Házipatika fórum: ÓRIÁS CISZTA A PETEFÉSZEKBEN ! ! ! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 10 Oldal +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10

ÓRIÁS CISZTA A PETEFÉSZEKBEN ! ! !

#181 Törölt felhasználó 2005. 07. 27. - 16:23:16

Kedves "20éves lány"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#182 Törölt felhasználó 2005. 06. 10. - 12:59:28

Kedves "Deupine"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#183 dauphine 2005. 06. 08. - 23:00:27

Tisztelt Doktor Úr! 1999ben és 2000benvolt mindkét oldalon petefészekcisztám melyet laporaszkóppal el is távolítottak.A bal petefészkemen lévő ciszta megcsavarodott ezért a petefészket csonkolni kellett.Most ismét kimaradt a vérzésem már két hónapja.Ebből az indokból múlthéten elmentem egy ultrahngra, ahol a bal petefészkemen egy15mmes cisztát állapítottak meg.Azt tudtam hogy ez enm jelent gondot hisz egy normális működés.De az orvos javasolta hogy menjek vissza egy hét múlva és csináljunk újra egy ultrahangot mert ki kell deríteni miért nem jött meg a menstruációm.Az újabb vizsgálat már egy 50mm-es és egy 46mm cisztát mutatott a bal petefészkemben.Az hogyan lehetséges hogy a cisztáim nagyobbak mint a petefészkem?(25mm*20mm).Az orvosom felírt egy gyógyszert ami meghozza a menszeszemet,ettől el is múlhat?Az igazság az hogy már annyit görcsölt a hasam hogy nem tudom megállapítani mi az ami rendkívüli fájdalomnak számít.A vérzésem már hónapok óta nem az "igazi". Miért újjúl ki mindig?Sohasem fogok tőlük megszabadulni? A testsúlyom mindig hirtelen és erősen ingadozik.Általában hirtelen hízok melyet nem tudok mire vélni?:Lehet összefüggés a két dolog között? Válaszát előre is köszönöm. Egy 20éves lány.

#184 2005. 06. 01. - 13:48:48

Tisztelt Doktor Úr! Én egy közel 30 éves lány vagyok. 2004. áprilisában volt egy nőgyógyászati műtétem, egy alma nagyságú dermoid cisztát távolítottak el a jobb petefészkemből, a bal petefészkemen több ciszta volt, ennek következtében mindkét petefészkemből normál állomány maradt vissza. Azt mondták, azért volt szükség a petefészkek egy részének eltávolítására, hogy ne alakuljon ki újból. Ennek következtében 2004. októberében újra műtöttek cisztával. A párommal szeretnénk babát, de valamiért nem jön össze, pedig azt mondta az orvos, hogy semmi akadálya. Most 2005. június van, sajnos megint cisztám van. Most várjuk a menstruációt, hátha azzal elmúlik, mert ha nem, akkor a bal petefészkemet ki kell venni. Tehát kevesebb esélyem marad a babára, mint így. Eddig sajnos még nincs babám, tehát az elsőre várunk, és teljesen kétségbe vagyok esve, hogy ezeknek a műtéteknek sosem lesz vége. Ezek a ciszták mitől alakulnak ki? Miért nem múltak el a petefészkeim egy részének eltávolításával?? Megelőzni nem lehet őket?? Kérem válaszát. Üdvözlettel.

#185 2005. 06. 01. - 11:47:15

Tisztelt Doktor Úr! 22. napos vérvételi eredméyneim alapján azt mondta az orvosom, hogy valószínű valamiféle petefészek rendellenességre következtet,mert az egyes értékeim alacsonyak, illetve magasabbak,mint ahogy jó lenne. Azt mondta,hogy ultrahangos vizsgálat során kiderül,hogy van-e cisztám,mert esetleg az okozhatja azt,hogy nem marad meg a terhességem, illetve meglátjuk,hoyg minden rendben van-e. Amennyiben van cisztám,akkor laparoszkópiás műtétet kell végezni. Az lenne a kérdésem,hogy miylen ez a műtét és hoygan történik? Már volt egy méhszáj műtétem, rövid altatásban és nem tudom ez hasonló-e vagy sem. Köszönöm válaszát

#186 Törölt felhasználó 2004. 06. 18. - 14:02:55

Tisztelt Asszonyom! A 33 mm-es ciszta annyit jelent, hogy a tüsző nem repedt meg (az 2 cm-es korában szokott bekövetkezni), emiatt minden bizonnyal vannak vérzési rendellenességei és emlőfűájdalmai a ciklus második felében. Ez az állapot a túlélő tüsző szindróma, mely számos kellemetlen, sőt veszélyes szövődmény lehetőségét rejti magába. Ezért mindenképp gyógyítani kell. A spontán vetélése és a jelenlegi peteérési elégtelensége ugyanaz a betegség. Amennyiben személyesen is állhatok rendelkezésére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus HaziPatika.com Csapat

#187 2004. 06. 10. - 17:20:19

Tisztelt Doktor Úr! 24 éves lány vagyok, gyermekem nincs. A következő problémával fordulok önhöz. Tegnapi napon egy ultrahangos vizsgálat során, 33mm átmérőjű "folyadékkal telt képletet" találtak a bal petefészkemben. A ritkán fellépő alhasi fájdalmakon kívűl más panaszom nincs. Az orvos azt mondta ciszta, és várjunk a következő menstruációmig, hátha kiürül a szervezetemből. Kérdéseim a következőek: 1. Ha már 33mm nagyságú akkor az nem azt jelenti, hogy már túlvagyok néhány cikluson amióta megvan, tehát miért pont most tűnne el? 2. Az orvos megnyugtatott, de ettől függetlenül aggódok, lehet esetleg rosszindulatu az elváltozás? Vagy ultrahang alapján biztonsággal állítható, hogy ez "csak" egy jóindulatú ciszta? 3. Ha ez biztonsággal nem állítható, akkor minek várunk, miért nem fektet "kés alá" azonnal? (Én úgy gondolom, hogy inkább nem kockáztatnék, ha nincs ciszta nincs probléma nem?) 4. 15 évesen volt egy spontán vetélésem, ennek lehet valami köze a problémámhoz? (szerintem nem:)) Köszönöm,hogy szakít rám időt, válaszát nagyon várom. Tisztelettel: Csillusmaki

#188 Törölt felhasználó 2004. 04. 13. - 08:55:37

Tisztelt Asszonyom! A húgyvezeték (ureter) elnyomása az érintett vesében el nem távozott vizeletből származó cisztát (ú. Potter IV. típusú cisztát) okozhat. Ennek önmagában nincs jelentősége, mert az esetek többségében az akadály (ez esetben a petefészek-ciszta) eltávolítása jelenti a megfelelő gyógymódot. Javaslom, emiatt ne aggódjon. Fél év múlva UH kontroll. Ennyit kell tenni. A bélműködés helyreállása néhány napot vesz igénybe. Ez megfelelő gyógyszerekkel is elősegíthető. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#189 2004. 04. 06. - 15:25:02

Tisztelt dr.Úr! Köszönöm válaszát! A szövettani vizsgálatom eredménye megérkezett, és amit már ön is valószinűnek vélt, beigazolódott: jóindulatú daganat volt! A zárójelentésemet háziorvosom "leforditotta" és kiderült hogy az egyik petefészkemet teljesen kivették!De ugye ettől még nem változnak az előző levelében irottak? Még egy kérdés ami még foglalkoztat, hogy a bélműködésem helyreállása mennyi időt vesz még igénybe? /az óriás ciszta elnyomta a beleimet és a jobb vesémet is/ A zárójelenésemben azt is olvastam, hogy a vesémnél cisztikus kép látható! Ez mit jelent? Lehet, hogy ott is van ciszta? Vagy csak azért nagyobb, mert eddig nem tudott működni és nem tudta kiválasztani a vizeletet?/az utóbbi egy orvos vélt "megállapitása"/ Köszönettel:

#190 Törölt felhasználó 2004. 04. 05. - 10:57:38

Tisztelt Asszonyom! Az ilyen nagy ciszták ritkán szoktak funkcionálisak lenni. Inkább kell gondolnunk jóindulatú cisztás daganatra (dermoid ciszta, Cystadenoma mucinosum, cystadenoma serosum, stb.). Az adott petefészek működése természetesen attól függ, hogy mennyi ép mirigyállomány maradt vissza. Ha kevés, az sem jelent tragédiát, ha a másik petefészke ép. A szolárium nem befolyásolja a petefészkek működését, mint ahogy a napsütés sem. Legpontosabban úgy tudnánk megmondani az esélyeket, ha egy peteérési vizsgálatot ("ciklusdiagnosztika") végeznánk Önnél. Ez ugyanis a maga funkcionális valóságában mutatná meg, hogy a bentmaradt petefészke mire elegendőek. Ha a havivérzés rendszeresen jelentkezik, ez egy jó jel, annyit jelent, hogy van megfelelő mennyiségű mirigyszövete, melyből a gyermek fogamzása könnyedén előidézhető. Ha személyesen is lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#191 2004. 04. 01. - 15:25:16

Tisztelt Drúr! Március 19-én csecsemőfőnyi cisztát plusz több kicsit távolitottak el belőlem!A nagyot egyben, de a kicsiket sajnos több részletben sikerült, ezért az egyik petefészkemet is részlegesen kivették! Szeretném megkérdezni, hogy a késöbbiekben a szülés terén lehet-e problémám ebből?/Működik-e egyáltalán a csonkolt petefészkem? Kell-e figyelnem ezentúl jobban a táplálkozásomra, életmódomra? Ha igen mit tegyek? Okozhat-e bármilyen károsodást a szolárium használata? Lehetséges-e, hogy a jövőben újabb ciszta fejlődik ki bennem? Egyáltalán mi váltotta ki a keletkezését, ill. mik válthatták ki ezt 18éves korban? Előre is köszönöm válaszát, és kérem ha az alábbi felsorolt kérdéseken kivül bármilyen jó tanáccsal, észrevétellel tud szolgálni, szivesen venném! Tisztelettel és köszönettel!

• 10 Oldal +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: