Házipatika fórum: Kisbabát szeretnénk - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 17 Oldal +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Kisbabát szeretnénk

#281 2005. 06. 22. - 23:37:18

nekem két gyerköcöm van a kissebbik már 5 éves most megint szeretnénk a férjemmel kisbabát január óta próbálkozunk de nem jön össze.ANNYIRA AKAROM AZT A GYERKÖCÖT,HOGY MOST MÁR KOMOLY PSZIHÉS GONDOKAT OKOZ A FÉRJEM HUGA MOST 4 HÓNAPOS TERHES ÉS ÉN MEGTUDNÁM ÖLNI,HOGY KÜZDJEM EZT LE? :'(' :'('

#282 2005. 05. 31. - 14:04:46

Kedves Gestenye! Sajnos nem válaszolt Anita. S nekem azóta rendeződött a problémám, de pocaklakóm még nekem sincs. Javaslom, hogy menj el a nőgyógyászodhoz ő tud neked segíteni!:-) Sok szerencsét, jó egészséget kívánok Nektek! Fel a fejjel!:-) Üdvözlettel: Edo

#283 K_Gestenye 2005. 05. 31. - 12:53:30

Kedves Edo! Hasonló problémával küzdök, mint ti Anitával, csak nekem 42 napra is megjött. Kérlek, ha Anita válaszlot, írd meg nekem. Én is megkérdezném, hogy azóta már van pocaklakód? Remélem, hogy igen. Minden jót kívánok. Üdv.

#284 Törölt felhasználó 2004. 12. 06. - 13:56:33

Kedves "Anikó"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztosége

#285 2004. 11. 25. - 18:54:31

Doktor úr Már több lombik próbálkozás után most derült ki hogy van egy pár gondom . Többek között a sárgatesthormon szint alacsony . Igazából az lenne a kérdésem hogy ennek a rendbehozatalára van e valamilyen megoldás (clostilbegitet ne akarok szedni ). (18 napon van peteérés és a 25-26. napon már jelkentkezik a menstruáció ) . A lombiknál azt mondják nem érdekes mert pótolják de amennyiben lehetséges én szeretném azt rendbe tetetni. A másik ez összefügghet a menses előtti pecsételő vérzéssel ? Köszönettel Anikó

#286 2004. 11. 23. - 11:25:23

Tisztelt Doktor Úr! Már többször kérdeztem Öntől és minden kérdésemre választ is kaptam, melyet így utólag is szeretnék megköszönni. Most az alábbi kérdésem lenne. Pár hónapja elvetéltem, ezt követően 5 hét múlva menstruáltam először. Ezutána 35 nap múlva és 4 napig tartott, erős vérzéssel.Utána 28 nap múlva ez csak 3 napig tartott, és minimális vérzéssel járt. Most kb. 2 hét múlva várom és érdeklen, hogy mire számíthatok. A másik porblémám az lenne, hogy a vetélést követően folyamatosan probálkozunk és nem esek teherbe :'(' , lehet ez összefüggésben a változó ciklussal, Köszönöm válaszát :

#287 2004. 11. 22. - 13:25:37

Kedves Ny-Anita!:-) Én új vagyok a fórumban s olvastam augusztusi leveled s nekem is szinte u.az a problémám. Nekünk is első próbálkozásunk s kimaradt a vérzésem, de a teszt negatív lett.Mi is nagyon nagyon szeretnénk már babócát! Nekem 38 napja nem jött meg. Kérdésem az lenne, hogy Neked mit írt a doktur úr? Előre is köszi szépen válaszod! Nektek sikerült már a babóca project? Szióka

#288 Törölt felhasználó 2004. 11. 22. - 12:34:40

Kedves "kellerFabian"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#289 Törölt felhasználó 2004. 11. 22. - 12:33:51

Kedves "kirus"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#290 2004. 11. 06. - 16:45:07

Tisztelt Doktor Úr ! Van egy 4 éves kislányunk . Én Rh negativ vagyok a párom pedig Rh pozitiv . Amikor a kislányom született kaptam anti D injekciót . Pár év múlva szeretnénk még egy kisbabát . Szeretném megkérdezni milyen vizsgálatok illetve kezelések várnak Rám az Rh faktor különbsége miatt . Mennyire lesz esetleg nehezebb teherbe esni és milyen kockázatokra számíthatunk ? Köszönettel V-né Tünde

#291 2004. 11. 02. - 13:00:07

Tisztelt Doktor Úr! 30 éves vagyok és még nem voltam terhes, fogamzásgátlót sem szedtem soha. Nem volt nőgyogyászati problémám.Férjemmel 2003 januárja óta szeretnénk babát. Miután nem jött össze, idén januárban orvoshoz fordultunk. Nálam a ciklus 13. napján ultrahangot végeztek, és a 19.,21. , 23. napon hormonvizsgálatot. UH eredménye szerint nem volt tüsző érésem, mindkét oldalon csak apró follicolusok voltak láthatók. A hormon vizsgálat eredménye szerint a progesteron szintem nagyon alacsony volt, mindhárom napon 0,5 /mértékegységet nem tudom, mert nincs nálam a vizsgálati eredmény:-)/ , és a tesztoszteron viszont magas volt 1420. A férjem andrológiai vizsgálata során mindent rendben találtak (50 mill./ml 90% mozog). Az orvosom PCOS-t állapított meg, felírt clostilbeggyt-et, amiből 2x1-et kellett szednem. A 13. napnon megint UH-ra kellett mennem,ahol az előzőhöz hasonló eredmény született. Az orvos megemelte a closti adagját 3X1-re és Medrol-t ír fel mellé 1X1-et. Ezt követően voltam (12.nap) UH-n, és a jobb oldalon egy 18 és és egy 13 mm-s tüszőt mutattak ki. Újara megnézésték a progesteron szintet, és teljesen normális volt. A menstruációs ciklusom is "teljesen szabályos" lett, három hónapja pont a 33. napon jött meg. Ebben a hónapban okt.23-án (33.nap) kellett volna a vérzésnek jelentkeznie, de sehol semmi. A 41.napon viszont jelentkezett vérzés, de ez annyiból állt, mintha a hüvelyváladék keveredne pár csepp vérrel, és ez már 3 napja tart. A kérdésem az lenne, hogy a gyógyszerek szedése mellett normális-e, hogy ennyit késsen a menstruáció és, hogy a vérzés mennyisége is ilyen dasztikusan lecsökkenjen? (A 40. napon a terheségi teszt negatív lett). Lehetséges, hogy megint nincs peteérésem? Gyors válaszát előre is köszönöm.

#292 Törölt felhasználó 2004. 09. 27. - 15:34:24

Beának: Tisztelt Asszonyom! Nem kell vizsgálatra jelentkeznie. A Clostylbegyt a meddöség kezelésének egyik nagyon fontos, de nem egyetlen gyógyszere. A peteérés rendezése több gyógyszer lépcsőzetes bevezetésével történik, úgy, ahogyan ezt az ön orvosa is tervezi. Üdvözlettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász, humángenetikus.

#293 Törölt felhasználó 2004. 09. 27. - 15:21:25

Tisztelt Asszonyom! Elvileg semmi akadálya nem volna az újbóli teherbe esésnek, de célszerű volna előbb annak tisztázása, mi is történt korábban, mi volt az oka a vetélésnek. Ezért javaslom, hogy egy cikluson keresztül (a menstruáció első napjától a következőig) mérje az ébredési testhőmérsékletét, és ezzel a táblázattal keressen fel egy szakorvost, hogy tisztázhassa, nincs-e valamilyen cikluszavar a háttérben, és így biztosíthassák a következő terhesség zavartalanságát. Ha személyesen is lehetek segítségére, hívjon a 06-20-9562-513 telefonon. Üdvözlettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász, humángenetikus.

#294 2004. 09. 21. - 14:03:08

Tisztelt Doktor Úr! 32 éves vagyok, van egy 4 éves kisfiunk és szeretnénk még egy babát. Január óta próbálkozunk, eddig sikertelenül. Tavaly szeptemberben hagytam abba a fogamzásgátlót (Cilest), azóta elég nagyon rövidek a ciklusaim: 21 és 27 nap közöttiek, de a 22-23 nap a leggyakoribb. Pár hete mentem el az orvosomhoz, (akinél 1. gyermekem született, és akkor elégedett voltam vele,) és azt mondta, valószínűleg nincs minden hónapban peteérésem. Semmilyen vizsgálatot nem végzett, csak felírt Clostylbegit tablettát, az 1. hónapban 2x1, 2. és 3. hónapban 3x1-et, hogy a ciklusom rendeződjön. Csak utána kell visszamennem, és ha addig nem esnék teherbe, kapok egy injekciós kezelést is. Azóta utána olvastam ennek a gyógyszernek és mielőtt elkezdeném szedni, szeretném tudni, nem kellene-e valamilyen vizsgálatra jelentkeznem, és ha igen, hova? Válaszát előre is köszönöm.

#295 2004. 09. 13. - 10:57:58

Tisztelt Doktor úr! 6 hetes terhes voltam és elvetéltem.Annyi jó volt a rosszban, hogy a természet megoldotta a problémát, nem kellett befeküdnöm kórházba. Ez 6 hete történt.Kérdésem az lenne, hogy mennyit kell várnunk, hogy újra teherbe eshessek? Várom válaszát. Üdvölettel

#296 Törölt felhasználó 2004. 09. 13. - 10:12:45

A munkája során kezelt vegyi anyagok nem jelentenek veszélyt a fogantatásra.

#297 Törölt felhasználó 2004. 09. 13. - 10:10:45

Kedves Tirza, az önök kora semmiképpen sem befolyásolhatja a fogantatást. A vércsoportkülönbség sem akadály, az első terhességnél nem is jelent problémát, csak majd utána kell figyelembe venni, hogy szükséges elövigyázatossági intézkedéseket a második terhesség elött a kezelőorvosa megtehesse. A túlsúlya azonban bizonyos akadályt jelenthet, attól függ, milyen mértékű. Egy ésszerű, egészséges fogyókúra, több mozgás, stb. ajánlatos lehet még a terhesség elött. Üdvözlettel: dr. Elek Csaba

#298 Törölt felhasználó 2004. 09. 13. - 08:59:22

Anitának: Tisztelt Asszonyom! Normális (heti 1-3) közösülés esetén nincs jelentősége a közösülés időpontjának. Biztos vagyok benne, mindazonáltal, hogy Önnél a ciklussal problémák vannak. Segítségre való ajánlatomat továbbra is fenntartom. A csodák nem léteznek. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus HaziPatika.com Csoport

#299 Törölt felhasználó 2004. 09. 13. - 08:58:10

Mickeynek: Tisztelt Asszonyom! a tablettáknak nincs szükségük kiürülésre, hiszen semmilyen magzatkárosodást nem okoznak. Mindazonáltal fokozhatják a korai spontán vetélés kockázatát, ha a fogamzás a tablettaszedés befejezésen túl 3 hónapon belül következik be. erre a periódusra a Pharmatex jó választás. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus HaziPatika.com Csoport

#300 2004. 09. 13. - 07:29:47

Kimaradt! Kifelejtettem, hogy vegyésztechnikusként dolgozom egy szerveskémiai preparatív laborban. A vegyi anyagok mennyiben befolyásolhatják a fogantatást?

• 17 Oldal +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: