Házipatika fórum: ÓRIÁS CISZTA A PETEFÉSZEKBEN ! ! ! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 10 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Utolsó »

ÓRIÁS CISZTA A PETEFÉSZEKBEN ! ! !

#101 Mutyika 2008. 11. 26. - 15:34:08

Üdv! Segítséget szeretnék kérni! Az I.számú Nőgyógyászati Klinikán keresek olyan orvost, aki foglalkozna velem.Ma voltam a vese problémámmal kontrollon, ahol a hasi UH-nál egy 52 mm-es cystát találtak a bal petefészkemen.(ben).A vese bajom miatt, javasolt a művi meddővé tétel (amit én amúgy is terveztem), amiről kapok papírt is, viszont ezt csak ezen a klinikán csinálják meg ingyenesen, így gondoltam a cysta miatt is itt keresnék orvost.Csak teljesen tanácstalan vagyok, hogy kit keressek. Van valami ötlet?Ja, és hogy mennyire sürgős? Mármint ha várok egy-két hetet az orvoshoz menetellel az gond, vagy menjek minél előbb? Lehet bajom, ha várok kicsit? (csak a papír miatt kérdezem, mert azt két héten belül postán küldik)

#102 hen37 2008. 11. 23. - 15:02:41

Műtéten túl vagyok itthon lábadozok. Az altatás mellékhatása elég kellemetlen de elviselhető. Ne hallgassatok olyan orvosra aki azt mondja 4 cm nagyobb cisztára hogy magától kipukkad ki kell mosni az egész hasüreget miatta nekem műtét alatt történt de így hosszabb lett és ultrahangon nem látták hogy dermoid cisztám volt körülvéve folyadékkal.

#103 t.julia 2008. 11. 15. - 17:39:18

Sziasztok! Elnezest kerek, ha butasagokat kerdezek, de picit meg vagyok ijedve.Es minden valasz, hozzaszolast elore is koszonok! Egy-ket honapja dermoid cisztat diagnosztizaltak mindket petefeszkemen.Nemsokara muteti uton eltavolitjak oket. Tobb forumon olvastam azonban, hogy sokaknak a petesefeszkuket is kioperaltak. En 27 eves vagyok es meg nincsen gyermekem es egyelore vallani sem tudnek. Tehat nagyon felek, hogy mit talalnak odabent, ha felnyitnak. Nekem az a kerdesem, hogy tudja-e vki, hogy petesejt lefagyasztasra Magyarorszagon van-e mod, es ha igen hol,merre stb.? Illetva azoktol kerdezem, akik mar atestek hasonlo mutetn, hogy mivel jar a mutet, mennyi a labadozasi ido stb? Koszonom a valaszokat es hogy elolvastatok! Julia

#104 Dya 2008. 11. 13. - 18:43:01

Sziasztok!Ahogy olvastama a leveleiteket gondoltam akkor én is hozzászólok!Én most 15 éves vagyok és most hétfőn azaz 2008.november 10-én a petefészkemben cisztát találtak ami 7,5 cm*5,5cm-es!Nagyon megrémültem de szerencsére anyukám végig velem volt és van!Tegnap voltunk a nőgyógyásznál aki azt tanácsolta hogy még várjunk a műtéttel mert hátha kipukkan magától is!Azt mondta várjuk meg a következő mensest és ha akkor is ott van a ciszta a jobb oldali petefészkemben és fájdalmat okoz a ciszta akkor megműti de azt mondta hogyha nagyon nagy alhasi fájdalmaim vannak akkor megműti!Egyébként azért mentem el orvoshoz mert már vagy 2 hete fájt a hasam és az orvos küldött el ultrahangra és ott derült ki hogy cisztám van!Csak az a baj hogy a ciszta néha erősebb vagy gyengébb vagy valamikor nem is okoz fájdalmat a hasamban de állandóan wc-re kell járnom mert a ciszta nyomja a hugyhólyagomat, levert fárad,tvagyok és hányingerem is van!Nem tudom meddig fogom igy birni várok hátha kipukkad a ciszta!Egy kérdéem lenn:Ti tudjátok hogy milyen érzés ha kipukkad a ciszta?Milyen érzés?Előre is köszi a választ!Akiknek ilyen cisztájuk van azoknak annyit mondok hogy KITARTÁS ha van veletek valaki aki segít neketk akkor biztos hogy túl fogtok rajta esni!Ha műteni kell akkor se ijedjetek meg gondoljatok arra hogy akkor meg fog szűnni a fájdalom és újra teljes lehet az életetek!!! :p :p :p :)

#105 hen37 2008. 11. 09. - 18:31:03

Kedves Sorstársak! Megrémülve olvasom a beírásotokat nekem júniusban 5cm cisztát találtak a jobb oldali petefészken ,de csak most november 21,én műtenek eddig halogattam ,de ha olvastam volna ezt az oldalt biztos nem így álltam volna hozzá a dologhoz. Ma már 7,5 cm és nagyon fáj egyfolytában, alig birok ülni. :( Nagyon félek a műtéttől.

#106 mievike 2008. 09. 21. - 11:21:49

Helló! Nem gondoltam volna, hogy nekem bármi problémám is lehetne. Nem voltam még kórházban, nagyon dokihoz sem jártam,23 évesen nem lehet semmi gond, óó. Kb. egy éve kezdett fájni a szex, irtózatos menstruációs fájdalmaim voltak és az emésztésem sem volt teljesen rendben, sőt...milyen jó, hogy ennyi benzonkút van országszerte. :s Áprilisban nem birtam tovább és elmentem dokihoz. 5,5 cm-es cisztát talált a jobb oldali petefészkemben. Májusban befeküdtem kórházba, azzal nyugtattam magam, hogy két nap és otthon leszek(laparoszkópos mütétnek indult), persze hatalmas vágással a pocakomon ébredtem. Kivették az egyik petefészkemet, és mindkét petevezetékemet... Igy lett a 2 napból 6 hét és a petefészekgyulladásból (korábban egy nőgyógyász? sámán ezt mondta) ,majd lombikbébid lesz,!!! Hölgyeim!! Ha fáj valami fáradjanak el orvosukhoz, megéri! Arról nem beszélve, hogy a kórházban töltött napokban mennyi 16-24 év közötti abortuszos lány feküdt mellettem. Nem igazság..

#107 pappnebzs 2008. 09. 18. - 16:04:51

Sziasztok! A múlt héten erről a fórumról írt nekem vki egy e-mail,de sajnos a választ az ő címére nem tudtam visszaküldeni, a gép nem létező címet adott vissza. Ha továbbra is érdekel a cím és a telefonszám írj az e-mailemre és adj egy olyan címet ahova tudnék válaszolni,nagyon szívesen megadnám a természetgyógyász elérhetőségét. Köszi

#108 mata1 2008. 05. 25. - 12:55:47

Ja, és holnap műtenek uhogy időnként pánikroham jön rám :) Akit már műtöttek petefészekkel az írna nekem, h kb mennyi ideig kellett bent lennie a kórházban? előre is köszönöm!

#109 mata1 2008. 05. 25. - 12:42:58

Szia! Sztem is kiszúrta volna de azért menj el egy másik dokihoz is! Több szem többet lát! És panaszkodjál, h fáj. Számos oka lehet a fájdalmadnak, nem feltétlenül nőgyógyászati probélma. Nekem gyógyszer mellett nőtt egy 9cm es cisztaszerűség a petefészkembe... azért mondom cisztaszerűségnek mert az orvosok sem tudják, h miaz...:S

#110 Nelli83 2008. 04. 28. - 11:28:01

Szia! Fogamzásgátló mellett úgy tudom, nem lehet cisztád. De ha lenne is, azt hüvelyi ultrahanggal tuti kiszúrták volna. Szerintem bízz az orvosban, aki megvizsgált, mert nem hiszem, hogy látatlanban bárki okosabb lenne.

#111 Lilia21 2008. 04. 17. - 14:22:36

Sziasztok 23 éves vagyok a Harmonet nevű fogamzásgátlót szedem. Olvastam a fórumot, és nagyon megijedtem, mert fáj a hasam lenn, a jobb petefészkemnél. Még nem olyan régóta, de nekem sosem fájt még. 2 napja voltam nőgyógysznál, ő megvizsgált, azt mondta nincs semmi bajom, és még gyógyszert sem adna rá. Hüvelyi ultrahangot csinált. Leheteséges, h azért fáj a hasam, mert ciszta van a jobb petefészkemnél, és az orvos nem vette érszre ????? (töbször is azt mondta h minden a legnagyon rendben van, de azóta csak erősebben fáj) Vagy lehet, h sziplán csak fel vagyok fázva? Azért aggódom, mert ilyen még sose volt, h konkrétan a petefészkemnél fájt volna, és a jelenlegi egészségügyi szolgáltatásban sem igazán bízom, szóval légyszi, írjatok ha van ötletetek, h mi lehet az oka, köszi Zsó

#112 szilvius 2008. 04. 15. - 12:04:30

Sziasztok! Olvasgattam ezeket a hozzászólásokat, és egyre idegesebb lettem! Ugyanis, előző hónapban nem jött meg a menstruációm, hanem csak egykis barnás valami és félek, hogy valami baj van! Szedek fogamzásgátlót (Diane 35) már 2 éve, tesztet is csináltam, szóval nem valószínű, hogy terhes lennék! Úgy gondoltam, hogy megvárom a következő hónapot, hogy hátha megjön! És csak azután megyek orvoshoz! (ápr. 21 után) Hozzá tenném, hogy járok nőgyógyászhoz, legutóbb decemberben voltam, akkor csináltak rákszűrést! A ciszta tünetei közé tartozik a menses elmaradása, és a hasfájás is! Szokott fájni a hasam is, sőt szúrni! Félek, hogy nekem is cisztám van! Ha valaki tudna nekem segíteni, hogy mennyi a valószínűsége, hogy az a bajom, az kérem írjon! Vagy ha bárki tud valami bíztatót, vagy akármit!

#113 kat.us 2008. 02. 19. - 16:40:34

Sziasztok! Én 15 évesen estem át a műtéten(most 18 vok).Felfázással mentem el nőgyógyászhoz és megállapította h mind a két petefészkembe ciszta van és már rá 1 hétre a kórházba feküdtem(nagyon kész voltam idegileg)azt mondták h kb. 20-30 perces műtét lesz,de végül 3és fél óra lett, mert dermoid ciszta volt.2-3 havonta járok ellenőrzésre és mindig tiszta ideg vok,h nehogy újra meg keljen műteni.De attol függetlenül mindig van cisztám csak hála a jó Istennek felszívódik.Meg persze kaptam fogamzásgátló tablettát. Ha valaki szeretné elmesélni h hogy járt az légyszi irjon , jó lenne 1 hasonló "sors társal"megbeszélni!!!! :(

#114 Amandacska 2008. 02. 18. - 12:53:27

Nekem is latnak valamit sajna nem tudjak hogy mi az cisztara gyanakodnak vane valakinek tapasztalata hogy bioptron lapaval elmult a ciszta.

#115 handyy 2008. 02. 12. - 18:55:28

Sziasztok! Nekem egy évvel ezelőtt vettek ki egy 8*10 cm-es cisztát a bal petefészkemből, aztán tegnap a nőgyógyászom közölte velem, hogy megint van egy 4*3 cm-es ugyanott. Műtétet javasol, ha addig ki nem pukkan, mert az egyik fala vékonyabb. De mitől pukkanhat ki, fájdalommal jár ez? Ha valaki tud, írja már meg a tapasztalatát, mert nem nagyon szeretnék megint műtétet. Előre is köszönöm!

#116 Livya30 2008. 01. 26. - 15:54:41

Szia! Megértem helyzetedet, én is hasonlókon mentem keresztül. Majdnem egy éve műtöttek egy közel 5 cm-s cisztával. Azóta folyamatosan minden hónapban látható ciszta hol az egyik hol a másik hol mindkét oldalon. Persze idővel kipukkad, ami tudjuk, hogy veszélyes is lehet. Igy viszont nincs peteérésem sem. Mi is babát szeretnénk egy ideje, igy elkezdődött egy komolyabb kivizsgálás, egyenlőre csak a petefészek hormonjainál volt eltérés, de még nem kezelték. Három hónapja felkerestem egy másik nőgyógyászt, aki egy gyógyteakeveréket ajánlott. Csak annyi a neve, hogy: ciklusrendező tea. Ugy tudom 4 fajta keverékből állitották össze a patikában, de egy bökkenő van, hogy receptre irtál fel. Mindig a 3. héten kell inni, naponta 1 litert. Azóta 27 naposak a ciklusaim, előtte hónapokig 20-22 között mozgott. Egyébként a cisztát nem minden esetben műtik, szoktak Norcolutot is adni, ha nem okoz panaszt. Egyszer nekem is irtak fel, de mire oda került a sor, hogy el kell kezdeni, eltünt a ciszta. A műtét viszont azért kellett, mert nagyon erős fájdalmakat okozott hónapokon keresztül.Drukkolok neked, hogy minden sikerüljön. Az a fontos, ami nálam is nehezen működik, hogy ne idegeskedj (bár nem tudom milyen tipus vagy) és minden magától a helyére áll. Én ezt az irányt próbálom követni, és ugy érzem jó irányba haladok. Ha ezen agyalsz, akkor blokkolnak a hormonok, ami a ciklus zavarához vezet.

#117 happiness6 2008. 01. 08. - 13:06:35

Szia Cicus1127! Csak érdeklődni szeretnék felőled. Hogy vagy? Túl vagy a műtéten? Minden rendben van azóta? Komolyan érdekelne, hogy mi van veled! Ha van kedved írj. Azt is megértem ha nincs. Üdv:Éva

#118 zsurloj 2007. 12. 25. - 14:24:50

Sziasztok! Tavaly augusztusban átestem egy ciszta műtéten.A jobb petefészkemen helyezkedett el és vérrel volt tele.Eléggé megviselt a műtét.Pár napja találtak egy újabb cisztát ugyanott,csak kicsit nagyobbat.Még csak 23 éves vagyok és ilyen problémáim már 17-18 éves koromtól vannak.Volt amikor mindkét petefészkemben 8-10 cisztát találtak.Most egy újabb műtét előtt állok és fennáll a veszélye,hogy ki kell venni a jobb petefészkem.Nem tudom sehogyan megelőzni.Már muindenfélétz kipróbáltam a gyógyteáktól az antibiotikumokig.Semmi nem segít és a cisztám nem akar eltűnni.Eléggé el vagyok keseredve.

#119 happiness6 2007. 12. 03. - 11:51:51

Szia Cicus1127! Örülök, hogy a sok sírás után már jobban érzed magad! Sok helyen olvasni, hogy ilyenkor legjobb a pozitív hozzáállás. Gondolok Rád csütörtökön! Biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz. Remélem, hamarosan hallunk felőled. Minden jót! Éva

#120 Cicus1127 2007. 11. 30. - 19:41:32

Sziasztok! November 27-én múltam 18 éves. Életem legszörnyűbb születésnapja volt. Ezen a napon tudtam meg, hogy óriásciszta van a hasüregemben, 20x13x25 cm nagyságú. Minden bizonnyal a jobb petefészkemből indul ki, amit már biztos, hogy el kell távolítani. A legnagyobb probléma, hogy akkorára megnőtt már a ciszta, hogy nyomja a jobboldali vesémet, leállás előtt áll. A bal vesém is kezd pangani, de ott még nem olyan vészes a helyzet. A ciszta kétrekeszes, de egyesek szerint lehetséges, hogy egy ciszta, és egy tumor is kialakult. Kedden ultrahangoztak meg először, soronkívül persze, hiszen legközelebb csak december 14-re kaptam időpontot. Az ultrahang kimutatta a cisztát, aznap CT, másnap labor, és számos vizsgálat kezdődött. Az utóbbi pár napban legalább 10 főorvos látott, mindenki el van szörnyülködve... ..Sokan azt kérdezik, hogyan tudott ekkorára megnőni...jó kérdés! Augusztus végén elkezdett nőni a hasam, de a nyári pihenésre és a sok evésre fogtuk a dolgot abból is kiindulva, hogy a családban sok nő van, aki inkább hasra hízik. Fenekem szinte semmi, a hasam pedig csak nőtt. Azt tudni kell rólam, hogy rengeteget sportolok, évek óta röplabdázom, és hasonlók. Így mikor láttam a hasamon valami változást, hasizomra kezdtem dolgozni. Volt olyan nap, amikor 700-800 felülést csináltam, de a hasam nem változott semmit. Aztán elkezdett fájni a hátam. Úgy gondoltuk azért, mert rengeteg felülést csináltam, így abbahagytam. A hasam folyamatosan nőtt, pedig szinte semmit nem ettem már. Ezután mindig behúzott hassal jártam, sokáig én sem láttam már kiengedve a saját hasamat...éreztem én is, hogy valami nincs rendben... Hát bejött a megérzésem. Életemben annyit egy nap még nem sírtam, mint most kedden. De ez az érzés már elmúlt. Már 2 napja nem sírtam, és jól érzem magam, a helyzethez képest persze:)...Úgy próbálom felfogni a dolgot, hogy minél előbb túl legyek rajta. Mindenki csodálkozik azon, hogy lehetek ennyire nyugodt és erős. Én vígasztalok másokat:)...de így legalább látom, mennyire szeretnek, és mennyien féltenek. :) Jövő csütörtökön, valamikor a reggeli órákban kerülök a műtőbe, én leszek az első aznap...szóval aki nem annyira elfoglalt, és van egy kis ideje, gondoljon rám abban az időben! Mindenkire szükség lesz! Előre is köszönöm Mindenkinek!:) Mindegyikőtöknek a legjobbakat és nagyon jó egészséget! egy Sorstársotok

• 10 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: