Házipatika fórum: hajnali fejfájás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

hajnali fejfájás

#1 szegoa 2004. 07. 22. - 18:50:49

Szia! Nekem is vannak hasonló tüneteim. Hetente 1-2 alkalommal (ritkán 3-4x) is fejfájással kelek, ami akkor egész napra is kihathat. Nem egészen tipikus migrén,(látászavar nincs, de hűvös sötét szobában mozdulatlanul enyhül) nem mindig féloldali, de ha nagyon hamar nem veszek be vmi gyógyszert akkor hányinger, hányás is jelentkezik. Én úgy vettem észre, hogy a nyaki, és vállizmok merevsége, elgémberedése okozza a fejfájást. (talán az agy vérellátása is megváltozik) Próbáltad-e már a különböző párnákat (tönköly-párna, vagy az előrefprmázott "biopárna")? Talán érdemes kipróbálni, hátha segit. Üdv: Anna

#2 2004. 06. 21. - 07:58:43

Szia Zen! A problémaám nagyon régi, kivizsgálásra rendszeresen küldenek. Fejfájás-ambulanciára járok, ott kapok "roham gyógyszert", de érdekelnek az alternatív megoldások is. A csalánteával már próbálkoztam régen, de úgy látszik - így utólag -, hogy nem fordítottam elég figyelmet a tea mennyiségére és az áztatási időre, mert nincsenek jó élményeim róla. Megpróbálom újra kezdeni a csalánkúrát. Most úgy érzem, egy kicsit több időt vagy odafigyelést tudok erre szentelni. A méregtelenítés egyébként is jól jönne, mert az anyagcserém is elég lassú lehet...

#3 Zen 2004. 06. 18. - 18:20:14

Szia Mereszne!:) Szívesen beavatlak a gyógyteák fogyasztásának rejtelmeiben, de arra azért felhívom a figyelmedet, hogy a gyógyteák nem helyettesítik az orvosi kezelést. Tehát addig, amíg nem látott orvos ezzel a problémával, és nem zárható ki a szervi probléma, addig ne kísérletezz ezzel. Vannak olyan betegségek, ahol kimondottan ellenjavalt lehet bizonyos típusú gyógytea, ezért mindenkinek azt javaslom minden esetben, hogy beszélje meg orvosával, hogy ihat-e ilyeneket. Arról sincs semmilyen információm, hogy pl. szedsz-e más gyógyszereket...stb. Ha nincs ellenjavallat, akkor a csalán teát négy héten át, naponta 4-5 csészével igyad, úgy hogy az első csészét éhgyomorra. Minden adagot frissen kell főzni. Egy csészébe kb egy-két káváskanál szárított csalánt tegyél, és kb öt percig hagyd benne. Tovább ne, mert nagyon erős lesz az íze, és nem fogod meginni. Ki kell kísérletezni, hogy mi az a mennyiség, ami épp jó ízre neked. Minimum egy kávéskanál kell egy csészéhez.( 3 dl.) A napi megivott mennyiséget lehet növelni, akár két literig is, ha nincs ellenjavallat. Mivel a csalánnak vízhajtó hatása van, a folyadékot , sókat, pótolni kell. A csalán tea kúra után a cickafark teát lehet rendszeresen fogyasztani. Reggel éh gyomorra egy csésze ( 3 dl )egy púpos kávéskanál fűből. kb 8-10 percnyi áztatás után. A gyógyteák ízét nem mindenki szereti. ízesíteni nem szerencsés, citrommal egyáltalán nem szabad, de lehetőleg cukrot se tegyél bele. Meg lehet szokni néhány csésze után. A csalán teánál fontos, hogy ne ázzon sokáig, és ne legyen több fű benne, mert akkor nagyn tömény. Bár ez ízlés dolga, ki kell próbálni:) Szia: Zen

#4 2004. 06. 18. - 09:39:57

Nagyon megköszönném, ha beavatnál az általad ajánlott gyógyteák fogyasztásának rejtelmeibe. :|

#5 Zen 2004. 06. 17. - 20:19:22

Szia Mereszne! amennyiben orvosi ellenjavallat nincs, ajánlanék gyógyteákat a migrén megszüntetésére. A Maria Treben könyv szerint a csalán tea és a cickafark tea nagyon hatékony. A csalántea méregtelenítő, vértisztító hatású, átmossa a veséket, kiürítve ezzel a szervezetből a méreganyagokat, ami gyakran lehet a fejfájás okozója is. A cickafark teát pedig kimondottan migrénes fejfájásra ajánlja. ( napi egy-két csésze frissen főzve mindig, ízesítés nélkül )Én is kínlódtam ezzel, nekem segített, mióa iszom, sokkal ritkábban fáj a fejem. A fejfájás megelőzésére gyógyszerek közül nekem az algopiryn vált be, illetve ha már nagyon megfájul, akkor a jeges zacskó, és a mentholos bedörzsölés együtt is akár. Remélem segít. Ha van még kérdésed a gyóyteákkal vagy más boszorkánysággal kapcsolatban, csak nyugodtan:)

#6 2004. 06. 16. - 12:49:16

Gimnazista korom óta migrénes vagyok. Van jó "rohamgyógyszerem", amiből havonta csak 6 db-ot szedhetek. ÚJ PROBLÉMÁM: hajnalonként, naponta(!) - úgy 2 és 5 óra között - arra ébredek, hogy szétvetődik, szétrobban a fejem. Ezt még nem migrénnek érzem, de ha nem veszek be semmit vagy nem a megfelelőt, akkor migrénné válik. Arra szeretnék választ kapni, hogy miért éppen HAJNALBAN? Mi történik akkor, milyen folyamat indul vagy végződik akkor? Mi az ok? Mit tehetnék a megelőzésére??? :|

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: