Házipatika fórum: Térdprobléma - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4

Térdprobléma

#61 Törölt felhasználó 2005. 06. 22. - 09:59:36

Kedves "lordcroft"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#62 Törölt felhasználó 2005. 06. 22. - 09:56:53

Kedves "bszeaa"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. HáziPatika.com szerkesztősége

#63 2005. 06. 21. - 14:36:33

Tisztelt DOktor úr ! másféléve műtöttek mell daganattal , 6 kemót , 30 sugarat kaptam. azóta borzalmassan fáj a térd hajlatom, néha alig tudok arrébb menni, ha megmozgatom vagy tornásztatom akkor ideig -pár percig enyhül a fájdalom , voltam reumatológusnál , már kétszer is és a DONA port írta fel. de ez asztán nem használ semmit. gyógytornára is járok de ez sem jó. esténként vadgesztenye krémmel kenegetem , ez se használ semmit. már mindent ki próbáltam mégse jó. szeretném tanácsát kérni , összefügésbe lehet e a daganattal? köszönettel Erzsi

#64 lordcroft 2005. 06. 21. - 13:19:24

Tisztelt Doktor Úr!!! Nekem tavaly nyáron volt egy térdműtétem! Az volt a gond hogy elég sokat fájt meg nem igazán megy a gugolás meg az ilyen dolgok! A diagnózis Osgood Schlatter volt! A Műtét után se lett sokkal jobb se rosszabb! A Púp a térdemnél ugyanakkora, és még mindíg szokott fájni! Meg amikor sokáig be van hajlítva eléggé elzsibbad és amikor kinyújtom akkor lesz csak jobb! Kérdésem: valószínű hogy ilyen esetben többszöri műtétre van szükség??? Mindenesetre azért visszamegyek kontrollra mert most lesz egy éve hogy volt a műtét!!! Válaszát előre is köszönöm!!! Üdv: Egy 16 éves fiatalember

#65 Törölt felhasználó 2004. 09. 06. - 16:09:45

Igazán véleményt csak személyes vizsgálat alapján tudnék adni, de leirása alapján valószinüleg mütéti megoldás kellene, ezért javasolom e kérdésben forduljon dr Magyari-főorvos úrhoz 30-96280550. Üdvözlettel: dr. Ormos Gábor

#66 toltotoll 2004. 08. 23. - 12:16:25

Tisztelt Doktor Úr!!!!!! Én egy 16 éves lány vagyok. a térd-bajomat nevezzük a nevén. Lateralis Hyperpressios Patella Syndroma (a helyesirás nem biztos hogy jo) Szoval ezt diagnosztizálták.Sokáig "fel voltam mentve" minden terhelö mozgás alol aztán egyik honaprol a másikra azt mondták kezdjek el sportolni,uszni mozogni.....Mintha az olyan könnyi lenne.....mivel a "rossz" bal térdemet a mai napig nem tudom rendesen behajlitani,,,,,,akkor hogy ussza,fussak...stb.??? Ja és ezen a "rossz" lábamon izomsorvadás is jelen volt/van és ez egyre rosszabb,,eleinte 3 cm volt a 2 combom átméröje közti különbség.Rendszeres gyogytorna után 1-2 cm külödmbségre feltornáztam,,de a torna abbahagyása után mára már 4cm a külömbség. Minden orvos mást mond.Mindenki találgat vagy müteni akar! Kérem segitsen! Nagyon szépen köszönöm egy 16 éves lány

#67 Törölt felhasználó 2004. 04. 13. - 08:37:48

Tisztelt Kérdező! A tünetek porcsérülésre utalnak, ki kellene vizsgálni. A természetgyógyász véleménye butaság. üdv.: Dr. Ormos Gábor (A doktor úr elérhetőségét az Orvosaink rovatban találhatja meg.)

#68 2004. 04. 08. - 08:16:16

Tisztelt Doktor Úr! A következő közel 10-12 éve húzódó jobb térdproblémára szeretnék tanácsot kérni. 30 éves vagyok. Nagyon sokat ülök. A térdemet ha behajlítva tartom, egy feszülő érzést kezdek érezni, mintha feltelne valamivel a térdem. A mérete nem nő szemmel láthatólag. Ha nyújtva tartom, viszonylag jobb az érzet. Régebben 10 évig hobbiszerűen sportoltam, és most szeretném újra elkezdeni csak félek, hogy a térdem nem bírná. A sport alatt is fennált a problémám csak akkor még elég erős volt a térdem, hogy ne törődjek vele és a mozgás a séta jót tett neki. Továbbá csak időnként jött elő. A masszírozás is használ bizonyos esetekben. A lassú gugolások után is kifejezetten jobb a térdérzetem. Sajnos a sport amit űztem és űznék az a karate, amire a gyors nagy erejű mozdulatok a jellemőek. A térdem egy-egy othoni edzés során kicsit elkezd fájdogálni, de lehet hogy a rendszertelen és ritka mozgás is hozzájárul ehhez. Ha megerőltetem a térdemet, kicsit elgyengül. Egy természetgyógyász keringési rendellenességre gyanakodot, amit talán a tökéletes röntgenkép is megerősít, mivel semmiféle eltérés nem látható rajta. Mi az ön véleménye a problémámról? Mi lehet az oka, és kezelhető-e valahogyan. A segítséget előre is köszönöm.

• 4 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: