésével. De vannak olyan problémás lányok is, akik hol véreznek hol nem, ráadásul sok hónapon keresztül semmi - PCO -sok, ... van itt minden formátum. Na és Viola, voltál már dokinál vagy mi lett? Gyerek ügyben is semmi? Mindenki vigyázzon magára puszi M

#291 keyomarti 2011. 08. 03. - 17:19:32

ja igen; + Noémi: inni azért igyál!!!!!!!! Ez így nem jó, hogy keveset iszol. Igyál esetleg kamilla teát, az gyulladáscsökkentő, hátha segít. Tulajdonképpen most én is gyulladásban vagyok, megint magas a CRP-m, és pisilés után hülyén fáj, de sokat iszom, meg testgyertyázom két napja. Alvás: hát, te, foghatnánk az időre is, (az is hülye) :d de szerintem simán bekavarhat a hormon is. Erről írjál majd légyszi, hogy mikor kaptad, mennyit, mi a helyzet, mikor néznek meg stb. Egyébként a debreceni klinikáról sok jót hall az ember, megmondom őszintén nekem is javasolták, csak annyira messze van, hogy én azért nem mentem oda.

#292 keyomarti 2011. 08. 03. - 17:15:32

Sziasztok! Szia Noémi! Sajnálattal olvasom amit írtál, :s újabb fiatal "áldozat". Remek. Gondolom már javában kapod a hormonkezelést - ez most akkor GNRH? Először arra gondoltam, hogy más, mivel meddőségi klinika, és hogy babát szeretnétek. Tehát, ha jól értelmezem, volt egy lapar, megvan mindkét petefészek ? és most kapod a GNRH-t. És meddig? És hogy vagy tőle? Ebben Sazi tud neked "mesélni" a fejfájásait én is megjegyeztem, talán már úgy volt, hogy inkább azt néztük, mikor nem fáj a feje... nem szépítve a dolgot, megszenved vele az ember, mondhatnám, hogy csak legyen hatásos...de már unom ezeket a szövegeket, de természetesen nem akarom elvenni a kedved tőle. Én a Visanne-t szedem, az kicsit más; nem szenvedek már mellékhatásoktól. Lányok, pont ma voltam Pesten, a receptért. Hogy ez mekkora f..ág.!!! :'(' Amúgy sem voltam jókedvű, de annyira felhúztam magam, hogy az nem igaz. Ez az egész Pest, a kórház, keresd meg, parkolj le (valahol) (+ parkolójegyet venni) menj be, keress, keress, á, nagyon frankón elegem volt belőle. Tulajdonképpen másfél órát ültem és vártam, és még kitöltöttem egy kib.szott hülye kérdőívet is. (gyógyszerrel kapcsolatban) aztán nagy nehezen a doki megírta, utána még lekönyvelték a csajok, és kész is. Hogy is nézzem, még hozzátartozik az oda-vissza út, ...na mindegy, hagyom is a fenébe.

#293 sazi14 2011. 08. 03. - 07:42:17

Szia Noémi! Örülök, hogy alakulnak a dolgok, csak így tovább! A fejfájás nekem is volt, uhhh de sokat és nagyon tudott fájni, az a GnRh számlájára írható, de bizony inni is kellene eleget! Ha valami nincs rendben altájon, akkor irány a doki, ezeket a dolgokat nem szabad elhanyagolni, mert komolyabb bajok is lehetnek belőle, egy vizeletvizsgálat nem nagy ügy, érdemes lenne, nehogy legyen valami, ami aztán szépen felhúzódik, aztán utána megvan a baj. Vigyázz magadra! Puszi Sazi

#294 nomicica 2011. 08. 03. - 07:16:58

Hello Sazi! Alakulni alakulgatok. Elkezdtem most szedni a Remifemin pluszt, meg Sedacur Fortét, azt mondta a doki,szedhetem, mert nem tartalmaz hormonokat,gyógynövény csak. Kicsit mintha enyhítenék a klimaxos tüneteimet, bár lehet csak mostanában annyi dolgom van, hogy nem veszem észre őket :) Néha úgy múlik el a hőhullám, mintha észre se venném,de azért érzékelem, csak nem visel meg annyira. Szóval tudom ajánlani gnrh kezelésben résztvevőknek, egy próbát megér. Mostanában sokat fáj a fejem, de lehet csak azért,mert nem iszok eleget, ugyanis valami a hólyagommal is lehet, és inkább kevesebbet iszok, hogy ne kelljen 5percenként pisilni menni. Meg az alhasam is fáj, húzódik vissza az endometriózis. Ezeken kívül mondhatni egész jól vagyok. Csak aludni nem tudok megin :( Mártiról van valami hír? Vagy csak én nem vettem észre az előzményekben? Sok puszi mindenkinek! Noémi

#295 sazi14 2011. 08. 02. - 08:47:18

Szia Viola! Passz, nem tudom, hogy mit lehetne csinálni a vérzéseddel, de ez így nagyon nem jó! Pest jó ötlet!!! Várom a fejleményeket és nagyon drukkolok! Noémi! Hát neked is nagyon szorítok! A legjobbakat! Írj, hogy alakulsz! Sok puszi mindenkinek Sazi

#296 Viola31 2011. 07. 26. - 13:50:45

Szia Sazi! A kérdésem az lenne, hogy milyen műtéti beavatkozással lehetne eltűntetni a vérzést. Nem akarok Gnrh-t kapni, de lehet ,hogy kelleni fog. 9 napja tart a menzesz, köztes is van, és úgy néz ki nem akar elállni. Te mégis csak jobban jártas vagy ebben az ügyben. Elegem van sem gyerek, sem a strandra menni, sem szex, hát akkor hogyan tovább? Nem lehet ezt már kibírni, elmegyek jövő héten Pestre a dokihoz, és megmutatom neki magam, hogy csináljon valamit. Csak a telefonszámot kitörölte valaki a telefonból. Nem tudom nem-e én voltam az a hülye? Nem emlékszem rá.Na mindegy próbálok időpontot kérni a magánrendelőbe. Puszi

#297 nomicica 2011. 07. 25. - 18:36:27

Szia Sazi! Nagyon szépen köszönöm a választ! Én is ebben bízok,hogy időben elkaptuk.Pont holnap megyek a negyedik szurira, már egy lapra szépen össze is írtam a kérdéseimet :) Amúgy ez a hőhullám is változó. Vannak napok, amikor szintebészre sem veszem, mondjuk azokoon a napokon általában nagy pörgés van és nincs időm hőhullámozni... Más napokon meg legszívesebben "meghalnék", annnyira nem bírom elviselni. Remélem, ha vége a kezelésnek, magától meg is fog jönni és újra lesz peteérésem, hogy rá tudjunk feküdni keményen a babagyártásra :) Majd beszámolok a fejleményekről. Meg arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő múlva esek teherbe. Merthogy teherbe fogok esni, az biztos! Mert muszáj! :) Fő a pozitív hozzáállás. :) Sok puszi!! Noémi

#298 sazi14 2011. 07. 25. - 14:04:46

Márti! Kezd aggasztani a hallgatásod itt a fórumban! Ha olvasol minket, kérlek írj! Remélem minden rendben van és valami jobb időjárási körülmények között, valahogy a tengerparton sütteted a hasad... Tényleg, neked most lehet fürdeni, meg napozni meg ilyenek? Hogy vagy, kapsz most valamilyen kezelést? ÍRJ!!! VVN! Te? Remélem, most okés a dolog, így gyógyszerrel elviselhetőbb ugye? Én úgy voltam vele, hogy két nyáron sem kellett a mensessel bajlódni, úgyhogy királyság volt. Most is pont úgy megyünk nyaralni, hogy meglesz... ha egyáltalán elmegyünk ilyen időben... Na puszi Mindenkinek! Sazi

#299 sazi14 2011. 07. 25. - 14:01:12

Szia Viola! Igen, igen olvastam, ezért is kérdeztem. Hát igen, lehet bent valami, amit írsz, de érthető, hogy roma gyereket nem akartok! Nálunk is van örökbefogadott kislány a családban, tudom, milyen procedúra, és azt is tudom, hogy mélyen a zsebbe kell nyúlni. "Még, hogy a gyerekkereskedés illegális..." - akkor ezt minek mondanátok, hogy fizetsz, dugsz ide - oda, hogy kaphass egy "normális" gyereket. Mert egy dolog, hogy úgyis Te neveled fel, és akkor majd olyan lesz, amilyennek neveled, csakhogy a géneket nem lehet tudni, akkor is bent van a pakliban, hogy valami nem lesz rendben, ha a sajátod, hát még ha egy vadidegen. A gyámügy meg ahelyett hogy segítőkész lenne, csak baszakodik, és nem ott és nem akkor ellenőriz, amikor és ahol kéne... Egészséged??? Hát összességében csak annyit tudok mondani, hogy nagyon sajnálom! További kitartást! Nagyon szorítok Nektek, biztosan igen jó helyre kerülne az a gyerkőc. Sok puszi Sazi

#300 sazi14 2011. 07. 25. - 13:54:49

Szia Noémi! Az első félévben én sem kaptam az Activellet, de miután a második fél év alatt csontritkulásom lett, így azt is szednem kellett... Az jó hír, ha szerintük normálisan teherbe tudsz esni, úgyhogy akkor csak hajrá, én nagyon szorítok Neked/Nektek!!! Talán szerencsétek volt és időben elcsípték még a dolgot, amúgy én is tök optimista vagyok, hogy ez a sok szerencsétlenség ellenére is simán teherbe fogok tudni esni, annak ellenére, hogy nem sok jóval biztatnak, de ezt így szerintem nem kell kimondaniuk. :) Le a kalappal előtted, hogy ezt a hosszú fórumot végigolvastad :) Jól beleástad magad akkor a témába :) Amúgy én örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, a lányokkal nagyon tudjuk egymást támogatni, ha máshogy nem is de lelkileg... :) Remélhetőleg, nem az elején jársz, hanem a végén, és mivel Ti már amúgy is készültök babázni, nem lesz remélhetőleg semmi gond. Az is jó, hogy Te ilyen hamar megkaptad a szurit, nekem segített egyébként, nem jött vissza az endó azóta, úgyhogy volt értelme a tortúrának. Igen, a hőhullámok a legdurvábbak, meg nekem az elején iszonyat fejfájásaim voltak, de aztán elmúltak hál' Isten. Ja, igen, az alvás... hát GnRH alatt igen rossz alvó voltam én is, viszont azóta jobban alszok, mint előtte... :) Összességében hasznos volt nekem a GnRH annak ellenére, hogy utána újra kellett műteni, meg alatta is voltak fájdalmaim, de az már nem endo volt, de úgyis tudod, mert elolvastad... Szerintem nem lesz gond, jó kezekben vagy!!! Szorítok neked! Kérdés, kérés... állunk rendelkezésre, amennyiben tudunk! KITARTÁST!!! Az Activellet meg kérd szerintem, meg mond el, hogy nagyon durvák a mellékhatások, beszélj, mondj el az orvosnak mindent, kérdezz, ne hagyd magad lerázni! Puszi Sazi

• 78 Oldal +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: