Házipatika fórum: ÓRIÁS CISZTA A PETEFÉSZEKBEN ! ! ! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 10 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »

ÓRIÁS CISZTA A PETEFÉSZEKBEN ! ! !

#61 keyomarti 2009. 08. 25. - 16:32:52

Szia! A ciszták ellen ha nem "orvosi" segítséget kéne javasolni, akkor az unalomig ismételt cickafarkfű tea és társai lennének az első tippjeim....nem tudom mennyire hiszel az alternatív gyógymódokban, de ha nem akarsz fogamzásgátlót és egyéb hormonszarokat enni: akkor a cickafarkfű teát minden nőgyógyászati problémára javasolják; ezenkívül még tudnám neked javasolni a talpmasszázst, (persze utána kell járni) akupunktúra, TÁDÉ gyertya (testgyertyázás) ..... :o ilyenek.... Természetgyógyász segítsége... De persze sok mindentől függ, mit lehet tudni a cisztádról (mekkora stb) ...

#62 szabina0702 2009. 08. 22. - 18:29:25

Sziasztok! 10 éve műtöttek cisztával, akkor a méhemben volt 1 összefüggő 71x55 mm-es. 1 éve nem szedek fogamzásgátlót, mert babát szeretnénk. Februárban voltam orvosnál, vérvételre és mell ultrahangra küldött. Minden rendben volt. Májusban visszamentem a dokihoz, akkor megállapította, hogy PCO-m van. Endokrinológushoz küldött, aki felírt nekem 1 gyógyszert és nemsoká ismét vérvételre kell mennem. Valaki volt már ilyen helyzetben köztetek? Tudna valaki valamilyen tanácsot, tippet adni ciszta"mentességre"?

#63 keyomarti 2009. 07. 03. - 15:16:05

Szia! Szerintem olvasd csak át újra a zárójelentést! :s nyilván nem fogsz belőle sokat érteni, de ha kivették - vagy hozzányúltak a petefészkedhez, akkor az le van írva. És ez akkor most milyen műtét volt? Felvágták a hasad? Meddig voltál kórházba? ...nem lehet így látatlanba semmit sem mondani, de szerintem mindenképpen a zárójelentésben kell keresni a választ.

#64 sylVikE90 2009. 07. 03. - 15:02:43

sziasztok! 18 éves lány vagyok.nemrég műtöttek(07.12) petefészek cisztával.elöször úgy volt, hogy a köldökömnél kiszívják, de mivel nagyon csúnya lett (bevérzett) ezért inkább felvágtak és kivették.E miadt elkellett halasztani az érettségimet.A műtét előtt mindenki azt mondta, hogy ez milyen csúnya ciszta stb. De amikor haza engedtek pár nap múlva elkezdett fájni mindenem.A bokám bedagadt,az izületeim fájtak.Papám botjával jártam.Megvizsgáltak egy másik kórházba és kiderítették, hogy csonthártya gyulladást kaptam.Azt mondták, hogy lehet, hogy a műtét közben elkaptam valami bacit vagy a cisztában voltak bacik vagy akár egy vérvétel közben is elkaphattam.Nem tudom.Amikor visszamentünk a kórházba ahol műtöttek a szövettan eredményért akkor mondtuk azt hogy csonthártyagyuszim van és rögtön mondták hogy ez egy ártatlan ciszta,semmi komolyra nem kell gondolni...bla bla bla..... biztos h nem a műtét alatt kaptam el valamit.De akkor miért kellett felvágni?? miért nem szívták fel???Most szerintetek mire gondoljak?????? A zárójelentésemre is az van írva h bevérzett ciszta 5 cm.....stb.Már azt is mondták nekem h kérjek kártérítést.de sajna nem tudom bebizonyítani h ott kaptam el. :( De legalább van biztosításom és az fizet rá :) Jah és még valami.A műtét után mondták anyumnak hogy a petefészkemnek a kétharmada épp.És atöbbivel mivan kivették???vagy mi?? Nekem most mondta anya ezt.én eddig erről nem is hallottam.Nem mondták h kikell vani az egyharmadát!!! a műtét után monták a szobába anyának de én sírógrcsöt kaptam meg még nem is voltam magamnál annyira.nem emlékszek sokmindenre.és arra se h ezt mondták volna. Ciszta kivételkor eltávolítják a petefészek egyharmadát??? bocs a hosszú szövegért.lécci írjon valaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!Help!!!!!!

#65 Ztus 2009. 06. 25. - 18:31:28

nem értem miért kellet felvágni mikor laproszkópikusan csak le kellett hogy szívják amint látod ha teljesen kiveszik is keletkezhet újabb, akkor annyiszor vágják föl a hasad ahányszor újabb nő? ez hülyeség! ehhez nem kellett volna felvágni és kivetetni csak a tartalmát leszívni ennyi

#66 Ztus 2009. 06. 25. - 18:18:45

ne félj csak egy 5 perces leszívásról van szó nekem múlt pénteken csinálták meg és nekem sem fájt semmi előjel csak alig volt vérzésem és 1-1 napos vérzéseim voltak egyébként nem fájt csak puffadt volt a hasam

#67 Ztus 2009. 06. 25. - 18:16:32

Szia! Múlt pénteken szívták le nekem a 5x6 cm cisztámat Ha van cisztád olyanokat produkálhat mint a terhesség kimarad, össze-vissza vérezgetsz nekem a peteérést leállította így nem lehettem terhes mi babát szeretnénk egyébként olyat is hallottam, hogy volt ciszta is és baba is de nekem előbb lett a ciszta sajnos ha fordítva történik akkor pedig nem nyúlnak hozzá a hcg szintet egy sima vérvételből meg tudják nézni terhes vagy-e vagy sem üdv.

#68 sazi14 2009. 06. 25. - 07:54:24

Soma! Igazán nincs mit! Remélem megtalálod a számodra megfelelőt! Ez nagyon fontos! ;)

#69 soma78 2009. 06. 24. - 22:31:19

Szia Sazi! Ismeroseimtol is ezt a ket nevet hallottam. Koszonom szepen a segitseget.

#70 sazi14 2009. 06. 24. - 08:30:15

Szia Soma! Vas megyében én abszolút Dr. Jagodich Ivánt ajánlanám, saját tapasztalat alapján. Ő minden héten csütörtökön rendel a celldömölki kórházban, illetve magánrendelése is van Sárváron hétfőn és szerdán 17-19 óra között az Őrangyal Patikában. Amiről én tudok... (Amúgy az a gond Vele, hogy magánorvos, szóval mindenféle kórházi beavatkozást /mármint műtétet, szülést/ már a Te pénztárcádra tud csak elvégezni, mivel úgy bérli a műtőt/szülőszobát. Nagyon kár érte, mert szerintem nagyon jó orvos! Legalábbis korábbi tapasztalataim alapján igen meg vagyok vele elégedve!) Dr. Nedeczky Ivánt ajánlották nekem még anno, Ő Szhelyen van, de semmi többet nem tudok Róla. Remélem segítettem! Üdv: Sazi

#71 soma78 2009. 06. 22. - 21:28:19

Sziasztok! Nagyon orulnek, ha tudnatok segiteni. Preciz, megbizhato, munkajara igenyes nogyogyaszt keresek Vas megyeben es a kornyeken. Tudnatok segiteni? Nagyon fotos. Koszonom szepen.

#72 keyomarti 2009. 06. 09. - 09:04:27

A cisztákról: A választandó kezelést meghatározza a ciszta jellege, mérete és az általa okozott panaszok. A petefészek ciszták lehetnek egy és kétoldaliak, egy és többrekeszűek, tiszta és zavaros tartalmúak, fixáltak és szabadon állóak. A petefészek cisztákat - típustól függően - lehet gyógyszeresen és operatív módon kezelni. Az operatív kezelés - szintén típustól függően - lehet laparoszkópos és hasműtétes megoldás. A beavatkozások során a minél kisebb csonkolás elvét próbáljuk betartani a fertilis korú - a családtervezést még be nem fejezett - pácienseknél. A modern lehetőségek mellett az endoszkópos technika lehetővé teszi, hogy a ciszták legtöbbjét hastükrözéses módszerrel a hason belül leválasszuk a petefészekről, majd a petefészek megmaradt állományát rekonstruáljuk anélkül, hogy a hasat fel kellene nyitni. A rosszindulatúság jeleit mutató elváltozások esetén a nyitott hasműtét a választandó eljárás, mert a cél a kóros szövet teljes eltávolítása a has teljes átvizsgálása után.

#73 keyomarti 2009. 06. 08. - 19:23:35

Szia! Szerintem két lehetőség van ilyenkor: 1. orvosi út - mit mondtak, műteni akarnak? Annyira rossz a helyzet - sok ciszta stb (lehet, h ki kell venni a petefészked?) milyen ciszták ezek (van több; csoki, dermoid) .. (kicsik,nagyok) 2. az oldalon már tárgyalt alternatív módok (természetgyógyász, gyógytea, reflexológus stb...) De (én mindig ezt szoktam javasolni) ha úgy érzed, keress fel esetleg egy másik dokit. Márti

#74 regixxx 2009. 06. 08. - 12:54:01

Kedves Mindenki! Elösször is köszönöm hogy meghallgatok és hátha tudtok valamilyen segítséget nyújtani nekem.Arról lenne szó hogy a petsfészkemben renngeteg ciszta van. Ezt ultrahangal állapították meg. Ez úgy derült ki hogy nem jött meg a menstruációm és azt hittem terhes vagyok. Nem tudom hogy ez mi miatt alakulhat ki ? ...Tamácstalan vagyok vagyok hogy mit is csináljak mert az sem normális hogy nem menstruálok, és hízok folyamatosan. Bíztos hogy csak az a megoldás ha megműtenek mert azt mondták hogy erre csak ez az egy megoldás van.... Valamilyen segítséget szeretnék kérni hogy mi lehet megoldás erre a bajra. köszönöm előre is !

#75 keyomarti 2009. 05. 31. - 18:31:02

Szia! Nőgyógyász választás. Igen, elég sok kritériumnak "kell" hogy megfeleljen a doki, megkérdezhetem, hogy hol laksz? Már csak azért, hogy ha arról lenne szó, meg tudnád-e oldani, hogy Pesten mész el dokihoz vagy ilyesmi. ;) a fogorvossal én is így voltam, de aztán meg/rátaláltam egyre és azóta ő "csinálja" a fogaimat, Szekszárdon. Agykontroll: ennek külön örülök, én is AK-s vagyok. :d Már mondom is a címet: www.esettanulmanyok.hu - fórum stb, olvass különböző témákat, vagy írj bátran. (ha gondolod nekem is írhatsz magánban) De ezzel már előrébb jársz egy lépéssel! Tea: én herbáriumban veszem, de biztos találsz gyógynövényboltban is. Mágnes nekem is van, szerintem az is nagyon jó dolog; bár én még talpmasszázsra (reflexológushoz) jártam az ügy érdekében.Szépen elnyomkodják. Nézd, ki miben hisz - akkor fog használni;hiába, sokan nevetnek ezeken a dolgokon. Én még szoktam ajánlani a testgyertyát is (TÁDÉ) gyulladáscsökkentő hatása is van, és még a Flavin termékeket is. Kifejezetten daganatra és cisztákra van a Cyto nevű termékük (kapszula). Köszi a jókívánságokat, Neked is jobbulást, és akkor egyre jobban!!! :) ui: a teát ha iszod, nagy mértékben kell; akkor lesz hatása (ne napi két decit, az kevés)

#76 gyorgyusz369 2009. 05. 30. - 21:50:54

SZIA KEYOMARTI!KOSZI SZEPEN HOGY IRTAL!SZEDTEM FOGAMZASGATLOT HAROM EVIG KB DE MAR KET EVE ABBAHAGYTAM!AZOTA VANNAK A PANASZAIM!MONDTAM EN FOLYAMATOSSAN A NOGYOGYASZOMNAK A PANASZOKAT DE SZINTE MONDHATOM SUKET FULEKRE TALALT!SZERETNEK ORVOST VALTANI DE SAJNOS TANACSTALAN VAGYOK KIHEZ MENJEK MERT MINDENKI MASHOZ KULDENE!ES MINDENKI MAST MOND JONAK!SAJNOS EN A FOGORVOSOKKAL IS IGY VAGYOK ES MAR LASSAN A NEGYEDIK FOGORVOSOMAT VALTOM!NINCS BIZALMAM MERT UGY ERZEM NEM ELEG ALAPOSSAK!EN HISZEK AZ AGYKONTROLBAN ES HA ESETLEG VALAKI TUDNA SEGITENI EZZEL KAPCSOLATBAN H HOL ES HOGYAN TUDNEK ANYAGHOZ JUTNI AKKOR NAGYON MEGKOSZONNEM!ES EZT A CICKAFARKFU TEAT HOL LEHET BESZEREZNI?BIOUZLETEKBEN?AZT HISZEM HOGY EZEKET AZ ALTERNATIV GYOGYMODOKAT FOGOM ALKALMAZNI ES HA ESETLEG SEGITHETEK VALAKINEK AKKOR MEGEMLITENEM A MAGNESSEL VALO KEZELEST AMIT NEM SAJAT TAPASZTALATBOL DE ORVOSTOL HALLOTAM HOGY NEKI SIKERULT ELTUNTETNIE A CISZTAT EZ A MAGNESECSKE SEGITSEGEVEL!A www.energetix.tv-N LEHET ROLA OLVASNI ES HA ESETLEG VALAKI SAJAT TAPASZTALATAT IS EL TUDNA MONDANI,OROMMEL OLVASNAM!KOSZONOM A VALASZOD ES SOK EGEZSEGET KIVANOK NEKED!

#77 keyomarti 2009. 05. 29. - 11:48:35

Szia Györgyusz! Szerintem - mivel ennyire nem vagy elégedett - a legfontosabb talán az lenne, ha gyorsan keresnél valami szuper nőgyógyászt, akinek szépen elmondod a panaszaidat, aki megvizsgál jó alaposan. Jól értelmezem, hogy nem szedsz fogamzásgátlót? Ha nagyon nem akarod, ne tegyed. Viszont olvasd el a rovatot, lejjebb találsz hozzászólásokat, hogy ki milyen módszert választott... De jó lenne kideríteni, hogy mi van benned (van -e egyáltalán cisztád) szóval, eléggé fontos lenne a vizsgálat. (uh is) Aztán ha már megvan az eredmény, akkor lehetne tovább lépni. Többen javasolják a cickafarkfű tea fogyasztását, én is ittam, használ; de persze mindenkinél más.

#78 gyorgyusz369 2009. 05. 28. - 19:31:16

SZIA MINDENKINEK! EN IS SZERETNEM ELMESELNI A TORTENETEMET!23 EVES LANY VAGYOK ES MEG NEM SZULTEM!2009.05.04EN EROS GORCSOS NYILALO FAJDALOMMAL KORHAZBA SZALITOTTAK ES ELOSZOR AZT HITTEK VAKBELGYANUS VAGYOK DE MIVEL AZ EREDMENYEIM NEM MUTATTAK VAKBELRE UTALO JELET AZ ORVOSOK 4 ORAN AT FOLYAMATOSSAN VIZSGALTAK ES AZ EGGYIK NOGYOGYASZ ESZREVETT EGY 2,5CM CISZTAT A JOBB PETEFESZKEMEN DE NEM VOLT GYANUS,VEGUL FELVAGTAK ....KIVETTEK A VAKBELEMET ES EKKOR LATTAK HOGY EGY CISZTA (AZ AMIT ELOZOLEG LATTAK)SZETFAKADT!KIMOSTAK ES SZERENCSERE MEGMENTETTEK A PETEFESZKEMET!EGY HET KORHAZ ES MOST MEG JAVULGATOK!DE NEM EZ BANT HANEM AZ HOGY EN NAGGGGY RENDSZERESSEGGEL JARTAM ORVOSHOZ ES PANASZAIM IS VOLTAK DE SOHA MEG EGY ULTRAHANGOS VIZSGALATRA SEM IRT KI!EROS HOERZETEM VOLT REGGELENTE FOKENT,FOLYTON HETEKET KESETT A MENSESEM ES AMIKOR MEGJOTT EROS FAJDALMAM VOLT A JOBB PETEVEZETEKEMNEL!HAT KERDEM EN EZEK NEM ELEG UTALO JELEK???????NEM A KEZELO ORVOSOM MUTOTT DE VISSZAMENTEM HOZZA EGY ELLENORZESRE MUTET UTAN AZONBAN NEM NAGYON VOLTAM ELEGEDETT MERT NEM ELEG ALAPOS!VALTANI SZERETNEK DE MINDENKI MAST MOND!A LENYEG HOGY O MEG SEM NEZTE VAN E MASIK CISZTAM,ES FELIRT EGY FOGAMZASGATLOT!!!EPP MA JOTT MEG ES MONDHATOM RENDRE PONTOSSAN 28NAPRA!NEM TUDOM MI TEVO LEGYEK MERT NEM VAGYOK HIVE A GYOGYSZEREKNEK HA CSAK NEM MUSZALY!!!!AZ LENNE A KERDESEM MI TEVO LEGYEK...ELORE IS KOSZONOM MINDENKITOL A SEGITO VALASZOKAT ES MINDEN SORSTARSAMNAK EROT ES EGEZSEGET KIVANOK EGY KETSEGBEESETT LANY....

#79 keyomarti 2009. 05. 14. - 08:42:49

... ez nem az "óriás ciszta a petefészekben" témakör ???? :s

#80 okossagok 2009. 05. 13. - 23:09:22

Sziasztok! Szeretnék mutatni nektek két dolgot! Találtam a neten egy oldalt, ahol OLCSÓ ÉS JÓ MINŐSÉGŰ TINTAPATRONOK vannak. ÖTÖDÁRON NYOMTATHATSZ!!!!! Ha feliratkozol hírlevélre még ebből az árból is engednek 5-10 %-ot. http://www.refillpar...u/?saref=5sa387 Férficsábítás MesterProgram Avagy hogyan CSÁBÍTSD EL A FÉRFIAKAT úgy, hogy beléd szeressenek, és hűségesek is maradjanak! http://www.PasizasiT...k.hu/&pid=52051

• 10 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: