Házipatika fórum: Bakteriális hüvelygyulladás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Bakteriális hüvelygyulladás

#21 ankica 2008. 06. 20. - 08:30:56

Kedves Doktor úr! 20 éves egyetemista lány vagyok, körülbelül egy jó hónapja kezdődött (az utolsó szekszuális aktusom után :D ), viszkető, égő érzés a szeméremajkaimon, amit később kisebb "vágások" és duzzadás is kiegészített. Eleinte nem ijedtem meg, mert volt már ilyen párszor és egy-két hüvelyzuhany után minden probléma megszünk. Most viszont eléggé elhúzódik a dolog és a panaszok nem szűnnek, cssak néha egy-egy nap jobb, de viszket, fáj, dagadt... Vettem Canesten Combi-t (ma alkalmaztam az utolsó tablettát), amitől úgy érzem jobb lett kicsit, viszont a szeméremajkaimon nem nem múlik a probléma. Olvastam, hogy a Candida lehet gombás és bakteriális fertőzés egyaránt, sőt kevert is (ha lúd... :D) és hogy ha pl bakteriális fertőzésem van, akkor a Canesten édes kevés. Tudom, menjek el nőgyógyászhoz, csak épp egy idegen városban vagyok és dolgozom reggeltől estig, ezért próbálkozom a kúrálással, de úgy látszik nem sok sikerrel... kérem, adjon valami tanácsot, vajon milyen tipusú fertőzésem lehet és mivel kezelhetem, ami vény nélkül is kapható esetleg. köszönöm

#22 Zakuro 2007. 12. 27. - 14:52:48

Tisztelt Doktor Úr! A nőgyógyász magas fokú Streptococcus agalactiae-t állapított meg.Ennek kezelésére Dalacin hüvelykrémet írt fel (7adag).A kérdésem az lenne hogy tudom az elkövetkező hét napon belül pontosan 5 nap múlva menstruálok.Így elkezdjem-e a krém használatát és még menstruálok függeszem fel esetleg hagyjam abba a kezelést, vagy várjak a menstruáció végéig és akkor kezdjem el alkalmazni. Válaszát előre is köszönöm!

#23 2007. 03. 29. - 11:20:31

Tisztelt Doktor Úr! 2-2,5 hete jártam a nőgyógyászomnál hüvelyi folyás panaszával. Kaptam rá Klion tablettát, Gynazolt és Mycosyst-gynot-t, de a panaszaim továbbra is fenn állnak.Ma visszamentem, megvizsgált és adott egy beutalót a bőr-és nemibeteg gondozóba. A nőgyógyász által kiadott leleten ez áll: bő fluor, R.-nagy uterus afv.-ben, mobilis, környezete szabad. Mit jelentenek ezek és mennyire kell komoly betegésgre számítanom? Kérem válaszoljon! Előre is köszönöm! Kata

#24 pinkmaci 2006. 06. 29. - 16:21:11

Kedves Doktor Úr! Fehér folyásom van, de nem fáj semmim. A papíron ez áll: a kevés nem jellemző fluor G:neg., vv:norm. nagy uterus afv. szabad környezetben és dg: kolpitis. Az hüvelygyulladás? Voltam vizsgálaton a héten és vettek tőlem kenetet is. Az eredménye: Schröder:III., N. gonorrhoeae: negatív, trichomonas vaginalis: negatív és gomba: negatív. Ez most mit jelent? Mi az a Schröder? Nagy a baj? Kérem segítsen! Várom a válaszát! Köszönöm

#25 Camena 2005. 04. 26. - 21:07:54

Tisztelt Doktor Úr! Kb fél éve küzdök vissza-visszatérő hüvelygyulladással. A rákszűrés alkalmával derítették ki, hogy gyulladás és gomba van (a gombának semmi tünete nem volt, sem viszketés, sem jellemző folyás). Csak egy kicsi sárgás folyás van, de az nem múlik. Az orvosom azt mondja, nem komoly, csak valami baktérium. De eddig 3 kúp és gyógyszer után sem akart múlni. Tenyésztést külön nem csináltatott a nőgyógyászom. Mit tehetnék még? Előre is köszönöm válaszát.

#26 Törölt felhasználó 2004. 04. 26. - 08:53:28

Tisztelt Asszonyom! A tejtermékek általában azért nem megfelelőek, mert pasztörizáltak, tehát csíramentesek. Kaphatók viszont egyén tejsavbacilus készítmények (Gynoflor, Ovulobact, Foragyn). ezek azonban csak akkor telepednek meg újra, ha előtte az ektuális fertőzés megszűnt és a hüvely savas vegyhatása (pH3,9-4,4) helyreállt. Ezért az újratelepítést nem lehet otthon megcsinálni, szakértői felügyelet nélkül. Amennyiben személyesen is lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#27 u.vera 2004. 04. 20. - 10:28:10

Tisztelt Doktor Úr! Állandósult bakteriális hüvelygyulladással küzdök már igen régóta. A kenetemben laktobacillusok rendszerint szinte nem is láthatók. Orvosom tanácsára joghurttal irrigálok. Alkalmas ez a módszer a laktobacillusok visszatelepítésére? Vagy laklamasabb a Gynoflor tabletta használata (önmagában elegendő?)? Mielőbbi válaszát előre is köszönöm! U. Vera

#28 2004. 03. 18. - 15:13:05

Tisztel Doktor úr! Nagyon köszön válaszát, hamarosan személyesen is fel fogom keresni Önt, csak még előtte meg szeretném várni az utolsó leleteimet. Tisztelettel: Rutti

#29 Törölt felhasználó 2004. 03. 05. - 11:31:43

Tisztelt Asszonyom! Mivel a gyógyszerek vénykötelesek, nem reklámozhatók szabadon, jó lenne, ha a családorvosnak megadná a telefonszámomat: 06 209 56 25 13 A nőgyógyásznak ne adja meg! Ő ebből presztizskérdést fog csinálni! A családorvos kollégákkal, ilyen távolról, eddigi tapasztalataim szerint, nagyon jól együtt lehet működni. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#30 Törölt felhasználó 2004. 03. 05. - 11:30:40

Ruttinak: Tisztelt Asszonyom! A hüvelykezelés eredménytelensége általában két okra vezethető vissza: 1. A kórokozók elpusztítását követően nem állítják helyre a hüvely védelméért felelős tejsavbacilusokat, így a hüvely tartósan védtelen marad. 2. Olykor az egész folyamatot a férjnél fennálló idült prosztata-gyulladás tartja fenn. Megbízhatóen ezt csak az ondó mikroszkópos vizsgálatával lehet kimutatni, ha az orvos ehhez is ért. A kezelés lényege az alapfertőzés gyógyítása, ha kell a prosztata masszív antibiotikus kezelése, majd a hüvely tejsavbacilusainak újratelepítése. Ennek van egy jól bevált protokollja. Amennyiben személyesen is lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#31 2004. 03. 04. - 13:40:12

Tisztelt Doktor Úr! Én kb. január óta küzködöm ezzel a problémával!De semmi sem segít, nem tudom mit tegyek...Az lenne e kérdésem,hogy a Candidának milyen káros következményei vannak és meddőséget okozhat e ha nincs jól kezelve? Válaszát előre is köszönöm :(

#32 2004. 03. 04. - 10:02:44

Tisztelt Doktor úr! Én is hasonló és egyéb problémákkal küszködök immáron 10 éve. Alig, hogy rendbe jövök egy-két maximum négy héten belül kezdhetem újra az egészet. Ráadásul általában a leleteim 90%-ban negatívak. Az orvosom azt mondja ez természetes, mert nem mindig lehet kimutatni a kórokozót. Igaz lehet ez? Kezdek kételkedni. Tényleg nem lehet kimutatni abban az esetben, ha nekem jelentős mennyiségű folyásom van a hozzá kapcsolodó égő viszkető érzéssel? Ráadásul mostanában amikor ilyen problémáim vannak már előfordul az is, hogy vérzem szex után (közben). Eddig nekem mindig csak a panasz okának elhárítására törekedett az orvosom, és már nagyon szeretnék megszabadulni ettől az egésztől. Van rá esély? Most olvastam a GYNEVAC nevű „vakcináról”. Még soha nem kaptam a kezelések után semmit ami visszaállíthatná a hüvely ideális állapotát. Esetleg kérjem ezt orvosomtól? Köszönettel várom válaszát Rutti

#33 bbi 2004. 03. 03. - 16:40:56

Tisztelt Doktor Úr! Szívesen igénybe venném személyesen is segítségét, de én Budapesttől messze élek (feltételezem Ön ott praktizál), ezért ez sajnos nem lehetséges. Egy kérdést azért szeretnék feltenni Önnek. (Nem tudom módjában áll e válaszolni rá ezen az oldalon, vagy telefonon) Hogyan lehet a hüvely normál baktériumflóráját helyreállítani a gyulladás után? Tisztelettel: V.B.

#34 Törölt felhasználó 2004. 03. 03. - 14:05:15

Tisztelt kérdezönk, az elöbbi válasz Marakes-nek szólt. HáziPatika

#35 Törölt felhasználó 2004. 03. 03. - 14:03:16

Tisztelt Asszonyom! Úgy érzem, a szülészorvosa nincs tisztában a nőgyógyászati infektológiával. A hüvely gyulladásainak kikezelésében ugyanis feltétlenül szükséges a férj ivarcsatorna-fertőzésének kizárása, és természetesen, a hüvely normális bakteriális flórájának helyreállítása. Valahogy úgy érzem, semmit ne kapott a fertőzés eredetű sikertelenség kivédésére. Pedig ez a leggyanúsabb. Amennyiben személyesen is állhatok rendelkezésére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#36 Törölt felhasználó 2004. 03. 02. - 13:12:06

Kedves BBI! Szerintem a tanácsadó szakorvosunk indulata nem önnek szólt, hanem azoknak a kollégáknak, akik - legalábbis a hozzánk érkező levelek tanúsága szerint - sok esetben nem viszik végig korrektül a szükséges kezelést, pl. a bakteriális hüvelygyulladás esetében egészen a hüvely normális mikrobiológiai egyensúlyának helyreállításáig, amire adott esetben a bórsav nem alkalmas. Javaslom, hogy hívja fel a megadott számon személyes tanácsadásra a doktor urat. Minden jót, üdvözlettel: Kiss Éva, HáziPatika szerkesztösége.

#37 bbi 2004. 03. 01. - 00:09:10

Tisztelt Doktor Úr! Ön valószínűleg félreértett engem. A problémám amiről írtam még mindig fennáll (talán rosszabb is lett), már több mint 2 hónapja. Elhiheti nagyon elegem van belőle, bármit megtennék, hogy végre megszabaduljak ettől a kellemetlen állpottól. Ennek ellenére soha nem kezeltem önmagam, vagy kísérleteztem önmagammal! Csakis az orvosom utasításait követtem, akkor is amikor a Dalacin krémet használtam, akkor is amikor irrigáltam, stb.! Tisztelettel V.B.

#38 marakes 2004. 02. 23. - 21:37:49

Tisztelt Doktor Úr! Szeretném a véleményét kérni a következő esetben: a 4. lombikbaby próbálkozás küszöbén állunk. Az első két alkalommal a terhesség 9. hetében elhalt a magzat. A 3. alkalommal nem jutottunk el a visszaültetésig. A mostani eredmények szerint, akárcsak az előző alkalmakkor , Gardnerella baktérium kimutatható a kenetben. Erre Kliont kaptam, amlyet a menzesz idején nem szedhetek, illetve a visszaültetés után nem alkalmztunk tovább. Véleménye szerint okozhatja esetleg a fertőzés kiújulása a korai magzatelhalást? Számtalan vizsgálatot végeztek a vetélés okának kiderítésére, de sajnos vagy szerencsére nincs semmi eltérés. (A meddőség alapproblémája a zona pellucida ellenes ellenanyag termelés.) Elegendőnek tartja magában a Kliont a tünet megszüntetésére, vagy a Sumameddel együtt hatásosabb? Tisztelettel várom válaszát!

#39 Törölt felhasználó 2004. 02. 16. - 10:56:22

Tisztelt Asszonyom! A hüvelygyulladás adekvát kezelésének előfeltétele a kórokozó azonosítása, majd a megfelelő antibiotikus kezelés után a hüvely normális mikrobiológiai védekezőkészségének helyreálítása. Minden egyéb próbálkozást (bórsav és hasonló irracionális próbálkozást) kuruzslásként kell értékelnem. Ne próbálkozzék öngyógyítással. Egy embernek 10 év kell minimálisan az érettségi után,, mire megkapja a nőgyógyászati szakvizsgáját (és még akkor sem biztos, hogy jó orvos). Ne kísérletezzen önmagával! A problémája könnyen megoldható, de csak szakember kezében. Amennyiben személyesen is állhatok rendelkezésére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus (összesen 13 év az érettségit követően!!!)

#40 2004. 02. 06. - 22:28:53

Szia bbi! Nem mint orvos válaszolok az e-mailedre, hanem mint a Te problémáiddal hasonló módon átesett betegségek, kezelések, stb. ismerője. Röviden annyit szeretnék elmondani hogy már jó pár éve nem ismerem a fenti tüneteket. Megismertem - és a mai napig is fogyasztom és használom - egy természetes nővényi alapu termékcsaládot Ha többet szeretnél megtudni írjál az e-mail címemre. hajdu.maria1@chello.hu Üdvözlettel: Méri :)

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: