Házipatika fórum: Februári fogyiklub - kezdőknek és visszaesőknek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 11 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Februári fogyiklub - kezdőknek és visszaesőknek

#41 2003. 03. 20. - 21:04:03

Sziasztok lanyok! Sajnos nem tudok minden nap jelentkezni, tulsagosan elfoglalt vagyok :-( Meg arra sincs idom, hogy minden hozzaszolast elolvassak, de azert igyekszem, es lelekben veletek vagyok ;-) Bobecs, Tisztitokuram elso napja (szerda) igencsak felemasra sikeredett.:s Elolvastam a te modszeredet, de sajnos a tej+zsemle+turo nalam nem jatszik. Nem igazan szeretem egyiket sem, viszont minden zoldseg es gyumolcs johet!!:d Szoval az elso napon fott karfiolt reggeliztem/ebedeltem...Aztan repa+alma+mandarin turmix.En az egeszet beturmixoltam (gy.centrifugam nincs is, meg ugy gondoltam jobb, ha suru a cucc) azert asvanyvizet is adtam hozza,mert anelkul meg tul suru lett volna... :| Aztan meg almat is ettem nap kozben, igy aztan estere farkasehes lettem es ettem paradicsomkonzervet (p. darabok+p.martas) olajoshallal.... :$ Eleg szornyu, de ez van.Viszont nem ittam egy korty kavet sem,aminek az eredmenye egesz napos "koma" volt. Igy aztan ma egy gyenge kaveval kezdtem,ettem keves parolt zoldseget parolt csirkevel ezutan mar csak az altalad emlitett zoldseglevest eszegettem. Az egesz ugy nez ki mint az osszes tobbi napom.:-( Tudom hogy nem sok kaloria meg nem is egeszsegtelen de hogy nem igazi tisztito az tuti.Igazabol a lekurat akartam de ez nekem nem mukodik,ezert ettem a parolt zoldsegeket is.Mindegy. Viszont vettem rengeteg sok gyumolcsot es a jo kis suru gyumturmixommal meg eljatszogatok par napig.Az ujabb adagba teszek ananaszt meg narancsot is, vagy banant(amit szinten nem nagyon szeretek de legalabb telit....) Na majd nyaron a hosegben megprobalom ujra a lekurat, amikor ugyse leszek ehes. Mar egy honapja nem mertem magam, de erzem a valtozast.Ti lanyok: Bobecs, Szilas, Konkolyka es a tobbiek is hogy alltok??? Na most jo ejt mindenkinek, udv:

#42 2003. 03. 19. - 19:18:08

Hello Bobecs! Nézzél át a receptes-topicba, oda már rengeteg fogyis, finomabbnál finomabb receptet irtunk le. Szerintem, tutira találni fogsz közülük. Marika

#43 2003. 03. 19. - 15:05:59

Eri köszi a receptetet,mégátnézek a jMarikáékhoz is hátha van valami ötlet.de zet mindenképpenkipróbálom.Szilaska te meg nagyon vigyázz magadra ,jól pihend ki,és kényeztesd is el magad.Majd gondolunk rád,hogy milyen jó neked.Ha haza jösz beszámololsz rólla,hogy milyen volt,hadd csorog jon a nyálunk.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaA sali is jó ötlet köszike.Majd még este lehet,hogy vissza nézek.bobecs.

#44 2003. 03. 19. - 14:00:47

Sziasztok! Eri, nem semmi a recepted, és a tengeri hal még a szívet is erősíti állítólag. Bobecs, szerintem csináljatok hozzá valami satáta-tálat. Persze majonéz nélkül... És azt még olyan ünnepien ki is lehet dekorálni, vagdosni, meg mit tudom én. (pl. retek, uborka, stb.) Én most egy időre el kell búcsúzzak tőletek, mert 2 hétre elutazom. Úgy tervezem, hogy a pihenés mellett sokat fogok túrázni, kocogni, úszni is, és kezelésbe veszem a mamutfenyő-combjaimat. Holnap indulok, de este még visszanézek. Üdv:sz

#45 Konkolyca 2003. 03. 19. - 12:15:12

Ja, és a lényeg: egy adag 248 kcal. :)

#46 Konkolyca 2003. 03. 19. - 12:14:14

Na akkor itt van: "Tengeri hal ropogós formában" 4 személyre: 60 dkg fagy. halfilé, 1 közepes fej vöröshagyma, 2 gerezd fokhagyma, 1 csokor petrus, 1 tojás, 5 dkg zsemlemorzsa, 1 dl tej, 1 ek. olaj, só, őrölt bors, 1 kiskanál grill vagy hal fűszerkeverék Halat kiolvasztjuk, vörös- és fokhagymával ledaráljuk, hozzáadjuk a tejet, tojást, petrezselymet, a fűszerekkel jól összedolgozzuk. Egy kisebb kiolajozott őzgerincformába töltjük, a tetejét megkenjük olajjal és előmelegített sütőben 200 fokon 15-20 perc alatt pirosra sütjük. Formából kiborít, szeletel, forrón tálal. Jó étvágyat! Eri

#47 2003. 03. 19. - 11:27:06

SZIA!igen van mindenem.mindjárt visszajövök.bobecs.

#48 Konkolyca 2003. 03. 19. - 11:07:00

Bobecs! Szeretitek a tengeri halat? És húsdarálód van-e? Eri

#49 2003. 03. 19. - 10:52:44

Sziasztok!Én hasonlót csináltam tegnap csirkemellből,az is nagyon jó vólt.Most azon töröm épp a fejem,hogy mára mit csináljak,valami ünnepit ami azért lájto is.Ha van ötletetek akkor kérem,hogy írjátok meg.Átmegyek a januáriakhoz őket is megkérdem,és majd e1-körűl vissza nézek.Addig is sziasztok,és vigyázzatok magatokra.bobecs.

#50 Konkolyca 2003. 03. 18. - 21:03:27

Szia Szilas! Hát összefutott a nyál a számban! Jó tippet adtál, holnap kipróbálom csirkével. És hadd ragozzam tovább a szénsavas témát: úgy tudom azért sem jó, mert a kálciumot nem hagyja rendesen felszívódni... Eri

#51 2003. 03. 18. - 20:35:23

Szia Bobecs! Bocsi hogy beleszólok, de csak annyit szeretnék hozzáfűzni az ásványvíz-témához, hogy a a szénsav többek közt puffaszt is, engem pl. rettenetesen, ezért nem iszom semmi szénsavasat... Képzeljétek, ma olyan jót ettünk. Párolt kelbimbót, karfiolt, brokkolit pulykamellel, kcal-szegény margarinban sütve. Hát egy élmény volt, de tényleg. Holnap még nem tudom mi lesz, de az uborka már biztos. :) Ti mi jót esztek? Üdv: szilas15

#52 2003. 03. 18. - 08:01:19

Sziasztok ügyeskék!Jun hétfőn kezdem,mert a lányom szülinapja lessz és úgy gondóltam nem teszem ki magam felesleges kinlasztásoknak.Bár éppen ilyenkor nem szoktam sokat enni amikor ünnep van.Már beszerveztem abarátnőm is Neki is jó ahétfő.Nekem van egy saját méretelenítő kúrám az is nagyon jó és finomakat lehet enni benne ,mert úgy készítem el.Valakinek azt hiszem aMicskailinek korábban már leírtam ha érdekel nézd át ,ha nem neked is leírom.Most vasárnap már ebéd után csak inni fogok,hogy így kezdjek hozzá.Hétfőn Tejet lehet inni két nem friss zsemlévelreggeli re és ebédre ,este lehet úgy emlékszem egy kis sovány túrót,és egész nap ásványvizet. Nálam a buborék mentes jött be,mert ez nem csinál étvágyat ,a másiktól éhes leszek.A másik napra főzni kell egy zőldséglevest csak egy zőldségleves kockával.Vanbenne krumpli répa meg minden jó.Erre fogok rájárni.Még nem tudom,hogy ezt váltogatva,vagy milyen sorrendbe ha érdekel megtárgyaljuk.További ügyeskedést és szép napot kivánok.Majd később még vissza nézek.Sziasztok.bobecs.

#53 2003. 03. 17. - 18:18:25

Ja igen, June! Kíváncsi vagyok a zölség- és gyümölcslés napodra. Sok sikert! Én biztos gyönge lennék hozzá...

#54 2003. 03. 17. - 18:16:36

Hali! June&Eriki, köszi a recepteket, hasznosítom őket. Ma elég gázos napom volt, meg se mozdultam, mármint sportolás szempontjából. Bár nem is ettem túl sokat. Vettünk egy olyan jó kis konyhai mérleget, végre nem kell majd saccolni, mennyit ettünk. Pl. kenyérből. Na, épp most hívtak futni, sziasztok, írjatok, majd jövök. szilas15

#55 2003. 03. 17. - 17:44:20

Sziasztok Mindenki! Egy hosszu melos hetvege utan, ma vegre van fel szabad napom :d De jo is az... Viszont koszonhetoen a 2 napos fel-ala rohangaszasnak, nem nagyon kellett uj modszereket keresni a kaloriaegeteshez :-) Szia Szilas: huuu mi is volt a multkori zoldsegegyveleg?..a szokasos karfiol+brokkoli+repa aztan zellergumo, sot sok hagyma jo nagy darabokban es mielott kesz lett az egesz, kemeny paradicsomot es kaliforniai paprikat(zold+sarga+piros is hogy szep is legyen ne csak finom)is tettem bele es meg azzal is sutottem vagy 10-15 percig.Ez utobbiakat nem akartam puhara fozni/sutni.(((Es meg beletettem 2 krumplit is felkockazva - hogy kicsit laktatobb legyen :( ))) Bobecs,mizujs veled es a tobbiekkel is...? Szerdan, es csutortokon szabadnapos leszek,ugy terveztem, hogy kiprobalom a zoldseg-gyumolcs(le) napot. Konnyebb lesz, mint munkanapon...Meg sose csinaltam ilyet, viszont nehany hozzaszolast elolvastam ezzel kapcsolatban. Szivesen olvasnek meg nehany hasznos tanacsot.Koszi. Bobecs, hogy dontottel, te mikor csinalod??

#56 eriki 2003. 03. 16. - 22:28:09

Bocs azt akartam írni, hogy fözz, csak nincs hosszu betüm...

#57 eriki 2003. 03. 16. - 22:25:54

Szia Szilvi! Ha már dörzsikézel jó, ha váltott zuhan alatt teszed. Javítja a vérkeringésed, ez tuti. Fõzz egy kis brokkolit,vagy párolj, reszelj rá 5 dkg csökkentett zsírtartalmú fokhagymás, vagy köményes sajtot, tedd a microba, ha megolvad a sajt edd meg jó étvággyal!

#58 2003. 03. 16. - 21:54:55

Halihó Mindenki! Hogy telt a napotok (hétvégétek)? Nekem egész jól. Jókat ettem és lépcsőztem is. Aztán pár órája lenyomtam egy sütit a torkomon... pedig nem is annyira szeretem. De hát amit nem szabad, az olyan vonzóvá válik. Kedvesem bezzeg az ellenállók bajnoka. Minden reggel 2 répát reggelizik és azt állítja, hogy kellőképpen eltelíti a gyomrát. Holnap brokkoli vagy karfiol lesz a menü, de még nem tudom milyen formában. Adhattok valami jó kis ötletet. :) Ja, van egy kérdésem: szerintetek a zuhany alatti dörzsi-masszázs tényleg fogyaszt, vagy csak a cellulitis ellen jó, és a vérkeringésre? Üdv: szilas15 ui.: June, mi volt az a hat zöldség? imádom a változatosságot!

#59 2003. 03. 14. - 23:10:52

Szilas, Szoval neked is bejon a sult zoldseg. En is azt vacsoraztam ma, parolt csirkemellel.Vagy 6fele zoldseg volt benne, es most egy kis sot is raktama zoldsegekre meg szaritott petrezselymet (jo sokat) es edeskomenyt. Es tudod mi a jo meg benne, (az izen kivul)?Hogy nem kell szamolgatnod a kaloriatartalmat, mert szinte nincs is neki olyan ;) (persze a sajttal azert erdemes vigyazni). Na elteszem magam holnapra, legyetek jok,

#60 2003. 03. 14. - 23:01:57

Sziasztok, Azt hiszem, kicsit keson erkeztem ma,de legalabb itt vagyok :-) Bobecs, kerdesedre valaszolva: amikor keves idom van (fozocskesere pedig egyaltalan nincs), akkor a fagyasztobol taplalkozom :p .Ui. altalaban tobb adagot fozok - neha veletlen, neha tudatos - es a maradekot azonnal lefagyasztom.Igy elkerulom a potebedlest, potvacsorazast, viszont kesobb is lesz mit ennem. Es amig varom, hogy a cucc megfojon/kiolvadjon es nagyon ehes vagyok, akkor eszem egy almat vagy iszom egy bogre teat/kavet (hogy ne baromsagokkal ussem el az etvagyam - eves elott!!!). Egyelore mukodik.. Jo ejt aztan meg jo hetveget mindenkinek, udv.:

• 11 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: