Házipatika fórum: Lefelé úszó foltok - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

Lefelé úszó foltok

#21 Törölt felhasználó 2005. 05. 30. - 14:54:59

Kedves "Sára"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, - jelen esetben Dr. Molnár Fanni, szemész - mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztosége

#22 Törölt felhasználó 2005. 05. 30. - 14:53:54

Kedves "Máté"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, - jelen esteben Dr. Molnár Fanni, szemész - mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#23 Aggodo 2005. 04. 28. - 20:49:48

Tisztelt Doktornő! Azért szeretném a segítségét kérni, mert körülbelül félévente jelentkezik nálam egy elég zavaró látásprobléma. Emiatt már többször voltam szemészeten, de minden rendben, mégis nagyon zavar. Azzal kezdődik, hogy egy pontban nem látok jól, pl. a billentyűzet egy betűjére nézek, azt nem látom, de körülötte a többit igen. Éles fénylő pontot látok a betű helyén. Utána ez a pont elkezd nőni egy csíkká, és ez vibrál, szikrázik, hullámzik, olyan mint egy neoncső. Ahol ezt látom, általában oldalt, ott hullámzik amit látok. Elég nehéz pontosan leírni, de ennél jobban nem tudom. Attól kezdve, hogy észreveszem a nagyon pici pontot, addig amíg elmúlik körülbelül 30 perc telik el. Elég hírtelen elmúlik, de lassan növekszik. Eléggé agódom, hogy ezt mi okozhatja. Amilyen válaszokat eddig kaptam, az a fáradtság, túlhordott kontaktlencse, monitornézés...ám én már arra is gondolok, hogy ez esetleg valami más betegség tünete. Nagyon köszönöm, ha válaszol. Eddig az orvosoknak ha elmondtam ezt a problémámat nem nagyon tudtak rá mit mondani, remélem Ön már találkozott hasonló esettel! Tisztelettel és köszönettel, Sára

#24 2005. 04. 23. - 13:12:39

Kedves Doktornő! Az a problémám, hogy nagyon sokszor látok úszó foltokat. Emellett, ha egy sima felületre nézek, pl. az égre, gyakran ugráló, vibráló pontokat látok. Az előbbi tünet mintegy 2 hónapja, az utóbbi kb. fél éve jelentkezik rendszeresen. Másfél évvel ezelőtt igen sokat fájt a fejem, ezért alapos belgyógyászati vizsgálatnak lettem alávetve ( CT, MRI, 24 órás vérnyomásmérés, röntgen, szemészeti, neurológiai vizsgálat...stb.). Minden leleten negatív lett, azt állapították meg, hogy migrénre vagyok hajlamos. 4 hónapja, egy szemészeti vizsgálat alkalmával ismét teljesen negatívak lettek az eredményeim. Nem hordok szemüveget. Sokat számítógépezem, és sokat úszom, leginkább úszószemüveg nélkül. Lehet, hogy ez okozza a problémát, vagy csak a kimerültségtől van? Menjek ismét orvoshoz, és egyántalán valahogyan korrigálható ez a fajta látásromlás? Lehet ez súlyos szembetegség jele? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm. Máté

#25 Törölt felhasználó 2004. 06. 09. - 09:42:14

Tisztelt Kusnyír Roland! A leírása alapján több szemészeti betegség is szóbajöhet. Amennyiben nem szűnt meg a panasza, akkor mindenképpen forduljon szemorvoshoz. lehet ártalmatlan üvegtesti homály, de egyéb probléma is. Tisztelettel: dr Molnár Fanni

#26 2004. 04. 22. - 13:27:18

Tisztelt Doktornő! Egy kérdéssel fordulnék Önhöz. Tudom, hogy így nem nagyon lehet megállapítani egy emberről, hogy beteg-e valójában vagy sem, de azért mégiscsak megpróbálom leírni a problémámat. Mostanában látásproblémákkal küzdök. Az a bajom, hogy amikor hirtelen nézek valamilyen irányba, akkor olyan, mintha a jobb szemem előtt egy kis foltocska úszna át. Ha pl: hirtelen felnézek, akkor alulról felfelé látom mozogni a foltot. Voltam a háziorvosomnál, meg sem vizsgált, csak meghallgatta a panaszomat, majd azt mondta, hogy kimerültség és ki kell pihennem magam. Felírt egy nyugtatót, meg vitamint és kiírt táppénzre. Lehetséges, hogy kimerült vagyok, mert elég sokat dolgozom számítógéppel, de félek, hogy komolyabb probléma van ennél. Menjek el másik orvoshoz, esetleg szemészetre, vagy tényleg elég, ha csak kipihenem magam? Talán nekem is olyan problémám van, mint az előttem szólóknak? Őn mit gondol erről? Nem lehet valahogyan megszüntetni? Mát majdnem 10 éve szemüveges vagyok, de csak mostanában tapasztaltam ilyen jelenséget. Elég zavaró számomra. Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel: Kusnyír Roland

#27 Törölt felhasználó 2004. 04. 05. - 11:23:38

Tisztelt Nagy Eszter! Ez az uszkalo szürke folt erzes leggyakrabb az ugy nevezett üvegtesti homaly eseten jelentkezik. A homaly keletkezese szinte minden rövidlatonal elofordul, es elsosorban fenyes felület eseten a kontrasztkulonbseg miatt jeletkezik. Sotet felület eseten jeletos kontrasztkulonbseget nem okoz, igy kevesbe eszlelhető. Amennyiben latasromlassal, vagy egyeb szemeszeti panasszal jar (vörös szem, szemfajdalom stb.) is jar, akkor feltetlenul keresse fel szemeszet, egyebkent artalmatlan jelenseg, önmagaban gondot nem okoz. Tisztelettel: dr Molnar Fanni

#28 2004. 03. 24. - 21:39:00

Én is szenvedek a szemem előtt elvonuló foltoktól. Olyan, mintha elszennyeződött volna a szemüvegem, de ezt én szemüveg viselése nélkül észlelem. Nem tudom kell-e ezzel foglalkozni, vagy a feladat a megszokás, az együttélés a problémával, ugyanúgy, mint én azt a migrénnél tapasztaltam. Igazi megoldás nincs!

#29 2004. 02. 29. - 21:41:50

Kedves Doktornő! A problémám viszonylag régi keletű, ugyanúgy, mint a szemüveg viselésem (15 éve), de valahogy most jutottam el odáig, hogy utána érdeklődjek, hogy mi lehet ez. A lényege, hogy mikor világos, egyszínű felületre nézek (pl. az égre, falre), akkor a jobb szemem előtt szürkés színnel vékonyan körülhatárolt, apró foltok úsznak fentől lefelé. Van ennek valami jelentősége? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Nagy Eszter

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: