Házipatika fórum: szivgond - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

szivgond

#1 brigia 2013. 11. 18. - 19:27:38

Kedves Fórumozók!

Egy kicsit más típusú hozzászólással fordulok Önökhoz, egyben szeretném felhívni figyelmüket az alábbi pszichológiai vizsgálatra!

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Pszichológia Intézetének kerete között tudományos vizsgálatot végzünk, melyben érzelemszabályozási mintázatokat tárunk fel speciális csoportoknál. Ehhez a vizsgálathoz keresünk résztvevőket. Az alábbi linkre kattintva elérhető az online (természetesen anonim) kérdőív, és a hozzá tartozó pontos tájékoztató. Kérjük, amennyiben idejük engedi szánjanak 20-25 percet a kérdőív kitöltésére. A kapott (kizárólag összesített) eredményeket szeretnénk rehabilitációs és prevenciós célokra felhasználni.

A kérdőív itt található: https://docs.google....hY8LHw/viewform

Előre is köszönjük fáradozását!

#2 holdmaci 2013. 02. 23. - 14:47:02

Szia rumli77

Az én szivemben is nagy "rumli"va.Légyszi ird meg ,hogy hol van az a fórum amiről itt beszélsz.
üdv:J.

#3 holdmaci 2013. 02. 23. - 14:45:20

Üzenet megtekintéseIdézve: Rumli77 - Dátum: 2012. július 17. - 18:24:10

Szia!Van itt egy Mitralis Prolapsus fórumi is,gyere át,hátha ott már valakinek volt ilyen....Nekem is MPS -van de szerencsére csak most a nagy hőség miatt voltak ilyen szapora szívverésem,szerencsére csak percekig,de tudom milyen kellemetlen.

#4 holdmaci 2013. 02. 23. - 14:43:41

Szervusztok.

Látom itt már mindenki egészséges.Senkinek nincs panasza 2013-ban.Ennek nagyon örülök.Én pedig most leszek "teritéken".Azt írták a leletemre,hogy a műtét még halaszható.Szívízom problémám van,és magas vérnyomásom.
Valami pectorális van a leletemen,de semmi egyebet nem nondott a dokinő.Debrecenben voltam a Klinikán szívUH-án.No majd többet írok ha lesz kedvem...vagy még ez a kevés is elmegy ,ilyen egészségügyi hozzáállás terén ami itt most ebben az országban van!!!!!!!!!!!!

Mindenkinek minden szépet és jót.

#5 Rumli77 2012. 07. 17. - 18:24:10

Szia! Van itt egy Mitralis Prolapsus fórumi is,gyere át,hátha ott már valakinek volt ilyen.... Nekem is MPS -van de szerencsére csak most a nagy hőség miatt voltak ilyen szapora szívverésem,szerencsére csak percekig,de tudom milyen kellemetlen.

#6 rockgirl 2012. 07. 17. - 15:01:14

Sziasztok! Segítsetek légyszi!! 15 éves lány vagyok, kb 2 éve jelentkeztek a fura tünetek.(szédülés,légszomj,fáradtság ,koncentrációs zavar).Az elején még nem is foglalkoztam vele gondoltam majd elmúlik és szüleim is azt mondták valószínű a hirtelen növésem miatt meg kamasz korban ez előfordul..aztán csak nem múlt el sőt még erősebb és gyakoribb lett szinte mindennapos.Mindig ha felállok megszédülök és van,hogy el is ájulok.Hiába alszok több mint 8 órát akkor is fáradt vagyok és gyenge.Voltam már orvosnál elküldött vérvételre de semmit nem mutatott ki, csak hogy magas a cukor szintem.Viszont utóbbi 2 hétben újabb fura dolog történt.Általában este a legintenzívebb mikor aludnék. Érzem hogy lassan ver a szívem szinte már megáll, aztán hirtelen dobban egy nagyot. De napközben is előfordul mostanában.mitől lehet valaki tudna segíteni? Fontos lenne! :(

#7 eletveszelyben 2012. 05. 26. - 14:33:20

Supraventricularis tachycardiám van...Lemaradt az S :) A tünet minden nap párszor kimarad egy dobbanás és nagy halálfélelem után egy nagy ütéssel pótolja azt minden megy tovább. Borzalmas érzés...

#8 eletveszelyben 2012. 05. 26. - 14:29:44

Sziasztok Én tapasztalat csere miatt regisztráltam, olyan szívritmuszavaros társakat keresek, akiknek olyan tünetei vannak mint nekem, és sikereket értek el a megszüntetésében. Szóval nekem:supraventricularis tachycardiám van...

#9 szilviadunasvar 2012. 05. 23. - 13:47:00

Jónapot Kivánok! Szeretném meg kérdezni hogy az mit jelent hogy Jelentös fokú tachikardia.mert nekem ezt álapitoták meg.hogy borzasztoan járt aszivem meg ugy éreztem hogy afejem tetején is az megy. A szív ultrahangon álapitoták meg,lokren 20mg-ot kaptam

#10 leslie18 2012. 03. 20. - 13:42:56

Szia Zoltán! Amit leírtál a ritmuszavarod kezelésére egyike a sok eljárásnak, sokaknak ICD-t tesznek be, másokat csak gyógyszeresen kezelnek, megint másoknál /nálam is/ cardioversio-t csináltak, ez defibrillátorral kiütnek és a szív elfelejti a ritmus zavart jó esetben. És nem biztos, hogy nincs más több eljárás ennek kezelésére, Károlyt pl. csak gyógyszerrel kezelik és így ígérnek neki gyógyulást. Ha szüksége lett volna bármi beavatkozásra már rég túl lenne rajta. Szia Laci

#11 barcelona1968 2012. 03. 20. - 09:46:24

Szia.elmondanám pontosan ,mert nekem pontosan egy hete csináltak egy ilyent.a panaszaim ugyanazovk voltak mint neked..elötte engem MR-vizsgálatra is elküldtek.de alényeg ez az elektrofizikális vizsgálat egy katéteres beavatkozás..én csak azt tudom irni ami velem történt maga a beavatkozás kb 2 és fél óra volt a jobb lágyékomból 4 katétert vezettek a szivembe ettől nem kell félni abszolult nincs fájdalom csak egy kis feszitő érzést észlelsz de meg adnak fájdalomcsillapitót is ...egy 3 d-s monitoron magam is láthattam a beavatkozást nekem a bal pitvaromból jöttek ezek a ritmuszavarok .tehát ott a professzor mert közben beszélgettünk az idegszálakat egyszerüen elégeti de alötte elektrosokkal stimulálja a pitvarfibrillációt ..hát azt kell mondanom az első idegszál égetésnél azt hittem szétrobban a melkesom földön túli fájdalmat éreztem ekkor kaptam ujabb érzéstelenitőt..majd folytatta mert nekem 4 idegvégződést kelett elégetnie egyszóval kiiktatni de utánna már nem éreztem akkora fájdalmat csak kissé feszitett a 3 -ik idegvégződés közben egyszercsak a szivem megált de ez simán ujra inditotta a prof.lb 1o másodpercig tartott..ez egy hete volt 4 órát feküdni kelett mozdulatlanul utánna felkelhettem és másnap hazais engedett ..azóta egyszer volt ritmuszavarom épp tegnap de már a pulzusom nem volt magas de a lényeg hogy ne pánikolj rá sohasem lekell feküdni és nagy levegő orron keresztül és ha van egy xanax az nem árt..végül is öszegezve a beavatkozás elviselhető de sz.tem megéri igaz hogy volt ez a tegnapi ritmuszavarom de ez ilyenkor természetes mert a prof. szerint a hegesedés az kb. 3 hónap utánna fog beálni egyszóval én biztatlak tedd meg ezt a lépést sokkal tartalmasabb lesz az élet üdvözlettel Zoltán...de egyébként megtalálsz a facebookon is ha érdekel akkor kérdezhetsz szivesen álok rendelkezésedre ..Beke Zoltán Gelse..mégegyszer kitartás és tedd meg erre biztatlak szia

#12 karoly78 2012. 03. 14. - 01:06:32

Üdvözlök mindenkit karoly vagyok 34 éves vagyok es pitvarfibrillaciot allapitottak meg nalam fel eve megkaptam a gyogyszereimet azota is szedem es aszt szeretnem kerdezni hogy heti 3-4 alkalomal nem tul inteziv kondizast beiktathatok e az eletembe?? nagyon hianyzik a mozgas es jo lenne fogyni is egy kicsit

#13 paripa 2012. 02. 24. - 22:29:52

Szia!! Érdeklődnék hogy voltál már kivisgáláson és mi lett az eredménye!! Köszi!

#14 marti73 2012. 01. 13. - 11:30:28

Sziasztok! Nekem a párom küzd szívritmus-zavarral, és magas vérnyomással, és azt tudom mondani mindenkinek, amit neki is szoktam, hogy a félelmeitől kell megszabadulnia elsősorban. Ha kiakad a szíve akkor, pedig nem szabad bepánikolni. Továbbá én pránananadizom és mivel két éve én folyamatosan végzek tanfolyamokat és saját magam különböző betegségeit ( gerincsérv, depresszió, stb) is meggyógyították, panaszaim elmúltak. Így neki is ezt tanácsoltam, hogy végezze el ő is az egyes szintű tanfolyamot, tanulja meg magát kezelni és mellette én is kezeltem őt magasabb szintű energiával. Ez annyiban segített neki az elmúlt egy év tekintetében, hogy kevesebb gyógyszert szed és a korábbi 36-42 óra visszaállás helyett, ma már 3 óra illetve legutóbb már csak 1,5 óra alatt visszaállt a normális szívritmus, úgy, hogy csak egy gyógyzsert vett be az én energetikai kezelésem "mellé". Ami még fontos, hogy már gyengeség és szédülés érzet is megszűnt, mivel nem otthon fekszik,és várja hogy visszaálljon, hanem bemegy dolgozni és a munkahelyen áll vissza neki. Akit érdekel ez a tibeti "reiki", a tibetben élt gyógyító orvoslámák gyógyító energetikai kezelése, az olvasson rá Petrezselyem József honlapján. A Prananadi szót kell beütni a keresőbe. Ha valakit érdekel tudok adni elérhetőséget ahova el lehet menni. Nincs fix ár, oda ne is menjen senki, ahol megmondják, hogy egy kezelés mennyibe kerül!! Bár ha megteheti mehet, persze ugyanazt kapja, csak ott a pénz jobban motiválja a gyógyítót mint kellene!! Nálunk annyit ad mindenki, amennyit tud!!!A tanfolyamok kerülnek csak konkrétan pénzbe!! Minden jó mindenkinek. Márti

#15 vlena777 2011. 12. 11. - 14:06:56

Szia Kyra2303! Nekem is ugyanez a problémám, nálam mitrális prolapsust állapítottak meg, de normális fiziológiai határok köztt... Az orvos nem mondott semmit, csak annyit, hogy ez miatt néha beverhet. Miért van ez a hirtelen légszomj meg nagyobb dobbanás? :S én ugy meg tudok ijedni olyankor...

#16 kyra2303 2011. 11. 09. - 21:15:14

szia hat nekem is ugyanez a bajom vagyis hasonlo olyan erzesem van mintha a szivem egy nagyot dobbana es utana a legcsövemben mintha a tüdöm vissza szivna a levegöt egyszerüen nem tudom elmagyarazni pontosan de hirtelen nem kapok levegöt 5 eve hogy igy van szivultrahangot is csinaltak semmit nem talaltak. es ha pl többet mozgok vagyha sportolok olyankor is elkap .

#17 nataliaweiss 2010. 11. 30. - 11:28:04

Szia Kedves Atti! Milyen volt a katérezésed? Én is hamarosan megyek. Tudnál nekem infóval szolgálni? minden érdekel. Köszönettel: Nati

#18 kovine90 2010. 11. 16. - 18:38:32

SZIASZTOK! MOST REGISZTRÁLTAM. A VÉLEMÉNYETEKRE LENNÉK KÍVÁNCSI. 21 HÓNAPOS KISFIAM VELESZÜLETETT TÜDŐVERŐ ÉR BILLENTYŰ SZÜKÜLETBEN SZENVED. PANASZAI NINCSENNEK. MAJD KATÉTERZENI FOGJÁK HA SZÜKSÉGES LESZ. VAN VALAKI AKINEK GYERMEKE EBBEN A BETEGSÉGBEN SZENVED? VAGY SAJÁT MAGA? ILLETVE VAMN OLYAN AKI VÁLLALT EZZEL A BAJJAL MÉG BABÁT?NEKI LETT VMI BETEGSÉGE? SEGÍTSÉGETEKET ILLETVE A VÉLEMÉNYETEKET ELŐRE IS KÖSZÖNÖM

#19 atti58 2010. 09. 26. - 11:05:49

Sziasztok. Érdeklödni szeretnék hogy ha már volt valakinél szivkatéterezés irja le hogy milyen? Nekem ja jövö hónapba lesz. Mire készüljek ,mennyire fáj stb. Elöre is kösszönöm Atti

#20 sgizus 2010. 03. 03. - 09:14:19

Sziasztok! Végig olvastam, igen van pánik betegség ezt a mai felpörgött életmódunk hozta, vagy az igényünk?! Van neve, adtak neki, de a túlterheltség, stressz, a nagy megfelelni akarás, és amire nem tér ki senki, a mai táplálkozás a fiatalok által kedvelt ételek, készítmények tele vannak méreg anyaggal, egyik fel szívja a másikat nem jut el a szervezetnek ami kellene. Életmód váltás ami megoldást hozhatna, (de ez szinte lehetetlen) ki iktatni az étrendből a vegyszeres kajákat. Nem hiszitek el mennyi mérget esztek! Ez is csinálhat úgy mond felpörgést, ami sajnos szívideghez vezet, régen így nevezték! Én fiatal koromban benne voltam, életmód váltással, tudatos vásárló oda figyeléssel, énnekem teljesen meg szünt már rég! Most 56 vagyok olyan 30-40 év kor, között volt, piacon, meg ahol nagy tömeg volt rosszul lettem, de én nem szedtem rá gyógyszert, a mellékhatások miatt.

• 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: