Házipatika fórum: Endometriosis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 78 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Endometriosis

#41 illyes_a 2012. 04. 27. - 14:40:38

Kedves látogatók! Az endometriózisról szóló cikkemhez keresnék olyan érintett hölgyet, aki szívesen beszélne a vele történtekről, és ha van pozitív tapasztalata, akkor a gyógyulásról/sikeres kezelésről is. A cikkpályázat a betegség "népszerűsítését" célozza, tehát hogy mások is időben felismerjék ezt a problémát, és a megfelelő orvoshoz forduljanak. Ha egy pár bekezdés erejéig szívesen nyilatkozna nekem, kérem hívjon a +36-20-255-9764-es számon vagy írjon a szerkesztoseg@daganatok.hu címre. Köszönettel: Illyés András

#42 katka76 2012. 04. 24. - 11:31:17

Witte! Igen van szövettani eredményem az endorol.De tele vagyok összenövéssel is.A sok műtét +az endometriosis is okozott összenövést.Azt hiszem én már nem vállakoznék egy ujabb műtétre.Babát nem szeretnék(bár nem is lehetne)a nőgyógyász is azt mondta hogy csak akkor lenne értelme a műtétnek ha babát szeretnék.De én már ehez idős is vagyok illetve nehezen stimulálható már a petefészkem.

#43 wittee 2012. 04. 24. - 10:01:05

Katka: nem semmi a történeted... :( Hogyha voltak már műtéteid akkor, van szövettani eredményed is gondolom akkor valóban azzal fel tudod íratni 300 Ft-ért. Nekem is így volt igaz nekem "csak" 1 laparoscopiám volt. Remélem segít neked is ez a gyógyszert, bár ez tényleg csak tünetmentesen tart és ugye amíg szeded nem "szaopodik" a dolog. ha már újra vannak összenövések akkor sajnos újabb műtét... :(

#44 wittee 2012. 04. 24. - 09:57:50

Szép napot mindenkinek! Most szedem 2 hete a Visanne-t. Jöttem elmesélni mi újság vele. Szóval azóta folyamatosan barnázok vagy pici vérzés van. Engem is kezdett picit puffasztani, úgyhogy a teljtermékeket többé-kevésbé elhagytam, sok zöld teát meg koffeinmentes gyümölcsteát iszom és minden nap mozgok így mostmár ezt nem érzem. :) Sőt laposodott is egy picit. Tegnap voltam a dokimnál. Megnézett UH-on minden rendben, szép tiszták a petefészkeim meg minden. Nagyon örültem neki. :) Azt mondta még ezt az 5 hónapot bírjam ki és nekem összesen elég lesz a 6 hónap Visanne szedés. Ha utána UH-on minden ilyen szép tiszta marad akkor nem kell többet szednem. 1000 mg C vitamint kell naponta szednem és úgy általában immunerősítés nagyon fontos táplálkozással, vitaminokkal stb.... :) Mondtam neki hogy gyermeket még nem szeretnék évekig és akkor mi lesz velem ha nem szedem a Visanne-t. Azt mondta h majd figyeljük rendszeresen és úgy gondolja nem lesz gond. Megkérdeztem hogy kell e védekezni mellette azt válaszolta h ez nem fogamzásgátló tehát kiegészítés kell mellé mert előfordulhat h babás leszek. Az lenne a kérdésem, hogy hallottatok-e már a Pycnogenol-ról?? Szerintetek lehet szedni a Visanne mellett?? Nagyon jókat olvastam róla, most du. 6-kor szedem a Visanne-t, arra gondoltam reggel meg bevenném ezt a növényi immunerősítőt. Mit gondoltok? Esetleg van valakinek tapasztalata a Pycnogenolról?? Szép napot nektek és mindenkinek jobbulást! :)

#45 katka76 2012. 04. 24. - 07:38:05

Köszönöm szépen!A beutalót azért megpróbálom megtudni,hogy fog e kelleni.

#46 essz0522 2012. 04. 23. - 14:52:38

Szerintem nem kell, odaülsz és sorra fogsz kerülni pár órán belül : )

#47 katka76 2012. 04. 23. - 07:06:27

Szia Essz! Köszönöm az infót Sápy doktor úrról.Valószínű nem a magánrendelésre fogok menni hanem a sima kórházi rendelésre.Nem tudod be kell e ott is jelentkezni?

#48 essz0522 2012. 04. 21. - 20:56:04

nem teszi ki a jelet, de mosolygós lett volna a végén! :)

#49 essz0522 2012. 04. 21. - 20:55:23

Márti, ugyan... szóra sem érdemes :-)

#50 keyomarti 2012. 04. 21. - 17:01:22

Szia Essz! Jó, hogy jöttél és írtál infót. És bocsánat, nem bunkóságból írtam kis e-vel az esszt, - csak a nickneved miatt!

#51 essz0522 2012. 04. 21. - 16:17:49

Szia! Debrecenben felírják a Visanne-t a meddőségin. Én dr. Sápy Tamást ajánlom. Ő hétfőn és csütörtökön rendel 10-14-ig. (van honlapja ha esetleg magánrendelőbe szeretnél menni, nnc.hu). Valószínűleg van szövettani eredményed ebből a jó néhány műtétből, erre szükséged lesz. Illetve mivel nem debreceni vagy, meg kell kérdezni, hogy kell-e beutaló. (engem a klinikán műtöttek, szóval nem tudok erről semmit, egyértelmű volt hogy ellátnak) Nem minősül fogamzásgátlónak, azonban mivel egy pseudograviditas (álterhesség) van, ez megkérdőjelezhető... Nyugodtan írj privátban, ha kérdésed van! Üdv.: Essz

#52 katka76 2012. 04. 21. - 09:12:54

Szia! Nekem nem volt más választásom csak a lombik program ha babát szerettem volna.Mivel egy petevezetékem sincs,azt is kivették.Persze ma már nem vállalkoztam volna annyi mindenre.De akkor csak egy dolgot néztem hogy babám legyen más nem számított.Közel 15 év küzdelem van mögöttem. Akkor majd figyelem Esszt és bármi kérdésem van akkor majd majd úgy is szólok. Köszi szépen

#53 keyomarti 2012. 04. 21. - 09:03:29

Szia ! Igazán nincs mit! Ha bármi kérdés van írj, javaslom majd esszt - ő jár Debrecenbe, dr. Sápyhoz ha jól emlékszem. Reméljük majd jön az oldalra, és esetleg tud neked javasolni valamit, hogy merre kezdd stb. (ha gondolod) A lombikhoz nem tudok hozzászólni, én nem mentem és nem is szándékozom; de természetesen mindenki úgy csinálja ahogy ő jónak látja. Ez lenne akkor a Visanne-al kapcsolatban, szerintem használna neked is. szép hétvégét, M

#54 katka76 2012. 04. 21. - 06:58:47

Szia! Köszönöm a segítséget.Én Miskocon lakom.Nem olvastam el teljesen a Visannet.De én azt gondoltam így elsőre hogy ez is egy fogamzásgátló.De ahogy írod ettől csak épp hogy van mikud illtve szinte nincs is.Nekem legközelebb Debrecen van.Ha csak esetleg megyei kórházba nem csinál valaki.Mert a megyei kórház a Debreceni Egyetem Oktató kórháza.Majd megérdeklődöm.Ez így tényleg nem drága. Egy ujjabb műtétre én már semmi képp nem vállalkoznék. Sajnos elég sok mindenen keresztül mentem az elmult pár éve alatt.Több lombik programon is részt vettem.De sajnos babám nem született. :( De túl kellett lépnem ezen is.ma már elfogadtam hogy nekem valamiért nem lehet.

#55 keyomarti 2012. 04. 20. - 16:35:55

Szia! Ez igen, úristen milyen szép történeted van! (sajnos nem működnek az ikonok) Jól olvastad a Visanne-t? Ez nem is fogamzásgátló, inkább arra adják, hogy ne újuljon ki az endo. Régen volt 38 ezer , most egyáltalán nem drága, 300 forintért megkapod !!! Vannak az országban különböző centrumok, én a MÁV kórházba járok; de van még Pécsett, Szegeden és gondolom Debrecenben. El kell menni, átesni egy kérdőív kitöltésén, - bizonyított, hogy endoban szenvedsz; és azután írják/adják oda a receptet. Vannak mellékhatások - hiszen hormon; nekem is IV stádium volt de ma semmi panaszom nincs; és lassan már két éve, hogy szedem. Amikor elkezdtem szedni, akkor volt egy kis köztes vérzés ami kis idő után meg is szűnt. Így nekem nincs most semmi, egyszer egy hónap ún. vérzés - ami nálam egy tisztasági betéttel ér fel. Nem tudom, hova valósi vagy, esetleg tudok Pesten orvost ajánlani, ha gondolod. üdv, M

#56 katka76 2012. 04. 20. - 14:40:39

Sziasztok! 42 éves vagyok.Több éve van IV stádiumu endometrisosom.7* voltam műtve 2 hasi műtétem volt és 5 laporoscopia.A balodali petefészkem ki van véve a jobboldali csonkítva van.Pár éve vérzéses problémát is okozott az endometriosis,abban az időben elég sok családi problémám volt .Akkor nőgyógyász tanácsára Marvelon tablettát kezdtem el szedni.Ettől semmi problémám nem volt a köztes vérzések is elmaradtak és nem is híztam meg.Tavaly nyáron abba hagytam a fogamzásgátlót,mert kiszerettem volna próbálni hogy 3 év elteltével újra jelentkeznek e a panaszaim.A nőgyógyász jól lecseszett hogy miért hagytam abba.De közben a családi anamnézisre való tekintettel (édes anyámnak volt trombosisa)végül is azt mondta hogy jó hogy abba hagytam mert nekem más fázisu fogamzásgátló szükséges.Két hónap elteltével még nem jött vissza a menstruációm akkor elküldött hormon vizsgálatra.Ami kimerülő petefészket mutatott,.Akkor azt mondta a doktor úr hogy valószínű nem is lesz menstruácium,vagy nagyon blokkolva van az agyalapi mirigyem ami miatt nincs még menstruációm.A vérzésem 3 hónap elteltével jött vissza.Azután minden hónapban meg volt szinte hajszál pontos 28 napos ciklusaim voltak.Nem volt elhúzódó vérzésem sem.A nőgyógyászom időközben elköltözött,de eddig nem is volt semmilyen problémám 2 hónapig az AVIVA tornát is csináltam.De a télen ezt abba hagytam.Most panaszaim újra kiújjultak megint vannak köztes vérzéseim,most is nagyon sok családi problémám volt.Most olvastam a Visanne fogamzásgátlóról itt a fórumon,de én ezt nagyon drágának találom és azt sem tudom,hogy nekem jó lenne e. Érdeklődni szeretnék hogy közületek valaki esetleg járt már így mint én hogy köztes vérzése is volt? Válaszotokat előre is köszönöm

#57 keyomarti 2012. 04. 20. - 05:43:50

Szia Rita! Én úgy tudom, hogy addig "kell" szedni, amíg mondjuk nem szeretnél gyereket. Ha úgy döntesz, hogy terhes szeretnél lenni, akkor célszerű lenne orvoshoz menni és megbeszélni vele, aztán abbahagyni és próbálkozni a teherbeeséssel. Egyébként meg addig szeded ameddig akarod, nekem azt mondta az orvos, hogy akár tíz évig is szedhetem. Én már lassan két éve szedem,azóta semmi problémám nincs; más megoldásról nem tudok; és nem is akarnám abbahagyni, hogy kipróbáljam milyen nélküle. Egy lányról tudok, aki amikor abbahagyta az első vérzése komoly mennyiségű volt és fájdalmas, de gondolom ez is mindenkinél más. Nekem egyáltalán nincsenek már (elején voltak) mellékhatások, szerintem nyugodt lehetsz, én az vagyok. (mosoly) :) Persze, hormon; de ha nincs más lehetőség? Én hiába próbáltam ezer más alternatív módot, nem működött; de persze ettől még lehet vállalkozó kedvűnek lenni, csak én baromira nem akarom átélni azt a régi időszakot, ami volt. Így inkább szedem szépen. üdv, M

#58 rita0708 2012. 04. 19. - 19:09:06

Sziasztok! a visanne-nal kapcsolatban lenne kérdésem. tavaly nyáron műtöttek endoval, az egyik petefészket is kivették, laparral. 6 GnRH injekciót felvettem, 3 hónapja szedem a visanne-t. egyik doki szerint mostmár örökké szednem kell, a másik szerint legalább 3 év. nem lehet ezt kevesebb ideig szedni? más megoldás nem létezik? ha nincsenek egetverő mellékhatások akkor nyugodt lehetek, hogy nincs semmi baj? nem nagyon tetszik nekem ez az állandó hormonbomba,,,,

#59 keyomarti 2012. 04. 19. - 06:02:16

Szia Melinda! Az én véleményem az, hogy a lehető legjobb helyen vagy! Az én orvosom is ott dolgozik, és a meddőségi központ vezetője. (dr.Fülöp) A klinika nagyon jó; én már láttam a szobákat - azt hiszem a negyedik emeleten van, de már nem emlékszem; tehát ha így nézem, akkor tényleg minden szempontból megfelelő, sajnos a megyei kórházak talán sose fogják elérni ezt a szintet. Ezt a szülés témát én nagyon nem szeretem; sokan hallottuk már itt; és persze soknak újra kialakult a terhesség végeztével. A Fülöp mindig azt mondja, hogy a lényeg az, hogy egy olyan team műtsön, aki tényleg látott már endometriosist, és van benne tapasztalatuk. Hát, ők ilyenek; az már más tészta ugye, hogy sokkal drágábbak mint egy kórház. A honlapjuk: http://www.robertkli..._Centrum_#start most néztem, hogy milyen frankó itt sok mindent el tudsz olvasni!! Ha jól néztem akkor kerekítve 200e egy lapar, de nézz utána te is. A műtétről is írnak, pár nap az egész és nagyon gyorsan is gyógyulsz fel belőle! Az utolsó gondolatoddal is egyetértek, szerintem a legjobb helyen vagy, és foglalkoznak veled. Hogyan tovább, mikor beszélsz a dokiddal, mit javasolt; mikor szeretne műteni stb? (ja, azt tudod, hogy egészségpénztárakkal vannak szerződésben, érdemes megnézni ezt is, ha tag vagy valahol) + nincs hálapénz, az egész összegben benne van minden. Remélem minden flottul fog menni, és minél előbb túl leszel rajta! Gondolok rád, de majd írd meg, hogy hol tartasz - ha van rá időd. Bármi kérdésed van, akkor is írj! szép napot, M

#60 mszeder 2012. 04. 18. - 20:11:17

Szia Keyomarti! Igen, Budapest van közel, oda jártam dokikhoz. Bocsi, de még sosem fórumoztam, még kezdő vagyok. :) A Róbert Károly Magánkilinka, s dr. Herczegh Szabolcsnál voltam a magánrendelésén. Őt ajánlották, s meg is voltam elégedve vele. Jártam magánrendelésekre, s rendelőkbe is, legfőképpen a I. sz. Klinikán dolgoztak a dokik. Mindenki azzal nyugtatott, hogy majd ha szülök jobb lesz, vagy ne foglakozzak vele, mert nem fontosak a problémáim. Ezen egy kicsit fennakadtam. Még csak 30 éves vagyok, s szerintem nem normális, hogy ömlik belőlem a vér, 2 hónap alatt 15 kilót híztam, stb. Laparoszkópiát javasolt, kicsit megijedtem, de tudom fontos, hogy legyen babám, s ne legyenek problémáim. Milyen ez a műtét? Utána mennyi idő múlva lehet hétköznapi életet élni? Úgy vagyok vele, hogy inkább kifizetetem a pénz, de olyan kezekben vagyok, akik értenek hozzá, s érdekli, hogy mit mond a beteg. Köszönöm a választ. Üdv: Melinda

• 78 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: