Házipatika fórum: Lantus - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Lantus

#1 milka1 2012. 07. 22. - 05:50:18

Szép jó napot mindenkinek!

A kérdésem a következő lenne:Lantust szúrok esténként 8-10 egységet,más semmit.Se gyorsat,se gyógyszert.A lényeg,többször észre vettem már,hogy ha szobahőmérsékleten tárolt lantus,2-3 hét után mintha nem hatna!Tegnap például 10-volt a cukrom lefekvéskor,reggel meg 11.Tudna ebben segíteni valaki,illetve tudja valaki (gyakorlatban)meddig tárolható a lantus szobahőmérsékleten?A dobozára kb.1-hónap van írva,de ezt én kezdem kétségbe vonni!

#2 misi73 2012. 06. 07. - 19:59:39

lantus és humalog inzulint szúrok magamnak,,de ma nagyon magas cukorértékeim voltak

#3 misi73 2012. 06. 07. - 19:56:07

sziasztok,új vagyok ,de több mint 10éve cukorbeteg

#4 moncsi2011 2011. 03. 24. - 13:46:42

Kedves Cukorbeteg Társak! Új vagyok itt, az a kérdésem, hogy ki van itt Lantus-Novorapid kombináción? Jó lenne egy pár szót váltanunk, szeretnék kérdezni pár dolgot, I-típus vagyok, 41 évesen lettem 5 hónapja, én a sportember. Nehéz elrendezni agyilag az biztos..... :( 180 g szénhidráton vagyok, mellette edzegetek, ami önmagában is jót tesz léleknek és testnek. Kérdésem : mindig ugyanannyit szúrtok? Az öt hónap alatt, nálam ez nem így van, pl. tegnap reggel 6,6 volt és szúrtam neki egy 7-est, ma reggel, meg 9,5 volt erre emelni kell vagy ugyanannyit szúrjak? A lantust 3 naponta emeltem, de a sportnál azon a napon két egységet vissza kell venni, mert reggelre hipo. A másik : ki hogy van a hipókkal? Amikor sok volt a hipo, kezdtem elveszteni a képességem, pedig még csak 5 hónapja csinálom! 2,3-mat fekve nem éreztem, még szerencse hogy csengettem, mert amugy bekómázok. Állítólag az idő múlásával pár év múlva elvesszük a képességünket, az érzékelést? Ki hogy van ezzel? Kinek volt már eszméletvesztése? Köszönettel: Moncsi

#5 panxa 2011. 02. 25. - 15:23:27

Szia Mea ! Köszönöm, hogy válaszoltál, de a válaszom NEM A LANTUS-árára, hanem az inzulinpumpára vonatkozott!!! A 300 ft.nem az inzulin , hanem a dobozdíj ára. Ugyanennyit kell fizetni pl: a tesztcsíkért is ,300 ft./dobozonként. Üdv.Laci

#6 mercedes73 2011. 02. 25. - 15:02:22

Szia A Lantus teljes ara 15.500 ft kb,de ha recepted van akkor az csak 300 ft es 5 db van 1 dobozban....Udv Mea

#7 panxa 2009. 02. 12. - 09:53:10

Szia ! A kérdésedre csak akkor lehet pontos választ adni, ha megírod,hogy hányszor szúrod, mikor, mennyisége,t és mellette még mennyi gyors hatásút szúrsz be alkalmanként. Azt ugye tudod ,hogy a Lantus az egy hosszú hatású bázis inzulin. Ez biztosítja, hogy 24 órán keresztül egyenletes legyen az inzulinszinted. A Lantusnak nincs azonnali vércukor csökkentő hatása, csak a mellé szúrt gyors inzulinnak. Tehát,ha gyakran leesik a cukrod, azok mennyiségét kell csökkenteni. Vagy a másik lehetőség, hogy a beszúrt inzulinhoz képest keveset eszel. Üdv: Laci

#8 panxa 2009. 02. 12. - 09:42:52

Szia ! Nemrég olvastam, hogy a teljes ára 1 millió ft. Ebből a betegnek 100 000 ft-t kell fizetnie. De egyszerűen írd be a keresőbe,hogy : az inzulin pumpa ára ? és kijön egy oldal, ami a pumpával ,árával, felszerelésével ,stb foglalkozik. Gondolom közgyógyra ingyenes !! ha esetleg van neked, vagy akinek kell.Üdv: Laci

#9 marika100 2009. 01. 28. - 17:27:24

jo astét! nem tudjátok meg mondani nekem mennyibe kerül az inzulin pumpa? 10 éve vagyok cukor beteg!köszönöm a segitséget

#10 Kicsidehm 2009. 01. 08. - 06:44:01

Sziasztok, Most regisztraltam, nem szoltam hozza meg a temakhoz, de a jovoben szeretnek reszt venni a forumon. Cukorbeteg vagyok, mostmar 14 eve es nem olyan reg kicsereltek az inzulinomat lantusra. Eloszor nagyon orultem,mert igy a napi 5 szuri helyett csak 4et kell adnom, de mostmar nem vagyok biztos benne,hogy jo ez nekem. Miota ezt kapom furcsa dolgok tortennek velem. Azon kivul,h naponta tobbszor is leesik a cukor szintem, ejszaka leginkabb, neha furcsan erzem magam. az orvos aki kicserelte nem mondott semmit, tulajdon keppen a kezembe adta a lantust es azt mondta "matol ezt hasznalja Katalin".....kerdesem lett volna egy par,de nem volt kitol kerdezni...sajnos. Ha van hasonlo tapasztalatotok vagy erre megoldas, valasz akkor kerlek irjatok. Udv, kata

#11 patyala 2007. 12. 05. - 10:10:43

Kedves Andi, Nagyon köszönöm válaszodat, mindneképp átbeszéljük őket. Nemsokára megyünk vissza kontrollra és mindezeket megbeszéljük a dokival is. Köszönöm, üdvözlettel: Ági

#12 S.Andi 2007. 12. 04. - 21:02:04

Kedves Ági. Először is elnézést kérek amiért ilyen későn válaszolok,de nagyon el vagyok havazva. Szóval az,hogy 5-10 között vannak a cukrai az nagyon tág "fogalom",én mind bennfentes azt mondanám,hogy inkább 5 és max. 8 (étkezés után 1,5órával) kellene lenni a vérc.nak.A 10 már sok!Vagyis a szövődmények kialakulásának szempontjából nem jó. Első ötlet,hogy az ebéd szénhidrát tartalmát kellene megnézi,mert lehet,hogy kicsit több mint kellene,és edéb után 1,5 órával vércukrot kellene nézni.Ha ez magasabb akkor a déli NR-adagon kell kicsit emelni,és akkor remélhetőleg a du-i emelkedsé is elmarad. Ha viszont az ebéd körül "minden" rendben,meg kellene próbálni a Lantuson emelni,persze ha hajnalban vagy délelőtt nincs alacsony vércukor.(de ilyenről nem is írtál).Az adagokon általában 2E-get szoktunk emelni és néhány napig várni kellen,hogy van-e jó eredmény vagy esetleg tovább kell emelni. MI az alkohol mellé szoktunk valami sós rágcsinkát ajánlani,mivel tényleg lejjebb tud az alkohol hatására illetve labilissá teheti. Nos ennyi tippem van,és mégegyszer hangsúlyozom nem vagyok doki ezek csak egy tapasztalt asszisztensnő ötletei. Nem tudom mikor kell kontrollra mennie a párodnak a diab. rendelőbe,de ott kell ezeket mindenképpen megbeszélni a dokival.

#13 patyala 2007. 11. 29. - 08:29:59

Szia Andi, Én köszönöm, hogy válaszoltál..és akkor ime az én válaszaim: A párom este 7-kor ad magának 19 egység Lantust és Novora pidból 8-6-8-at reggel, ebéd, vacsira. Napi háromszor eszik, 200 gr szénhidrátra van beállitva. nem tudom hogy ezt pontosan betartja e, lehet hogy néha kevesebbet, néha többet eszik. Szerncsére normál testsúlyú, egyáltalán nincs elhízva. Reggelire kb 40-50 gr-ot, ebédre szerintem 50-60-at, vacsira eszi a legtöbbet. A cukrai reggel 5 és 10 között vannak átlagban, igy van ez a nap folyamán is. Mi jó cukornak tartjuk az átlag 7 körülit, mondjuk 5-8, maximum 9-et. De míg délelőtt általában 10 alatt van, úgy délután szinte biztosan 10 fölé megy, max 15-ig. Este vacsi után megint kezd lemenni, néha akár 3-4-re is. A vércukor emelkedés kb 3-és 5 között kezdődik. Néha iszik egy pohár vörösbort és attól érdekes mindig lejebb megy picit. Hát nagyjából ez a kép, köszönöm előre és várom tippjeidet. Szia.: Ági

#14 S.Andi 2007. 11. 28. - 23:11:17

Kedves Ági! Először is nem adhatok tanácsot a kezelőorvosok helyett,mert ez nem az én kompetenciám.Viszont néhány jó tanácsot adhatok illetve a véleményemet leírom szívesen.Szóval először is azt kérdezném,hogy mikor adja a párod a Lantust? Mivel azt írtad,hogy "viszonylag " jók reggel a cukrai én ebből arra következtetek,hogy azért még azok sem teljesen jók.Egyébként ti mit gondoltok jó vércukornak? Napi hányszor és hány gr szénhidrátot eszik(főle ebédre)?Ez a vércukor emelkedés hány órakor van délután?Van egy két tippem nektek,de előbb légyszi válaszolj a kérdésekre.Köszi

#15 patyala 2007. 11. 26. - 14:10:17

Kedves S.Andi, Örülök, hogy ellátogattál erre az oldalra és hozzáértőként segítesz a kérdést feltevőknek. Ha nem haragszol, nekem is lenne egy kérdésem, igaz nem rólam, hanem a páromról lenne szó. Ő kb 20 éve cukorbeteg, kb egy hónapja állították át Lantuszra..,a másik inzulinja maradt a Novorapid..Az eredméynek elég sokat javultak, viszonylag jók a reggeli es napközbeni cukrai is, egy baj van, hogy délutánra viszont mindig fölmegy.. Hallottuk már sok helyen, hogy lehet, a Lantusz nem tart ki 24 órát.. Ezt elképzelhetőnek tartod te is? Örömmel vennék bármilyen ötletet, amivel kiküszöbölhetnénk ezt a délutáni cukoremelkedést. Köszönettel: Ági

#16 S.Andi 2007. 11. 25. - 11:32:32

Szia reki84! Szia én egy diab.gondozóba vagyok asszisztens,és csak kiváncsiságból néztem be erre a fórumra.Gondoltam válaszolok a kérdésedre vagyis inkább először a részleteket kérdezném meg és aztán meglátjuk tudok-e valami okosságot mondani.Egyébként hány éves vagy??A Lantust mikor adod be? És hányszor étkezel?Hány órakor van a vacsi? Éjjel nem hypozol? És hova adod az insulint?? Egyéként nekünk elég jó tapasztalataink vannak a Lantus,Apidrával.

#17 reki84 2007. 10. 23. - 09:25:41

Sziasztok! 4 éve vagyok cukorbeteg! Eddig Humulin M3 és Humulin R-re voltam beállítva, de most a rossz cukorértékeim miatt átállítottak Lantusra és Apidrára! Ez kb. 4 hete. Az első két hétben végre teljesen normálisak voltak a cukraim, de most kb. 1 hete a reggeli értékeim már megin 13 körül vannak! Valaki nem tudja mi lehet ennek az oka??? Egész nap teljesen jók a cukraim, csak reggelre ilyen! 16 E Lantuson vagyok! Ti mennyire vagytok beállítva? Ez kevés lenne?

#18 MiskeySandor 2007. 08. 09. - 17:13:25

Sziasztok! Új vagyok ezen a honlapon. Szeretnék segítséget kérni 8 éves kisunokám inzulinpumpával történő kezeléséhez. Minden információt köszönettel fogadnék: tapasztalatok, beszerzés, típusok stb. E-mail: miskeys@mail.tvnet.hu Előre is köszönet mindenkinek MS

#19 2007. 01. 22. - 11:22:24

most azért sokkal nyugodtabb vagyok...a pumpa miatt, a vércukrom miatt, a suli és a munka miatt is... egyébként azt írtam a stresszre h nem tudom kimutatni...igy magamba fojtom és belül forrongok. és sokszor jobb lenne kimutatni mert akkor kiorditanám magam és megnyugodnék. igy meg bent tartom és sokáig zaklatott vagyok....érted? :) de mostanában sokkal nyugodtabb vagyok.

#20 2007. 01. 21. - 23:42:29

Megnyugtat, hogy levehető átmetileg akár több órára is, és utánkorrigálással szinten lehet ekkor is tartani a kis szökevényt. Felteszem a stressz továbbra sem múlt el az életedből. Az inzulinpumpa ennek ellenére letudta nyomi közel normoglykémiás szintre a cukit? Egyébként ha nem érzed stresszesnek magad, akkor ki mondja hogy mégis ilyen vagy?

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: