Házipatika fórum: vesekő probléma - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

vesekő probléma

#1 doojika 2012. 01. 25. - 14:20:38

Sziasztok! 21 éves vagyok, és 15 évesen jelent meg az első vesekövem (bal vese 2cm, jobb vese 1,5 cm) azóta elég sok mindent kipróbáltam és sok mindenen keresztül mentem. Ezeket a köveket endoszkópos eljárással kivették ( műtét: kis vágás az oldalamon, és egy csipesszel kivették, utánna 2 katéter, infuzió stb..) kaptam rá gyógyszert is vizelethajtót (kék szinű a nevére már nem emlékszem) de nem használt, mivel másfél év után ismét visszatért (jobb oldalon 5mm) és még sorolhatnám hányszor, és hányszor voltam azóta kőzúzáson. nekem akkor jobban fájt a kőzúzás, mikor be volt gyulladva a vesém!!!!! vigyázni kell, hogy ne fázzon ki az ember, mert a gyulladás segíti a kőtermelést!!! (télen atléta, harisnya, még ha ciki is :D ) 2 napja ismét találtak mindkét vesémbe követ (3,5- 3 mm ) kaptam Rowatinexet, és most várom a hatást :) egyébként a kő növekedést lassítja/ gátolja a Renol nevű gyógynövény csepp (nekem az bejött, igaz kicsit drága :( ) és minden nagyobb üzletben lehet kapni tőzegáfonya teát, az is hatásos- és olcsóbb is. 1,5-2 liter víz (elosztva) bőven elég naponta, az orvos szerint is (sok urologusnál voltam már a problémámmal) nekem azt mondták az orvosok, hogy hajlam, örökletes betegség, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni :( de mindenkinek azt tanácsolom, hogy a követ küldje el vizsgálatra, ha kipisilte, ha megműtötték, akkor az orvossal konzultáljon MILYEN TIPUSU KÖVE VAN, az alapján tudnak tanácsot adni. nekem kalcium-oxalát kövem van, ezért mellőznöm kell a kalcium-dús ételeket (tej, sajt stb.) mióta ezt követem ill. a Renol-t szedem 7 hónap alatt "csak" fél mm-t nőtt a kövem. Mikor egyszer az orvosra vártam, egy öreg bácsival beszélgettem, és neki akkor már 20 éve volt köve, és azt mondta nekem, hogy a "tettes mindig visszatér" :( de én azért még mindig próbálok ellene tenni, és ha megtalálom a megoldást szabadalmaztatom :D:D:D:D

#2 szuperfater 2012. 01. 09. - 20:00:32

Ezen problémákra is hatásos lehet egy tisztítókúra, majd a titkos császári receptúrák alapján előállított teakeverék. Majd olyan gyógynövény kivonatok, melyek elősegíthetik a szervezet helyes működését. Ezen az oldalon bővebben e különleges termékekről: http://goo.gl/vBEr0 Szervezetünk jelzéseit vegyük figyelembe, és próbáljunk időben reagálni rá! Lehetőleg természetes és mellékhatások nélküli készítményekkel.

#3 kissani 2012. 01. 09. - 19:18:08

Hogy nem fáj a vesekőzúzás?:-) Érdekes, mert nekem kegyetlenül fájt. Nem hiába pisál az ember utána véreset.

#4 thaliaxxx 2011. 11. 04. - 13:25:23

Tisztelt Dr. Úr/Nő!! Nekem már több éve problémám van a gyakori wc-re járással /Ez azt jelenti nem számít éjszaka vagy nappal van. Iszom vagy sem sűrűn kell mennem pisilni.Naponta kb. 20szor is megyek wc-re/8éve ezzel a problémával küzdök. Az urológus orvos/ok/ már mindenféle vizsgálatokat megcsináltak festés, tükrözés, de eddig nem segített semmi.A vizeletem és vérképem mindig jó. Az ultrahangon sem látnak semmit már tényleg nem tudom mit tegyek.Nem találnak semmit.Az egyetlen konkrét dolog az 5 évvel ezelőtt felfedezett vesekő.Akkor magától elment és tavaly jelentkezett újra.Tavaly decemberben zúzták.Több orvosnál megfordultam magán és sztk-s rendelésen,de hiába.A mindennapjaimat lehetetlenné teszi.Utazni nem tudok így sehova hosszú távon.Mindig kalkulálnom kell,hogy hova tudok majd elmenni, mert nem tudok sokáig wc nélkül lenni.A tükrözés során az orvos azt mondta, hogy az izmok jól működnek a vizelet nem távozik akaratlanul.Ez jó,de ha nem találok wc mikor mennem kell, akkor mi lesz bepisilek? Már nem tudom, hogy hova és kihez fordulhatnék.Kérem,ha tud segítsen. Segítségét előre is köszönöm!!!Tisztelettel:thaliaxxx

#5 olga_f2t 2011. 10. 24. - 16:06:04

Szia. Nekem ma volt vesekő robbantásom.elsőnek,felfekszel egy ágyszerüségre.És ultrahangon vagy Rtg-megnézik hol van a kő.És utána jőn a zúzás.kb-15-20-percig tart.Nem fájdalmas,nem sok mindent,érzel csak az utolsó5-perc kicsit keményebb.. :) De kilehet birni.Utánna saját lábadon haza mehetsz..javascript:return%20false;S zia..

#6 olga_f2t 2011. 10. 24. - 15:58:14

Olvastam ,a veséje problémájáról.Nekem is vannak vese köveim.Mi előbb,menjen orvoshoz.A magas vérnyomás összefüggésben van a kövekkel.Nekem is magas volt,de ez csak akkor jelentkezett,ha be görcsöltem,akkor volt magas.mielőbb menjen orvoshoz.Épp ma voltam kő -zúzáson,ki lehet birni.Jobbulást kivánok.. :)

#7 dxntoto 2011. 09. 22. - 01:37:49

Sziasztok! Szeretettel ajánlom a lenti linken található információkat! Hasznos lehet!! Mindenre van megoldás! Kicsit összefoglaltam.. Üdv, Tamás

#8 herbert 2011. 05. 10. - 16:09:25

Végigolvastam a hozzászólásokat - kissé elkeserített.Mindig azt várom,hogy valami igazán hatásos kőoldószerre találok. 1990 óta most az 5.kövemet hordozom.Eddig spontán ürültek több napos görcs után.Görcs esetén az Algopyrin+No Spa nem használt sosem.A Diclophenac inj., kúp segített.Nov.óta szedek 3x1 Rowatinexet orvosi javaslatra,vesevédő és egyéb gyógyteát iszom .Nem görcsöltem még,csak gyakran "érzem":sajog,ég,szúr - ha nem veszem be. 2 éve 1 urológus azt mondta,hogy nem kell 2,5 liternél több folyadékot inni,mert a szervezet nem dolgozza fel-így is éreztem(ödémásodtam) ! Az ugrálás már nem nekem való -több oknál fogva. Most olvastam a kőtörő teáról,kapszuláról- kipróbálom. Egyik hozzászóló nagyon fájdalmasnak írja le a a kőzúzást. Szerintem a vesegörcsnél nemigen lehet fájdalmasabb !

#9 strublrenata 2011. 04. 21. - 10:58:49

Tudna valaki nekem informáciot adni a vesekő robbantásrol,hogy hogyan zajlik és hogy fájdalmas-e?

#10 lujza96 2011. 03. 04. - 09:40:16

Szia Vali! sajna nekem is van 2 kis köve a jobbldali szájadékban! a rovatinexet írták fel de már két hete szedem és sok minden nem történt csak jobban fáj. két napja nagyonfáj a jobboldalon a drekam, most indult el a kő vagy mi lehet a baj szerinted?még soha nem volt kövem! és meddig tart még! köszi a válszod, Kata

#11 mvali75 2010. 03. 18. - 17:04:07

Sziasztok! Most olvastam a fórumotokat,gondoltam írok én is,mivel nekem is veseköveim vannak(voltak).December közepén derült ki,ultrahangos vizsgálat során,mindkét vesében 3-4 milliméter nagyságú köveim voltak,jó sok.Akkor Rowatinex-et és Nos-pát szedtem,görcsöltem,rendesen.Majd havonta egy alkalommal mentem ultrahangos vizsgálatra.BLEMAREN N pezsgőtablettát írt fel a háziorvosom,sok folyadékot fogyasztottam,lépcsőztem,a köveim szépen elindultak kifelé:)Jelenleg a jobb vesében egy apró kő van a bal vesében néhány,de már sokkal kevesebb.Remélem hamarosan "megszabadulok" a kövektől.Mindenkinek jó egészséget kívánok!Vali.

#12 papaci 2010. 02. 26. - 18:14:33

sajnos szivvel operáltak 2008-ban , a vesémet elötte vizsgálta ultrahanggal egy dr.közölte hogy egy borsonyi követ lát de ne foglalkozzam vele .annak már 3-éve.mostanában többször érzem a veséim helyén tompa nyomásszerű valamit és sűrűbben használom a wc is.De a problémám az ,hogy mostanában felszalad a vérnyomásom anélkűl, hogy bármivel megtudnám magyarázni .KÉRDEZNÉM lehet e vese probléma vagy másra gondoljak .mit tegyek hogy megtudjam a magas vérnyomás okát. elöre is köszönöm tanácsaikat.

#13 fattime 2009. 07. 23. - 18:24:09

Nekem egy barátnőmnek volt vesehomokja, majd veseköve. Sokat görcsölt, orvosa tanácsára elkezdte inni a Parádi kénes vizet, mely vese és húgyút tisztító hatású. Bár szeretné majd megműttetni magát, de az állandó panaszai megszűntek. Remélem tudtam ezzel segíteni....hátha beválik. Itt még tudtok róla olvasni: www.paradiviz.hu

#14 Azmodeus 2009. 01. 05. - 13:42:26

Rég írtam, így jónak látom megosztani a tapasztalataimat! Szóval írt nekem egy hölgy, hogy van egy kőtörőfű kapszula ami feloldja a vesekővet. Meg is vettük, szedtem, aztán dec. 22.-én este vettem be belőle utoljára... rá egy órára olyan fájdalmakat éltem át mint még soha! Több mint 2 éve van vesekővem, volt már vesegörcsöm, iszonyatosan fájdalmasak, de ezek semmik nem voltak a mostanihoz képest! Azt hittem meghalok a fájdalomtól! Miután kórház lett belőle és egy borzalmas, kínokkal teli estével gazdagottam úgy döntöttem, hogy egy műtét mellett döntök. Elegem van a sikertelen vesekőzúzásokból és minden másból...

#15 papucska 2008. 12. 07. - 21:32:21

Szia. Köszönöm megnyugtató válaszodat! Ildikó

#16 cslinda 2008. 11. 28. - 10:41:44

szia! Az hogy pangás nincs az azt jelenti, hogy nincs a kő miatt elzáródva a vese és a hólyag közötti rész. nincs miért aggódnod:P

#17 papucska 2008. 07. 30. - 20:09:55

Üdv.minden fórumozónak! 5hete műtöttek perforált vakbéllel,de csak az a hozzáfűzni valóm ehhez a betegségcsoporthoz,hogy a műtétem előtt volt ultrahang vizsgálat,ahol kiderült hogy epekövem,de még vesekövem is van,mégpedig így írja a záróban:a bal vese alsó pólusában egy 5mm-es kőreflex van,pangás nincs.Ez vajon mit jelenthet?Mert nem montak semmit ezzel kapcsolatban,mert a vakbéllel voltak elfoglalva. Aki tud ezzel kapcsolatban valami érdemlegeset mondani,megköszönöm. Ildikó

#18 Azmodeus 2008. 07. 30. - 14:27:43

Ahogy elnézem már nem nagyon válaszol a doktor a kérdésekre, de azért én megpróbálkozom. Szóval 2 éve szenvedek egy 8mm-es kőtől. Tavaly tavasszal voltam vesekőzúzáson és semmit nem használt. Most (2008.07.28.-án) is voltam egyen ami igen fájdalmasra sikeredett, oly annyira, hogy több fájdalomcsillapítóval bírtam csak ki a 2 fokozatot. Aztán az utolsó 1000 ütás már 3-as fokozaton ment. Lezajlott a vesekőzúzás és a kérdésem az lenne, hogy ha most se sikerült(mert szerintem nem sikerült és erősen fáj a vesém a zúzástól) mi a következő lépés? Műtét? Mert még egy vesekőzúzást nem bírok ki! Szerintem emberkínzás.

#19 cirmokos 2008. 04. 15. - 06:56:36

A Rowatinex okozhat-e vérnyomás emelkedést?

#20 Darinka1 2008. 01. 19. - 14:12:57

Elnézést, hogy forgalmazóként hozzászólok, de van egy trópusi gyógynövény alapú termék, amivel jó tapasztalatok vannak. Ez a kőtörőfű, más néven Chanca Piedra vagy Phyllantus niruri. Kálciumoxalát-kristályképzést gátló hatása miatt érdekelheti a veseköveseket. Még sok más jótulajdonsága miatt kutatják világszerte. (Terhesek nem fogyaszthatják.) Üdvözlettel, www.sejtkiraly.hu - webáruház

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: