Házipatika fórum: Aids - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

Aids

#1 jimysz 2011. 02. 17. - 20:39:52

Itt nagyon sok hasznos info-t megtaláltok a hiv-vel ill. aids-vel kapcsolatosan: http://aids.uhh.hu/

#2 szabokacsa 2010. 10. 14. - 07:16:51

Lenne nekem is 2 kerdesem,eloszor is h a fertozo...nemiuton terjedo betegsegek mint pl. a HIV es a hepatitisz tipusai mennyi ideig maradhatnak eletbe az organizmuon kivul es mennyi ideig fertozhetnek..es a masadik kerdesem pedig az lenne hogy meg lehet-e fertozni kulonbozo kenocsoket, kremeket (melyek sebbel..esetleg verrel is kerulhetnek kapcsolatba)akaratlagosan vagy veletlenul ezekkel a virusokkal...es ha igen..akkor mennyi ideig fertozhetnek. Elore is koszonom SZ.A.

#3 nopika 2010. 06. 10. - 17:06:42

jó napot!kezelés nélkül mennyi idő van az aids kialakulásáig?alkohol,cigaretta gyorsitja a betegséget?

#4 hofi48 2010. 04. 27. - 09:32:18

Tisztelt Házipatika! "...levegőn a HIV virus azonnal elpusztul." Akkor ezek szerinte olyan formában nem kapható el a vírust, ha ez egyik fél megérintette nemi szervét, majd egyből a partner nemi szervét? (Bocsánat a kicsit "szélsőséges" kérdés miatt!)

#5 broafka 2010. 03. 11. - 18:40:14

Kedves doktor úr/nő! Én egy tinédzser fiú vagyok és nekem az volna a kérdésem, hogy úgy elkapható e az AIDS ha én adom az orális szexet. Szóval én elkaphatom e a lánytól az AIDS-et, ha ő elégít ki orálisan? köszönöm

#6 n.icu 2010. 01. 27. - 14:19:48

Olyan kérdéseket tesztek fel, hogy nem tudom mire gondoljak, ennyire tájékozatlan valaki a mai világban, az AIDS-el kapcsolatban, és ehhez nem kell orvosnak lenni.:-

#7 anonimm 2009. 12. 13. - 22:53:34

Kedves Doktor Úr/Nő! Egy buliban voltam tegnap este és észrevettem hogy egy kisebb vérfolt volt az arcomon ami nem belőlem jöhetett hanem valaki más által került az arcomra mivel rajtam semmi erre utaló jel nem volt.körülbelül 10 perc után mostam le.Addig nem érintkezett se testnedvemmel se nyílt sebbel.Lehetséges hogy miután lemostam azután is fertőzzön (mondjuk ha AIDS fertőzötté volt a vér) ? Vagy a fertőzés elhal a levegőn 10 perc után? Pár pattanás volt az arcomon amik nem frissen kinyomottak voltak..Lehetséges az aids terjedése pattanásokon keresztül is? Előre is köszönöm a válaszát!

#8 pepcsi 2009. 11. 17. - 22:41:40

A nőgyógyászom mondta, hogy menjek el vérvételre, fogamzásgátlót szedek. Háziorvosomtól kell kérnem beutalót, de nem tudom milyen vérvételre kérjek, mert olvastam többféle van. Kérdésem a következő: ha csak olyat kérek, hogy az orvos azt megtudja állapítani, hogy szedhetem e tovább a fogamzásgátlót, akkor milyenre kérjek beutalót? ÉS az ilyenfajta vérvételből meg lehet állapítani, ha az ember AIDS-es vagy van valamilyen eredmény, amiből arra lehet következtetni? Vagy az AIDS-et csak AIDS szűréssel lehet kimondottan? Válaszát előre is köszönöm. Petruss

#9 fi3237 2009. 05. 19. - 22:04:08

Tisztelt Doktor Úr! Másfél két éve voltak futó kapcsolataim, majd megismertem a jelenlegi páromat. Elmentem(1hónapja) a gyáli útra aids tesztet végeztetni ami negatív eredményt hozott. Megnyugodhatok a negatív eredmény miatt? Másfél éve csak a jelenlegi barátnőmmel vagyok és szeretnénk gyermeket is nagyon. Ennyi idő után biztosan nem lehetek fertőzött? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Attila

#10 Hunyopok 2009. 05. 11. - 21:10:22

Tisztelt Házipatika! Egy olyan kérdéssel fordulok önhöz, hogy ön szerint lehetséges-e, hogy egy ember úgy legyen fertőzött, hogy nem közösül senkivel, nem használ használt tűket és nem érintkezik más sebeivel? Pontosan arra akarok rájönni, hogy egy ember megfertőződhet-e saját váladékával vagy saját nyálkájával vagy saját sebei érintkezésével, anélkül, hogy közösülne vagy vagy használt tűket használna vagy más sebeivel érintkezne? Válaszát előre is köszönöm!

#11 bagoly56 2008. 12. 30. - 14:48:26

Ezek szerint az orális szex következtében, ha a lány a fiú spermáját lenyeli elkaphatja a fiú által hordozott HIV fertőzést? Előre is köszönöm a választ!

#12 goldsgym 2008. 11. 12. - 14:54:07

Az orális szex is rizikófaktor, bár a befogadó fél van nagyobb veszélyben olyankor. Senki sem túl fiatal egy HIV teszthez. Menyj el bátran egy tesztre, teljesen névtelenül történik, és ingyenes!

#13 goldsgym 2008. 11. 12. - 14:52:02

Szia, sajnos igen! Mindenképpen menyj el egy HIV tesztre, hogy megbizonyosodj a HIV státuszodról. Akár mi is legyen az eredmény (reméljük negatív) jobb tudni, mit aggodalomban élni.

#14 goldsgym 2008. 11. 12. - 14:50:25

Szia! (1) Az igaz, hogy nyálból is kimutatható a HIV, de annyira kis koncentrációban, hogy így gyakorlatilag nem tudsz megfertőződni. Persze vannak helyek (pl. ANTSZ) ahol azt kell mondaniuk, hogy így is fertőz. Meg a 3 hónapos ablakperiódus meg egyéb idejétmúlt adatok. (2) A HIV csak erre specializálódott (lásd HIV teszt) vizsgálattal mutatható ki. Az esetleges fertőzöttséget semmilyen más vizsgálati eredmény nem jelzi. Tehát egy általános vérképből sem lehet megállapítani a fertőzöttséget. A HIV teszt mellett egyedül véradás alkalmával nézik a vért fertőzöttség (HIV, Hepatitis, stb.) szempontjából.

#15 rek-a-cska 2007. 09. 06. - 09:52:50

Nekem 2 kérdésem lenne. Az egyik hogy akkor az AIDS nyál útján terjed-e,mert már mindent lehet olvasni... A másik pedig az, hogy egy általános vérvétel, vagy egy olyan vérvétel, ami nőgyógyászati célokkal(véralvadás vizsgálata) készült, az kimutatná-e, ha meg lennék fertőzve... Köszönöm a választ!

#16 lacfi 2007. 08. 21. - 08:53:10

Sziasztok. Kb két éve voltam azonos nemű partnerrel. Azóta nem volt szexuális kapcsolatom. Nem tom miért de az az érzésem, hogy HÍV vírus hordozó lettem! Voltam egy hete teljes labor vizsgálaton, de nem AIDS szűrőn. A labor eredményeim tökéletesek, kivéve hogy nagyon magas a vas a szervezetemben. Azt mondta a doki jók az eredményeim. Szerintetek attól még lehetek hordozó?????? Kérlek válaszoljatok!!!!!!!!!!!

#17 2007. 05. 09. - 12:20:00

Sziasztok!!!én egy tinédzser fiú vagyok,és kicsit félek,hogy elkaphattam valamit!!!Bár nincs semmi tünet,vagy ilyesmi,de voltam már pár azonos nemű emberrel,akiket előtte nem ismertem.Igazából csak futó kaland volt,és abból is csak az orális szexet próbáltam ki!!Már megbántam,de nagyon kiváncsi voltam rá!!!Félek,hogy elkaphattam valamit,de elég fiatal vagyok egy teszthez!!meg nem szeretném,hogy kiderüljön!!Mit tegyek???

#18 2007. 05. 07. - 11:50:56

Üdvözlök mindenkit! Én kizárólag egy kérdésben szeretnék segítséget kérni, még pedig abban, hogy az AIDS-et kimutatják-e egy sima vérvételben? Például ha vkit elküldenek egy általános vérvételre mert mondjuk fáj a torka vagy akármi más, ott kimutatható-e az AIDS?

#19 2006. 12. 16. - 19:13:12

Szép estét! Az lenne a kérdésem, hogy úgy el lehet-e kapni a fertőzést hogy például buszon egy fertőzött ember esetleg megfogta a kapaszkodót és esetleg beszennyezte a vérével és utána más megfogja, aki például elvágta az ujját vagy valami apró sérülés van a kezén? És még azt szeretném kérdezni, hogy mennyi idő múlva pusztul el a vírus, ha kikerül a szervezetből? Előre is köszönöm!

#20 2006. 08. 26. - 14:44:44

Igen.Veradasnal mindig csinalnak HIV tesztet es sima vervetelbol is kiderulhet a fertozottseg.

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: