Házipatika fórum: Anorexia - bulimia, evészavarok - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 9 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »

Anorexia - bulimia, evészavarok

#61 2004. 09. 20. - 11:53:52

Do, hogy tudok privit küldeni??? :s

#62 2004. 09. 20. - 11:51:55

Nem viccelek, komolyan boldog vagyok. Bevallanám ha nem!! Egyedül ez az önképzavar! Nem vagyok sem bulémiás, sem pedig anorexiás. Vannak a táplálkozással kapcsolatos zavaraim és ezzel tisztában is vagyok és meg fogom oldani. Dolgozom is már rajta. Azt meg megírom priviben, hogy hol tudod elolvasni, mert éppen most írtam ki először magamból!

#63 2004. 09. 20. - 11:14:41

Nem tudom, miért, és mondd meg, ha nincs igazam, de én úgy érzem, a nagy társasági élet ellenére mégsem vagy olyan boldog és elégedett, mint lehetnél. Megírod priviben, hogy mi történt a férjeddel két éve?

#64 2004. 09. 20. - 10:18:57

Sziasztok! Persze az ember a józan agyával tudja, hogy lehetettlen, hogy az egyik nap vékony a másik nap meg kövér legyen. Viszont engem ez a dolog hihetetlenül el bír emészteni. Persze erőt veszek magamon, mert muszáj is..(semmi nem borítja ki a férjemet csak ez a kövér vagyok hülyeség). A gond az, hogy én pontosan tudom, hogy miért alakult ki bennem ez az önértékelési zavar. Tini koromban elmondhatom, hogy nem igazán szeretett senki. Nem voltam túl népszerű a suliban. Enyhén szólva :p Csúnyának éreztem magam és kövérnek és állandóan mindenkinek meg akartam felelni. Hát nem jött be. Bekerültem egy jó kis köcsög társaságba, de nem ez a lényeg mert ott legalább elfogadtak. Mire onnan kikerültem (egy jó pár tapasztalattal gazdagabban) vékony voltam és csinos tojtam a megfelelésre hirtelen kezdtek az emberek tényleg szeretni. A pasik futottak utánam, megismerkedtem a mostani férjemmel és bekerültem egy nagyon jó baráti körbe, ami azóta is töretlen. Úgy értem még csak egy párcsere sem volt. Senki sem hullott ki a társaságból. Na nem szaporítom a szót, azóta, hogy vékony vagyok és szépnek látom magam és nem küzdök senki barátságáért valahogy automatikusan én vagyok mindenhol a társaság közepe és bevallom élvezem. Nem élek vissza vele, ne úgy képzeljétek el, hogy mindenki körülöttem ugrál, inkább csak én szervezek minden utazást, összejövetelt, sütök főzök stb. És ezzel együtt görcsösen ragaszkodom a külsőmhöz!! Mert hát mi is lenne ha Mimacs meghízna??? grrrrrrr :s Minden nyáron egy magyarok által nem ismert de a világon nagyon divatosnak ( hülye szó, nem találtam jobbat rá) mondott nyaralóhelyre járunk ahol rengeteg barátunk van a világ legkülönbözőbb országaiból. Nem is tudom mi lenne ha amikor találkozunk nem azzal fogadnának: Hát te semmit sem változol?!?! Rohatttt hiúság!!!! :d :( :d :( Marhaság mert engem szeretnek, de mégis valahogy az énhez a külsőm is hozzátartozik :| Most lehet, hogy lesz aki megvet, mert ez bizony banális hülye kis probléma és ha arra gondolok min mentünk át a férjemmel két éve, hogy az életéért imádkoztam....de az élet változik és mindig a jelen problémák a legnagyobbak. köszi a meghalgatást

#65 2004. 09. 20. - 08:30:14

Kedves Mimacska! Ez bizony evészavar a javából. Örvendetes, hogy te is úgy érzed, nem tudsz ezzel egyedül megbírkózni, és orvos kéne. Sokat fog segíteni, hidd el. És ne aggodalmaskodj annyit a súlyod miatt, mert az alapján, amit leírtál, abszolút nem vagy túlsúlyos, sQt!

#66 2004. 09. 19. - 16:43:35

Szia Hu de gyors voltal!es orvendek hogy valaszoltal. Tenyleg nincs nalad nagy baj, ugyhogy nem kell aggodnod. A baratok tenyleg , ha igaziak, akkor azert szeretnek mert teged szeretnek, az "enedet", es nem fokepp azt ahogy kinezel.Igaz az is jo befolyast kellt, ha jol nezel ki, plane a fiu baratoknal, de neked szerintem meg azzal sincs gondod...csak te erzed ugy magad, hogy egy ket kilo meg lemehetne. Csak tudod, van egy olyan is, hogy a fogyozassal, a nem evessel pontosabban, olyan rosszabbkedvuve valik az ember, es van olyan eset amikor a jokedv valahogy elparolog, az optimizmus, nem tudom mi valtja ki, de hallottam mar olyat, es persze sajat tapasztalat, hogy olyan kedvetlen lett az illeto, epp azert mert nem nagyon evett, a fogyas kedveert. Es a kedvedet es az optimizmusodat tartsd feltett kincsnek, mert pld. epp most olvasok egy konyvet a cime "A tavol-keleti nok titka", es abban irja, hogy a ferfiakat elbolondito titok, az egy jokedeju,kedves no, es nem egy olyan kis undok, kedvetlen.Nem ugy tapasztaltad te is? Nem muszaly dokihoz fordulnod, nem epp gaz, szerintem ez olyan atlagos, hogy minden noi szemely az alakjaval foglalkozik, es a kisugarzasaval, szerintem az lenne az igazan gaz, ha nem adnal magadra!

#67 2004. 09. 19. - 11:07:56

Szia! Nagyon köszönöm a soraidat mert ebből úgy tűnik, nincs is olyan nagy baj. Az az igazság, hogy valószínűleg egyszer és mindenkorra tudomásul kell vennem, hogy nem pörgethetem vissza az időt. Akármilyen jó az alakom, ez úgyis egyre rosszabb lesz. Ezt tudomásul kéne vennem. Meg azt is, hogy akik vannak barátaim, nem az alakomért szeretnek. Csak a rohatt élet olyan jólesik amikor elismerik az embert, amikor tetszik másoknak és megdicsérik. És nem amolyan gyere az ágyamba béjbi stílusra gondolok. ha jól érzem magam a bőrömben én szárnyalok a boldogságtól. Energiabombának hívnak mert nem lehet lelőni az optimizmusommal. És ezen sajna 2-3 vacak kiló (ami nem is látszik!) baromi nagyot tud rontani. NA EZÉRT MEGYEK DOKIHOZ!!!! mert ez gáz

#68 2004. 09. 19. - 10:08:43

Szia mimacska Bocs hogy beleutom az orrocskam...de erdekesnek tunt a leveled, amiben elmeseled az eleted egyik oldalat. Ez a kajas ugy nagyon ismeros szamomra is, habar en nem vagyok epp olyan szerencses alaku mint te, legalabb is en ugy velem, tudod, itt mindenki azzal kuzkodik , hogy sajat maganak nem fest jol....ez van.Az elmevel van itt a baj, es tenyleg a psiho segithet, ellemben nem mindenki vesz eleg "batorsagot" hogy oda elmenjen, mert van egy teves felfogas az emberekben, hogy a psihologushoz csak az elmebetegek mennek.Hat ez nem epp ugy van..mert sokszor , ott egy jo baratot talalnak, es nem pedig egy orvost.Ezt nem ugy irom, mint aki tudna, mert nem jartam meg ily helyen, de engem is elakartak vinni, csak az az okbol kifolyolag hogy az "agyam, kaja beteg." :) Szerintem szerencsesnek vallhatod magad, hogy van akivel megbeszeld a problemaidat..meg akkor is ha a baratnod dundibb, mit szamit?!ha jo tanacsokat tud adni, es foleg melletted kiall, akkor o az igazi baratno, ugyhogy ezert nem kell rosszul erezned magad. A munkahelyed...hmm, hat igen, az tenyleg egy kicsit provokativ szamodra, mert oda biza, nagy akaratero kell hogy kibird a jo illatokat, es hogy ellenallj is nekuk.En sokszor azzal kinozom magam, hogy akarattal bemegyek egy sutiboltba, vagy cukrazdaba, szetnezek, jollakok az illatokkal, es ezzel erositem az akarateromet, mert hogy ameddig a baratnoim tomik magukat, en csak gyonyorkodom a finomsagokban.:) A sport amugy nagyon sokat segit, es segit tartani a kg szamokat is, es ha tenyleg ilyen extrem sportoknak nevezheto sportokat uzol, ott nem is kell figyelned a kaja mennyiseget, es nem kell szamlalnod a kaloriakat, mert azok jo kaloriaegetoi sportok, es oda kell is energia bosegesen. Igaz en meg siezeskor sem teszek kivaltsagot a kajanal, es megelegszem egy forro itallal....de azt mondjak nem jo amit csinalok..es sajna tudom en is, de nincs kiut, az az nem akarok en kiutat talalni, mert felek iszonyatosan a hizastol,mert hogy Az, nalam nagyon hamar sikeredik.:( Vegul is, szerintem ha tetszesz magadnak, akkor az a fontos, ...jol kell erezned magad te a sajat borodben!!<-ha ez pedig nincs meg (mint pld. nalam) akkor ott a baj!

#69 2004. 09. 19. - 08:22:56

Sziasztok! Mimacska vagyok 29 éves és 58 kiló (de feltett szándékom három hét múlva 56 lenni!!!) 174 centi vagyok, tehát semmi de semmi bajom nem lehet az alakommal és mégis, ahogy olvasgatom ezt a topikot, egy jó csomó kezdeti tünetét veszem észre magamon a táplálkozási zavaroknak. Mint majdnem minden nő én is állandóan fogyókúrázom és már meghülyülök tőle. Tipikus jelenség, hogy az egyik napon bomba vagyok, a másikon meg egy kövér állat. Mindenkit halálra gyötrök szerintem ezzel a környezetemben és azt is megfigyeltem már, hogy aki a legjobban meghallgat ilyenkor, az egy valóban túlsúlyos barátnőm. Na ettől meg még mocsokabbúl érzem magam :C Olyan helyen dolgozom, hogy ha valamit megkívánok, 40 lépésből meg tudom szerezni magamnak. Naponta 2szer jön a cukrász és a pék meleg süteményekkel. Mivel főnök vagyok mindenhez hozzájutok!!! Eltudjátok ezt képzelni????!!! Ha nem is vagyok éhes, elég csak végigmennem a házon, hogy minden rendben van-e és máris a számban landol néhány frissen sült finomság. Ha édességet eszek, sosem ülök le vele asztalhoz, hanem inkább sunyiban tolom be a pofámba! Azt tudnotok kell, hogy rengeteget tornázom és így próbálom meg tartani a súlyomat. Most szeretnék munkát váltani mert itt gyakorlatilag egész nap a kaja körül forognak a gondolataim. Mit egyek és mikor? Mennyi benne a kalória? stb. . . . . Most életemben először illegális módszerhez folyamodtam, hogy ledobjam ezt a pár kilót! (2-3) Légyszi ne bántsatok érte mert sokat rágódtam rajta és így döntöttem és ezen változtatni nem fogok, végigcsinálom ezt a háromhetes dolgot. Bejelentkezem viszont a pszihológusohoz mert nem normális, hogy valaki hibátlan alakkal ilyen beteges legyen. Mondjuk tudom, hogy mire vezethető vissza ez az egész problémám, de én egyszer és mindekorra ki akarok gyógyulni ebből a kajafüggőségből!!!!!!!!!!!!! Amúgy boldog ember vagyok, rengeteget utazom és igazán élvezem az életet. ´(Érdekesség, ha nyaralok vagy síelek ott sosincs problémám a kajálással! Eszem ha éhes vagyok és azt jól ki is élvezem. Ja és azt amit csak megkívánok és alkoholt is iszom, mégsem hízom egy dekát sem) AKKOR MOST MI VAN??? Köszi, hogy meghalgattatok! ;)

#70 2004. 09. 04. - 13:45:29

Nézd meg hova juthatsz, ha nem eszel. Inkább egy-két plusz kiló, mint ez!!! Ha tartósan fennmarad ez az evési zavar, akkor fordulj segítségért szakemberhez. Súlyos egészségügyi károsodásaid lehetnek! Talán gyereket se leszel képes szülni!

#71 Shelly20 2004. 09. 02. - 19:19:32

Sziasztok Lányok! Az evészavarotokkal kapcsolatos tapasztalataitokat olvasva elég sok mindenben magamra ismertem...azt hiszem hasonló problémám van nekem is és nagyon örülök neki hogy itt őszintén tudtok/tudunk beszélgetni erről a témáról.20éves vagy és 2hónapja volt 1 elég komoly térdmütétem.Azóta betegesen félek attól, hogy nehogy elhizzak,mert ugye az opreáció után nem nagyon lehetett mozogni...és akkor elkezdtem nem enni (több-kevesebb sikerrel) :s Volt olyan párszor hogy 8db szilvát ettem 1 nap. Eddig megszabadultam 5 kilotol(most vagyok 53-54 körül) ja és 163cm vagyok. a legrosszabb az hogy nincs célom. nem tudom, meddig akarok még fogyni, csak azt hogy még mindig nem jó (emiatt kicsit meg is vagyok ijedve, mert nem látom ennek az egésznek a végét) :$ Ha vki tudna vmit tanácsolni, szivesen olvasnám! Köszönöm, hogy meghallgattatok! Sziasztok!

#72 2004. 09. 02. - 13:37:21

Sziasztok! Egyaltal n nem korlatoz a tanulasban ez a dolog. Eleve tele hassal nem tudok tanulni. Mert ha elotte ettem, akkor az asztalomnal ulve, tanulas helyett azon torom a fejemet, hogy mennyire is vagyok kover... vagy ha egy falatot bekaptam, akkor azon, hogy hogyan kuzdjem le, az ezert kialakult ehsegerzetemet, vagy ossze-vissza szidom magam gondolatban, hogy hogy lehettem ilyen hulye... Szoval jobb, ha nem is eszek, mert akkor ehes sem vagyok... makosguba: ne haragudj, de nem udom a csipobosegemet.. majd egyszer megmerem, ‚s elmondom, de egyelore felek megmerni, mert biztosan valami orbitalis szam lesz...

#73 2004. 09. 01. - 08:12:37

Szia! Tudom, hogy engem nem kérdeztél, mégis írok, elvégre én indítottam ezt a topikot. Kizsigereled a fejlQdQ szervezetedet. Nagyon nagy bajt csinálsz magadnak a nem-evéssel. A szervezeted pánikba esik és minden morzsát tartalékolni fog. Tipikus esete vagy az anorexiának. Szerinted valóban kövér vagy? Hány centi a derék-és csípQbQséged? Hány kiló vagy most? Kérlek, hogy a saját érdekedben térj észhez és ne éheztesd magad, mert megiszod a levét! Jönnek majd a szédülések, ájulások, fejfájások. Nagyon nagy bajba fogsz kerülni.

#74 2004. 08. 31. - 16:53:25

Szia Pandemonium! Ne vedd támadásnak amit írok, csak a kiváncsiság a "bűnöm"! :) Hogyan vagy képes tanulni napi egy étkezéssel? Nekem túlsúlyom van. Tény, hogy a szorongásaimat evéssel oldom többnyire. Azonban az agynak megfelelő táplálékbevitelre van szüksége a hatékony tanuláshoz, ami rendszeres étkezést jelent, több kis adagot. Nem hátráltat ez a tanulmányaidban?

#75 2004. 08. 31. - 15:44:06

Sziasztok! Bocs Davyci, de csak most olvastam a forumot, es lattam, hogy tolem is kerdeztel dolgokat. Nos... hát sokat tornázok, főként feluleseket "gyartok"... Naponta min. 700-at, vagy 1200-at. Attol fugg, milyen kovernek erzem magam... :) De ez csak nyaron van, mert suliidoben nem erek rá. Ezert azt az idoszakot ugy oldom meg, hogy nem eszek. Illetve, a szuleim miatt naponta 1x, mikor vacsizunk egyutt kozosen. De akkor sem sokat. Meg ilyenkor, mikor iskola van, jarok amugy is kosaredzésekre, ugyhogy mozgok is rendesen. De napkozben egyaltalan nem vagyok ehes. Sot.. siman kibirnám eves nelkül. Nyaron sajna az ebed kotelezo. De mint mondtam, ilyenkor sokat tornazom... De tok jo, mert egy ilyen hosszu nap utan, mikor 6-kor eszek eloszor (es utoljara) eheteg edesseget is. Igaz, utan ketsegbeesek, hogy igy is dagadt vagyok, es meg edesseget is eszek, de aztan kov. nap ezt ugyis felhasznalom... A hanytatassal kapcsolatban pedig most nyaron fokent, mikor sokszor (najo.. allandoan!!!) azt erzem, hogy dagadt vagyok, akkor sokszor megprobaltam hanyni... de soksem sikerult. nemtudok! vagy mittudomen.. de nem jartam "szerencsevel"... ugyhogy olyankor leulok és addig csinalom a feluleseket, mig jobban nem erzem magam. De most boldog(abb) vagyok, mert tudom, hogy holnap kezdodik a suli, marpedig ez azzal egyenesen aranyos, hogy nem kell ennem! Pontosabban... nem fogok enni! Tehat: fogyni fogok.... ! :d De az edesseget tovabbra is szeretem, sajnos. Najo, mostmar siman tudok olyat, hogy tobb hetig nem eszek.. .aztan eszek egy keveset, de dagadt disznonak erzem megam, tehat utana sem... ahh.. Ordogi kor ez, amibol nem lehet, vagyis keptelenseg kitorni.. mint a drog...

#76 2004. 08. 15. - 12:39:51

Szioka Koszike az ajanlatod, es hozzad fogok fordulni ha van valami kerdesem, gondom, ... igy talaltunk egymasra makosgubaval is, es jo erzes egy net baratot szerezni. A Norby konyvrol hallottam, mind reklamozzak a teveben, ujsagokban, amik itt is kaphatok.A konyvhoz valami nagy hozzaferhetoseg nincs, mert itt keves az a kulfoldi konyv.Mondom hogy kulfoldi konyv, mert en nem Magyarorszagi vagyok, es nem is onnan irok, hanem Romaniabol, pontosabban Brassobol...szoval itt egy kicsit nehezebben jkelennek meg az ujdonsagok. :s

#77 2004. 08. 14. - 17:37:55

Szióka! Olyan aranyos vagy, nagyon jól esnek a szavaid. Jó érzés, hogy valaki örül az erdményeimnek. :d Én is nagyon szorítok neked, s ha bármiben tudok szívesen segítek is! Ugyhogy várom a kérdéseket! ;) Nem tudom mondtam-e már mennyire jó a Norbis könyv, tudom ajánlani, én sem gondoltam volna...az ember úgy van vele, hogy már megint egy fogyiskönyv, de nem ez több annál, a saját bőrén megtapasztalt dolgokat írja le egyszerűen és nagyon humorosan. Meg azért benne van az emberben, hogy annyi embert lefogyasztott és boldoggá tett, gondolj bele valaki annyit fogyott, mint amennyi kilók mi vagyunk! :p Ez fantasztikus lehet és nemcsak a kilók távoztak, hanem az önbizalom hiány és teljesen megváltoztatta az emberek életét, gondolkodását...persze pozitív irányba.

#78 2004. 08. 14. - 10:07:06

Szio elvira Orvendek hogy egy kicsit helyrejott a gondolkodasod, azaz a lelki vilagod.Hidd el , hogy ez egy nagyon jo dolog, mivel az egesz fogyokurazas, meg az onutalas onnan ered. Nekem is ez a fogyozas, onnan indult ki, hogy a hatam mogott az exem nagyba szajalta, hogy nem nezek mar jol ki, mert tul elhiztam.Az is igaz, hogy 63 kilonal alltam, ami most..huu nagyon oriasi szamnak tunik nekem. Na ez mellekS, minden esetre, nekem is lelki alapon indult. Tudd meg, hogy akkor nagyon szerencses vagy hogy a baratod melled all, es segit, itt latszik ki az igazi tartas. Es van egy olyan is, hogy ha tudod hogy valaki rajong erted, es erzed hogy valakinek nagyon sokat szamitasz, es meg melletted is all, valahogysokkal konnyebb az egesz dolog, es visszater az onbizalom. Most kb. en is ugy vagyok, sokkal szebb lett az elet, amiota talaltam egy olyan sracot, akivel nagyon jol vagyok, es aki nagyon tart hozzam, habar meg keves ideje jottunk ossze. Hogy ennek a mamorangyalnak meg a fogyokura felett is van ereje!!:)) Ujra irom, hogy orvendek neked...es igy tovabb!! de azert maradj koztunk is, oke?:)

#79 2004. 08. 13. - 13:46:59

szia Tünde! Köszönöm szépen a válaszod, nagyon aranyos vagy. Igazából nálam ilyen lelki eredetű ez az evéskényszer,de most talán már könnyebb lesz, hogy a kedves barátom is segít nekem. Most per pillanat nagyon elégedett vagyok és jól érzem magam testileg és lelkileg, sokat programoztunk a barátommal, barátnőimmel.... ;) Neked egyébként hogy kezdődött az egész?

#80 2004. 08. 13. - 13:06:46

szia kedves makosguba! köszönöm szépen a kedves sorokat, ha hiszed, ha nem igenis sokat segítettél vele. képzeld időközben elszóltam magam a barátomnál és olyan jól állt a problémához, megértően, s azóta mindenben segít... :d olyan édes, amikor aggódik értem, veszi nekem a fogyis kajákat, s képzeld a minap meglepett egy Norbis könyvvel... :) ma megyek dedikáltatni! azóta szinte minden gondom megoldódott, teljesen kiegyensúlyozottnak érzem magam,s tudom, hogy van mellettem egy társ, aki ebben is segít, s számíthatok rá, s azóta az ételt sem nagyon kívánom! neked is csak ajánlani tudom, hogy probáld megbeszélni valakivel, aki közel áll hozzád, s kívánom, hogy neked is és mindenkinek sikerüljön ezen "túllépni". én rájöttem nálam mindez lelki okok miatt volt...s tudom bármikor visszajöhet,ha egy válságidőszakba kerülök,de most már mindig lesz mellettem valaki, akire rábízhatom magam és segít megoldani a gondjaimat! További szép napot és kellemes hétvégét! ;)

• 9 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: