Házipatika fórum: cellulitis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

cellulitis

#1 eva2571 2014. 01. 10. - 14:31:32

Narancsbőr Tabletta - http://cellinea.hu Megkaptam a rendelésem, mely időben érkezett, és a pirulák is tökéletesen hatnak.

#2 Csumpi 2004. 02. 23. - 19:15:22

Tud valaki cellulitis eltüntesére használható krémet,készüléket tornát, írja be! Mert nekem eddig semmi se használt! Köszi! :d

#3 2003. 09. 02. - 13:49:11

Sziasztok! Eszter vagyok. Segítségeteket szeretném kérni: az RTL Klubnál dolgozom, ahol egy riportműsort szeretnénk készíteni, melyben segítséget szeretnénk nyújtani a fogyni vágyoknak, ill. olyan embereket is keresünk, akik semmi pénzért nem fogynának le. Segítségeteket is előre köszönöm. E.

#4 2003. 08. 12. - 18:47:12

Annak a zselének a nevét leírnád?

#5 2003. 08. 12. - 18:46:17

sziasztok! Nekem nem cellulitiszes a bőröm, hanem csíkos a combom belső oldalán. Van valakinek valami tippe, ezzel mit lehet kezdeni??!!Kérlek, segítsetek!

#6 2003. 06. 30. - 19:31:59

Még egy tipp a cellulitis kezeléséhez: köpölyözéssel is meg lehet szüntetni. A köpöly vákuumhatása méregtelenít, a test többi részéből a kezelt helyre áramlik a vér, amire a szervezet úgy reagál, mintha vérveszteség keletkezne, s ez arra serkenti a szervezetet, hogy friss vért termeljen. Létezik még egy alakformázó és bőrfeszesítő zselé is, ami 3 hónap alatt megszűnteti a narancsbőrt és csökkenti a felesleges zsírpárnákat. Minden probléma megoldására léteznek különböző módszerek, ki-ki kiválaszthatja a neki legmegfelelőbbet.

#7 cicka-micka 2003. 04. 26. - 12:50:44

Na, képzeljétek, találtam egy jó kis krémet. Sokan mondták már, hogy használ, de most már én is megvettem. Ez az AVON-os narancsbőr elleni krém. (Az újabbik.) 3 hete használom és nagyon szépen múlik. Mondjuk lehet még idejében kaptam el, mert annyira még nem volt "kifejlődve". Mindenestre jó, szerintem a mostani katalógusban nem is drága (2200 Ft) ha valakit érdekel szerintem nyugodtan vesse rá magát. Ja, csak tájékoztatásul: Nem vagyok Avonos, úgyhogy ez nem rekjlám akar lenni... Szép napot Mindenkinek!!!

#8 Konkolyca 2003. 03. 14. - 18:08:49

Az se árt, ha az ember jó géneket örököl... :(

#9 cicka-micka 2003. 03. 14. - 15:01:39

De jó, hogy nektek használnak ezek a módszerek! Sajna én 3 éve szaunázom, hetente 3x mellette mindig sportoltam és minden nap kenem a bőrömet és masszírozom. Mégis én is "megkaptam"... Ez szerintem csak a fogamzásgátlótól lehet,mert más igazán nem adja meg rá az okot...

#10 intercat 2003. 03. 13. - 08:57:59

igen, a vágóhíd utca.

#11 2003. 03. 12. - 21:31:41

Köszike a választ.A bm-t nem tudom.A vágóhíd utca? Sajna az nekem messze van.A Lukácsba meg nem nagyon lehet úszni asok gyógyúlni vágyótól.Szia bobecs.

#12 intercat 2003. 03. 12. - 15:02:33

ez tulajdonképpen a BM uszodája, de úgy tudom a Lukácsban is van ilyen lehetőség (javítson ki, ha valaki jobban tudja) nem lett több időm, sőt. éppen ezért kezdtem el otthon sportolni, mert így pl. tévénézés közben is megoldható a dolog. a többi szervezés kérdése: pl. hajnalban járok edzeni, munka előtt, de az is sokszor előfordul, hogy csak késő este jut időm rá.

#13 2003. 03. 12. - 11:20:41

Szia Intercat!Ha publikus légyszives írd meg hol van az az uszoda és ,hogy mennyi a belépő.Olvastam a leveled a fogyis fórumon.Nagyon ügyes vagy.De nem írtad meg honnan lett egyszerre annyi időd tórnázni?Mármint,hogy azelött nem,most meg minden nap és több óra.Szerintem az akaraterő hiánya mellett az is közre játszik az elhízásban,hogy családos(esetleg több)ember létére az idő nagyon kevés amit magunkkal törődni tudunk.Várom válaszod.bobecs.

#14 2003. 03. 12. - 10:59:50

Sziasztok! Én csqk annyit fűzök hozzá, hogy a narancsbőrnek több fázisa van. Az hogy nincs, az csak a csecsemőknél fordul elő. Valmennyire mindenkinek van. A lényeg szerintem a sportolás, futás ami segít.

#15 intercat 2003. 03. 11. - 15:28:51

ha jól tudom a cellulitisnak az a lényege, hogy a méreganyagok nem tudnak távozni a bőr alól. nekem csúnyán cellulitis-es volt a combom és a szauna-pezsgőfürdő váltogatása segített (nem vagyok milliomos, csak találtam olyan uszodát, ahol van mindkettő :)) önmagában a szauna is sokat segít zuhannyal kombinálva, mert serkenti a vérkeringést.

#16 2003. 02. 28. - 11:22:01

Hello, ..hát én nagyon nem értek egyet azzal a mondattal, hogy "...Aztán van egy pont, amikortól tovább segíteni rajta nem tudunk, élünk azzl együtt,..." Nagyon nem így gondolom! Véleményem szerint több dolgot is lehet tenni, azonban ezek hosszúak, és inkább személyes konzultációt igényelnek. Aki szeretne "tovább menni" a jó úton, annak javaslom keressen meg. Email címem publikus! Üdv!

#17 cicka-micka 2003. 02. 08. - 18:54:20

Köszi Vidori! De ez tényleg igaz, hogyha egyszer valaki hajlamos rá, akkor tök mindegy, hogy hány kiló. Erre nagyon jó példa egy ismerősöm, aki a 176 cm-e mellé 46(!) kg és bizony narancsbőrös! Bocsánat, ha goromba lettem volna amiért egy darabig senki se írt! Köszönöm a cikkeket és Mindenkinek sikeres, de inkább elsősorban boldog életet kívánok! (Azért lássuk be. Az mégiscsak fontosabb, mint a kilók...)

#18 2003. 02. 08. - 10:36:24

Szia Cicka-micka! Sajnos nem egészséges senkinek sem a bőre, főleg a fogyizók közül, csak egyenlőre azzal vagyunk elfoglalva, hogy lefogyjunk. Méghozzá 15-20 kilókat. A narancsbőr az egy olyan dolgo, hogy van. Mindenféle dolgot ki lehet próbálni, de 20 év fölött sajna már senkinek nem lesz babapuha a bőre és tökéletes. Valamilyen szinten tudunk ellene tenni krémekkel, masszírozással, hideg-meleg zuhannyal és szaunázással. Aztán van egy pont, amikortól tovább segíteni rajta nem tudunk, élünk azzl együtt, és örülünk, hogy ha egy hét alatt lemegy az 1 kilónk, nemhogy a narancsbőr. Majd, ha lefogytunk, biztos fogunk mi is örülni, ha már csak ez lesz a problémánk. Jó neked, hogy nincs súlyproblémát, csak mi még sajnos nagyon azzal vagyunk elfoglalva. Nálunk sajnos nagyobb problémát fog okozni majd a kinyúlt bőr, én pl. örülnék ha csak narancsbőrös lennék. Szerintem próbáld ki kombinálva a fentieket, tuti lesz hatása.

#19 2003. 02. 08. - 10:36:06

a narancsbõr néven ismert bõrelváltozás manapság igen sokaknak okoz problémát. A közhiedelemmel ellentétben nemcsak a korosodó, súlytöbbletes nõk gondja a comb, has, fenék, a lábszár, felkar és arc bõrének elváltozása. Egyre több a narancsbõrös fiatal, és a férfiak között is egyre több a cellulitos. Az is tévhit, hogy „csak” a bõr állagának megváltozásáról, tehát külcsíni problémáról van szó. Keletkezése mögött a szervezet hormonális egyensúlyának a megbillenését, illetve a helytelen táplálkozási szokásokat: sok hús- és kevés folyadékfogyasztást kell keresni – mondja a szakember. A cellulitról hosszú évekig a bõrgyógyászok, kozmetikusok is azt gondolták, hogy a bõr alatti laza kötõszövet gyulladásáról van szó, s hogy elegendõ a bõr felszínének kezelése. Ma már tudjuk, hogy a bõr feszességének csökkenése miatt nyirokpangás alakul ki, emiatt a zsírsejtekben lerakódik a salakanyag. A salakanyagtól felfúvódott zsírsejtek a cellulites sejtek. A narancsbõr felszíne egyenetlen, durva tapintású, hideg és rugalmatlan. Nem elsõsorban esztétikai okokból kell a narancsbõrt kezelni. A cellulites testrészben nyirokpangást, késõbb értágulatot, érkárosodást okozhat a nyirokáramlás zavara. Mechanikusan (fizioterápiás módszereket) és különféle hatóanyagokkal (krémek, parkolások stb.) kezelhetõ. A hoszszadalmas gyógykezelésben fontos a személyre szabott differenciált terápia. Hatékony lehet az eljárások kiegészítéseként az életmódváltás és az étkezési szokások megváltoztatása (a sok hús fogyasztása lazítja a kötõszövetet, ezért több rostos étel, zöldség, gyümölcs, folyadék fogyasztása ajánlott)

#20 2003. 02. 08. - 10:32:41

Kevés nő büszkélkedhet azzal, hogy bőre tökéletesen sima és még sosem került szembe a mumussal, amit úgy hívnak: cellulitis. A női kötőszövet szerkezetéből adódóan, még a vékony, sportos hölgyeken is megjelenhet a rettegett narancsbőr, amitől azután nagyon nehéz megszabadulni. Bár egyre több „csodaszer” lát napvilágot, amivel csak be kell kenni, át kell masszírozni a problémazónákat, a várt eredmény az esetek legnagyobb százalékában elmarad. Szemmel látható javulás ugyanis csak komplex terápiával érhető el, ez pedig egyaránt magában foglalja a megfelelő testedzést, célirányos cellulitis készítményét használatát és speciális étrendet. Cikkünkben most a legutóbbival foglalkozunk. Egyes élelmiszerek olyan hatóanyagokat tartalmaznak, melyek a szövetekben található víz és salakanyagok ellen dolgoznak. Ezek közül több szerotonint tartalmaz, mely ráadásul „fel is dob” a diétázás periódusában. Cellulitis-diétánk során ügyelnünk kell a csökkentett kalóriamennyiségre is, de még nagyobb figyelmet fordítsunk az elfogyasztott tápanyagok minőségére. Nagyon nem mindegy, hogy ugyanannyi kalóriát paprikás kolbászból, vagy banánból juttatunk a szervezetünkbe. Ha bőrünk kisimításán dolgozunk, étrendünkbe kilenc alapvető élelmiszert kell beépítenünk. Ezek: - Burgonya: magas kálium tartalma segít eltávolítani a szövetekből a felesleges vizet. Réztartalma a kötőszövet rugalmasságához és tömörségéhez járul hozzá. Ballasztanyag tartalma átmossa a beleket. - Brokkoli: szintén magas kálium- és réztartalmú. A benne található cink a fehérje építőelemeit raktározza kollagénrostokban. - Köles: valóságos cellulitis elleni bomba, különösen a gyenge kötőszövettel rendelkezők számára. Bőséges a ballasztanyag tartalma is. Szilíciumtartalma jót tesz a bőrnek, hajnak, körömnek is. - Gomba: kálium-, réz-, és szeléntartalmú. - Spenót: vízhajtó hatású, jelentős mennyiségű magnéziumot, vasat, fluort és jódot tartalmaz. - Árpa: magas szilícium-, szelén-, és cinktartalmú - Banán: kálium-, szilíciumtartalmú, sok ballasztanyaggal. Remekül telít. - Savanyú káposzta: kálium-, réztartalmú. Kiváló C-vitamin forrás. - Avokádó: kálium-, réz-,magnéziumtartalmú.

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: