Házipatika fórum: Gerincsérv - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 12 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Gerincsérv

#41 aichwald 2009. 09. 03. - 14:53:58

Vigyázat!!!!! Egy hölgy egy MLM terméket ajánl, mely által a gerincsérv és társai állítólag elmúlnak. Szerintem nem volt neki soha sérve...... egyik ismerősöm kipróbálta a termékeket, én is, a sérv meg köszöni szépen, egyre rosszabb. Mindenki maga dönti el, miben hisz..... a hit is egyfajta gyógyszer. Üdv: LE

#42 aichwald 2009. 09. 03. - 14:47:38

KÉRDÉSEM lenne: (bár eddig sem válaszolt rá senki) milyen tünete van a csípőkopásnak és milyen a keresztcsont-medencecsont közötti izület kopásának? Köszönettel: Emi

#43 ilbolya 2009. 08. 22. - 13:30:22

Szép napot mindenkinek! Már korábban írtam néhányszor igencsak elkeseredetten, amit gerincsérvek miatti fájdalmak okoztak. Körülbelül március óta kibírhatatlan fájdalmakat élek át, mivel a lábat ellátó ideg begyulladt az állandó nyomástól, amit a sérvek okoznak. Leírni sem tudom, hogy mennyit szenvedtem idáig. A megoldás, ami nekem segített, ott volt az orrom előtt, csak nem vettem észre. Ez a kis készülék, már több mint egy éve megvolt nekem, csak nem erre használtam, mivel a neve is vérnyomás szabályozó készülék. http://www.tiens-pat...zskeszulek.html Én a világon mindent kipróbáltam eddig, a szájon át használható készítméányektől kezdve a mindenféle kenőcsökig, amit fél óránként kentem magamra, szinte kilószámra. Mondhatom, hogy egyik sem ért semmit. Pedig már a végén háromszoros dózisban szedtem. És akkor az édesanyám javasolta, hogy ő a fájós térdére szokta tenni ezt a készüléket, és jó szokott lenni. Először nagyon fájt, de 3 nap után kezdtek enyhűlni a fájdalmaim. Egy hét múlva már egyre ritkábban jelentkezett az égető fájdalom. Mostanra, kb 3 hét után szinte tűrhetően elvagyok ezekkel a tompább fájdalmakkal, amik már csak a nap végén jelentkeznek. Mondhatom, hogy számomra ez a készülék egy csoda. Nem hiába nyert 8 aranyérmet Európában. Én tulajdomképpen a vérnyomásom miatt és a hajhullásom miatt vettem meg. Nem is gondoltam volna, hogy a szövetekben is ennyire javítja a keringést, hogy a fájdalmas blokádok megszűnnek tőle. Azóta sokat tornázok, gerinc erősítő tornákat. A nagy 65 cm átmérőjű labda is nagyon jó a lábakat felpakolni rá, és tornázni. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert sok mindenre jó ez a kis készülék. :) :) Üdv. mindenkinek: Ibolya :)

#44 gyurci74 2009. 08. 10. - 08:07:25

Sziasztok! Olvasgattam a sok sok fájdalmas írást és kicsit megréműltem. Én kb. 1 hónapja áreztem hogy valami nem stimmel derékügyben, zsibbadni kezdett a lábam fájt a derekam, de nem nagyon foglalkoztam vele, ondván máskor is volt már, majd most is elmúlik magától. Sajnos nem így történt, mert július 28.-án az utcán összecsuklottam a fájdalomtól és mentő vitt kórházba, ahol azonnal megfikáztak"mi történt magával György hogy egy ekkora mentőautó kellett magához?" majd a vérnyomásmérés és egy fájdalomcsillapító infuzió után közölték velem hogy jó lenne ha megpróbálnék kisuhanni a kórházból :( . Hát megpróbáltam, de az nem suhanás volt mert ahogy lábra álltam 2 perc után újra leesett a vérnyomásom és az ájulás környékezett amíg le nem feküdtem. Kaptam időpontot MR vizsgálatra szeptemberre, mivel a fájdalom napok múlva sem múlt kerestünk fizetős úton egy MR-t ahol érdekes módon már másnap lehetett menni(25000 forint) Az Országos Gerincgyógyászati központban csinálták meg. Kiderült hogy van egy jó kis gerincérvem, vázolták a lehetőségeket ami vagy a műtét vagy az 5 napos infuziós kezelés. Utóbbi mellett döntöttünk, hiszen nem szívesen ugrik az ember kés alá. A doki mondta hogy itt van két lehetőség az egyik ha befekszem, akkor azt a TB támpgatja és ingyenes, vagy bejárok minden nap és akkor viszont napi 5000 forint( számomra ez érdekes mert ha nem kell mellém egész napra személyzet, nem kell etetni itatni világítani takarítani utánnam, akkor miért kerül ez pénzbe és a másik meg miért nem, de sebaj ez az ország ilyen. :( ) Sajnos a kezelés nem volt hatásos, ezért az 5. napon felvettek a kórházba járóképtelenség miatt és két nap múlva megcsinálták a műtétet. A műtét utáni napon felkelhettem, és élveztem, hogy tudok járni, igaz a gerincem nehezen tartja a testem de nincs fájdalmam. Hazaengedtek pár nap elteltével és sajnos a lábzsibbadás visszatért, igaz ez főleg reggel elviselhetetlen amikor megpihen éjszaka a lábam, de sajnos érzem hogy a lábújjaim zsibbadnak és néha a vádlim is rendetlenkedik. Szeretném megkérdezni, hogy ez mostmár így is marad vagy ez még 6 nappal a műtét után normális és szép fokozatosan fok elmúlni. köszönöm előre is a segítséget!!! Gyógyulást minenkinek!!! gy

#45 aichwald 2009. 07. 05. - 12:34:00

SI izület! Kérem, írjon olyan beteg, akinek ez az izülete beteg (keresztcsont és medencecsont közti izület). Mik a tünetek, hogyan kezelhető? Kérem segítségeteket. Üdvözlettel: Alex

#46 ildiko1204 2009. 06. 27. - 16:18:46

Fájdalommentes napot kívánok minden előttem szólónak.Végig olvastam minden hozzászólást.Nem volt éppen lélekboldogító egyik cikk sem. :( Nem szeretném az idejét senkinek sem rabolni,mivel az én esetem mondhatom,hogy más.Valamiből kialakult,és azaz, genetikai deformitás amivel születtem.Egyszóval amit előbb vártam:a csípőműtétet,más jött a gerincsérv. :( 43 évesen már nem merek sétálgatni.Rátok bízom,hova soroljátok.Rajtam már a gyógytorna,és az ujjabb műtét sem segít,pláne nem a gyógytorna.Természetes,hogy a két nagyfiam egyedül nevelgetem,már 5-ik éve,és nemhogy segítenének,de rám sem bagóznak,ha segítségre lenne szükség a háztartásban.Ezt a cikket leírom ide is.Az egyik honlapon nyertem vele,pedig be sem neveztem. :) De nem ez a lényeg.Tényleg minden beteg más,és más. Életem története... Nem is tudom,43 évet hogyan lehet leírni röviden,és a lényeget. 1965-ben születtem december elején.1966-ban kellett volna megszületnem. Viszont majd három hónappal korábban,1kg 80 dekával világra jöttem. Az életben maradásnak nem volt esélye.Inkubátorba tettek.Viszont csípőficammal néztek szembe az orvosok.Felvittek Budapestre,a Szent János kórházba.A rokonaim mondtak el nekem sok mindent.Gipszben voltam,mivel deformitásom a csípőmben,nagyon nagy volt. Abban látták az esélyt.A halál keringett a fejem felett.Nagyon kicsi,gyenge baba voltam. A gipszben voltam sokáig,mire kiírták,hogy már 3 éves koromban kengyelbe tehetnek. Sajnos nekem a szüleim nem lehettek mellettem.Talán nem is akartak.Nos 4 éves koromban, a kórházból kijöhettem,gyógyultnak nyílvánítva.Nem sántítottam.Egy Gyermekvédő Intézetbe kerültem vissza a szülővárosomban.Édesanyám,mivel dolgoznia kellett nem vitt ki az intézetből.Van egy Bátyám,akit az apai nagynéném nevelt közben.Csak azt hiányoltam,már felnőtt koromban is,hogy, egy orvosi papírt sem,vagy zárójelentést nem őrzött meg édesanyám.Mivel huszonéves koromban kellettek volna.Mikor általános iskolába mehettem,akkor ki vett valaki az intézetből.A nagynéném, estleg édesapám.Ezt nem tudom pontosan.Az intézeti idő alatt az édesapám párszor kihozott engem. De sajnos még a nagymamám sem mert megfogni,mert félt,hogy a kezében halok meg.Csenevész voltam. Ezt a csontbetegséget,az édesapám rokonaitól,azaz apai ágon örököltem.Három nagynéném is gyermekbénulásban szenvedett.Ez az örökletesség.Édesanyám,soha nem beszélt a kicsi koromról.Szégyelte magát talán. Hát az iskolában mivel látszólagosan nem sántítottam,ugyanúgy tornáztam,és izgő-mozgó gyerek voltam. Mikor 21 éves lettem,már meg volt az érettségim,dolgoztam,szerelmes lettem,és férjhez mmentem.Sajnos ez a házasság egyetlen boldogsága a két fiam születése volt csak.Sokszor panaszkodtam már akkor is,hogy fáj a vápacsontom. Akkor kezdtem el az ortopédiára járni.Gyógytornák,és az úszás,kerékpározás.Kopásjavítót szedtem évekig,de nem használt semmit. Az ortopédián tudtam meg azt is,hogy a fiaim sem szülhettem volna meg,mert a medencecsontom eltörhetett volna. De ezt is utólag.Csupán 45kg voltam az első szülésemnél,rá öt évre újra teherbe estem,remélve,hogy lányom lesz,akkor is csak 50kg-val kezdtem kihordani Norbert fiam.Nem kis súllyal születtek.3kg 25dkg volt Attila,Norbert 3kg 70dkg. Az idősebb fiam születésénél kiderült,hogy kötött a csípője.Fél évig speciálisan pelenkáztam,havonta hordtam ortopédiára.Ma már 22 éves,de hála az Úrnak semmi baja.De ez már látom,öröklődött lehet,az Ő gyermekénél is.Remélem kisebb esélye lesz a csípőficamra.Dolgozni mentem vissza,és fizikaimunkát végeztem mindig.Túlterheltem magam amennyire muszály volt,hiszen a férjem keresetére nem számíthattam.37 éves voltam, amikor már éreztem,nem bírom tovább a fizikai munkát.Állandóan fájtak a csontjaim.A derekam is elkezdett iszonyatosan fájni.Évekig.Az ortopédiára elmentem.Kértem az orvost,írjon ki nekem valami erősebb fájdalomcsillapítót,mert reggelenként a csípőm is rettentően fájt.38 éves koromban történt,mikor sérv alakult ki.Szinte azonnal megműtöttek.De közben kiderült,hogy a gerincem S alakzatban defomálódott,kopásos,és meszesedéses. Bánatomra a sérvműtét után fél évvel,kialakult egy ujjab sérv.Ugyanott a IV-V csigolyánál.Háromszor műtöttek azóta.Évente egy műtét.Egyre rosszabb volt,a tünetek erősödtek,és a fájdalmaim is.2006-ban kiderült,hogy negyedszer is műteni kell.De én akkorra már titánlemezzel,csavarozva,csontcement tel pótolva voltam.Akkor az orvosi bizottságon,már lebeszéltek a negyedik műtétről.Vagy lebénulok,vagy kibírom a fájdalmakat.JAVULÁS NEM VÁRHATÓ!Ez már csak így lesz örökké.Gyulladáscsökkentőket,erős fájdalomcsillapítót kell szednem.A rehabilitáció abból áll,hogy a derekam irányába bioptron lámpát tesznek,a csípőm-vápacsontot pedig elektromos zselével masszirozzák.Hát ezért két hétre nem fekszem,be,és bejárni sem tudok a kórházba.Mivel nincs aki szállítson,s nekem sem lehet már autót vezetni.Bár könnyebb lenne.Amíg a rokonaimat kellet szállítanom addig bezzeg volt autó.A lábam miatt zsibbad lüktet,begörcsöl.Már nem is adná meg az orvos az alkalmassági igazolást. Már a gyógyszerekkel is spórolnom kell,csak a mai anyagihelyzetem miatt.Rokkannyugdíjból élni,és még a kisebb fiam iskoláztatását megoldani már-már lehetetlen.A gyógyszerektől a gyomrom fekélyes lett.Nincs a homlokomra írva,a betegségem.Az idősebb emberek a buszon (bottal tudok menni),s látom hogy lenéznek,már útálom az egész életem. Tudom,hogy sokan betegebbek nálam.Remélem rajtuk segít valamilyen terápia.Már az is nagy dolog,hogy a családjuk melletük van.Sajnos az én szüleim nem élnek.A Bátyám messze tőlem,lélekben.Még egy kérés,ha valakinek beteg a gyermeke,és egyszer Ő is felnő:őrizze meg az összes orvosi papírját.Egyszer szükség lesz rá. Mindenkinek gyógyulást,és javulást kívánok. Üdvözlettel:Ildikó

#47 marpi 2009. 06. 26. - 12:50:00

Érdekes csörte alakult ki közöttünk, valóban elbeszélünk egymás mellett. Jóval fiatalabb vagy mint Én! Ha igaz amit írtál, 30év körüli lehetsz, ez 22év különbség...:-) Nem akarok jellemrajzot készíteni rólad, ahogy Te tetted velem. Nem tisztem, hiszen nem rendelkezem szakirányú képzettséggel! Bár nem áll tőlem messze..... Amiben viszont otthon érzem magam, az a természetgyógyászat, fitoterápia, bioenergetika..... Ismerem Teréz Anya ezen mondását, sőt alkalmazom is. Gondolom láttad a honlapomat, mert ezek után támadtál rám. Kíváncsi voltam, mi az ami kiváltotta ellenszenveded. Én felvállaltam magam, arcom nevem is adtam mindehhez, Veled ellentétben :s Nem vagyunk egyformák, nem egyforma véleményt formálunk ugyanarról a témáról. Egy biztos, részemről lezártam a Veled való eszmecserét, mert egyikünket sem viszi előbbre. Az eredeti témától is eltértünk, személyeskedésbe mentünk át, ami szintén nem helyes! Mindenkinek megfelelni nem lehet. "egy kis cseppecske a hatalmas óceánban" :-)

#48 _Csilla_ 2009. 06. 25. - 22:08:06

Drága egyetlen Marpim! ;) Komoly kommunikációs szakadék tátong kettőnk között :p ;) :d Belemagyarázni, félremagyarázni, félre informálni, félinformációkkal jönni, de még egészekkel is mindenki tud, (persze hogy mindenki úgy gondolja, hogy amit éppen gondol az megállja a helyét) Te még olyasmire is tudsz válaszolni amit senki nem kérdezett és senki - főleg nem én - még csak nem is említ és nem kérdőjelez meg. Nem lehet, hogy neked sem ártana egy-két bogyó hogy lazulj tőlük? Túl sok negatív hatás ért életedben, hogy olyasmit látsz ami nincs ott? Ennyire agresszív az, hogy tudatják, nem mindenben értenek egyet veled 100% ban? Ha nem akarod megérteni amit leírtam nem muszáj... Nekem az is elég ha mások látják, hogy a saját megoldásukat kell megtalálniuk, még akkor is ha te azt mondod arra, én meg azt, hogy emerre. :) Egyetlen tapasztalat az egyetlen vélemény, kevés olyan dolog létezik ahol egyetlen minta alapján általánosítani érdemes. "Úgy érezzük, hogy amit teszünk, csak egy csepp a tengerben. Anélkül a csepp nélkül azonban sekélyebb volna a tenger." (Teréz anya) Tudom, te is így érzed :) - Igazad van! Jobbulást mindenkinek (még neked is :)) testben és lélekben egyaránt :)

#49 marpi 2009. 06. 25. - 15:56:47

Drága L! :-) Veled ellentétben, azt vallom, a legtöbb orvos tudása legjavát adja. Segíteni próbálnak, a meglévő eszközeikkel. Komoly diagnosztizáló berendezéseik vannak, pld a MRI....... Ne menjünk bele, ki hova járt iskolába, :-) Nem is kívánok vitába szállni veled, pont ezért. De ismerek egy férfit, aki sok sok éve ül a vérellátó autójában, vért szállít. Sok sok nyavalyáját megoldotta pár ilyen bogyó........mégsem adja tovább az információt! Néhány tévhit: Táplálék kiegészítők nemcsak vitaminokból ásványi anyagokból állnak! Gyógynövények vannak bennük, amik már évezredek óta gyógyítanak minket! Persze az előállítási módszerek eltérőek....ezáltal a hatóanyag tartalmuk. Különböző természetes alapú készítményeket lehet kapni, egyre többet! Különbözőképpen lehet hozzájuk jutni. Van amit gyógyszertárban, bioboltban, van amit személyesebb saját tapasztalatokra építve ajánlunk. Ami használ, azt tovább adjuk, hogy másoknak is segítsen. Kijavítanálak: nem 70%-ban pszihés állapotból eredeztethető, hanem pszihoszomatikus eredetű minden betegség!!! Mindkét dolgot, az okot és a tünetet is kezelni kell! Mindenki eldönti, kinek hisz, kiben bízik. Egyet viszont bátran ki merek mondani. A nem hagyományos értékesítésben a terméknek sokkal jobb minőségűnek kell lennie, mint a hagyományosban! Mert ha nem használ, nem vesszük meg többet. Engedd meg, hogy eldöntsem, mi a helyes és mi nem!

#50 _Csilla_ 2009. 06. 22. - 15:32:59

Drága Marpi! nekem semmi bajom a bogyóiddal, sem a MLMel, sem azzal, hogy itt ajánlgatod azzal már inkább, hogy belemész abba, hogy nekem mim nem volt olvas lejjebb! a leghosszabb bejegyzést tőlem találod, mivel vettem a fáradságot és mások okulása kedvéért nem csak két sorba foglaltam össze, hogy mennyire nem vagyok megelégedve a mai orvosi ellátással gerincsérv kapcsán a leleteimet persze tudom lobogtatni én is - megtarthatod magadnak a sejtéseidet, rossz az intuíciós outputod :P - javíttasd meg! :) egyszerűen abban nem hiszek, hogy pusztán bogyóktól jobban lesz az ember - nem véletlen, hogy minden hagyományos kezelésnek a része a mozgásterápia - tetszik tudni ez itt a mozgásszervrendszer elemi meghibásodása kritizálni én is tapasztalatból tudom, melyik mit ér, milyen állapotban - de a megoldás nem az hogy semmit sem csinálunk, csak ilyen olyan táplálékkiegészítőt (vitamint, ásványianyagot stb-t) szedünk a kettőt együtt tessék csinálni, ugyanis kiegészítik egymást mechanikai terhelés pedig az a fizikai erővel történő ráhatás amit a mozgás különböző - célszerűen az állapotnak tényleg megfelelő - formái jelentenek. (gondolom rég volt az általánois iskolai fizikaóra amikor a mechanika alaptörvényeit tetszett tanulni) De mivel az állapotod folyamatosan változik - krízistől kiindulóan remélhetően csak javul - a mozgásformának is folyamatosan követnie kell ezt a változást :) a nagy átverés meg ott van, hogy az állapotodat nem tudják komplex módon diagnosztizálni - tehát kevés olyan szakembert találsz aki tényleg meg tudja mondani hogy mi a legjobb éppen most neked az már eleve gyanús ha nem kérdez semmit csak felír egy receptet az alapján, hogy egy mondatban elmondtad sérved van. A lelki összetevőkről pedig engedj meg még egy mondatot. Minden betegség 70%a pszichés állapotból eredeztethető, de itt is érdemes a tényleges okot kezelni, nem pusztán a tünetet. persze az ember kényelmes állat - ez vitte előre a technikai fejlődésünket - szóval mennyivel egyszerűbb bevenni egy pirulát mint rájönni több hónapos (éves) rágódással (szakirányu segítséggel, ha igény van rá) hogy hol is gyökerezik a betegségünk valójában....:) Nem féltelek, a jelenlegi orvosi megszokás és a rohanó világ presszionál épp elég embert, hogy hinni akarjon az azonnali megoldásokban. Csak ne felejtsd el, hogy nem mindenki van abban az állapotban amiben neked mindez segített!

#51 marpi 2009. 06. 21. - 09:00:01

Kedves Csilla! Szeretném, ha mellé olvasnád a macskakarom/Uncarnia tomantosa/ illetve a gerincsérv lelki hátteréről szóló internetes információkat is........ Az izomerő megvolt, hiszen éveken át /17év/sportoltam! A "mechanikai megterhelésnél" ugye olyan módszerekre gondoltál, mint a McKenzie, a gyógytorna, vagy a csontkovács, kanülös kezelés, Orfi, Karolina úti Ortopédia.....?? ;) Szívesen megmutatom a leleteimet, a régieket és a mostaniakat! Mert Én ezek után szántam rá magam a sokadik féle bogyók evésére. Miután zsákszámra akarták velem etetni a gyógyszereket, amiknek a mellékhatásait már tapasztaltam. Az edzéstervre ritkán gondolnak azok, akik velem egy cipőben jártak, hiszen van mikor a mozgásra is képtelenek voltunk! Soha nem hagytam el magam, többnyire a saját lábamon kúsztam be a kórházba..... De megértem a fricskát, mint természetgyógyászattal foglalkozó is nehezen hinném el, ha nem magamon tapasztalom! Ezek után viszont bátran adom hozzá a nevem és az arcom! Gondolom Te is ezt tennéd! Viszont van nekem is egy sejtésem...... ;) Neked még nem volt se lumbago-d, se sérved... ;)

#52 robertov 2009. 06. 09. - 08:33:47

Ha valakit érdel találtam egy másik sokkal aktívabb fórumot ! http://tasztal.inven...ticle?t=9018423

#53 _Csilla_ 2009. 06. 08. - 20:15:38

Kedves Marpi! Roppant érdekfeszítő amit mondasz, de mintha kihagytál volna belőle valamit. :) Attól hogy beszedtél mindenfélét ami segített ellazulni testileg és lelkileg, hogy nyerted vissza azt az izomerődet amit hosszú hónapok alatt elvesztettél? Nekem az a tapasztalatom, hogy minden bogyó amit bevettem akár gyógyszer akár más étrendkiegészítő, segíteni segíthetett, de nem oldotta meg azt a részét amit kizárólag mozgással / mozgásterápiával lehet helyrehozni. Úgyhogy a marketing terv mellé nem árt edzéstervet is készíteni ! ;) :p :d A gerincsérv alapjában porcbetegség, a porc márpedig olyan szövet aminek az épüléséhez, mechanikai terhelés is kell, nem csak a megfelelő alapanyagok. Erre a problémára még nem találtak ki olyan bogyót ami saját energiabefektetés nélkül kényelmesen megoldotta volna a gondot - és van egy olyan sejtésem, hogy nem is fognak :)

#54 marpi 2009. 06. 06. - 21:39:01

Ok meggyőztetek! Most kaptam egy kedves levelet, aki azt írta nekem, igenis rakjam be. http://marpi.shp.hu Ezen a honlapon mindent megtaláltok, még tapasztalatokat is.

#55 marpi 2009. 06. 06. - 21:21:16

Kedves Ibolya! Igazad van, tudom miről beszélsz! Annak idején már mondták egyes injekcióra gyógyszerre számos mellékhatása van, de nem érdekelt, csak elmúljon a fájdalom, meg minden.... A termékek Detox, Antiox, Pax, Nutrimax, egy európai cég termékei. A Detoxban kapszulánként 380mg macskakarom van. A Pax pedig stresszoldó...és már az első alkalommal kevesebbe kerültek mint a gyógyszereim, kúráim, kórházi kezeléseim. Akit érdekel, annak elküldöm privátban a honlapot, csak kérje a nevemre kattintva.

#56 ilbolya 2009. 06. 06. - 20:53:49

Kedves Marpi! Ebből amit itt leírtál, semmit nem tudtam kihámozni, hogy mire is találtál rá, ami mindent megváltoztatott. Pedig hidd el, akik ebben a cipőben járunk, már mindent kipróbálnánk, csak valami segítene. :( :( Szívesen vennénk, ha megírnád, hogy mi segített rajtad, annak ellenére, hogy ez nem a reklám helye. :d :d Ezeket a gyógyszereket szinte egytől egyig én is végigpróbáltam. Sőt még egyebeket is. De most semmi nem segített. Ha egy kicsit bővebben kifejtenéd az alkalmazott terápiát biztosan sokan örülnénk neki. Üdv: Ibolya :d

#57 marpi 2009. 06. 06. - 16:32:00

Egyre többen szenvednek, a fiatalabb korosztályban is gerincsérvvel. A saját esetem, amit leírok talán pár embernek segít. Kamaszkorom óta voltak visszatérő derékpanaszaim. 1997.12.20. "a CT L-IV-V valamint kisebb mértékben S-I szintjében mutat herniat. Megúsztam a műtétet, de 1998.januárjában kanülös kezelésre befeküdtem a kórházba. Egyik kórház a másik után, akár wellness kúráknak is nevezhetnénk, csak a fájdalom és a többi ne lettek volna. 2002-ben az MRI már rosszabb képet mutatott. De a műtét megint elmaradt. Az igazság az, annyira féltem tőle és annyi nem sikerült műtétről hallottam, hogy eltitkoltam néhány tünetet..... Közben kerestem kutattam a megoldást. Kellett lennie másnak is mint a sebészi beavatkozás! Rengeteg gyógyszer ettem használtam abban az időben: Cataflan sokszor/2X2/Kálium-R, Voltaren,Ringer, Seduxen, Mesulid, Mydeton...inj.:Diprophos, Lidocain,...és még sorolhatnám. Rengeteg gyógynövény készítményt kipróbáltam, ittam az aloe gélt, és egyéb készítményüket 3-4 évig de semmi. Majd 2004-ben amikor már majdnem feladtam, rátaláltam. Hasonló készítmények ezek, mint az előzőek /gondoltam akkor Én/ de teszek egy próbát. Annyi pénzt elköltöttem már hatástalan csodaszerekre, ez már belefér... Akkor már váll vápaizületi gyulladásom is volt, de sokszor minden izületem fájt. Az allergia csak mellékesen nehezítette meg a mindennapjaimat. S akkor történt az amit azóta sem felejtek el, pár hónap alatt minden nyavalyám eltűnt. Most 52 éves vagyok. Teljes életet tudok élni, nincsenek fájdalmaim, aki ismer, nehezen hiszi el, ennyi idős vagyok és ennyi minden bajom volt.....de erre vannak ugye a leletek, kórházi zárójelentések, amelyek egy fiókot töltenek meg. Valami megváltozott.....jól érzem magam a bőrőmben!

#58 marcsi56 2009. 06. 06. - 08:32:16

Kedves Ica 45! Most találtam rá leveledre. Sajnos nekem is van sérvem,sokat szenvedek tőle. Érdekelne a Te történeted a doktornőnél tapasztaltakról és gyógyulásodról. Amit találtam a neten azt elolvastam,de a személyes tapasztalatok sokat számítanak. Mit jelentenek a költségek és mennyi ideig tart? Megadnám email címemet,ha nem akarnál publikusan beszélni róla. Vagy ha küldesz egy telefon számot,amin felhívhatlak,ha nem zavarlak.Nagyon örülnék segítségednek. Várom válaszod. További szép napot és jó egészséget kívánok Marcsi 56 Kovács Józsefné koszavill@chello.hu

#59 ilbolya 2009. 05. 31. - 20:34:41

Kedves Ica! Most vagyok túl egy komplex kezelésen, ami sajnos semmit sem segített. :( :( Lenne egy pár kérdésem hozzád, amennyiben nem zavarlak, és nem veszed tolakodásnak. E-mail címem: ibolya5545@freemail.hu Ha lennél szíves ide megírni a te címedet, kérdeznék egy két dolgot. Üdv. Ibolya :) :)

#60 ica45 2009. 05. 24. - 22:06:13

Ha nem fakadt ki a sérved ne hagy magad megműteni mert én már felkelni is alig tudtam néha mégis egyre jobb csak kicsit költséges és hosszadalmas.De megéri mert akit megműtöttek az is ott volt velem eggyütt mert neki meg a hegesedés nyomta az idegszálat erre is jó. Budapesten hozott engem helyre Dr.rácz Edit.telefonszáma0630-221-1405 az eljárás neve minimál invazív.keress rá az interneten.A nőklapja oldalán azt hiszem van róla több írva.Ha nem találnád írj és bővebben leírom.Jó egészséget kivánok.Csak már nagyon késő van ,leírni elég hosszadalmas.

• 12 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: