Házipatika fórum: Re: Pajzsmirigy probléma? - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Re: Pajzsmirigy probléma?

#1 andi0906 2011. 06. 24. - 20:48:47

Szia jokedv! Megkérdezhetem,hogy milyen értékeid lettek? Nekem 3 hónapja nem lett jó az eredmény,de azt mondta az orvos,hogy egyenlőre nem kell gyógyszer. pedig állandóan fáradt vagyok,sokszor fulladok. a szemem meg fáj,és hétfőn bevérzett,azóta olyan. köszi Andi

#2 jokedv 2011. 06. 16. - 15:42:20

1,5 éve a laboreredményem pm. túlműködést mutatott.Kaptam rá Metothyrint amit szedtem 6 hónapig ,amitől megnőtt a strummám és pm.alul működésem lett.Még mindig szednem kell a gyógyszert annak ellenére ,hogy a fáradtságom nem múlik és a felszedett 12 kilótól sem sikerült leadni

#3 Borka8 2011. 01. 20. - 14:59:01

Sziasztok! Ahogy olvasgatom a fórumot, mindenkinél más tünetek jelentkeznek, jelentkeztek. Szerintem igen sokrétű lehet ez, csak szeretném megosztani a tapasztalataimat. Én is ilyen betegségben szenvedtem, nyáron műtöttek két alkalommal, más kezelést nem kaptam. Fogytam 5-7 kilót, és a hajam nagyon-nagyon hullott. Azóta havonta járok ellenőrzésre, gyógyszert szedek, és remélhetőleg nem lesz semmi baj a későbbiekben. Mindenkinek mihamarabbi gyógyulást kívánok és sok kitartást!

#4 merion2 2010. 10. 13. - 08:48:12

Szia! Én is Bassedow kórban szenvedek és túlmüködik a pajzsmirigy:! Csak azt nem értem milyen tüneteid voltak hogy szteroidos kezelést kaptál meg sugár kezelést?És miért kellett vizhajtó ez ilyesztöen hangzik:( Nekem egyenköre annyi volt az össz tünetem hogy fogytam ezen kivül semmi más:(Szeretném ha válaszolnál mert nagyon kiváncsi vagyok mi jöhet még?:( Én gyógyszert kaptam Metothirynt de arra allergiás lettem és jelenleg nem szedek semmit:( Köszi a válaszod elöre is!

#5 bbszvr81 2010. 04. 23. - 21:39:41

Üdv Mindenkinek! Remélem tud valaki nekem helyesen megválaszolni egy kérdést! A következő: 12 éves voltam amikor kitudódott,hogy strummám van.A háziorvos vette észre. Akkor vékony voltam,nem tudtam hízni,de igaz alig ettem valamit nem is volt étvágyam. Nem foglalkoztam vele mert nem okozott nagy problémát. Azóta már eltelt egy pár év, szültem két gyermeket. Jelenleg pajzsmirigy túlműködésem van amit ma tudtam meg.a bal lebenyben van egy göb. Azért mentem el a szakrendelésre mert arra való tüneteket fedeztem fel,hogy ezek a pajzsmiriggyel állnak kapcsolatban.Pl.: Gyenge étvágy mellett hízás. Jelenleg +20kg feleslegem van.végtagok vizenyőssége,székrekedés,ideges feszült állapot,menstruációs zavarok sokszor homályosan látok csinálattam is szemüveget...stb. Semmit nem szedtem rá az orvossommal még a jövőhéten fogok találkozni mert nem dolgozott. Annyi mindent olvastam már erről,de mégsem értem,hogy ha túlműködik akkor miért hízom vagy stagnál a súlyom és szinte alig eszem. Aválaszokat köszönöm. :( :( :(

#6 jaczinak 2009. 12. 17. - 10:55:39

Kedves Kitti74! Mit válaszolt a doktor úr? Nekem is hasonló tüneteim vannak, nem tudom, hogy a hajhullás végleges-e, vagy az regenerálódik. Üdv.: János

#7 babii 2008. 10. 04. - 07:44:20

SziaSztok! Elöszőr is Köszönöm, hogy ilyen sokan válaszoltak nekem a műtéttel való kérdésekben. Végül mégis megműtőttek és majdben az egészet kivették. Szerencsére nagyon jól vok, beállt a szívverésem, nem remeg a kezem stb. és minden rendben. Nem kell gyógyszert szednem. :d A pajzsmirigy orvosom azt mondta, hogy csak évente kell járnom kontrollra ami megnyugtató. :d A műtős orvosom is nagyon aranyos és ügyes volt. ÉS a pajzsmirigy orvosommal is nagyon meg vok elégedve. :d Mert látom, hogy nem olyanok akikkel eddig találkoztam. Azóta már egy ismerősőmnek is megadtam a pajzsmirigyorvosomnak a számát és ő is ezzen a véleményen van. :d Mindenkinek mihamarábbi gyógyulást. :d

#8 bodogk 2008. 09. 27. - 16:27:21

Szia!Súlyosfoku Basedow kóros beteg vagyok túl vagyok én is a szteroidos inekciókon valamint sugár kezelésen.Vízhajtót írtak meg értágítót,javult de még mindig nem vagyok rendben.Neked milyen tüneteid vannak és mióta?Anya

#9 sutojozsefne 2008. 09. 09. - 20:01:02

Szia demjemgi, és Kedves Mindenki!!!!!! Mivel azt tapasztalom, hogy sokan nem tudjuk, mit ehet a pajzsmirigy beteg, illetve milyen vitaminokat kell szednünk /a szememmel nekem is voltak problémáim A vit.hiány /mert igenis szüksége van a szervezetnek pajzsmirigyhormonra ahozz, hogy beépüljenek a vitaminok A-E-B6-C , nézzetek utána a fentieknek a www.natursziget.com oldalon, regisztrálj, majd a keresőbe ird be Ha baj van a pajzsmirigyel sok jó dolgot fogsz találni.Üdv. sütike

#10 demjengi 2008. 07. 09. - 16:26:50

Sziasztok! Van közöttetek olyan akinek Basedow kórt is okozott a pajzsmirigytúlműködés? Sajnos nekem jelenleg ez a legnagyobb próblémám, és szeretném megtudni, kit hogyan kezelnek ezzel. Kaptam szteroidos infuziókat, de rám nem volt hatása, szemem pedig egyre romlik. Köszönöm, ha valaki válaszol. demjengi

#11 Egon. 2008. 06. 09. - 16:54:05

Kedves Fórumozók! Ezúton szeretnék mindenkitől elköszönni! Lehet, hogy nem a legjobbkor és nem a legmegfelelőbb módon tudattam Önökkel, hogy szeretnénk segíteni azoknak, akik elfogadják az alternatív gyógymódot és jobban szeretnék már magukat érezni. Lassan három hónap már elmúlik az önzetlen felajánlásunk óta. Közben újabb és újabb segítséget kérők jelentkeztek a fórumon, de Ők valami más gyógymódban reménykednek. Ha jól számolom, összesen 10 jelentkező volt, akiknek minden információt megadtam, elmondtam, hogy mi hogyan tudunk segíteni egy több ezer éves gyógyítási technikára épülő, modern gyógymóddal. Volt, aki meghallgatta és még annyit sem mondott, hogy köszönöm, de nem kérem. Akik segítséget kértek, azokkal tartjuk továbbra is a kapcsolatot. Remélem senki nem gondolta azt, hogy ez részünkről csak egy móka! Igazán sajnálom, ha valakit megbántottam valaha is, nem állt szándékomban! Részemről a fórumot ezennel lezártnak tekintem. Kívánok Mindenkinek jó egészséget és nagyon remélem, hogy mindenki mielőbb megtalálja azt a lehetőséget, ahol Neki majd segíteni fognak! Üdvözlettel, Egon >>>

#12 kiraly4750 2008. 04. 04. - 23:05:03

Aniko

#13 kiraly4750 2008. 04. 04. - 22:58:44

Kedves Aniko És...- Igen- a természetes anyagoknál nincs jobb.A gyogyszereknek sok a mellékhatása. Pajzsmirigyre a mi termékeink között is van ami nagyon jol müködik. Pl: Zsázsacsira kapszula-és a Flavitamin családbol a Szelén. AJÁNLOM SZIVES FIGYELMETEKBE Web= http://www.flavin7.com/king Jo egészséget mindenkinek..-)

#14 Naniko 2008. 04. 04. - 07:56:14

Nekem kezdődő tüneteim voltak hasonlók, a lábamra alig tudtam ráállni, vagy elindulni. Aztán megimerkedtem egy alternatív módszert 4 éve, és azóta szedem. Méregtelenítem a szervezetem, és növényi koncentrátumokkal segítem a hormonrendszerem, a keringési rendszerem működését. Nekem 4 éve nem jöttek elő ezek a tünetek. L-thyroxint szedek, de régebben állandóan gyarapodott a súlyom, az idegrendszerem is labilis volt, hajlamos voltam a depresszióra. Ezek a dolgok szép lassan eltűntek az életemből, és mondhatom egyre jobban vagyok. Tudom, hogy sokan sokfélét ajánlanak, így sokan ezt szkeptikusan fogadják, én csak azt tudom leírni, ami nekem bevállt. Anikó

#15 kacsenka 2008. 03. 28. - 10:22:37

Szeretném megkérdezni valakitől aki tudja vagy neki is van (volt) hogy mit csináljak. Mert nekem a pajzsmirigyem megtámadta az idegeket és most még az ideg orvoshoz is járnom kell..(Gyakran) 2plusz tablettát is szedek a pajzsmirigyre.. GORDIUS,MIRAPEXINT. Ha valaki tud erről valamit szivesen elolvasnám. Ha viszont nemszedem később az orvos szerint bottal is járhatok.Sajnos nehezen járok, és ha sietek pár perc alatt nem érzem a lábam alatt a talajt. Köszönöm. :)

#16 Egon. 2008. 03. 02. - 16:53:52

Köszöntök Mindenkit! Végigolvastam a leveleket és szeretnék segíteni! Keresünk olyan betegeket, akik gyógyulni szeretnének és elfogadják az alternativ gyógymódokat is. Rendelkezzen Skype vagy MSN Messenger eléréssel és lehetőleg webkamerával. Akit érdekel, kérem jelentkezzen! Üdvözlettel, Egon.

#17 momo1977 2008. 01. 13. - 16:17:12

Szia Aichi! A műtétek sikeresek, de van olyan emberi szervezet, akinél már fél éven belül visszanő, és a második műtétek 10%-ánál hangszál károsodás léphet fel, ez a statisztika legalábbis. Nagyon sok múlik a dokin, általában többet vágnak ki, mint kell, pontosan azért, mert így a 2. műtét elkerülhető. Forrók voltak. Kell a 4 hét neki, hogy rendbe jöjjön az ember, attól függ ki, milyen felépítésű, nagyon egyediek az esetek. Pl. nekem ha lehajoltam, mindig fájt a fejem, még a 6.hét után is. Nekem tök hirtelen jött az egész, nem volt időm még felocsúdni sem, de jobb volt így, nem képzelegtem, nem figyeltem senkire, aki meg akart rémiszteni... Ezért azt mondom, hogy minden eset más.. Ha mégis meg kell hallgatnod a rémtörténeteket, akkor igyekezz elfelejteni, és ne húzd rá a saját életedre!!! Ez a legfontosabb, amit javasolni tudok... MOMO

#18 aichwald 2008. 01. 10. - 16:12:12

Szia Momo! Neked milyen göbeid voltak a PM-ben? Hidegek, vagy forrók? Igaz, hogy a műtét nagy rizikóval jár? Nagyjából mernnyi idő alatt jön helyre az ember? Köszönöm a válaszod, üdvözlettel: Aichi

#19 aichwald 2008. 01. 10. - 16:12:05

Szia Momo! Neked milyen göbeid voltak a PM-ben? Hidegek, vagy forrók? Igaz, hogy a műtét nagy rizikóval jár? Nagyjából mernnyi idő alatt jön helyre az ember? Köszönöm a válaszod, üdvözlettel: Aichi

#20 aichwald 2008. 01. 06. - 10:26:20

Segítségetek kérem! Véletlenül találtak a pajzsmirigyemben egy 13 mm-es göböt, ami azóta kiderült, egy "hieg göb". Mintát vettek belőle, 2 hét múlva lesz eredményem. A sebész szerint azonnal operálni kell, akkor is, ha a citológia eredménye rendben lenne. Egy másik szakenber szerint nem kell tenni semmit. Kérlek Benneteket, adjatok tanácsot, illetve írjon olyan közületek, akinek hasonló hideg göbe van. Előre is köszönöm: Emese

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: