Házipatika fórum: Anorexia - bulimia, evészavarok - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 9 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Anorexia - bulimia, evészavarok

#1 eva42992 2017. 05. 11. - 04:54:15

Fogyókúrás tabletta - vk.cc/55G3Xw
Megkaptam a rendelésem, mely időben érkezett, és a pirulák is tökéletesen hatnak.

.

#2 kovacskatalin58 2012. 12. 20. - 12:49:39

Sziasztok!

Én most a neten találtam egy terméket, amit próbálgatok, és eddig bejött amit elvártam.
Elsőnek innen kértem egy ingyenes mintát, ami alapján többet megtudtam:
http://www.bioplanet.hu/anorexminta3

Érdemes legalább átolvasni, lehet másnak is használ
sing

#3 laura840709 2009. 12. 08. - 22:47:45

Sziasztok!Én még itt új vagyok és most írok először ilyen fórumon.25 éves vagyok és kb 2 éve szenvedek ettől a hülyeségtől. kb 16 éves koromban hánytattam magam először. két éve sikerült elérnem az 50 kg, de az utóbbi 1évemben sok volt a stressz, ezért majdnem visszahíztam mindent. már néha tükörbe sem bírok nézni, max akkor ha kibírom, hogy mondjuk 5napig ne egyek semmit,aztán van egy nap amikor kijön belőlem minden és mintha 20 kilóval több lennék. ki lehet jönni ebből az egészből valaha is? hogy igazán tudd élvezni az élet örömeit úgy, hogy ne függjön attól minden, hogy hánynapja nem ettél?

#4 Ditte50 2008. 06. 22. - 13:41:41

Szia Mocsikaa! Most csak nagyon röviden. A normál testsúly nőknél magasság minusz 100. Az igy kapott eredmény minusz 10%-a. Ettől a normáli eltérés alkattól függően + - 5%. Ezt kiszámilva anormális testsúlyodnak 48-51 kg közé kell esni. 27 éves lányom aki, állithatom nagyon csinos 49-50 kg közötti. 16 éves korban nagyon káros a drasztikus fogyókurázás, ne tedd! Ezek az Önmagad ellen elkövetett merényletek 40 éves korod tályán elkezdik majd benyujtani a számlát. Fogyassz sok nyers züldséget, gyümölcsöt. Fogyassz flavonoid tartalmi táplálékkiegészitőt amivel a még igy is kieső vitamint és ásványi anyagot pótolod. Mozogj rendszeresen és szeretsd meg ŐSZINTÉN MAGAD!!! Egyébként jól látod, az általad leirtak az anorexia kőkemény tünetei. Most kell eldöntened egy életre kiszursz MAGADDAL vagy egy elégedett és boldog embet életét kivánod-e élni. Ha egyedül v. a család segitségével snem megy sürgősen fordulj szakemberhez. Szurkolok neked!!! Ditte

#5 ennette 2008. 06. 17. - 19:58:53

Sziasztok! Szóval én segítséget szeretnék kérni valakitől. Egyszerűen nem tudok lefogyni. Se le se fel. :( 179cm vagyok és 54kg mindennel próbálkozok már a hashajtót is úgy eszem mint a cukrot, alig eszek, mindennap tornázok de semmi. Kezdek beleőrülni ebbe, már minden nap sírógörcsöt kapok hogy nem sikerül :( ... Valaki segítsen :( már csak 9 kg akarok leadni :( vagy 14 kg :d :$ majd ahogy jobban fogok magamnak tetszeni ... Várom valaki segítségét ... Anett :(

#6 Mocsikaa 2008. 01. 07. - 13:51:06

Hat sziasztok.. nah.most nem is tudomhogy hogy kezdjem el az egeszet.. talan most igy foleg azert is nehez mert kuszkodok magammal..hogy nah.most valojaban igen anorexia kezdodik agy csupan normalis az egesz?! mar 10. honapja hogy kulfoldon vagyok es nyelvet tanulok... es elgge nehezen ment le ez a 10 honap..naaagyon naaagyon soksozr volt es meg avn is honvagyam..de lassan yeeey..mar hazautazok...par het..4 het jah.. 16 eves vagyok..es mivel ez volt az elso alkalom hogy ilyen hosszu ideje vagyok kulfoldon hat sok sok problema adodott es foleg magammal.. lp..az elso legeslegnagyobb problema az az hogy meghiztam.. eloszor felszedtem vagy 5 kg-t..157 cm voltam 44-3kg val ami naaagyonis megfelelt nekem..es nevettem a baratnojeimen akik fogyozni akarnak..soha semmitol fel nem tudtam szedni..most eljottem ide..es hirtelen felment..alig mintha csak par nap let volna az egesz...allitolagosan ez egy normalis folyamat hiszen a sok stressz meg teljesen masizesittesu kaja meg stb.. es eloszor meg enm is erdekelt nagyon a dolog, bar probaltam fogyozni..es ha azt veesszuk mar legalabb 8 honapja kuzdok a kilokkal..csak az utolso honapokban "durvult"be a dolog.. foggalmam sincs hogy kezdodott a lenyege hogy minden kajanak a kaloriaszamlalgatasa, sulymeregetes naponta minimum 2-szer...etrend valtoztatasok..fogyokuracikkek es kevesebb kajalas.. es talan eddig meg jo is a dolog..aztan hirtelen csak lealltam enni.. ez volt ugy 10 napig hogy nem ettem siznte semmit sem..es fel is puffadtam ami naaaagyon nem tetszett..depresszios...honvagy..es csak kovernek es kovernek lattam/latom magamat.. aztan noverem es szuleim elkezdtek telefonon fenyegetni ha enm hagyom abba akkor ez meg az lesz...szoval elkezdtem "enni normalisan"... nem jott meg a menstruaciom sem...es noverem egyre tobbet ad tanacsokat hogy mit hogyan egyek..mivel..mitol nem hizok es mitol igen.. en csupan nem akarok enni es ennyi az egesz...le akarok fogyni.. most amit kituztem magam el az az hogy lemenjek 40kg-re...amit mindenkeppen elszeretnek erni..es nagyon kovernek latom erzem magamat es minden mas jo csak nem az eves... mindig azon gondolkozok nah..most akkor holnap mit fogok enni??...naplot vezetk hogy mit mikor mennyit eszek.. ami vegulis nem rossz dolog.. a gond most ott van hogy mi legyen...mert nem tudok sehogy sem donteni..azazhogy perszehogy tudnek..es az az lenne hogy most elallok megint enni meg annyit is amennyit eszek... csak megint depis leszek :( leadtam 3kg-t..es vlhogy nem is szedtem vissza..:D..aminek brutalisan orulok..most ha megint nem eszek akkor megint leadok..de mi ha hirtelen felszedek? folyton partykra jarun..vacsorazni..ahol pl..nem utasithatom issza a kajat ert megsertodenk..es ez naaagyon rossz dolog..aztan a hostfamily-m cska megkerdezi hogy akarok e menni vagy sem..es inkabb atz mondom hogy nem mert tudom mi lesz a vege..az hogy megeszek egy sutemenyt.. es ah megeszem..akkor megorulok.. viszont..nem eszek rendesen..a testem nem kapja meg a napi vitamin es energiaszuksegletet amit mar kiolvastam mindenfele internetes oldalakrol es ezert kivanja az edesseget ami hirtelen energiat ad de a testem scak zsirokan raktarozza.... es folyton azon gondolkozok hogy nah mi legyen?1..leakarok fogyni..sportolok...jarok futni...edzek rendesen/...de...az nem segit..es mindeddig ai bevallt az csak az hogy nem eszek..es a kilok csokkennek.. viszont nem latom magamon. most vagyok 46.6kg 157cm..esez brutalisan rossz:(:(... most meg a borom is nagyon ki van szaradva..es nem csak kivul hanem a szamon belul is.. es mindenki mondogatja hogy egyel es ne erdekeljen.. de ez egyszeruen nem igy mukodik..nem tudom hogy megertitek e...hiszen elegsokan tulmentetek ezen mar.. es...hm...mindenesetre ideges vaok errol beszelni, de most ugy ereztem hogy jobb elmondani olyan embereknek is akik mar tapasztaltak a dolgot... hogy ez most mi akar lenni?!... azt mondtak ez az anorexia kezdete.. igazuk van??.... vagy ez csak normalis fogyokura?? mert hogy mennyit eszik egy normalisan etkezo ember arrol fogalmam sincs.. es foleg scak salatakat eszek..nagyon ritkan vlmi mast...hust nem is tudom mikor ettem utoljara :S..maximum csak tonhalat a salataba rakva.. bar ez nem is rossz... hm... irjatok legyszives...

#7 Renini 2007. 12. 22. - 17:14:35

Bocsi elnéztem Moranna

#8 Renini 2007. 12. 22. - 17:13:55

Sziasztok! Azt szeret ném csak nektek mondani hogy kilehet gyogyulni az anorexiából nekem már sikerült 3-szor voltam anoresziás a végén már nagyon szekáltaka szüleim a tanitóim.A szüleim folyton orvoshoz vittek halál ciki volt le fogytam ilyen 28 kg-ra nagyon sokszor voltam emiat korházba és mindig egyre egyre kövérebbnek éreztem magam tudom nagyon rossz betegség de erőtkell venni magunkon és sikerülni fog. 2-szer orvosok csinálták meg hogy vissza nyerjem a súlyom de 3-szora már nekem magamtól sikreült.És Monana jól mondja. Üdv: Renini

#9 Rexicke 2007. 12. 19. - 18:49:33

Sziasztok! Nem vok anorexiás de sokan mégis azt hiszik hogy az vok mert 43 kg és 164 cm vagyok.De én egyszerüen nem tok hizni sehogysem.Ez nagyon rossz hogy mindeki azt hiszi ezel szekálnak.

#10 Moranna 2007. 11. 16. - 22:55:43

Szia! Elolvastam a történetedet, és beugrott, hogy hoppá: ez akár velem is történhetett volna. :( Nem szép, hogy így állok hozzá, de ez van: nálam is tizenöt évesen kezdődött, én is rendesen lefogytam, a napi 500 kcal alatti energiabevitelen kívül minden "tünet" passzolt rám (írtam is akkoriban ehhez a témához, csak most nézem... :) )... Aztán átkattant valami. Nem hirtelen; szép lassan elkezdtem rendezni a fejemben a dolgokat... Szerintem neked is ezt kéne: ne a környezeted hatására nyerj vissza egy kicsit az elveszített súlyodból (azért nem írom, hogy "hízz", mert kevés szó van, amit egy anorexiás nagyobb undorral hallana...), hanem próbáld meg belátni, hogy ez szükséges! (Tudom, mondani könnyű... ) De erre is igaz, mint mindenre, hogy a dolgok a fejben dőlnek el. Nem szeretnél vidámabb lenni? Ha nem nyaggatnának azzal folyton, hogy csontos vagy? Nem szeretnél néha bűntudat nélkül kajálni, tudni, hogy a szervezeted nem önmagát, hanem valami táplálót emészt? :S (...lehet, hogy ezen még nem gondolkodtál el, de nem szeretnél majd egyszer kisbabát...? Mert elmaradt menzesszel az nehéz...) Az a baj, hogy nem tudom, milyen lelki okai vannak annak, hogy elkezdted a fogyókúrát - ha csak a környezeted piszkálódása, a "csakazértis megmutatom nekik!"-féle hozzáállás, azaz az "ösztönös dac", szerintem (nem vagyok pszichomókus, de az én esetemben némileg bevált...) próbáld meg most ezt az ellenkezést a visszájára fordítani - mutasd meg nekik, hogy te nem vagy áldozat, nem szippant be a soványságőrület, az anorexiának nevezett divatbetegség; hogy le tudod győzni... Szóval hajrá! (Bocs a stílusért, az okoskodásért meg azért, ha zűrzavarosan fogalmaztam; csak segíteni szeretnék, ha tudok, még ha tudom is, hogy fárasztó vagyok néha... :S :) ) Ja és nagy dolog, hogy máris, önszántadból felszedtél egy kicsit, gratula! Ne add fel! Gondolj arra, hogy ha túl leszel rajta, majd te is netes fórumokon oszthatod az észt (jó kis motiváció... :P ). Moranna voltam

#11 Viky6789 2007. 11. 09. - 18:53:40

Szijjasztok! Nah szóval elkezdem hosszú történetemett abban a reménybe,hogy 1 tőlem tapasztaltabb eltud látni tanáccsal :) 15 éves vagyok (szóval pont ebben az anorexia láz korban..)Szüleim szerint soha nem voltam kövér,de 10-12 éves koromba elégé...mindig piszkáltak,hogy kevesebb édességet...Anyám 11 éves a konditerembe hordott magával! :s Most nem azé...de hol látsz 11 évest a konditerembe??Elég gáznak éreztem!Most Májusba telyesen kikészültem..láttam a sok "csinos"lányt és énis olyan szerettem volna lenni!Meddig BMI szerint normális testsúlyom volt 163cm/57kg. Szóval elkezdtem először csak tornával,ettem még akkor rendesen...Láttam az se vállik be...akkor muszáj kevesebbet enni.Egész nyáron fogyóztam szinte semmit nem ettem...Reggeli:gyümölcs vagy joghurt Ebéd:Párolt csirke+rizs Vacsora peddig semmi! Most már ezért piszkáltak anyámék,hogy elvisznek orvoshoz Agusztus végén már csak 50 kg voltam.Elkezdődött a suli...A suliba ebédes voltam (vagyok...)eleite bejártam kajálni...de általába úgy volt hogy reggel 1 Alma suliba amit kutyultak és vacsora semmi,és persze közbe semmit délután meg 10 óraira semmit nem ettem.... :s Apám tiszta ideg volt!Elkezdett méregetni minden nap.Mondta ha 1 dkg is fogyok visz az orvoshoz!Persze nem lett belőle semmi.. Nah és most az utóbbi időbe reggel 1 alma vagy joghurt (abból is 0%) Kajálni a suliba nem jártam be...megnéztem mivolt és mentem haza,mivel anyám megkérdezte mindig,hogy ettem-e,mi volt a kaja?Én persze hazudtam,hoy ettem... :s Szüleim dolgoztak szóval nem látták mikor mit és mennyit eszek!Haza jöttem suliból és vagy 1 tál műzli vagy gyümölcs saláta és ennyi!Anyám mindig érezte a számon azt a büdös acetonos lehelettett :s kérdezgette bisztos nincs semmi bajom?Akkor 2 hete több tanár is kérdezte,hogy beteg vagyok-e? olyan sovány vagyok..Persze mivel 164cm-mel 41 kg :s Akkor az osztályfőnök oszt.fő órán felhozta az anorexia témát,meg kihívott beszélgetni,hogy ha nem vagyok hajlandó befejezni beszél a szüleimmel :s Nagyon sokan mondták hogy sovány vagyok,hízzak :s Ekkor elkezdtem olvasni az anorexiáról és láttam,hogy az ősszes tünet jellemző rám :s -Elmaradt menses(nem is tudom utójáta mikor volt :s ) -kivan az összes csontom -a tőlem kövérebbet is vékonyabbnak látom mint magam -nap 500kcal Most elharároztam,hogy hízni szeretnék 45kg-ig és menni kondozni.. Szóval amiért igazából írtam az azért,mert ha most elkezdek enni drasztikusan fogok hízni? :s :( Mivel már 4 napja csinálom és 1,5 kg híztam :s félek,hogy ez így túl gyors :( vagy normális? Segítsetek!!! Nagyon köszy előre is!!

#12 Cryinggirl 2007. 05. 31. - 16:02:12

Sziasztok! Én is voltam anorexiás...2-szer is... :( hónapokig csak napi 2 almát ettem (ez max 100 kcal/ nap) és mellette mozogtam is...Nagyon kicsináltam magam, de szerencsére most jól vagyok!!! Ne adjátok fel lányok, nektek is sikerülhet! Csak ezt szerettem volna leírni, bocsi, de próbálom kerülni az ilyen fórumokat, mert egyszer visszaestem, mert elkezdtem anorexiás/bulémiás lányokkal beszélgetni és azóta nagyon félek.

#13 Moranna 2007. 04. 13. - 15:55:47

Sziasztok! Mónika, írtad, hogy kérhetünk tőled tanácsot, mert kigyógyultál az anorexiából, szóval elég tapasztalt vagy e téren. Hát, én szeretnék kérdezni vmit, bár elég "intim" dolog, de fontos lenne, hogy tudjam a választ... Hallottam, hogy nagy súlyvesztés esetén - főleg az evészavarokkal küzdőknek - sokszor kihagy, ill. teljesen leáll a menstruációjuk. Meg szeretném kérdezni, hogy ez a tünet nálad is jelentkezett-e, és ha igen, a gyógyulás után ismét egészséges-e a ciklusod? Kellett erre vmilyen gyógyszert szedned? Még egyszer bocs a kérdésért, de nagyon szeretném tudni a választ, mert engem is érint... Egyébként 51,2 kg vagyok reggel 167 cm-hez, voltam már 49,8 is, és ducinak éreztem magam, de szerencsére beláttam, hogy ez így nem mehet tovább, és elhatároztam, hogy felszedek 1-2 kilót, hogy ismét normál legyen a BMI-m. Szóval nem is lenne semmi bajom, kivéve ezt az egyet... Előre is kösz a választ! Moranna

#14 2007. 03. 20. - 12:02:26

Milyen bonyolult a lélek! Hát mindenkinek megvan a mumusa? Nálam a helyzet változatlan, nem látom a kiutat. :( Mondjuk már kezdem elfogadni magam dundibban is, de a falásrohamok zavarnak.

#15 cheegaaa 2007. 03. 15. - 10:49:17

fogyni akartam, aztán...de nem is igaz, h nem eszem, mert igenis eszem, csak keveset. mindig számolom, h mikor mennyit stb, de szerintem nem gáz. főleg h azért számolgatok nagyjából, h mikor lépem át végre a bűvös határt, a 800 kalóriát egy nap...mert olyankor már jól érzem magam és tudom, h valszeg nem fogok fogyni...de pff tegnap is kb 500-at ha megettem erőszakkal :| de visszahízni meg nem akarok...ez is ördögi kör. pedig már tényleg elég vézna vagyok.

#16 2007. 03. 09. - 18:35:16

Sziasztok! Én már kb 10 éve meggyógyultam az anorexiából.Ezt szószerint így igaz mert 28 kg voltam 22 évesen és 165 cm-rel.Ha bármiben tudok nektek segítenni nektek akkor szóljatok. És fel a fejjel mert van ki út csak megkell találni.. sziasztok mónika

#17 2007. 03. 07. - 16:35:23

Szia Cheegaaa. Tényleg nem szeretsz enni vagy úgy kezdődött hogy fogyni akartál? Én csak bulimiás vagyok (fúúú. most "mondtam" ki először), bárcsak anorexiás lennék, igaz talán csak azért mondom mert nem tudom milyen az. Fogalmam sincs mitévő legyek. Pszichológusokról csak rossz tapasztalataim vannak, inkább ártanak mint segítenének. Két dologban biztos vagyok: -Nem fogom magam ezzel a súllyal soha elfogadni. -Ha leadok 5 kg-t, boldog leszek és elégedett, s ettől újra zabálni fogok, mert "jól nézek ki, ehetek még egy kicsit... na még egy kicsit.." Ördögi kör. Amikor elkezdtem hízni, kicsit megijedtem, de végsősoron tetszett is a dolog, nőiesebb lettem, nőtt a mellem. Aztán az emberek fülembe ültették hogy milyen jól néztem ki vékonyan. És valójában minden férfi a vékony nőket szereti, könnyen meglehet ha tovább hízom örökké egyedül maradok. Tudjátok hozzá vagyok szokva a "jó" pasikhoz, sajnos az elvárásaim olyanok mint egy vékony lánynak- hiszen az voltam. Nevetséges, nem? Hülye külsőségek! Az árral szemben nagyon nehéz haladni, hülye világ ez.

#18 cheegaaa 2007. 02. 20. - 17:24:06

azt mondják anorexiás vagyok. haha. jó, a magasságomhoz nem ennyinek kéne lennem (167/50, BMI 17,9), de még így is kövérnek érzem magam, pedig a legkisebb ruhák nagyok rám...utálok enni, nagyon-nagyon...rohadt keveset eszem, de soknak érzem...napi max. 700 kalória, de úgy h akkor már nagyon tele vagyok...tudom, hogy egy idő után kihullik az összes hajam meg fogam, eltűnnek az izmaim és meghalok, de nem tudok vele mit kezdeni...többet enni meg azt hiszem nem tudok, már így is rossz...nem akarok beteg lenni, de azt hiszem már az vagyok...és nem tudom mit csináljak...

#19 2005. 04. 28. - 22:15:48

hey...haldoklik a forum :( van itt meg valaki a regiek kozul? Guba, neked irtam egy mailt, remelem olvasod, es valaszolsz!

#20 2004. 09. 22. - 07:50:34

Dehogy vagyok boldog. Már évek óta nem. De remélem, ez nemsokára megváltozik, bár most nem bírok optimista lenni. Testképzavarral vagy egyébbel kapcs. van valakinek kérdése, mondandója?

• 9 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: