Házipatika fórum: vesekő probléma - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

vesekő probléma

#21 ejuhi 2008. 01. 09. - 11:23:14

Jónapot! 1hete volt vesegörcsöm,és találtak bennem egy 4mm-nél kisebb kövecskét,amit az ultrahang,és a röntgen sem mutatott ki 100ban,csak az orvosom úgy sejti,hogy még mindig bennem van.Fájdalmaim már nincsenek,illetve nagyon ritkán apróbb szúrások az alhasban.Rengeteget iszom,üvegbe pisilek(ezt javasolták),de nem jön ki a kő.A számomra legnagyobb probléma az az,hogy jövőhéten csütörrtökön elkell utaznom külföldre,fél évre...és rettegek,hogy mi lesz,ha addig nem jön ki a kő,vagy ha külföldön leszek rosszul tőle,vagy akár a pertéren vagy a repülön. Akármi jótanács jól jönne!!A kamilla tea valóban hasznos? Köszönöm a segítséget!

#22 Encsike1987 2007. 08. 28. - 09:52:55

Sziasztok! Igazából nem tudom, hogy hova írjak ezzel kapcsolatban...Talán valaki tud segíteni. Pár napja a bal oldali vesémnél olyat érzek néha néha mintha összehúzodna és olyankor olyan tompa nyomó érzésem van, de nem mondhatnám hogy fáj, mert csak olyan kellemetlen... Szerintetek ez mitől lehet? Nem tudják eldönteni az orvosok, hogy vesekövem, vagy hólyaghurutom van... Köszi

#23 masseur 2007. 05. 18. - 13:32:48

A már megindult vesekövet az uréterből a húgyhólyagba le tudom masszírozni - úgy, hogy aznap az a vizelettel távozik -, megspórolva ezzel akár több hetes ugrálást, szenvedést. Referenciák: http://massager.extra.hu pi69@freemail.hu tel:06705185560

#24 2004. 10. 03. - 11:39:51

Tisztelt Doktor Úr! 25 éves vagyok,két éve távolították el a bal oldali vesémet. A dolog úgy történt, hogy előtte nem éreztem semmit, nem fájt sehol. Majd egy napon rosszul lettem kicsit begörcsöltem,úgy éreztem pisilnem kell de nem tudtam. Ettől csak rosszabb volt az, hogy egész este az ügyeleten hánytam. Ultrahangon annyit láttak, hogy van egy kisebb kövem. Reggel hazaküldtek, úgy hogy magas volt a lázam,(39)még mindig hánytam, és csak annyit mondtak hogy mozogjak, igyak sokat, ugráljak. Hát köszönöm.4napig bírtam otthon, lázam nem ment lejebb, teljesen legyengültem, még egy pohár víz sem maradt bennem. Visszamenetm a kórházba, befektettek. Sorozatba kaptam az infúziót, éjfélkor mindig felkeltettek ultrahangra, gondolom figyelték a követ. Nem akart a lázam csökkeni, az orvosok úgy gondolták: horgásszuk ki az a követ hugycsőnyílláson keresztül. És amikor erre a kisebb műtétre sor került, nem látták a követ. De két nap múlva megoldottam egyedül, sikerült kipisilni. De még utánna is maradt a magas láz. És végre csináltak egy CT, ami mindent kimutatott. Tályogos volt, diónyi nagyságú gennyes gócokkal, a gyulladás kezdett átterjedni a májamra, epémre. Este neki is fogtak a műtétnek. Akkorára duzzadt a vesém, hogy a bordámból is le kellett faragni, hogy kiférjen.Azt mondták az orvosok,nem értik hogy kerülhetett ilyen rossz állapotba, és nem is volt korábban semmi bajom.Félek, hogy ez mégegyszer meg fog történni, most sem érzek semmit fájdalmat, de mi van ha most is gyulladásba van csak nem tudunk róla. (ugyebár az ultrahang a gyulladást nem mutatja ki) Nem szedek semmi gyógyszert, minden hónapban megyek vérvételre és adok vizeletet. Ennyi elég ahhoz, hogy megelőzzem a későbbi bajokat? A vérsüllyedésem szokott rossz lenni, 25-30 között van. Ételekre kell figyelnem,hogy mit szabd és mit nem enni? Csokit, paradicsot...?(kálcium oxalát) Két liternél egy nap nem bírok többet inni. Előre is köszönöm válaszát.

#25 Törölt felhasználó 2004. 07. 05. - 16:01:45

Kedves Kérdező! Valóban az ESWl a robbantásnak felel meg. A húgycsőnyílás nagyon ritkán szab gátat a kő kiürítésének. Tisztelettel: Dr. Nyirády Péter

#26 2004. 06. 23. - 18:56:08

Tisztelt Doktor Úr! Köszönöm a választ! Rowatinex-et szedek, 3x1-et, de No-Spa-t és Algopyrin-t csak akkor, ha begörcsöl. Ezek szerint az állandó szedés jótékony hatással van a kő eltávozására? Az ESWL kezelés talán a robbantás lenne? Továbbá az továbbá is érdekelne, hogy a hugycsőnyílás lehet-e kicsi egy ekkora kőnek, szabhat-e gátat a kivizelésnek? Előre is köszönöm!

#27 Törölt felhasználó 2004. 06. 23. - 10:48:26

Kedves Kérdező! Amennyiben 6-7 mm-es köve van, akkor egyrészről kőhajtókat kellene szedni (3x2 No-Spa, 3x1 Algopyrin és Rowatinex) folyamatosan. Továbbá sikertelenség esetén ESWL kezelés javasolt. Tisztelettel: Dr. Nyirády Péter

#28 2004. 06. 22. - 02:55:24

Tisztelt Doktor Úr! Viszonylag fiatal vagyok (huszonéves), de már néhány hónapja vesekővel küszködöm. Az orvosok szerint egy kisebb kőről (6-7mm) van szó, amit majd valószínűleg ki fogok vizelni. De ez azóta sem történt meg, és kb kéthetente begörcsöl egy "kellemes" félnap erelyéig. A kérdésem az lenne, hogy a kivizelést mivel lehetne forszírozni? Van-e összefüggés a húgycső-nyílás átmérője (ha kisebb a pénisz) és a kivizelés esélyei között? Előre is köszönöm a válaszát! U.i.: félfüllel hallottam az ápolóktól, hogy volt olyan betegük, akinek a hugycső-nyílásába a 14-es (ha jól emlékszem, de a lényeg, hogy a legkisebb) katéter nem ment fel. Előfordulhat, hogy valakit nem is tudnak megkatéterezni, illetve a másik irányt, a kőeltávozást is ez akadályozza?

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: