Házipatika fórum: Műtéti heg zsibbadás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Műtéti heg zsibbadás

#1 v.alex 2010. 02. 17. - 18:27:09

Tisztelt Doktor Úr/Nő! Műtéti heg hegesedés témában szeretnék tanácsot kérni.A L.5.szakaszon sérvvel műtöttek,nálam is a hegesedés okoz problémát! Sokszor sírok a fájdalomtól,már másodszor műtöttek azt a választ kaptam "lesz ez még rosszabb" ez aztán a megnyugtató válasz! Gyógytorna ,gyógyszerek semmi eredmény a lábamba kisugárzó fájdalom sokszor elviselhetetlen.A legszebb az egészben mindenki leráz,ezek után marad a kín ,vagy van valamilyen segítség,ha ez így marad az ilyen élet minőségből nem kérek! Üdvözlettel:Edit :'('

#2 ildiko1204 2007. 08. 05. - 18:04:12

Törölném az egész levelem.Őszintén sajnálom,hogy rossz oldalra írtam.Visszavonni nem tudom.Már elküldtem.Ha valaki tud valamit válaszolni akkor a másik e-mail címem:ildiko1204@freemail.hu Mindenkinek jó egészséget kívánok,és mielőbbi gyógyulást.

#3 ildiko1204 2007. 07. 21. - 06:34:28

Először is meg kell,hogy írjam itt is úgy érzem.Dr.Kökény Zoltán Úrnak már írtam.Nagyon jól tudom,hogy sok kérdésre kell válaszolniuk.Másodszor pedig hálás vagyok,hogy van ez az oldal.Tehát. gerincműtét Tisztelt adjunktus,Úr!Ne haragudjon a titulusást nem ismerem.Kecskeméten élek.2004-ben műtöttek egy sima gerincsérvvel.A sérv jelentkezése előtt évekig fájt a derekeam.De közrejátszott szerintem a veleszületett csípőficam,és deformitás is,na meg a fizikai munka.Ugyanabban az évben az EMRI kimutatta,hogy vaskos hegesedésem lett.Emiatt fájdalmaim voltak,ezért mentem vissza.2005 februárjában bíztatott az idegsebész orvosom,hogy az újabb műtét rendbe hoz.Derékszorító övet használtam,persze nem mindig.Sajnos abban az évben nem múltak a fájdalmak.Ajánlotta az orvosom,hogy titánlemezt csavaroznak a gerincemhez.Ez a IV-V.csigolya.2006 januárjában megműtöttek.Csontcement stb.Hozzáteszem,hogy jobbra irányuló gerincferdülésem is van.Én utánajártam,hogy ez a betegség genetikailag öröklődik.Nos 2006 augusztusában a fájdalmaim,és a mozgáskorlátozottságom miatt megint kimutatta az MRI,hogy a lemezt körül veszi,a vaskos heg.Akkor újabb műtétet javasoltak.Csakhogy én három műtét után,már féltem.Ezért azt mondtam,hogy amíg bírom,én nem megyek kés alá.Most majdnem másfél év telt el a tavalyi műtétem óta.Tömöm magamba a gyógyszereket.Persze a sérv előtt is szedtem fájdalomcsillapítókat.Mostanra már képtelen vagyok bármilyen mozdulatra,ha megpróbálom,akkor jaj nekem!Semmi nem jó,ez a fekvésre is vonatkozik.Az alvásom rossz.Már bottal közlekedem.Tavaly írta ki az orvosom.Nem tudom,hogy tud-e valamiben segíteni,de már bevállalom a negyedik műtétet is.Csak az orvosomban csalódtam,mármint a hozzáállása miatt.Sokszor gondolok arra 41 évesen,hogy nincs megoldás,és véget vetek ennek az életemnek.Kiben bízzak?Genetikai orvos úgy sem tud segíteni.Jártam rendszeresen rehabilitációra,de annak sincs hatása.Elnézést kérek,ha hosszúra nyúlt a levelem.Én ide már egyszer leírtam a történetem.Sokan keresnek e-mailben,hogy nekik is efféle betegségük van.De én sem vagyok orvos.Tudom,hogy nem vagyok egyedül ezzel a betegséggel.De sajnos,én magamra vagyok utalva teljesen.Segítségem nincs semmiben.Másoknak legalább van férjük,rokonuk.Nekem két nagykamasz fiam van.Ha hajnalonta begörcsöl a lábam többször is,jegelnem kell.Mielőbbi válaszát várom Doktor Úr.Üdvözlettel:Ragó Ildikó-e-mail címem:sad42@freemail.hu

#4 anyikovics 2007. 06. 17. - 22:35:25

Kedves Ifjú Hölgy! Elmondásából ítélve Önnek a sebei túlburjánzó módon, ún keloidosan gyógyulnak. A kimetszéssel az újbóli heg ismét vaskos lehet, figyelembe véve azt is, hogy az anyaghiány miatti bőrfeszülés nem kedvez a szép heg kialakulásának. Számos nem sebészi próbálkozás ismert ezen hegek javítására ( pl. szteriod mikrokristály injekciózás), de javaslom nézze meg a www.keloid.hu honlapot, ahol szilikontartalmú gél és lapokról kap információkat. Saját praxisomban ezekkel már igen jó eredményekről számolhatok be. Tisztelettel. Dr. Nyikovics Attila, sebész-traumatológus főorvos

#5 Cryinggirl 2007. 05. 31. - 15:06:32

Ja, és még annyi,hogy ezt támogatja a TB? Én nem nagyon értek még az ilyen dolgokhoz, de már hallottam olyat, hogy ha egészségügyi okokból vagy műtét miatt keletkezett heg, akkor megcsinálják így... :s

#6 Cryinggirl 2007. 05. 31. - 14:56:42

Sziasztok! Engem 1 éve műtöttek a pajzsmirigyemmel és ilyen csúnya maradt a helye... :( Eléggé zavar, ráadásul 17 éves vagyok. szerintetek plasztikai sebész el tudja tüntetni? Attól tartok, hogyha kivágja ezt a részt és újból összevarrják, akkor ugyanilyen csúnya marad...Mert az a baj,hogy nekem ilyen a bőröm...Ha egy nagyon picit megkarcolom, akkor évekig látszik, ami kicsit mélyebb, az meg sosem tűnik el :(

#7 2006. 10. 25. - 09:25:26

andi1025 Szia! a hegesedésed eltüntetésére javaslom, hogy 40 napon keresztül svéd cseppel kenegesd a hegesedésedet. A heget először bárbilyen zsíros krémmel vékonyan kend be, utána a svéd cseppel , nemcsak a heget fogja eltüntetni, hanem a gyulladást is leveszi.

#8 2006. 03. 28. - 13:04:05

Sziasztok!Egy számomra nagyon fontos kérdéssel fordulok Hozzátok!Körülbelül Pár évvel ezzelőtt egy kötelező tbc elleni védőoltást kaptam aminek következtében egy heg képződött a vállamon.A heg nem akart elmúlni, de megnyugtattak az orvosok és ismerősök, hogy csak idő kell a gyógyuláshoz.A heg nem múlt el hanem évről évre nagyobb lett.Mostanra körülbelül négyszer akkora mint volt.Ez nem csak esztétikailag zavar.Sajnos fájni is szokott még a mai napig is. Több bőrgyógyászt megkerestem már akik különböző krémeket írtak föl ami sajnos nem segített.Jártam vele fagyasztásra, ami szintén nem hozzott eredményt.A műtétet nem javasolják, mivel lehetséges, hogy hegesedésre vagyok hajlamos és a műtét után esetleg nagyobb heg maradna mint a mostani. Enne ellenére szeretnék valami megoldást találni,nem szeretnék örökre ezzel együtt élni.Ha valaki tud segíteni kérem értesítsen!Előre is köszönöm!

#9 2006. 01. 09. - 16:15:17

Én a kulcscsontom törtem el pár éve, és az Országos Baleseti és Sürgősségi Intézetben műtöttek. Nagyon jók a tapasztalataim. Ha még mindíg nem segítettek a térdeden, keresd Dr. Magyari Zoltánt. Nagyon jó orvos! ;) remélem helyre jön a térded :)

#10 beres.laci 2005. 10. 07. - 22:26:43

jo estét!Tanácsot szeretnék kérni.Kb.fél éve van a menstruáció alatt végbélbe sugárzó fájdalmam:Most már az is előfordul hogy a menstruáció elmulása után kb.1 hétig olyan dyscomfort érzés is megmarad ami szintén a végbél tájékára tehető.Leadtam széklet Webere tesztett aminek mind a 3 része pozitiv lett.(diétát betartottam)Asszisztensként dolgozom egy rendelőben de nem igazán kapok segítséget a problémámra.9 év után ezt érdemli az ember.De én nagyon agodom és nem tudom hogy kihez kéne fordulnom.(segitségét előre is köszönöm.(28 éves vagyok)

#11 mazug 2005. 09. 24. - 16:21:35

43-éves rokkant gyugdijas vagyok.Burgerkorban szenvedek 3-éve,ahajszálerek vannak elzárodva,kezemen lábamon. Teljes elzárodás van a lábamon,egy hete amputálták a két lábujjamat. Szeretném tudni,hogy van e számomra egy korrigácios mütétre? Kérhetek-e az OEP-töl méltányossági alapon segitséget a mütét fedezésére. KÖSZÖNETTEL:MAZUG JÓZSEFNÉ

#12 2005. 08. 19. - 17:45:18

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, mert kilátástalannak látom már a helyzetemet. Az idén műtöttek hatodszor a térdemmel, de egyre csak rosszabb lett. Keresztszalag szakadás, porc problámák miatt...Most februárban a panaszmentes térdemből vettek ki csontot és azt tették át a fájó lábamba. Így most elértem azt, hogy mindkét lábam fáj és fáj. Gyógyszereket szedek folyamatosan és néha a mankómat is használnom kell.Már félek mindentől, mert eddig mindenki csak igérgetett és hitegetett. Székesfehérváron és a pesti Sport Kórházban is operáltak. Kihez fordulhatnék? :'('

#13 Törölt felhasználó 2004. 05. 27. - 10:19:19

Semmilyen más műszeres vizsgálat nincs, legfeljebb valamilyen idegingerület-vezetés mérés, de ilyet csak pár helyen végeznek az országban, és pl. végtagi idegsérülés után, összevarrt idegnél nézik, hasi genél nem igazán indokolt. Más módszer nem csak nálunk, de külföldön sincs. Továbbra is az a véleményem, lássa sebész, ha nem az operáló, akkor más, ha kell, én is megnézem, látatlanban ennél többet mondani nincs értelme! Üdvözlettel: dr. Kökény Zoltán

#14 rigel1 2004. 05. 25. - 12:12:11

Tisztelt Doktor Úr! Köszönöm a válaszát, de ismét megfogalmazódott bennem egy újabb kérdés. Ha létezik a hegben ilyen fajta elmozdulás vagy mozgás, ezt milyen módszerrel lehet igazolni? Itt elsősorban műszeres vizsgálatra gondolok. Voltam már UH vizsgálaton, de azzal nem lehetett jól megállapítani a heg állpotát, hogy mi is történt vagy történik a heg belsejében. Esetleg lehetséges, hogy valami idegen tárgy lehet a hegben vagy alatta?(pl: a mütét során valami nem fémes anyagot bent hagytak? Kérem írja meg milyen műszeres eljárások léteznek a heg vizsgálatára. Előre is köszönöm a válaszát.

#15 Törölt felhasználó 2004. 05. 19. - 10:10:37

Ha két év eltelt, és most vált érzékennyé, lehet, hogy valami "megmozdult" a hegben, pl. egy fonal begyulladt, és ki akar majd jönni, de lehet, hogy a hegben futó idegszál nyomódik vagy épp most nő vissza a heg területére. Javaslom, keressen fel egy sebészt, aki megnézi a sebet. Két év után, ha kell korrigálni valamit a hegén, akkor sebész vagy plasztikai sebész jön szóba. A heget megváltoztató kenőcsök, hidrogél kötszerek ennyi idő után alig hatnak már. Üdvözlettel: dr. Kökény Zoltán

#16 rigel1 2004. 05. 14. - 12:59:24

Tisztelt Doktor Úr! Az lenne a kérdésem, hogyha valakit megműtenek(hasi műtét) és a műtét után(2 év) nagyon érzékennyé válik a heg, akkor mit lehet tenni? Például égő, zsibbadó érzés lép fel. Van olyan gyógyszer, ami esetleg magának a hegnek a szerkezetét meg tudja véltoztatni? Melyik orvosi szakág foglalkozik műtéti hegek problémáival? Előre is köszönöm a segítségét.

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: