Házipatika fórum: Szétválogatós diéta - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Szétválogatós diéta

#1 tuncitunci 2009. 05. 27. - 20:00:23

Zen-nek Szia, Teljesen egyet értek veled. Nincs csoda gyógyszer, "egyszerűen" csak keveset kell enni és nem mindegy, hogy mit. Én épp a turbó diéta vége felé járok (2 hétből még 4 nap van vissza, eddig -3 kg), de ez nagyon kemény, ám kezdésnek nem rossz. Jó lenne egy 20 kg-tól megszabadulni, persze nekem sem először. Pont ma nyafogtam a páromnak, hogy ezt egy életen át kell csinálni. Soha nem ehetek rántott húst szalma krumplival, pizzát, fehér kenyeret (7 éve nem ettem), vagy sajtos kiflit.... (éhes disznó makkal álmodik), mert a kilók vissza szaladnak és leadni nagyon kemény. Érdekelne engem is ez a szétválasztós diéta. pl: egy egész nap csak egy fajtát lehet enni, vagy étkezésenként kell szétválogatni a szénhidrátot és a fehérjét? Persze tudom, vacsi akkor sincs!!! Nem tudom milyen salátát eszel, de én pl. imádom a jégsalátát, mozzarella golyóval, paradicsommal és egy egy kis "Norbis" öntettel, mert nagyon laktató, hát még ha egy kis reszelt káposzta is van benne. Nagyon finom ezen kívül a serpenyőben, olíva olajon pirított brokkoli, répával, gombával megszórva egy kis vegetával. Ezen kívül ajánlom a pujka melbe csavart spárgát a párolt zöldségekhez, szuper és éhes sem leszel, már csak az a kérdés, ezek vajon, így együtt beleférnek e a szétválasztós diétádba. Várom válaszod, addig is köszi

#2 2004. 06. 03. - 15:52:55

Szia Hozzá szeretnék szolni a témához ,tavaly a férjem és én is ezt a diétát választottuk.A férjem két hónap alatt 12-kg fogyott én kb 7.et,míg ő keményen betartotta a diétát /pácolt húshoz-párolt zöldséget vagy salátát evett/én bizony megengedtem magamnak egy-egy édességet ebből volt ez a különbség.De bármilyen diétát is csinál az ember a lényeg jóval kevesebbet kell enni és akkor akármelyik szélsőséges diéta is használ,.Egyébként ez a diéta aránylag elég jól tartható /csak sajnos mostanában nem nagyon jön össze/

#3 Zen 2004. 06. 02. - 17:09:44

Sziasztok! Biztosan van aki hallott már a testkontroll elvén működő diétáról. Az a lényege, hogy bizonyos ételféleségeket nem lehet együtt enni. Egészen pontosan a szénhidrátot a fehérjétől szét kell válogatni. Ezen kívül fontos eleme a diétának, hogy nagyon sok nyers, nagy víztartalmú zöldségfélét kell fogyasztani, és délig lehetőleg csak gyümölcsöt szabad fogyasztani. A könyvet is érdemes elolvasni, de az abban szereplő receptek lehet hogy elveszik a kedvét sok embernek. Az elv a lényeg....és még valami...tudomásul kell venni, hogy fogyni akkor lehet, hogy ha a bevitt kalória mennyisége kevesebb, mint amennyire szüksége van a szervezetnek. Tehát ennek megfelelőren kell az étrendet összeállítani. Akár milyen diétára is adjuk a fejünket, a szénhidrát bevitelt csökkenteni kell, hiszen ennek nagyon magas a kalória tartalma. Ugyanígy ki kell zárni az étrendből az édességeket, a nassolást. Igen, az a fél zacskó mazsola is számít amit tegnap megeszegettünk a tv előtt:) Jól hangzik tehát az, hogy bármennyit lehet enni, csak szét kell válogatni az ételeket, csak nem igaz. Ha valaki szétválogatja, de egy héten ötször kenyérfélét eszik, és a bármennyinél maradva megeszik mondjuk fél kiló kenyeret, hááát...szépen fog gömbölyödni. a húsféléknek lényegesen kevesebb a kalória tartalma, és a sok nyers zöldséggel elfogyasztott sült vagy főtt hús telíti a gyomrot. Be lehet építeni ebbe a diétába is édességeket, pl a fagyi, vagy egy-egy sütemény belefér, de nem minden nap. Nagyon fontos a folyadék fogyasztás, hiszen a méregtelenítést segíti, ezáltal tehermentesíti a májat-veséket. Ezzel a módszerrel már egyszer sikerült több mint negyven kilót lefogynom, de aztán kb hat-hét év alatt visszaszedtem. Most újra hozzáfogtam, és három hónap alatt 15 kg-ot fogytam. Nem könnyű, de az eredmény látványos, és ez sokat segít. Vannak hullámvölgyek, amikor megáll a fogyás, sőt, van hogy látszólag vissza is megy pár kiló, de aztán pár nap múlva már visszaáll. Nem is szabad minden nap mérlegre állni, hetente egyszer épp elég, ennyi viszont kell is, hogy lássuk mi történik. Az első két-három hét alatt semmilyen változás nem lesz. Kb ennyi idő kell, hogy elinduljon a folyamat.Szívesen megosztom a tapasztalataimat, receptjeimet, ötleteimet másokkal is, és én is szívesen olvasnék hasonlókat itt:):):) Pl. nagyon jó lenne valami jópofa salátarecept, mert amit én eszek, azt már picit unom, és szívesen újítanék. További szép napot kívánok mindenkinek:) Zen

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: