Házipatika fórum: Sport és asztma - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Sport és asztma

#1 zummi02 2011. 02. 23. - 12:59:39

sziasztok Légterápiát asztma és allergia ellen én is vettem, és nagyon jó megoldásnak találtam. Nekem már évek óta van ilyenem és nagyon hatékony megoldás a tünetek csillapítására, megszüntetésére. Egyik barátomtól vettem, ha gondoljátok tud nektek segíteni ebben +0620 332-52-06 a telószáma, vagy a dontz@djuice.hu e-mail címen tudjátok elérni. Úgy tudom, csak komárom-esztergom megyében foglalkozik ezzel, de ha nem arrafelé laktok, biztos tud ajánlani valakit

#2 tibibp44 2010. 08. 11. - 12:46:18

Azért nagyrészt akarat kérdése a dolog. Például mászta már meg asztmás beteg oxigén palack nélkül a mount everest-et....

#3 2005. 06. 20. - 14:43:57

Szia, Olvasd el az alábbi - asztmáról szóló - cikket, szerintem segíteni fog! :-) http://www.nana.hu/i...cikk&cikk=18161 Üdv, KaP

#4 2004. 05. 26. - 15:38:17

Azt hiszem félreértett, ha nem lélegzem be a gyógyszert futás előtt, akkor nem tudok futni, mert megfulladok, előtte belélegzem és így megy a futás. Muszáj használnom, mert nekem nem rohamaim vannak, mivel nem asztmás vagyok, hanem terhelésre jelentkezik ez a bizonyos nehéz légzés. Ezt oldja fel a gyógyszer. Csak erre nincs más mód. Nincs semmi, amivel kezelnének, hogy ne kelljen gyógyszer futás előtt, hogy megszűnjön ez a nehéz légzés. Sajnos, nem tudják gyógyítani, csak semlegesíteni a tüneteket. Elég szomorú!

#5 Törölt felhasználó 2004. 05. 24. - 13:33:01

Tisztelt kérdező! Az asthma rövid időalatt általában nagy változást csak ritkán mutat, ez általában hormonális változások alatt. pl. terhesség, szülés alatt lehetséges. ha futás és nevetés alatt jelentkezik a tünete, és enyhe foku, magától múlik, akkor igen enyhe esetekben nem kell kezelnie, azonban mindig legyen kéznél a Berotec! Ha tünete jelentkezik, jobb, hogy ha mielőbb használja, mivel hozzászokni nem fog, és az asthma nem javul attól, hogy nem használnak rá gyógyszert. Nem kell szenvedni, hanem céltudatosan, okosan kezelni kell és használni a gyógyszereket arra, amire valók. A Berotecet pl. alkalomszerű rohamoldásra. Tisztelettel dr. Radeczky Éva

#6 2004. 05. 18. - 13:06:22

Köszönöm válaszát! Az inhaláló neve Berotec N 100. Futás előtt szoktam belélegezni egy adagot, az egész este hatni szokott, amennyiben késő délután megyek futni. Mostanára már kezdem megszokni a dolgot, bár eleinte féltem attól, hogy gyógyszer-függő leszek. Hál' Istennek mostmár az asztma csak ritkán jön elő, például, ha este tévézés közben nevetek. Remélem meg tudom szokni. Van arra remény, hogy egyáltalán nem kell majd futás előtt gyógyszer? Elmúlhat?

#7 Törölt felhasználó 2004. 05. 11. - 08:26:43

Kedves Kérdező! Nem tudom milyen "belégzőt" kapott, valószinüleg Ventolint vagy hasonló hatásút. Ez egy rövid hatású hörgőtágító és nem lehet hozzászokni, főleg ha napi egy-két puffot használ. A terhelés kiváltotta asthmát is annak megfelelően kell kezelni hogy mikor vannak és milyen erősek a tünetei. Terhelés által provokált asthma kezelésében is , mint minden asthmában elsősorban inhalálókat használunk, egy-két tablettás van csakforgalomna, de ezek nem Tb. támogatottak. tisztelettel Dr. Radeczky Éva

#8 2004. 04. 30. - 13:46:02

Most derült ki, hogy asztmás vagyok, un. terhelésre jelentkező asztmám van. Tavaly nyáron elkezdtem futni és a légcsövemben nyomást éreztem, köhögtem és alig kaptam levegőt, sípolt a légzésem. Mostanára megvizsgálták ezt a tünetet és megállapítoták, hogy asztmám van. Azt javasolták, hogy futás előtt mindig fújjak be a gyógyszerből és úgy fussak. Ez bevált, de attól félek, hogy káros lesz hosszútávon. Mindennap be kell fújnom a gyógyszert. Az lenne kérdésem, hogy futhatok-e így továbbra is? Nem lehetne esetleg gyógyszerrel (tablettával) kezelni ezt a problémát?

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: