Házipatika fórum: Zsibbadás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Zsibbadás

#1 hajnalka0626 2011. 08. 17. - 11:14:51

Jonapot kivanok! En a zsibbadasrol szeretnek kerdezni. Ket hete szintte folyamatosan zsibbadnak hol a labaim hol pedig a kezeim. Fizikai munkat vegzek es tudtommal semmi komoly betegsegem nincsen. Sajnos idegeskedesben nincs hiany az eletemben.Sokat erzem magam faradtnak.Talan okozhatja ez is a zsibbadast?A vernyomasom neha eleg magas.Esetleg cukorbetegseg allhat a hatterben?Vagy csak idegi kimerultesrol van szo? Olvasgatok az interneten de sajnos semmi olyat nem talalok ami biztosabb valaszt adna nekem. A valaszokat elore is koszonom. Hajnalka

#2 Maszatomy 2004. 05. 17. - 11:41:50

Köszönöm a válaszát. Neurolúgusnál voltam kétszer is, tavaly apranax-ot, kefalgin-t írtak fel - egyik sem használt, nem is szedtem - majd idén is voltam és szintén írtak fel valamit "fejfájásra" - de nekem nem fájt a fejem, hanem zsibbadt - ezért ki sem váltottam, visszaküldtek a belgy-ra - tensió rendezés címszóval. A dohányzás abbahagyásával, eleinte nőtt majd egyre csökkent a vérnyomásom. A múlt hónap végére már 110/65-re(pulzus 47 körül) ment le, 135/80-as átlagról. A gyógyszer(atenolol) bevétele után éreztem jobban a zsibbadást és szédülést is. Ezt elmondtam a belgy. orvosomnak de azt mondta ettől nem lehet. Szedjem tovább. Ebben a hónapban (önkéntesen) lecsökkentettem felére majd 0-ra a gyógyszeradagom. A vérnyomásom időnként még "kilő" (érzem), de beállt olyan 125/80 -as szintre (70-80 pulzus). A tarkózsibbadásom, szédülés megszünt. Enyhe feszülést érzek időnként a helyén. Nem tudom helyesen cselekszem-e - a józan eszem azt mondja, hogy nem - de így sokkal jobban érzem magam! A jövő hónapban lesz esedékes egy belgy. kórházi kivizsgálás. Meglátjuk mi lesz az eredménye. Ha túlélem, beírom ide! :)

#3 Törölt felhasználó 2004. 05. 14. - 10:25:59

Kedves Kérdező! Szerintem sürgősen menjen el egy neurológushoz, aki tisztázhatja a tartós fejfájás okát, mert az többféle betegség tünete lehet.Ha nem bízik a háziorvosában, érdemes váltani. Üdvözlettel: dr. Kökény Zoltán

#4 Maszatomy 2004. 05. 04. - 10:24:53

Kedves Doktorok! Tavaly elkezdett fájni a fejem amit gyógyikkal sem tudtam elmúlasztani. Ez a fájdalom átvándorolt a bal tarkómra és nyomást éreztem benne. Ez elmúlt, most viszont elzsibbad a fejem bal oldala. Ez estére elmúlik, de reggelre kezdődik előről. mostanában már néha szédülök is egy kicsit. 1 éve ismert hypertóniám van(50mg Atenolol). 14 évig dohányoztam - 1 hónapja hagytam abba. Kávét minimálisan iszok - napi 1. A vérnyomásom : 130/90. 30 éves vagyok. A belgyógyászom nem foglalkozik a panaszaimmal csak írja a papírokat. Kérem, aki tud segítsen!

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: