Házipatika fórum: Anorexia - bulimia, evészavarok - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 9 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Anorexia - bulimia, evészavarok

#121 2004. 05. 27. - 18:03:34

Kedves sajtocska! Ismerős a helyzeted, én is gyakran esem ilyen túlzásokba! (egyébként szintén 14 éves vagyok, és sportolok) A tanácsom annyi lenne, hogy ne koplalókúrákkal próbálj meg megszabadulni a feleslegedtől, hanem ésszerű táplálkozással. A fölösleges(?) kilóid sem egy perc alatt mentek fel, így aztán logikus, hogy nem ennyi idő alatt fogsz megszabadulni tőlük. Bár tapasztalatból tudom, hogy néha nem enni könnyebb, mint megállni, hogy kevesebbet együnk (én ráadásul imádom az édességet), mégis, ez a célravezetőbb. Nem is szólva arról, hogy mivel sportoló vagy, a szükséges vitamin- és tápanyagszükségletednek, ill. az energiának meg kell lennie, különben nem fog menni a teljesítés sem! Próbálj meg kevesebb kenyeret, pékárut, zsírt fogyasztani, részesítsd előnyben a sovány húsokat (ezekből sok fehérjét és energiát nyersz ráadásul). Ajánlom figyelmedbe a Lefogytam, Harc a kilókkal februártól topicocat (nekem ezek a kedvenceim), de a többiben is rengeteg hasznos segítséget találsz. A lényeg, hogy ne juss el a koplalás-falás jojóhoz, mert az csak neked lesz rossz, ráadásul a kilóid könnyebben gyarapodhatnak. Abba is hagyom, nem akarlak untatni :p Szeretettel:

#122 sajtocska89 2004. 05. 26. - 19:05:28

Sziasztok! Én 14 éves vagyok. Sportoló, és nem azért kezdtem el sportolni, hogy lefogyjak, hanem mert imádom, és mióta az eszemet tudom sportolok, nekem ez az életem. Talán sokan nem gondolnák, hogy sportolók között is van, aki az átlagosnál jobban, szinte már betegesen foglalkozik az étellel. Nálam ez nem olyan nagyon régóta tart, kb. egy fél éve, komolyabban egy néhány hónapja. Fogyni akarok (mint gondolom elég sokan). Van, hogy pétekig kibírom, hogy alig eszem, de a hétvégén óriási falási roham tör rám. Szinte nem is érdekel, hogy mit eszem, csak kaja legyen. És ilyenkor már előre tudom, hogy mi lesz utána, de nem bírom ki. Hánytatni még nem sikerült magam, de ha telekajálom magam mindig bűntudatom van, és nagyon rosszul érzem magam, szinte teljesen a depresszióig. Többször olyan is előfordult már, hogy sírógörcsöt kaptam, annyira elment az életkedvem, ilyenkor nem nagyon szólok senkihez, teljesen lehangolt vagyok, és sajnos már az öngyilkosságra is gondoltam. Az utóbbi időben pedig otthonról sincs kedvem kimozdulni. Az egészben az a legrosszabb, hogy a környezetemnek fogalma sincs semmiről, és mindenki azt hiszi, hogy teljesen boldog, vidám és kiegyensúlyozott életet élek. Nagyon örülnék, ha valaki válaszolna, és esetleg adna 1-2 tanácsot, ha volt már hasonló helyzetben. Köszönöm, hogy leírhattam, nagyon jól esett.

#123 2004. 04. 15. - 12:22:55

Aha...annak alapján, amit leírtál magadról, bulimiás tüneteket mutatsz. De gondolom ez rajtad nem sokat segít.

#124 Atram 2004. 04. 15. - 12:19:25

Nem mindig sportolok. Sőt, inkább nem is sportolok. De ha egyszer ráveszem magam, akkor addig csinálom amig össze nem esem! Úszom, de akkor 2 órát, lovagolok, de akkor egész nap. Futok, de akkor amig össze nem csuklik a térdem. Inkább nem eszem. Vagy kiseb ruhákat veszek, hogy utána belefogyjak!

#125 2004. 04. 15. - 10:10:04

Szia! Ebben 30 évesen még bőven benne lehet az ember- sajnos. Én 33 vagyok, és nálam több, mint tíz éve! tart ez az egész mizéria. Falásrohamok után sportolsz, vagy másképp szabadulsz meg a kalóriáktól?

#126 Atram 2004. 04. 15. - 09:39:32

Sziasztok! Én már kinőttem elvileg abból a kórból, hogy a testsúlyommal foglalkozzak, de csak elvileg. 30 éves vagyok, 2 gyermek anyukája (10 és 6 évesek). Soha sem voltam szupermodell alakú, bár mindig az szerettem volna lenni. Már gimis koromban is állandóan a súlyommal voltam elfoglalva. De most már teljesen elhatalmasodott rajtam a "súlybetegség". Naponta 3x mérem magam, állandóan azzal vaggyok elfoglalva, hogy mit ehetek és mit nem. Mi megy gyorsan keresztül rajtam, mi az ami nem hízlal. Ha hirtelen rámtör az éhség, iszonyú mennyiségeket tömök magamba és utána nem marad más csak a lelkiismeret furdalás! Utána napokig csak diétás cuccot eszem, ha egyátalán eszem, és elképedve állok a tükör előtt, hogy milyen hájas vagyok. Miközben ócsárolom magam a gyenge akaraterőm miatt! Néha még különféle gyógyszereket is tömök magamba, amitől remélem, hogy le fogok fogyni! Most 176 cm és 65 kg vagyok. És nagyon szeretnék 58 kg lenni. Voltam is már, nagyon jó érzés volt!! De ebbe tényleg bele lehet őrülni! Márti

#127 2004. 04. 14. - 16:01:10

Kedves Brigi! Bárcsak tudnék neked segíteni! Van egy ismerősöm, akin észrevettem, hogy ezzel küszködik, ráadásul hánytatja is magát, meg széklethajtót szed. De nem tudom, hogyan beszéljek vele, mit mondjak neki, hogy észhez térjen. Szerintem ezek a dolgok hosszú idő alatt, évek alatt alakulnak ki, és nagyon hosszú időbe tellik, mire az ember képes felfogni, hogy mi a helyes út. Ez a saját tapasztalatom. De tudom, hogy mindenki csak a saját maga felfogása után tud alakítani az életszemléletén, és a szokásain. Sok sikert Neked, és szívesen segítek, ha gondolod.

#128 2004. 04. 07. - 12:30:44

Hát nem is tudom? Én mindig elégedetlen vagyok magammal! :s De úgyis jön a húsvét és a fincsi sonkának ki tud ellenállni? :d

#129 2004. 04. 06. - 17:47:11

Ugye te is tudod, hogy egy nap alatt nem megy le egy kiló zsír. Az nagyrészt vízvesztés. Biztos vagy benne, hogy jobban fogod érezni magad, ha lemegy még pár kiló? Nem lesz az, hogy még ez sem elég, még egy kiló le és még egy? :)

#130 2004. 04. 06. - 13:16:22

Mákosguba: Hellóka! Visszatértem! Ma reggel áltam a mérlegre (egyébként minden reggel ráállok, néha még este is) 1 kg 1 nap alatt leadtam. Remélem ma is lemegy 1 kg. Ma még táncolni is megyek, úgyhogy remélem leugrik, és akkor már jól fogom érezni magam.

#131 2004. 04. 05. - 16:52:47

Brigi, azt hiszem, tudom, melyik fórumra gondolsz. Rossz hatással volt rád a társaság? Kár. Pedig ki lehet ebből jönni, hidd el. És nem kell feltétlenül híznod hozzá.

#132 2004. 04. 05. - 16:40:30

Nem. Rossz kislány voltam.

#133 tschili 2004. 04. 05. - 16:16:16

Vera, szia, mennyit sikerült fogynod mára? hétvégén edzettél?

#134 Birgita 2004. 04. 05. - 15:59:10

makosguba! Csak most olvastam a leveled,tényleg jól esik,hogy foglalkozol velem.Már próbáltam más fórumokon is beszélgetni hasonló problémákkal küzdő lányokkal,de nem nagyon vettek észre,viszont amit egymásnak írtak az annál rosszabb hatással volt rám.

#135 Birgita 2004. 04. 05. - 15:43:53

Sziasztok! Makosguba nagyon kedves tőled,hogy segíteni szeretnél,majd fogok írni,csak össze szedem a gondolataimat.Tudod én nem vagyok biztos benne,hogy abba szeretném ezt hagyni.Ha abba hagyom akkor hízni fogok és azt nem tudnám elfogadni.Gondolom ez tipikus,de nem tehetek róla.Tegnap és ma reggel rendesen ettem,ma rá álltam a mérlegre és 2kilóval többet mutat mint tegnap.Ez őrület!!!!!!!!!!!

#136 2004. 04. 05. - 15:26:15

162cm és most 61 kg. :( Igen, tavaly le tudtam fogyni, nagyon kemény diétával és sok mozgással. Nehéz volt.

#137 2004. 04. 05. - 12:37:54

Szerintem erre nincs nagyon segítség. Egyszerűen ha eljön a péntek nekem végem, mindent megeszem, amit csak találok. Aztán meg egy hét alatt lekoplalom. Talán a mozgás segít elvonni a figyelmet. 48 kilóra letudtál fogyni? Milyen magas vagy? Most hány kiló vagy?

#138 2004. 04. 05. - 11:53:03

Mákosguba: Te mióta szenvedsz ezzel? Ki lehet ebből gyógyulni? :s A párom soha nem mondta, hogy kövér, vagy duci vagyok, sőt! Mondjuk és mindig arányosan híztam, amikor lefogytam és valaki kérdezte mennyit nem hitték el, hogy hány kilóról indultam. :)

#139 2004. 04. 05. - 11:36:15

Ez mind abszolút ismerős, amit írtál. Hogy az ember félénk lesz, nem mer senkivel találkozni, mert "kövér" és "hogy néz ki". A hastánc nagyon pozitív dolog, nehogy abbahagyd! Erősiti a test-tudatot, jót tesz a nőiesség elfogadásának.

#140 2004. 04. 05. - 11:33:47

Remélem, megkaptad a levelem, amit írtam. Szeretnék segíteni neked. Én már több, mint tíz éve vagyok benne, de csak egy éve tudom, hogy ez evészavar. Bár mindig is tudtam, hogy nem normális dolog a falásroham, de nem tudtam, illetve nem fogadtam el, hogy ez betegség. Tavaly lefogytam 48 kilóra, és akkor derült ki, hogy beteg vagyok. Azóta persze visszahíztam - sajnos - és most újra próbálkozom fogyni, egyelőre küzdök magammal.

• 9 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: