Házipatika fórum: Aids - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

Aids

#21 2006. 05. 08. - 11:40:33

A kérdésem az lenne, hogyha valaki elmegy vért adni, akkor kiderül hogy fertözött? / csinálnak ilyen vizsgálatot a levett vérrel / Illetve sima vérvétel során kiderülhet a fertőzöttség?

#22 hivteszt 2005. 11. 15. - 19:29:23

Otthon elvégezhető HIV teszt! 99%. Megrendelhető: http://hivteszt.tripod.com

#23 2005. 06. 21. - 18:52:28

Üdvözlök Mindenkit Új vagyok az oldalon, tehát ha lerágot csont a kérdésem, elnézést! Kérdésem tehát: Terjeszti-e az AIDS-t a szúnyog. Ha nem ,akkor miért nem, ha igen mi módon.

#24 2005. 01. 08. - 21:44:54

Tisztelt Házipatika! "...levegőn a HIV virus azonnal elpusztul." Akkor ezek szerinte olyan formában nem kapható el a vírust, ha ez egyik fél megérintette nemi szervét, majd egyből a partner nemi szervét? (Bocsánat a kicsit "szélsőséges" kérdés miatt!) Válaszukat előre is megköszönöm!

#25 Törölt felhasználó 2004. 06. 03. - 09:27:11

Az Aids tudomásom szerint sima csókolózással nem terjed, kivéve, ha friss foghúzás után vérző seb van a szájban, vagy véresre harapdálják egymást, vad akció közben! A második kérdésre határozottan nem a válasz, levegőn a HIV virus azonnal elpusztul. A virus ellen csak az óvszer nyújt valamelyes biztonságot, de természetesen ez sem száz százalék, hiszen elmozdulhat, lecsúszhat, kiszakadhat, stb. A fertőzés után sokáig tünetmentes maradhat a hordozó. A következő webhelyeket ajánljuk figyelmébe, ha bővebb információkat szeretne kapni: www.anonimaids.hu www.pluss-hiv.hu Az anonym AIDS szűrések helyszíneit a címtárunkban megtalálhatja. Üdvözlettel: HáziPatika szerkesztősége.

#26 2004. 05. 31. - 20:59:51

Tisztelt Doktor Úr/Nő, Házipatika! Engem is foglalkoztatnak azok a kérdések, amiket Tidim tett fel Önnek/Önöknek. Kiegészíteném egy két kérdéssel őket, ha szabad. Mik a legeslegelső tünetei a kórnak? (itt nem a vérvétel után kapott eredményre lennék kiváncsi) Létezik-e olyan módszer, amivel közvetlenül a fertőzés után kimutatható a vírus jelenléte? Feltétlenül elkapom a vírust, ha egy HIV beteggel létesítek szexuális kapcsolatot? Hirtelen most ennyi jutott eszembe, a válaszokat előre is megköszönöm Önnek/Önöknek!

#27 2004. 04. 12. - 15:28:18

Doktor úr egy Aids-sel kapcsolatos kérdésem lenne. Sok helyen lehet azt hallani hogy a HIV virus nyállal is terjed van ahol viszont az ellenkezőjét állítják. A tudomány mai állása szerint mi lehet az igazság? Az is érdekelne, hogy a HIV virus kikerülve a külvilágba meddig életképes? Pl.: Ha azt mondom hogy iszik egy aids ferözött egy italból és utána ott hagyja öt percig, én is iszom beőle fennáll-e a lehetősége, hogy én is megkapom? Ilyen veszély fenyeget-e? (Vagy ez függ az italtól: hogy alkoholos vagy sima víz?)

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: