Házipatika fórum: ÓRIÁS CISZTA A PETEFÉSZEKBEN ! ! ! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 10 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »

ÓRIÁS CISZTA A PETEFÉSZEKBEN ! ! !

#81 vadmacs-ka 2009. 04. 16. - 15:46:03

szerintem nem kell a műtéttől félni!!!jobb is az,mert az már tuti nem nől vissza!végleg megszabadulsz tőle!!

#82 vadmacs-ka 2009. 04. 16. - 15:41:33

Szia Erika.Nekem Óriás cisztám volt terhesség alatt,azt hitte mindenki hogy ikreket várok.Szóval lehetsz terhes ha van cisztád

#83 sazi14 2009. 03. 23. - 15:57:02

Szia Erika! Hát attól, hogy van egy cisztád, attól még lehetsz terhes, ha nem védekeztetek megfelelően!!! Viszont a mensesed késhet a cisztától. Ha aggódsz, hogy terhes lehetsz vegyél egy tesztet, és ha továbbra sem változik a helyzet, menj el orvoshoz!!! Minden jót!

#84 dzsola 2009. 03. 23. - 10:55:36

sziasztok! Erika vagyok. Lenne egy pár kérdésem hogy múlt héten a nőgyógyászom észrevette hogy egy 4,5cm-es cisztám van a petefészkembe! Már legalább 5hónapja meg van! De most nem jön a menszeszem és már nagyon aggódok hogy nehogy terhes legyek! Lehetek e terhes ha van cisztám van?????????????????????? Köszönöm

#85 kriszti70 2009. 03. 08. - 11:31:43

Sziasztok!Szeretném megosztani veletek a bajomat.Tegnap voltam kontroll vizsgálaton, spontán vetélés után.UH után közölte velem az orvos hogy a jobb oldali petefészkemen van egy 6cm-s ciszta.Azt mondta várjunk 2 hónapot hátha kipukkad.Semmi jelet nem vettem észre,nem fájt a hasam sem.Hogy van ez,hogy 2 hete nem látták az UHangon?Nem szeretnék műtétre menni!!! Írjatok nektek hogy sikerült megszabadulni ettől a fránya cisztától!:)

#86 vadmacs-ka 2009. 03. 07. - 10:09:03

sziasztok!nekem egy 12 literes p.cisztám volt.Debrecenben operáltak 2008 12.19.-én.Ezzel egyidejűleg lett egy 3kg-os kisfiam is,aki teljesen egészséges!!!De a baloldali p.fészkemet eltávolították.Azóta is remekül vagyok.És hálát adok az ottani orvosoknak,különösen Dr. Jenei Katalinnak,és Dr.Török Olgának!!!! :d

#87 aniko.debreczeni 2009. 02. 19. - 17:37:57

Sziasztok! A természetgyógyászomat kifaggattam a petefészek cisztával kapcsolatban és nekem is a cickafark füvet ajánlotta, tea és ülőfürdő formájában is és még azt mondta, hogy a méregtelenítés, lúgosítás az, amit be kell építeni az életembe. Ajánlott hozzá egy 12 gyógynövény tartalmú főzetet, a Puridren t. ajánlottam a barátnőmnek is(mert sajnos több nő küzd hasonló problémával :( ), aki már két hónapja issza és tünetmentes lett!! nagyon örültem neki! Üdv! Anikó

#88 Borsika46 2009. 02. 18. - 22:06:20

Szióka! Mikor végzik nálad a műtétet? Én is hasonló cipőben járok, de érdekes módon a dokim több lehetőséget is felsorolt amely között választhatok. - Mindkét petefészekben kialakult ciszta, a jobb oldalon 24 mm, a bal oldalon egy 36 és egy 13 mm-es van. Ja és még elhelyeztek egy mióma műtét után egy Miréna nevezetű műszert. Rendszertelenséget és hosszan elhúzódó ciklust okoz. Azt sem tudom, hogy mikor van vége és mikor kezdődik. Na ez csak egy kis kitérő. Több változtatot ajánlat. EGy - kiveszi a két petefészekből a cisztákat és meghagyja a Mirénát. kettő - kiveszi a tisztákat és eltávolítja a méhemet. három - kiveszi a petefészkeket és a méhet is. Négy még várunk két hónapot és nézünk egy UH hogyan alakulnak a kis "drágák". Mi a véleményed? Mi a véleményetek? Teljesen tanácstalan vagyok és kétségbeesett, mit tegyek. Tü

#89 jessicabeti 2009. 02. 11. - 20:23:44

szia egy eleg regi temaval kapcsolatban irok a cisztarol nekem is 7.5 cm es van kialakulva hetfon beutaltal mutetre en sem szeretnek kes ala fekudni te gondolom mar reg tulvagy rajta legyszi irj mielobb

#90 perenyi33 2009. 02. 11. - 16:59:44

szia kedves Hozzászóló, olvastam, hogy van a gépeden AVIVA torna, amit esetleg szívesen átküldenél. nagyon örülnék, ha át tudnád nekem küldeni, vagy megmondanád, hogy honnan lehet megszerezni, én is mindenféle nőgyógyászati bajokkal küszködtem aztán elkezdtem tornázni meg állati fehérjéket nemenni, meg minden egyebek és már kevésbé fáj, szóval van alternatív út is :-) és működik előre is köszi üdv evi

#91 sazi14 2009. 02. 04. - 17:53:47

Szia Szilvi! Örülök! És köszi a hasznos tanácsot mindenki nevében! Üdv

#92 Szilvi80 2009. 02. 03. - 20:29:29

Szia Sazi! Köszönöm a hozzászólásod. Ám azóta tünetmentes vagyok, és ezt a cickafark-nak köszönhetem. Utánaolvastam, ülőfürdőt vettem, és teaként iszom. Már az első pohár után határozottan jobban voltam. Remélem tényleg nem járok úgy, ahogy te:( A cickafarkot egyébként mindenkinek ajánlom, felfázáskor is sokat segíthet. Nőgyógyászok is ajánlják. Üdv.

#93 sazi14 2009. 01. 30. - 15:09:34

Elkelt a Gracial-om :)

#94 sazi14 2009. 01. 30. - 11:19:48

Sziasztok! ELADÓ bontatlan csomag (3 havi) GRACIAL, (lejárati idő: 2010. 05.) természetesen gyógyszertári áron alul, és a postaköltséget vállalom. Én Yadine-ra váltottam, de sajnálnám kidobni a Gracial-t, ahhoz túl drága. Akit érdekel írjon a: sazi14@gmail.com-ra. Üdv

#95 sazi14 2009. 01. 30. - 11:18:42

Szia Szilvi! Hát nem akarok itt okoskodni, megijeszteni meg pláne nem, csak elmondanám az én esetem. Nekem is láttak cisztát a jobb petefészkemben, aztán hol nagyobbnak, hol kisebbnek látták és volt, hogy nem is találták... Aztán kétszer is tapasztaltam vérzés szerű folyást, ilyen folyékony csokoládé szerűt, néha pirosabbat. Aztán jobb oldali alhasi fájdalmam lett, mely vakbélszerű tüneteket produkált, csak nem volt annyira elviselhetetlen a fájdalom, de kellemetlen volt. Két héttel korábban voltam nőgyógyásznál, nem látták a cisztám, aztán visszamentem ezzel a panasszal. Kisalmányi bevérzett cisztám volt és másnap meg is műtöttek... Nem hinném, hogy nálad is ez van, de szerintem azért jobb felkeresni az orvosod. Az én esetemhez hozzátartozik, hogy két éve állapítottak meg nálam endometriosis-t és az egyetem miatt mindig húztam a műtétet és így kialakult ez a nagy csokicisztám. Jobbulást! És ne aggódj, hanem járj utána ;)

#96 Szilvi80 2009. 01. 29. - 14:08:40

Sziasztok! Nekem elmúlt magától a cisztám. Ezzel kapcsolatosan szeretnék tapasztalatokat gyűjteni/megosztani. Az enyémet 2008. februárban 2,1 cm-esen találta az orvos, és fél év múlva kellett visszamennem. Ekkor már 4.2 cm-es volt, és még mindig várnom kellett 3 hónapot. Épp a következő időpont előtt tapasztaltam vérzés szerű folyást, és az orvos megállapította, hogy bár duzzadtak a petefészkek, eltűnt a ciszta. Bár szerinte nem biztos, hogy a vérzés és a ciszta eltűnése összefügg. Ez másfél hete történt, azóta alhasi fájdalmam van, és a vérzés szerű folyás is tart. A tünetek miatt aggódok... Szilvi

#97 andykad 2009. 01. 21. - 23:33:25

Szia Keyomarti! Most ahogy olvastam a hozzászólásodat, sok erőt merítettem belőle! :) Sajnos nekem is hasonló problémám van. Először a dokim 6,5 cm-es cisztát talált a bal petefészekben. Mivel ez már nagynak számít laporoszkópiás műtétem volt. Ez volt 1 éve. A műtét után közvetlenül Danoval tablettát írt fel, amit fél évig kellett szednem, hogy ne alakuljon ki újra. Kb 2 hete voltam ismét a dokinál, és sajnos újra talált egyet. Szerencsére ez most kisebb, 4 cm-es. Viszont a doki ismét műtétet javasolt(és azt mondta h vszínű h az a petefészkem rámegy), már írta is vna a beutalót... De épp megemlítette amikor ÉN rákérdeztem, hogy lehet gyógyszerrel kezelni. De 5% az esély rá h használ. Hát szerintetek ki az a hülye aki nem próbálja meg??? Hát én biztos h mindent megfogok tenni a gyógyulás érdekében és h ne kelljen műteni! És nagyon osztom a véleményedet, hogy mindent meg kell próbálni, mindenféle gyógymódot, MINDENT!! ami csak létezik. Ez a reflexológus nekem új dolog, utána fogok nézni. Egyébként egy ilyen kezelés mennyibe kerül kb, ha megtudnád írni...? Elég sok helyen utána olvastam már ennek a témának és a következő dolgokat találtam, amiket ajánlok mindenki figyelmébe. Ha kérdésed van, akkor írj avih@freemail.hu címre! :) Ha nem baj akkor felsorolnám: - cickafark: Ezt lehet inni is, és ülőfürdőbe is tenni. - zsurlófű: Ennél leginkább a dunsztkötésről hallottam, de teázni is lehet. - testgyertyázás: Vkinek a tapasztalata volt egy másik oldalon, hogy a petefészke fölött égetett ilyen testgyertyát, amit egyébként gyógynövényboltban lehet kapni. Kb 200-300 Ft. Asszem 8-10et használt és ettől tűnt el az 5 cm-es cisztája. Egyébként ez méregtelenítős eljárás. - AVIVA torna: erről van anyagom a gépemen, ha vkinek kell szívesen elküldöm. Nézzetek utánna neten. Állítólag nagyon hatásos sok nőgyógyászati problémára. - Luna jóga: Ennek az AVIVA torna az alapja, csak sztem jógásítva. - meridián tisztítás: Hát ez sztem a chi-kung gyógyító módszerén alapszik. Erről is van anyagom, ha vki ki akarja próbálni... Itt az energia áramlásnak a biztosításáról van szó. Voltam egy ilyen tanfolyamon, sztem van benne vmi. - Zöldárpa tabletta - Agykontroll: (erről is van anyagom) :) - Helyes életmód: sok zöldség, gyümölcs, STRESSZMENTESSÉG! Na ennyi lett vna, kissé hosszúra sikeredett, de remélem hasznos! Én személy szerint minél többet megpróbálok ezek közül alkalmazni. És talán a legeslegfontosabb az, hogy higyjünk a gyógyulásban és csak azt beszéljük be magunknak, hogy megfogunk gyógyulni, a hülye cisztu meg elfog tűnni! :) Sziasztok

#98 Bodri 2009. 01. 02. - 14:03:24

Sziasztok! Megdöbbenve olvastam az előző hozzászólásokat. Szeretném a saját tapasztalatomat megosztani, hátha segít valakinek. Nálam tavaly márciusban találtak a jobb petefészkemben egy 6cm-es cisztát. Rögtön nőgyógyászhoz mentem, aki rögtön elküldött egy újabb ultrahangra. Ott a bal oldalon is találtak egy 2,1 cm-eset, amivel a dokim nem foglalkozott. Csak elküldött pár rutin vizsgálatra. Hála anyukámnak, aki keresett egy másik orvost. Mivel vidéki vagyok eredetileg a fővárosban esélyem sem lett volna, hogy belátható időn belül műtéti időpontot kajak. Az új doki nagyon figyelmes, rendes volt. Alaposan megvizsgált. Mivel állandóan fájt már a jobb oldalam, ezért Ő is a műtétet javasolta. Májusra kaptam időpontot. Én is egy rövid laparoszkópos műtétre vártam, amiből lett egy 3 órás, kb 8cm-es vágással a hasamon. Csak műtét közben derült ki, hogy a bal oldalon, (ami közben 7 cm-re nőtt) dermoid cisztám van. Mivel az orvosom tisztában volt, hogy még családalapítás előtt állok, ezért megmentette mindkét oldalon a petefészek állomány nagy részét, Csak annyit távolított el, amennyi szükséges volt. Egy hetet voltam kórházban, és 3 hétig lábadoztam utána. Hálás vagyok az orvosomnak, amiért figyelmes volt. Novemberben voltam legutóbb kontrollon , sajnos jobb oldalt megint van egy 2,5 cm-es. De ezt még nem műti meg. Egyenlőre csak várnom kell. Mielőtt bárki műtét mellett dönt, beszéljen nyíltan az orvosával, és ha kell váltson orvost. Megéri.

#99 kiraly4750 2008. 12. 02. - 12:23:07

Kedves keyomarti! Olvasom a beirásod,hogy inkább a természetes dolgok fele hajlassz.Nagyon jól teszed.Nekem hosszú évek során kellett rájönnöm hogy a gyogyszerektől nem hogy javultam volna hanem mégjobban belesodort a bajokba.De igy van ahogy irod mindenkinek van saját választása.Engem is a rossz gyogyszer tapasztalatok fordídottak a természetes anyagok felé.És bejött.Folyamatos termékszedés után lassan helyrejöttem.és azota a természetes anyagok híve vagyok.Sőt már a családom is ,látva felépülésem.Kérlek nézd át a weboldalam. Üdv és jó egészséget Marika http://www.flavin7.com/unio http://www.flavinkiraly.sokoldal.hu :)

#100 keyomarti 2008. 12. 01. - 14:22:20

Sziasztok! Többször elolvasgattam mindenki véleményét, hozzászólását, gondját, szeretném most én is leírni az enyémet. Nemrég voltam MR vizsgálaton, (nem tudták mi a probléma) menszesznél állandóan bedurrant a keresztcsontom és tájéka, nagy fájdalom, menni nem bírtam, így az orvosom a gerincben kereste a bajt - ezért mentem MR-re. Nos, kiderült, h van valami többrekeszes cucc a petefészekben, ezért gyorsan menjek el hasi uh-ra. Megvolt, kiderült, h 5,5 cm -es ciszta. Bal petefészek. Megmondom őszintén, amiket itt olvasok különböző műtétekről - az elborzaszt. Ez szörnyű. Én nem szeretnék úgy felkelni a műtét után, h nincs meg a petefészkem!!! De, hogy ne csak a műtétetkről legyen szó: szerintem fontos, ha több orvoshoz is elmegyünk, ne "higgyünk" egyből az elsőnek. Én speciel a "másik" irányba fordultam: nevezetesen reflexológushoz járok aki el tudja nyomkodni, cickafark teát iszom (olvassatok utána nagyon sok minden panaszra jó) és igenis vevő vagyok különböző technikákra mert egészséges akarok lenni! Nem akarom felsorolni, de van segítség: Agykontroll, Reiki, Prána ...szóval, szerintem igenis tud segíteni egy természetgyógyász, de nekünk is akarni kell! Természetesen senkit nem beszélek le az orvosokról, műtétekről - mindenki szíve joga hogy mit választ. Ne legyetek elkeseredve, én sem vagyok pedig fáj, de kitartóan fogom csinálni amit elterveztem és el fog tűnni a ciszta!

• 10 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: