Házipatika fórum: Anorexia - bulimia, evészavarok - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 9 Oldal +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Anorexia - bulimia, evészavarok

#141 2004. 04. 05. - 11:16:54

Mákosguba: Köszi, nagyon aranyos vagy! Te mióta szenvedsz ezzel? Én amikor 70 kg felhízlaltam magam (fogamzásgátló klassz mellékhatásaként) nem is nagyon mentem ki az utcára, csak dolgozni. Nem mertem a barátnőimmel sem találkozni. Másfél évig nem is találkoztam egyikkel sem. Persze a páromra fogtam (azóta már a férjem /1,5 éve/) a dolgot, hogy őmiatta nem megyek sehová. Aztán voltam egy bulin, ahol készültek rólam fotók és akkor teljesen kiakadtam!!! Úristen ez én vagyok? - kérdeztem és onnantól fogva megszállottan éheztem, tornáztam, bicajoztam, valamint az aerobic oktatóm tudott szerezni adipex retard-ot. (tudom káros és sok ellenzője van :( , de nekem nagyon sokat segített és átlendített a nehéz pontokon) Sajnos most nem járok tornázni, csak 1x járok hastáncra, de nagyon készülök,hogy összeszedem magam és legyőzöm a lustaságom és megint belehúzok és akkor talán nem mindig a kajáláson jár az eszem! :$

#142 2004. 04. 05. - 09:46:50

Szia Reni! Hát ez bizony evészavar, keményen. Bulimia/anorexia keveréke. Én ugyanebben vagyok benne. Na most ezzel nem sokat segítettem, de ha olyasmiről is szeretnél beszélni, ami nem ide tartozik, írj levelet, szívesen meghallgatlak, ha úgy érzed, senkinek sem tudsz beszélni erről, én várom a leveled. Hátha együtt ki tudunk találni valami megoldást. :) Fel a fejjel! Már az is nagy lépés, ha belátod, hogy bizony evészavaros vagy.

#143 2004. 04. 05. - 09:32:16

Sziasztok! Olvasva a hozzászólásokat, lehet, hogy én is evészavarral küzködöm, lehet, hogy bulimiás vagyok?! :| Én kb. 2 éve lefogytam 11 kg és azt úgyahogy (max 1-2 kg súlyingadozás)tartom is, de nagyon nehéz, mert hétvégén mindig "bűnbe esem" (eszem rendesen) aztán pedig jönnek a hétköznapok, amikor minimálisan eszem csak (alma, joghurt, ici-pici szelet kenyér, vagy még azt sem!), szóval, hogy megbűnhődjem a hétvégéket. Szőrnyű, mert hétvégén képes vagyok 2 kg felszedni, bármit és bármennyi mennyiségben megeszem! Örök körforgás az egész! Én is élek halok a péksütikért, sőt az üres kenyérért, csoki, bármely édesség, és persze a cukrászati sütikért! A hétfő a legrosszabb, mikor ráállok a mérlegre, és onnantól el van rontva a napom. Gyűlölöm magam, a testem, őrült dagadtnak érzem magam. 168 cm magas vagyok és most 60 kg. A csúcssúlyom, (de csak egy hétig) 57 kg volt. De sajnos voltam már 70-72 kg is! :s

#144 2004. 04. 04. - 19:13:33

Amíg az ember nyakig benne van az anorexiában, nem tud bűntudat nélkül enni, mert úgy érzi, minden hizlal és gyűlöli a testét. Az egyetlen kiút, hogy bűntudat nélkül tudj enni, az, hogy meg kell szeretned a saját testedet úgy, ahogy van. De legalábbis elfogadni, hogy olyan vagy, amilyen. És hogy fontosabb legyen az egészséged, mint hogy hány centi a derekad. Ezt totál komolyan mondom, én is benne voltam ebben, és tudom, milyen érzés, amikor csak centiz és mérlegen áll az ember naponta többször.

#145 2004. 04. 04. - 19:07:30

Kedves Brigi, én nagyon szívesen segítek - illetve megpróbálok- ha van kedved, írj nekem levelet. Én is voltam anorexiás, tudom, min mész keresztül. Tényleg nem lenne okos dolog, ha aszott csontvázzá fogyasztanád magad. Én a fejembe vettem, hogy megpróbálok minden evészavarosnak segíteni, mivel én is keresztülmentem már ezen. Egyébként szükség lenne egy jó pszichológusra, mert az ilyen problémák hátterében sokkal mélyebb gondok vannak, mint hogy valaki nem tudja elfogadni a saját testét. Magánéleti, párkapcsolati, családi konfliktusok. Amíg ezek nem oldódnak meg, addig az evészavar sem. DE: az már a haladás első lépcsője, ha beismered magadnak, és elfogadod, hogy beteg vagy. Ha már idáig eljutsz, akkor onnan csak felfelé visz az út. :) Várom leveled, címem: veras@mailbox.hu

#146 Birgita 2004. 04. 04. - 12:07:02

Sziasztok! Köszi,hogy írtatok,pont ilyen válaszokra számítottam,de elszomorít,hogy ti is úgy látjátok,hogy baj lehet.Már 4 napja nem eszem csak nagyon keveset,tisztában vagyok vele,hogy ez már nem egészen normális és tudom,hogy nem vagyok kövér,de mégsem tetszik amit a tükörben látok.Nem szeretnék anorexiás lenni mert félek tőle,nagyon ilyesztő dolgokat lehet róla olvasni,de mit lehet tenni ellene?Egyáltalán,hogy jutottam el idáig?Azt olvastam,hogy az anorexiások késztetést éreznek a testedzésre,én nem érzek különösebb késztetést,napi 40-50percet tornázom azt is csak azért mert muszály,hogy ne épüljenek le az izmaim.Hogy lehet bűntudat nélkül enni és nem állandóan attól félni,hogy elhízom?

#147 aanc 2004. 04. 02. - 18:26:31

Szia Briggta!A176 cm-hez teljesen ideális a 66! kg.Te már kettővel kevesebb is vagy! Nézz bele a tükörbe és nézd meg milyen jó alakod van. Fogadd el magad olyannak amilyen vagy és, ne fogyjál tovább. büntudatod kajától ne legyen enni nem bűnös dolog, csak élvezet. légyszi figyelj oda nehogy átess a ló túloldalára :d

#148 2004. 04. 02. - 10:49:49

Szia Brigi! Hát pontosan ezek az anorexia kezdeti tünetei, amiket leírtál magadról. Már régen elérted a minimál súlyodat, hiszen ehhez a magassághoz már soványnak számít a 64 kg, de még mindig fogyási kényszered van, tehát elégedetlen vagy. Már jó úton vagy az anorexia felé, vigyázz, időben szállj ki, mert ebbe tényleg bele lehet ám őrülni! Vigyázz magadra, és hidd el, hogy már nem kell fogynod.

#149 Birgita 2004. 04. 02. - 10:25:44

Sziasztok! Letudná nekem valaki írni az anorexia kezdeti tüneteit?Már kerestem több helyen,de arról nem találtam információt,hogy pontosan milyen jelei vannak.Én most fogyózom megint,még a BMI szerint normál súlyban vagyok,de én nem érzem így jól magam és minden gondolatom a fogyás körül forog,napi 3 alkalommal mérem a súlyom és 2 napja nem eszem,de az edzéshez nem érzek késztetést.Nem szeretnék anorexiás lenni,félek,hogy egy idő után nem leszek képes reálisan megítélni,hogy kell-e még fogynom,már így is minden lenyelt falat után bűntudatom van és úgy érzem már is híztam néhány kilót. Ebbe bele lehet őrülni.Most 176 cm magas vagyok és 64kg,az álom súly pedig 55.

#150 2004. 03. 26. - 08:05:59

Szia! Bármelyik keresőbe- google, vagy origo.hu - beírod:"anorexia" vagy "bulimia", és egy csomó ezzel foglalkozó oldal ki fog jönni.

#151 2004. 03. 25. - 18:34:36

Sziasztok! Nekem (legalábbis azt hiszem) nincs evészavarom, de ennek ellenére rengeteget foglalkozok a témával. Kedves Mákosguba, tudnál nekem ajánlani könyveket vagy weboldalakat a témáról? Köszi:

#152 2004. 03. 24. - 19:12:33

Hát ez szép,én az összes leírt dolgot produkálom,kivéve,hogy nem sportolok utána,mert lusta is vagyok ráadásul...és akkor mi van?Életemben egyszer fordultam szakemberhez,érdekes pont annyi idősen mint amennyi Te vagy,egy rakás pénzbe került,pillanatnyilag "felszabadított"de hosszútávon nem segített...nem szép,de néha már arra gondolok nem életmódot,hanem társat kellene váltanom :'( de ez már egy másik fórumra tartozik,illetve igazán csak rám,most mégis kicsúszott :(

#153 2004. 03. 24. - 19:04:53

Pedig benne van a szakkönyvekben, hogy nem csak az bulimiás, aki meghánytatja magát. A túlzott foglalkozás az evéssel, a fogyási kényszer, erős bűntudat falásrohamok után, a saját tesstől való undorodás, az már bizony evészavar. Sőt, aki túlzásba viszi a sportolást, főleg falások után edz, az is bulimiás ám. Nem én találtam ki.

#154 2004. 03. 24. - 18:59:50

JÚJ nem! De én nem hányom ki utána... Szégyelem magam tudatlanságomért,de azt hittem akkor beszélünk bulimiárol,ha valaki meghánytatja magát az ilyen bűntudatos zabálások után...azt simán gondoltam,hogy van bajom,de ez is az? Ha van msn lehetőséged az email címemen elérhetsz:garamvolgyiagi@freemail.hu kicsit megijedtem,mert annyít azért tudok,hogy ez bajság!!! Ági

#155 2004. 03. 24. - 18:33:31

Szia! Jelenleg én is 12 kilóval több vagyok az ideálisnál- sajnos. Minden búra-bajra édességekkel vígasztalom magam. Ha ez bűntudatot okoz, akkor már bulimia. Ezt tudtad?

#156 2004. 03. 24. - 18:10:31

Szia Vera! Itt ismét megtaláltalak.Nekem nem az a baj,hogy túl kevés vagyok,hanem az ellenkezője.13-15-tel vagyok több az ideálisnál,de képtelen vagyok eredményt elérni.Ez inkább lelki dolog,mint fizikai,azt hiszem ezt hívják kényszeres evésnek,minden problémára azonnal az éhségközpontom reagál,és megőrülök,ha nem ehetek ilyenkor édességet,szénhidrátot kívánok leginkább.Ez is zavar a "rendszerben".Valahogy úgy érzem az lenne a megoldás a problémáimra,ha elégedett lennék magammal. Kösz!Ági

#157 2004. 03. 24. - 17:00:30

Fú, azt én se tudom. Én is épp erre keresem a választ. Gondolom, valami fontosabb dolgot kéne találni az életünkben, ami boldoggá tesz. Csak ez így túl sablonos. :s

#158 2004. 03. 24. - 16:43:25

Igen, főleg szénhidrátos kaját (csoki, süti, péksütemény, stb). Én 53 kg-osan voltam a legsoványabb. Az már nem volt az igazi. Nekem nincs kórós képem magamról, az 57-58 kg pont jó nekem. Csak ezek a nagy evések ne lennének, meg az utána minden mindegy állapot, amikor felmegy a súlyom magasabbra... Szóval szeretnék kevesebbet foglalkozni a mit eszem és mikor kérdéssel... Legyen már ez egy hatodrangú kérdés az életemben!!! Hogy kell ezt csinálni?:s

#159 2004. 03. 24. - 16:14:39

Te is nagyrészt édességeket eszel ilyenkor? Én most 61 kg vagyok és borzasztó kövérnek érzem magam. Tavaly volt egy rövid anorexiás periódusom, amikor lefogytam 48 kilóra - most így utólag belegondolva, akkor jól néztem ki. Persze akkor nem ezt mondtam. Neked volt már olyan, hogy nagyon lefogytál?

#160 2004. 03. 24. - 15:14:19

Most 58 kg vagyok,általában 64 kg szoktam lenni, és bár a 164 cm-es magasságomhoz az utóbbi sem vészesen sok, mégis elég sok problémám van az evéssel. Ahhoz, hogy 57-58 kg legyek (ahogy jól érzem magam, mármint súlyban) folyamatosan oda kell figyelnem az étkezésre. Ez néha nagyon nem megy, olyan falási rohamok jönnek rám, hogy csak na, még rosszul is leszek általában, mikor ilyen van. Válogatás nélkül mindent amit "utolérek" megeszek.Aztán megnyugszom, de mindig ott lóg a kard a fejem felett. Pedig egészségesen próbálok táplálkozni, meg változatosan, és néha engedélyezek egy kis fimonságot (csoki, stb.), de bár nem tenném, mert általában ezután jön rám a falási roham. Persze néha csak úgy is. Rettenetes, nem is ízlik ilyenkor amit eszem, már a következő kaján gondolkodom... egy héten kér-három ilyen napom van. Ha nem vigyázok, akkor meg állandóan, az a szerencse, hogy sportolok, heti négy-öt alkalommal elég intenzíven, mert lehet különben még a 64 kg is elszállna. Nem tudom mit tehetnék, hogy ez elmúljon... Mikor szerelmes voltam akkor elmúlt... ez volt az egyetlen pár "tiszta" hónap az életemben :(.

• 9 Oldal +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: