Házipatika fórum: Anorexia - bulimia, evészavarok - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 9 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »

Anorexia - bulimia, evészavarok

#81 2004. 08. 10. - 07:52:05

köszi a levelet, írtam választ. csatlakozom ahhoz, amit írtál: szívesen látunk mindenkit, aki hasonló gondokkal küzd. segíteni nem biztos, hogy tudunk, de megpróbálunk.

#82 2004. 08. 09. - 19:23:41

Szio. Azzal kezdenem, hogy szerintem,NEM VAGY AZ EGYEDULI.Hogy is mondjam maskepp, talan az angol kifejezes a legjobb :"welcome to the club"!!. Hu en errol egy egesz storit tudnek irni..de valahogy tul hosszura jonne ki, es beleunnal az olvasgatasba...habar igy is sokat irok.Na szoval, a temara terve..en is ezeken atestem, es sokkal tobbon meg, habar meg a 17.dik evemnel tartok.Nekem nem sikerul 47 eljutnom, de 49-ig igen.Akkor elo halottnak neveztek.Es valahogy ahogy visszanezek a kepekre, en NEM szeretnek megint olyan lenni, de ugyse mint most.Megnyugtatlak nem vagy az egyeduli aki elegedetlen magaval. Van egy kulcs dolog...amivel en igazabol nem ertek egyet, de ezt igy mondjak : mindenek elott , MAGADNAK KELL MEGFELELNED.Ha magadnak nem tetszel, az nem jo,akkor tuzz ki egy celt, mindig csak az figyeld..hidd el, nagyon jol fogod erezni magad, mikor azt elered.De sajat megelesekbol, ne folyamodj gyogyszerekhez!!A gyors fogyas...az dupla kilokkal jar vissza, Sajna! Ez a panik, hogy te lefogysz es felsz hogy nehogy ujra meghizz..ez nem jo, mert ahogy mondod szorongasz, es egyreszt beis meseled magadnak, hogy nincs ebbol kijutas, mert akarhogy meghizol.Nem!!Meg egy kulcsa a fogyasnak az, hogy magadnak bebeszeled :"En igen is, fogyni akarok, es fogok!!"<-ez bevallik....ha tartasz az akaratodhoz.Amugy rossz ez a fogyas...mert a legtobb fogyozos amorexiaba torkollik, es ahogy mondjak, az anorexiabol a bulemiaig csak egy lepes van.De nem kell gorcsolni, mert ez onbosszantas. Ja meg egy utolso tipp...nem tudom mennyiben segitenek ezek a tanacsok, de legalabb lefoglaljak a figyelmed egy par percig....nos meg annyi lenn, hogy talaj magadnak valami munkat, egy hobbyt, ami sok idot igenyel, es probalj minel kevesebbet lazsalni, es ne csinalni semmit, mert az unalom, egy nagyon de nagyon jo pertu baratja a nassolasnak!! Itt nyugodtan kerdezhetsz meg, es szivesen latunk gondolom makosgubaval koztunk!;)

#83 2004. 08. 09. - 19:10:00

Hello. A mailcimem meg eldegel koszoni szepen, es en koszike hogy valaszoltal a kerdesemre.A valasz levelemet , ugyancsak ugy fogom kuldeni, de ha nem haragszol meg, akkor nem biztos hogy meg a mai nap folyaman. A mozgassal nagyon jo a tipp, az nagyon segit, es mikor mozogsz, most epp a kocogasra gondolok..olyan felszabadultabbnak erzed magad.Persze hogy azutan jon az etvagy, mert kaloriakat egetsz, es a szervezeted keri.Ellemben ilyenkor kell a legnagyobb akarat benned legyen, hogy meg azert se eszek, elvegre azert szaldatm, hogy meg menjen le valami rolam, nem? Csak amint tudod ,ennek ket ellensege van, ennek a joerzesnek, a kocogast megelozo dogseg..hogy nem veszed magad ra konnyen a szaladasra, es az ezt koveto etvagyforradalom...sajna nincs ellenszeruk!!:(

#84 2004. 08. 08. - 11:39:42

Szia, ismerős a problémád, nagyon is. Bárcsak tudnám, mit lehet tenni ellene - de akkor magam sem lennék beteg. Azt hiszem, először el kell fogadnod magad olyannak, amilyen vagy. És be kell látnod, hogy a fogyás nem old meg semmit az életedben. Tehát a "jobban fogom érezni magam, ha lefogyok" érzéssel átvered magad, mert most kell élni az életedet, és nem szabad a kilóktól függőnek tekinteni a boldogságot. Ennél okosabbakat most nem tudok mondani. Ha a falásrohamokat vissza lehetne fogni, én örülnék a legjobban, ha lenne ilyen módszer, ami működik is.

#85 2004. 08. 08. - 09:37:34

Sziasztok! Én is hasonló problémákkal küzködök, mint makosguba a téma elindítója. Örömmel venném, ha tudna valaki tanácsot adni, mit lehet ez ellen tenni?Miért van ez az érzés? Nálam már elég korán, serdülőkorban kezdődött ez a kövér vagyok érzés, holott tökéletes volt az alakom, így visszagondolva...és örülnék, ha most is olyan vékony lehetnék... :'( hiába kaptam nap, mint nap a bókok tömbkellegét, engem nem érdekelt mentem a hülye fejem után és tessék tényleg meghíztam... :( depressziós lettem, betegségek jöttek, romlottak az eredményeim és a baráti kapcsolataim és vége láthatatlan körforgás indult el... 47 kg-ról 65 kg-ra híztam! :s Gyógyszereket szedtem, néha jobban lettem, de egy kis gond miatt megint összedőlt a kártyavár, s az evésbe menekültem...s közben utáltam magam, hogy megint zabálok és ezért megint hízni fogok. Állandó szorongás az életem a hízástól való félelem! Aztán, amikor sikerül lefogynom 59-57 kgra megint bepánikolok, hogy mi lesz, ha visszahízok és addig görcsölök, míg így is lesz! Kérlek titeket segítsetek nekem! Előre is köszönöm a jótanácsokat!

#86 2004. 08. 08. - 08:17:54

Szíjja, inkább mailben mesélnék, ha nem baj. Él a mailcímed? Egyébként köszönöm az érdeklődésedet. Szerintem a króm tartalmú készítmények nem érnek semmit. Már próbáltam, és ugyanúgy kívántam az édességet. Egyedül a mozgás érne valamit, de attól még nagyobb étvágyam van.

#87 2004. 08. 07. - 10:37:33

Szioka. En is orvendek hogy ilyen szorgalmas chatizo tarsam van:). Az eves zavarok ellen, probaltal venni valami gyogyszert???amint hallottam, es probaltam, a crom kivonatu "bogyok", segitenek, es tudd meg hogy rendebehozzak ezeket az eves rohamokat.Ilyesmikben tudok segiteni, mert amikor en akartam gyorsan fogyni...akkor mondhatom, hogy egesz patikat nyithattam volna itthon, annyi gyogyszert ismertem.:) Ha nem vagyok tul kivancsi, es szemtelen, meg meselsz a problemaidrol..szerintem ha elmeseled valakinek, az egy kicsit megkonnyit.. Addig is pusszancs...es vigyi magadra

#88 2004. 08. 05. - 16:49:58

Üdv újra itt! Örülök, hogy írtál. Remélem, jól telt a nyaralás. Ez a kövér vagyok és utálom magam érzés mindig megvan - de most tényleg kövér vagyok, nem úgy, mint tavaly. Ezek a tippek, hogy a víztől lelve érzed magad, nem válnak be. 5 perc múlva éhes leszel. Jelenleg semmit nem tudok tenni az evészavar ellen - hízom folyamatosan. Sajnos most semmi épkézláb tanácsot nem tudok adni. Legfeljebb csak annyit, hogy szerintem ne fogyj már tovább, mert baj lesz belőle.

#89 2004. 08. 05. - 13:16:56

Bocsika az oriasi kesest, de vakacioztam a tengeren...es hat ott nem volt kozelemben net kavezo. Amugy jo volt ez a kiruccanas, igy sikerult letornasznom magam 52-re.Mikor hazajottem feltem felallni a merlegre, de nem jott hogy higyjek a szememnek megis.Oszinten orvendek Nos es ahogy te is irtad, nem erzed jol magad igy tulsulyosan,de igaz hogy sovanyabban minden jobban ment?es ha nem ettel es konnyunek erezted magad, ugy amugy jobb volt a kedved is?habar a kaja hiany miatt sokszor rosszkedvu vagyok, de sokkal felszabadultabbnak, es boldogabbnak erzem magam , ha magamra nezek, es nincs pocak, mint akkor amikor visszagondolok hogy :" josagos eg! en ma ebbol is ettem meg abbol is ettem!"->ilyenkor valahogy olyan huje erzesem tamad hogy most en kover vagyok, es mindenki engem nez, es valahogy nincs kedvem az utcara se kimenni.Ilyen veled nem fordult elo? Amugy vannak nekem is ilyen nassolasi rohamaim, amiktol nagyon felek, ....de szerencsere sikerul ezeket az akaratommal legyoznom.Habar egyszer nem sikerult oda eljussak ahova szerettem volna, anyumekkal egyutt, en meg itthon maradtam egyedul, es biza, banatomban, akkor 5 nap alatt sikerult majdnem ugyan annyi kilot felszednem, csak igy evesrohamokkal, es akkor biza felmasztam az 57kg.kozelebe is. Ja meg hogy visszaforduljak az elobbi temamhoz, en a fogyizastol csak azert feltem, hogy nehogy bulemiaba kossek ki..mert attol egyenest falnak futnek.Most egyelore, ugy szeretem magam ha jol nezek ki, gondolom te is igy vagy ezzel, es nagyon jol esik ha ezt eszre is veszik es meg is jegyezik...plane olyan szemelyek akik fontosak neked, ezt te is tapasztalhattad. Na es pld. te ezek az eveszavarok ellen mit teszel?(1. tipp, ->ilyenkor probalj sok vizet inni, igy megtelsz, es tele erzed magad)

#90 2004. 07. 22. - 07:48:44

őszintén: nem csodálom, hogy anyukád falra mászik ettől a fogyizástól - inkább éhezéstől - amit művelsz magaddal. Már így is túl alacsony a súlyod a magasságodhoz képest. Nem jött rendbe az életem, sőt, minden rosszabb lett. Válás előtt állok. Túlsúlyosan sokkal-sokkal rosszabb. Utálom így magam, de amint elkezdek fogyózni, jönnek a falásrohamok. Neked nincsenek falásrohamaid időnként?

#91 2004. 07. 21. - 21:49:24

A razos kerdesre az kb a valasz hogy hebe-hoba.Az az amikor az extrem sulyhoz jutottam volt...akkor volt olyan hogy 2 honapig kimaradt.Most pedig hat....egy par nap az elteres...habar nagyon sokszor megtortenik hogy bar 10-12 napra ra ujra jelentkezik..es 1-2 napot tart, a regi 7-8-hoz kepest. Epp olyan nagy ehezesnek tunik?...epp annyit eszek ..kb. egyszer naponta, vagy max 2 hogy ne morrogjon a gyomrom, es olyasmiket ami teltsegerzetet okoz...telemea, sajt, gyumi,jaurt,salatak....na hat kb. elmondtam az etrendem. Amugy hagyva az en dolgaimat, most az eleted rendbe szedted mostmar?Jobban erzed magad igy visszahizva a kilokat?, mert ha igen , az a fo, hogy te erezd jol magad a borodben, nem?

#92 2004. 07. 21. - 21:44:36

Nem kell te koszond a bizalmamat, hanem inkabb en orvendek annak, hogy van kivel beszelgetni.Amugy szerencsem van egy olyan anyaval aki nem anyam, hanem inkabb a legjobb baratnom,aki mindenben velemvan, es tanacsot ad...Igaz ez a fogyizastol felmaszott a falra...nagyon nem allt a mellett hogy epp annyira fogizzak... Ugy hogy ujra koszi, hogy elolvasod, amiket itt irogatok ossze-vissza

#93 2004. 07. 21. - 21:07:35

még egy rázós kérdés: menzeszed van? mert ilyen fokú éhezés mellett nem csodálkoznék, ha elmaradna.

#94 2004. 07. 21. - 21:06:43

Köszönöm, hogy mindezt elmesélted, megosztottad velem - hidd el, egy fiú miatt nem éri meg tönkretenni az életedet, a fiatalságodat! Szeresd magad annyira, hogy nem csinálod ki a szervezetedet!

#95 2004. 07. 21. - 21:05:35

400 kcal az gyakorlatilag éhezés! Még 1000 is túl kevés. Nagyon-nagyon kitolsz magaddal! Én családi és házassági gondok miatt kezdtem fogyóba - de aztán ott álltam 48 kilóval, és semmi sem lett jobb. Úgyhogy a kényszeres evés miatt visszahíztam. :'(

#96 2004. 07. 21. - 20:30:42

Hat ja, ebben igazad van, ezzel "szerencsetlenitem" az eletem..mert sokszor azert hogy gyotorjem magam, bemegyek egy sutis boltba a baratnoimmel, akik jollaknak ott, en pedig, haaat az illatokkal. Igaz hogy boldogsaghoz is fuggo volt, mert ez 1 evvel ezelott kezdodott kb. egy srac miatt, aki a hatam mogott azt duruzsolta hogy azert szakitott mert tulsagosan elhiztam.Akkor megindultam volt..es kevesebb edesseget ettem.. idegesiteni idegesitett, de nem gyotortem amugy annyira magam.Mikor megkezdodott a suli, es lattam hogy neki is meg masoknak is inkabb a sziluettes csajok tetszenek...akkor jott belem ez az akarat.Mindenki azt mondja hogy nagyon nagy akaratom van....hat ez van, legalabb annyi, nem?:) Mas teruletre is fektettem nagy hangsulyt, ellemben a nemeves miatt, olyan kedvetlen lettem...es a baratikorom nagyon csodalkozott rajtam.Na ezt nagyon erintette a fogyizas.Most ellemben okultam,es valahogy egy egyensulyt probalok, szoval ne kimutatmni a kinomat.. Neked hogy nyilvanult ez a fogyizas idoszak?

#97 2004. 07. 21. - 20:23:38

En azert nem adtam annyit vissza amennyit lefogytam, az az 12 kg-t, 62-tol indultam, ami nem a legesztetikusabb volt.Valahogy most se az, mert mind ahhoz hasonlitom magam, ami voltam, es ahogy kineztem 49-kgoson. A szobabicajozas az szuper dolog, nemsokara en is olyasmit akartam beszerezni.Amugy rendes bicajozast szoktam valasztani, meg kocogast, ez a kinti "torna". Az az 1200 kaloria nekem valahogy nagyon sok..nekem kb. annyi a max. megengedett.Ujabban ugy kb. 400 kaloriat eszek naponta ,de ezelott, meg azt se suroltam meg messzirol se.Ezert gondolom volt a fogyizas.

#98 2004. 07. 21. - 11:40:50

mindezzel arra próbállak rávezetni, hogy a fogyás az égvilágon nem old meg semmit az életedben! ha boldogtalan vagy, nem leszel egyből boldog attól, ha elfogysz. az életed más területein kell az önmegvalósítást keresned, nem a diétázásban.

#99 2004. 07. 21. - 11:10:15

sajnos nem tudtam tartani, fél év alatt kamatostul visszajött 22 kiló. 33 éves vagyok. úgy fogytam le, hogy rengeteget szobabicikliztem, vegetáriánus étrendet folytattam, és nagyon keveset ettem, 1200 kalória körül.

#100 2004. 07. 21. - 08:28:37

Hu az se jo.Es 48kg-on allsz most?Azt tudom hogy masok velemenye szerint ha 50 alatt vagy mar ugy nezel ki mint egy rakos beteg, mert kemenyen kifeheredsz, elsapadsz, s esetleg olyan kissebb mertekben meggorbulsz.Ja aztan amikor meg a hajad is kezd hullni, es a szemed is kifeketedik, az mar tenyleg "rakos kinezetre" vezet. Amint latom, multba beszeltel, ezek szerint atestel ezen a fazison?s ha igen hogy sikerult? En hogy mirol szeretnek olvasni?...hat ilyen egeszseges dietakrol mind olvastam, sot a netten is, de lattam a teveben is ilyen anorexias betegeket, hogy az interneten , nem tudom milyen anorexias lapokrol szedtek az informaciokat, a tippeket egy biztos fogyizasra.En most kb. ugy vagyok, hogy hat en ugy erzem hogy meg kell fogyizni, mert valahogy nem tetszik igy az alakom...az rossz lenne ha nem tetszene az alakom es nem lenne ahonnnan fogyni, de meg van ahonnan, ez mergesit. S az meg-meg hogy naponta egy salatat egy jaurtot(o%-ost) es eeesetleg egy-ket gyumit eszek meg, estefele meg napkozben is tornaszok, +tornagepet is hasznalok. Neked az a 20 kilo-t is kb. igy sikerult leadni? Amugy most hany eves vagy ha kerdezhetem?

• 9 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: