Házipatika fórum: mellrák - ultrahangos szűrés 20-45 év közöttieknek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

mellrák - ultrahangos szűrés 20-45 év közöttieknek

#1 orsi29 2011. 12. 05. - 06:39:36

Drága lányok! Rengeteget gondolkodtam a hétvégén, leírom hol is járok. A végső löketet a növessz bajuszt, ments meg egy manuszt megmozdulás adta, hogy az emberek mennyire szeretnek egy komoly téma támogatásához csatlakozni, ha azt szórakoztató módon tálalják. http://www.rtlklub.h...ld/video/150573 - Mi legyen az a "dolog"? Legyen egy nap, ami "játékosan" hívja fel a figyelmet a fiatalkori emlőrák veszélyeire és ösztönzi a nőket az önvizsgálat és a rendszeres szűrés fontosságára. Ezen a napon egy olyan "dologra" szólítanánk fel Magyarország nőit ami nem csinálna belőlük bohócot, mégis feltűnő, a nőiességet hangsúlyozná mégsem közönséges vagy kirívó módon. Sokáig gondolkodtam, hogy mi lehetne ez, pedig a megoldás az orrom előtt hevert. Mi más is lehetne, ha nem a rúúúzs? Hát ki adhatna löketet ehhez, ha nem Geralyn Lucas? Talán egy nap erejéig az is rávehető, aki alapból nem sminkeli magát, aki pedig igen, a hatás érdekében válasszon feltűnőbbet. Próbáltam ráguglizni, hogy létezik -e már valahol a világban ilyen nap,de nem találtam semmit.( Nehogy az legyen, hogy mi találtuk fel a spanyol viaszt.) -Mikor legyen? szerintem ez egy tavaszi nap legyen,(május?) amikor már lekerült a sapka, sál, a nőknek jobban van kedve öltözködni, sminkelni. És szerintem a legideálisabb egy hétköznap lenne, mondjuk péntek. Hiszen a lényeg az, hogy minél több ember lássa őket a metrón, az utcán, a munkahelyen. Ráadásul a legtöbb fiatal péntek esténként jár el szórakozni, így este is folytatódhatna a kampány. - Támogatás: Itt kéne bevonni a Kriszti által említett alapítványt. Jó, ha van egy "hivatalos"háttér. És itt lehetne bevonni Tóth Andit, aki a média támogatását hozhatná. Az Avon köztudottan aktívan segíti a mellrák elleni küzdelmet. A magyarországi vezetőivel is lehetne beszélni, akik akciós rúzsokkal támogathatnák a kezdeményezést a jó cél érdekében. (Nekik meg jó reklám lenne :-P) Kíváncsian várom a véleményeiteket, hogy tetszik -e, vagy induljunk más irányba? Ha tetszik, akkor pedig az ötleteket. puszi Orsi

#2 kortecsek 2011. 11. 29. - 12:25:08

Szia Orsi! Igen, szerintem is netes megbeszélés lenne jobb. A táblázat remek ötlet! Megkérem Ágit, hogy csináljon egy ilyet a célok összeírására is.

#3 orsi29 2011. 11. 29. - 09:31:26

Sziasztok! Mi lenne, ha az Ági által közzétett doksi 2.vagy 3. munkalapján írnánk össze a célokat, ötleteket vagyis mindent, ami eszünkbe jut? A táblázat már készülőben van, látszik, hogy már így is mennyien vagyunk 45 év alatt. A cél továbbra is az, hogy miképpen lehetne a fiatalok figyelmét felhívni a RENDSZERES szűrésre 45 év alatt. Kriszti! Személyes találkozásra idén már nem tudok menni, (jövő héten műtenek, utána ünnepek) de bármilyen netes megbeszélésben benne vagyok. puszi Orsi

#4 kortecsek 2011. 11. 28. - 14:17:27

Sziasztok Lányok! Ahogy elnézem mindenkinek van egy jó ötlete, és tényleg jó! Hiába mindig is azt láttam ,hogy a legjobb ötletek akkor sülnek ki a többen összedugják a fejüket. Most már csak rendbe kellene szedni a céljainkat és az ötleteinket. Kellene egy összejövetel, vagy oldjuk meg neten keresztül: pl skypeos , msnes csoportos megbeszélés, vagy körbeküldünk egy word dokumentumot amibe leírjuk a kérdéseket, és mindenki ír rá valami ötletet. Mit szóltok? És össze kellene írni ki van benne az ötletelő-célkitűző megbeszélésben. Szerintem ebben bárki benne lehet, akár év felett is vagy olyan is aki később nem akar "élharcos" lenni ebben a témában.

#5 zonibe 2011. 11. 28. - 13:25:54

Sziasztok lányok! Köszi Kriszti hogy létrehoztad ezt az oldalt! Nagyon jó ötletet adtál Orsi,hogy keressük meg Tóth Andreát. Mivel felvállalta a nyilvánosság előtt a betegségét,így azt gondolom hogy támogatna is bennünket. Szerintem először is tegyünk pontot arra hogy mit is szeretnénk elérni. Aztán vegyük fel vele a kapcsolatot. Edit

#6 orsi29 2011. 11. 28. - 12:06:47

Sziasztok lányok! Támogatom ezt a táblázatkészítést és bármilyen más kezdeményezést is. Muszáj komolyan venni ezt a betegséget a fiatalok körében is, hiszen rengetegen vagyunk. Én is jártam évenkénti ultrahangos vizsgálatra pozitív családi anamnézis miatt, 2010 februárjában még cisztákon kívül semmi nem volt a bal mellemben, 2011 márciusban pedig már egy 14x7mm-es döggel álltam szemben. Ezért is fontos a rendszeres szűrés és erre az ultrahang tökéletesen alkalmas. Szerintem Tóth Andreát is meg lehetne keresni a fórum nevében, vele talán könnyebben fel lehetne hívni magunkra a figyelmet. http://www.kiskegyed...ere-109812.html Orsi

#7 gitta7887 2011. 11. 27. - 21:54:05

Szia Kortecsek! Na ez viszont egy szenzációs ötlet az egészséghíd!! Ök tudják hova lépjenek,és ha ök tesznek valamit a nevük miatt nem ijesztegetésnek veszik majd,hanem komolyan! Ez nagyon jó!!! Puszi

#8 kortecsek 2011. 11. 27. - 20:55:08

Szia Gitta7887! Nagyon jókat írsz, valóban ez lehet az amivel elsőként támadhatnak, azért gondoltam konkrét statisztikai eredményekre, és igazad van egy biztos, lesznek ellenvélemények, meg olyanok, hogy minek kell a másikat ijesztegetni..stb. Ez mind benne van, akár mit csinál az ember, megosztó személyiséggé válik. Gondoltam, talán az egészséghídja szervezetnek kellene írni, azt írják a honlapon, hogy céljuk a mellrák korai felismerése és a szűrővizsgálatok népszerűsítése is, akkor végülis egyet akarunk, hátha segítenek....

#9 gitta7887 2011. 11. 27. - 18:57:27

Szia Kortecsek! Igen ez mind jó ötlet,csak nehogy forditva süljön el,mert most belegondoltam hogy ha mindenütt megjelenik ez a dolog az sem jó talán,mert arra foghatják hogy "felesleges"pánikot keltünk a fiatalok körében. Szóval lehet hogy a kevés több ebben az esetben! Lehet hogy nem igy van,csak nekem ez ugrott be most,jobb vigyázni,lesznek ellenvélemények böven! Viszont mindenképpen kell lépni az ami biztos! Puszi! gitta

#10 kortecsek 2011. 11. 27. - 16:24:40

Szia Gitta7887! Igen valamit tenni kell! Írták már, hogy lehetne pl: aláírásgyűjtés tinédzserek felvilágosítása, még mielőtt a veszélyeztetett korba lépnének vagy neten vírusvideo youtubera, facebookra. Eddig ilyen ötletek jöttek, szerintem mind nagyon jó, csak sorrendbe kell állítani. Meg valami formát, arculatot adni az egésznek. És elsősorban valahogy megmutatni, hogy tényleg sokan vagyunk, és a statisztikai adatok mögött valós nők vannak. A tábláztat első lépésként szerintem jó ötlet.

#11 gitta7887 2011. 11. 27. - 15:59:02

Sziasztok! :-) Nagyon szép,és föleg hasznos dolognak tartom ezt a "megmozdulást"ami lehet hogy tényleg segit sok fiatal nönek,és nem lesznek tovább a véletlenre bizva! Èlö példaként itt vagyok én,aki 24éves korom óta minden évben Ultrahangos mellvizsgálatra jártam ciszták miatt,ez volt a szerencsém hogy igy most 33évesen idöben felfedeztek egy pici kezdeti stádiumban levö daganatot MESZESEDÈSBEN ami ugye nem kitapintható! Ha nem jártam volna,pár év mulva már sokkal nagyobb bajjal kellett volna szembenéznem! De ekkor is ciszta kellett hozzá hogy elérjem az éventi vizsgálatokat,panaszmentesen nem nézegették volna,tehát azt kellene elérni hogy felhivják a figyelmét a fiatal nöknek az igenis létezö veszélyre,aztán pedig elérhetövé tenni számukra hogy panaszmentes esetben is részesülhessenek a vizsgálatban. Puszi! gitta

#12 kortecsek 2011. 11. 27. - 10:36:53

Sziasztok! (Ezt a topikot azért indítom, hogy ne offoljuk szét a mellrák topikot.) Miért fontos a 20-45 közötti nők ultrahangos szűrése? Tény 1. A 45 év alatti nők mellrákos megbetegedései világszerte évről évre nőnek. Különösen a 27-38 év közöttiek száma növekszik. Tény 2. Magyarországon kizárólag a 45 év feletti nőket szűrik, mammográfiás vizsgálattal. Tény 3. A mammográfia nem alkalmas egy fiatal ún. dens emlő szűrésére, azonban az ultrahang ugyanúgy kimutatja a korai elváltozásokat és korhatár nélkül alkalmazható. Tény 4. A manuális önvizsgálat által nem mindig lehet megtalálni az elváltozást, mert: - a mellrák egyik típusa "pókhálószerű", csomó nélküli, ergo nincs mit kitapintani; - laikusok a kisebb csomókat nem tudják megkülönböztetni az emlőben található mirigyektől, így sokszor mire megtalálják maguknak az elváltozást a rák már előrehaladott állapotban van. Tény 5. A "pókhálószerű" rákos elváltozást a mellben, ún. meszesedésként az ultrahang nagyon korán kimutatja. Tény 6. A lombikprogram is okozhat mellrákot. Tény 7. A szoptatás nem véd meg a mellráktól, a mellrákos 20-45 év közötti nők többsége kisgyermekes, sokan közülük a szoptatás alatt betegedtek meg.

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: