Házipatika fórum: Gerincsérv - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 12 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Gerincsérv

#21 bodybalancing 2010. 10. 18. - 13:45:08

Kedves Alex és Mindenki, akit érdekel! Nem tudom hallottatok-e már a Kiegyensúlyozott Emberért Alapítványról. Nagyon sok embernek segítettek már, akik hasonló problémával küzdöttek, mint Ti. Voltak, akik az eszköz használata után lemondhatták a műtétet, és azóta is jól vannak anélkül, hogy összevagdosták volna őket! Csak néhány példa, amiket olvastam náluk, az ott járt és szolgáltatást kapott emberek saját kezűleg leírt nyereségeiből: - "5-6 nyakcsigolyánál lévő sérvproblémából származó állandósult bal lapocka és hátfájdalom 80-90%-os javulása." - "Arra emlékszem, hogy a derekam, a könyököm, a vállam és a nyakam szinte folyamatosan és erősen fájt. Az eszköz viselését követően fokozatosan csökkent a fájdalom. A vállamban és a hátamban 2 hét után már nem is volt. A derekamban a tizedére csökkent. A könyökömben is jelentősen csökkent a fájdalom." - "Deréktájban a gerincem mentén volt egy vissza-visszatérő szúrós érzés, már ez is a múlté." És ez tényleg csak néhány példa. Egy egész mappányi publikálható nyereséggel tudnak szolgálni, döbbenetes javulásokkal a testi problémák rengeteg területén. Ez egy teljesen új nézőpont az egészségről. Lehet, hogy elkerülhető bármilyen műtéti beavatkozás, fűző használat (ilyen emberrel is találkoztam)? A weboldaluk: www.kiegyensulyozottember.hu Remélem Nektek is segít! Üdv Mindenkinek!

#22 pega07 2010. 02. 16. - 17:54:52

A porckorong sérvet nevezik "gerincsérvnek". A porckorong 2 csigolya közt van, neked pontosan hol is van? A lényeg, hogy a futás egyáltalán nem ajánlott, sőt kerülendő! A súlyzózás szintén!

#23 mojsele 2010. 02. 11. - 17:39:24

hello ! ! es csigolya sérvem van szeretném megkérdezni hogy az uszáson kivül esetleg a futás ajánlott e ? Vagy valamien sujzózás ?

#24 aichwald 2010. 02. 07. - 18:39:08

Robertov! Nagyon kedves vagy, átmentem a másikra, írtam is, mert azóta meg van az MRI eredményem is. Köszönöm, hogy ilyen segítőkész vagy. üdvözlettel:Aichi

#25 robertov 2010. 02. 02. - 13:54:36

Nem mondom,hogy tökéletesen azért 100%-os már sose leszek szerintem90%-ra tenném most az állapotom 9 hónappal a műtét után.Műtét óta naponta tornázom és heti egyszer úszom. Mióta hideg van kicsit érzékenyebb vagyok,de nem vészes egyszem gyógyszert se kelett bevennem a műtét másnapja óta:) Gyere át a másik fórumra ott többen vagyunk és sűrübb a válaszolgatás egymásnak.

#26 aichwald 2010. 01. 30. - 10:37:21

Szia Robertov! Jövő héten lesz MRT. Köszönöm az infot. Készülök már írni Neked privátban, csak hát az ülés nehezen megy.... Te hogy vagy a műtét után? Alex

#27 robertov 2010. 01. 29. - 11:26:53

egy másik oldal ahol sokkal több a hozzászólás és aktívabb a fórum. http://tasztal.inven...ticle?t=9018423

#28 robertov 2010. 01. 29. - 11:24:21

Mr vagy Ct vizsgálatod volt már? Anélkül sose lehet kizárni a sérvet !

#29 aichwald 2010. 01. 24. - 10:44:04

Sérves Sorstársak! Kérem a véleményetek: bal oldalon a keresztcsontba és csípőbe hasító villámszerű fájdalom. Mozgáskor és üléskor apró mozdulatokra hasít. Mivel a lábam nem fáj, kizárják a sérv lehetőségét. Akkor mi ez? Csak néznek a dokik és van már többféle diagnózisom. Hogyan lehet leküzdeni a fájdalmat, hogyan lehet vele együttélni? Köszönettel: Alex

#30 gabikaa 2009. 12. 17. - 22:33:15

Szia! Igen az úszás segít. Sokat! Főleg a hátúszás. Egyébként ha nagyon fáj , zsibbad a lábad akkor ne sokat gondolkozz ,és minél elöbb operáltasd meg a porckorongsérvedet! Engem 1 hónapja mütöttek Debrecenben az Idegsebészeti Klinikán. (porckorongsérvre) Már a műtét utáni órákban éreztem hogy meszüntek a fájdalmaim. Szóval..... Nem szabad halogatni! Ha van több kérdésed, szívesen válaszolok! Jó egészséget kívánok! Gabikaa

#31 2009. 11. 15. - 14:26:28

SZiasztok! Szeretnem a tanacsaitokat kerni, korilbelul 8 honapja kezdodtek a panaszaim elosszor a ball terdem mogott eles fajdalom alig birtam menni a fajdalomtol bementem az ugyeletre ott azt mondtak az ideg bevan csipodve pihenjek.Igy is tettem es kb 2 het mulva el is mult ,kozben a ball vallamban is ereztem fajdalmat meg a kisujjam le is zsibbadt de turheto volt igy dolgoztam tovabb .Neha azert ereztem olyat hogy mintha az ujjaim nem mozognanak ahogy en szeretnem de probaltam nem figyelni ra.Majd kb 2 honapja a terdemmnel megint elo jott a fajdalom de most sokkal jobban es meg az egesz ball labam elkezdett fajni es a vegtagjaim zsibbadni. Megint ugyelet onnan szepen a doki majdnem kidobott mondvan szerinte MS -em van de ez nem oda tartozik hogy ejszaka rohangaljak az ugyeletre.Gondolhatjatok ,ez utan mar teljesen bepanikoltam es mint az orult mentem a termeszet gyogyaszhoz vagy 2 orvos (csaladi) es kiropraktorhoz.A termeszet gyogyasz osszevissza magyarazott a szivem a majam stb.Erre elmentem vervetelre minden ok .A kiropraktor o mondta hogy ideg becsipodes es elkezdett kezelni .Minden heten 3x mentem elektromos kezelesre utana jol megropogtatott hol itt hol ott.De nem hogy jobban lettem volna inkabb meg sz...bul.Most mar a derekam es a gerincem is faj lent alig birok neha felkelni .Dolgozni mar 3 hete nem dolgozom mert sem ulni sem alni se fekudni nem tudok hozamosabb ideig .Kaptam gyulladas csokkento gyogyszereket de azoktol piszkosul rosszul vagyok a gyomromat teljesen kikesziti.A fajdalom csillapitoktol meg teljesen koma vagyok es meg talan fobiam is van.En soha nem szedtem gyogyszert vagy csak nagyon gyenget nincs hozza szokva a szervezetem:-( Ami krem letezik azt mar mind kiprobaltam azok hasznalnak egy ideig. En kint elek Kanadaban es itt ha beteg vagy a jo isten mentsen meg mert nem igazan torik magukat .Magan klinikak meg nincsennek.Szerencsre eljutottam MR-ra a mult heten ott megallapitottak porckorong servem van es avallamban is kezdodik. A jovoheten megyek az ideggyogyaszhoz azt is ugy talaltm hogy korbe telefonaltam az egesz kornyeket mert 3-4 honapot is kell varni es valaki pont lemonta az idopontjat. Na mindegy bocsi hogy ilyen hosszura nyult a sztorym de ahogy olvastalk benneteket a legtobbotok mar tul van a muteten .Nekem ez nagyon uj es nem sokat tudok ezekrol a dolgokrol de ha valaki tudna tanacsot adni vagy hogy van e remeny hogy mutet nelkul is lehet segiteni vagy enyhiteni a dolgokat nagyon kerem irjon.Ezekben a dokikban itt nem bizom senki nem mondta pl hogy hasznaljak ovet hogy legalabb amikor jarok egy kicsit segitsen ,de vegul is hogy is mondhattak volna amiket elmondtam a dokiknak hogy mi faj mind azt mondta erdekes .. de nem tudjak mi az.Meg jo hogy az mri kimutatta ezek nem tudnak semmit itt . Meg azt is megkerdeznem szerintetek az uszas az segit ilyenkor es a seta vagy csak fekudni mert mar kezdek belecsavarodni ebbe az egeszbe.Egy vigaszom van most hogy nem vagyok egyedul ezzel a nyavajaval es emberek nem hagyjak el magukat, gondolom nekem is ossze kell szednem magam.Irtam eegy masik forum ra is mert nagyon el vagyok keseredve es szeretnek minel tobbet tudni errol a betegsegrol. Elore is koszonom .c cc :$

#32 pega07 2009. 11. 11. - 11:13:27

Üdv mindenkinek! Nekem későn diagnosztizált sérveim(2 db) voltak és már műtöttek! Nem lett jobb a helyzet, sőt! Akinek sérve van azt tudom tanácsolni, hogy próbáljon meg minden nem műtéti gyógymódot! Nagyon ajánlom a "denevérágyat" nyújtásra, plussz szedjen valamilyen porcépítő-izületépítő táplálékkiegészítőt, járjon gyógytornára és/vagy manuálterápiára, ússzon sokat, magyarul többet legyen a porckorong nyújtott-tehermentesített állapotban, mint terhelés alatt!!! És még 1 fontos dolog, ne emeljen 5-6 kg-nál többet. Igy akár egy kiszakadt sérv is "vissza-cuppantható" a helyére, és ott is tartható. Úgy tudom mindenkinek beutalóval jár a lakhelyéhez legközelebbi gyógyfürdőben terápia, ezt ki kellhasználni, nagyon sokat segíthet! Nem szabad az időt sajnálni ezekre, később sokkal több elmegy a műtét utáni lábadozásra és rehabilitációra!!!

#33 bmonee 2009. 11. 08. - 14:24:46

Kedves Gyurci75! Szeretném megkérdezni, hogy mekkora volt a gerincsérved? Nekem három kezdődő gerincsérvem volt/van, szeptemberben az egyik kiszakadt, nem tudtam lábra állni. 7 mm-es a kiszakadt komponens. Most jobb a helyzet, dolgozom, de még fáj a derekam, zsibbad/fáj a lábam, ülés közben a derekam is elzsibbad. Jövő hétem jutok be orvoshoz, az első orvos azt mondta, hogy nincs semmi bajom, az mri-n látottak ellenére. Minden jót, bmonee

#34 bmonee 2009. 10. 25. - 11:39:58

Kedves Ica45! Nekem már kiszakdt egy hónapja, nem tudtam labra allni. Nov. 6-án megyek vissza az idegsebészhez MRi eredményemmel. Nem tudom mit jacasol majd, de akkor úgy éreztem bárcsak megműtenének. Most már jobb, tudok járni, megpróbálok dolgozni menni a jövő héten. Bmonee

#35 bmonee 2009. 10. 23. - 17:34:58

Sziasztok, most először járok itt, bár már többször olvasgattam gerincsérvvel kapcsolatos írásokat. Nekem évek óta fáj a derekam, volt már a bal lábamba lesugárző erős fájdalmam is. Ekkor kerültem CT-re, ami három kisebb kezdődő gerincsérvet mutatott, és egy letörött kis darabkát, de az orvosok nem foglalkoztak különösebben vele. Voltam pár injekción (Movalis, Mydeton és társai) és elektromos kezeléseken. Négy hete éjjel jobbról balra fordultam, egy pattanást éreztem, azután mozdulni nem tudtam. valahogy egyszer még felkeltem, menni alig tudtam. Ezután többbet nem. Alig vártam, hogy eljöjjön a reggel, és hívhassak valakit, aki legalább a wc-zésben segít. Felkelni továbbra sem tudtam. Másnap MRI-re kerültem, kiderült, hogy kiszakadt a gerincsérem (7 mm). Emellett a kiboltosulás eléri a gyököket az LV-nél és a durazsákot is modellálja. A leletemmel elmentem az első idegsebészhez, aki rendelt (sajnos nem ahhoz, aki az MRI-re azonnal beutalt, ő nem volt elérhető), az orvos azt mondta, hogy a fájdalom szubjektív, ő nem lát semmi elváltozást, ami a panaszaimat okozhatja (akkor már bottal ugyan, de tudtam menni), kaptam egy infúziót a kórházban és mehettem haza. Semmilyen kezelést nem javasolt, három hét szigorú pihenés és a megkezdett gyógyszerek folytatása (4 féle). A háziorvos szerint ezt már műteni szokták. Várom az orvost, akinél először voltam, hátha ő tud mondani valami bíztatóbbat. Mindenkinek jobbulást kívánok, aki hasonló cipőben jár.

#36 aichwald 2009. 09. 22. - 14:14:54

Piriformis Szindróma Keresek olyan gerincbeteget, akinek ez a baja és segyteni tudna, mit lehet tenni. Köszönettel: Emese

#37 aichwald 2009. 09. 17. - 18:45:04

fogok, köszönöm. Alex

#38 robertov 2009. 09. 17. - 18:39:37

robertov@freemail.hu a címem írj nyugodtan ! szia

#39 aichwald 2009. 09. 16. - 11:45:27

Kedves Robertov! Neked hol volt a sérved, mióta szenvedsz és el tudnál-e látni engem pár jótanáccsal? Megírhatom-e Neked a problémám? Üdvözlettel: Aichi

#40 robertov 2009. 09. 16. - 07:16:17

A zsibbadás akár több hónapig is megmaradhat csak türelem ! Napi szinten tornázz mindig ! engem 5 hónapja műtöttek és úgy ahogy kezdek teljesen rendbe jönni . itt egy másik fórum címe ahol kicsit aktívabbak a hozzászólások .http://tasztal.inventra.hu/Article/showArticle?t=9018423

• 12 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: