Házipatika fórum: szivgond - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

szivgond

#21 edi110 2010. 02. 27. - 19:28:46

Sziasztok Szeretnék érdeklődni kinél fordult elő ilyen: úgy érzem hogy a szívem nemcsak egyet tobbet kihagy,ilyenkor úgy érzem nen tudok levegőt venni.elég rossz érzés.EKG-N voltam.nem láttak rajt semmit.Szeretném.ha válaszolna aki volt mát így.

#22 rajmi84 2010. 01. 23. - 21:06:28

Sziasztok! Én is azzal kezdeném mint az előttem szólók, hogy örülök, amiért rátok találtam. Kissé megkönnyebbültem. Már tudom nem vagyok egyedül. Az én rövid történetem a következő: Az elmúlt években rendszeresen éjszakáztam, 3 műszakban dolgoztam...dohányoztam kávéztam. Azonban tavaly januárjában hirtelen állástalan lettem. Nem sokáig tétlenkedtem be iratkoztam egy felnőttképzésre és hamarosan (áprilisban) már vizsgázom is belőle. Tehát 1 éve már, hogy nem dolgozom. Az eltelt idő alatt rengeteget pihentem, regenerálódtam. Letettem a dohányzást. Sőt tavaly áprilisban elkezdtem edzeni. Az edzéssel együtt járt a szokatlanul megnövekedett étvágy. Föl is szedtem 6 Kg-ot. De még így is normálisan néztem ki 80 kg. voltam. Nem is akartam ennél jobb formába kerülni. Úgy éreztem, hogy végre elfogadtam magam...boldog voltam. Azt azért hozzá tenném, hogy csak magammal nem voltam elégedett, mert viszonylag harmonikus párkapcsolatban élek, így semmi okom a szomorkodásra, depresszióra. Viszont augusztusban, egy nehéz nap után. Edzettem is és elég kemény fizikai munkát végeztem az nap. Este rám tört egy rosszullét. Az összes végtagom el kezdett zsibbadni, nem éreztem, hogy súlyom lenne. Az a gondolatom támadt, hogy ha nem pattanok fel, akkor átesem a túlvilágra....szó szerint zuhanást éreztem. Egy pillanatra le is blokkoltam ez miatt. Aztán gyorsan felültem, de a zsibbadás nem maradt abba. Vagyis a lábaimból elmúlt, de a bal és a jobb karomból nem. Levegőt is nehezen kaptam mintha össze markolták volna a bordáimat egy csokorba, hogy ne bírjak lélegezni. Erőtlenül felébresztettem páromat, hogy hívja a mentőt mondtam neki rekedten többször...közben átkaroltam és megeresztettem néhány könnyet. Magamban el is búcsúztam tőle...megsimogattam és készültem a legrosszabbra. A bal karom ekkor már éktelenül zsibbadt valamint a mellkasomon is nagy nyomást éreztem. Azt hittem infarktusom van. Közben olyan hangosan hallottam a szívverésem mintha egy gépfegyver ropogott volna a fülemben. És nem volt túl megnyugtató amit hallottam. Egyszer vert hármat...majd három másodperc szünet, majd megint vert gyorsan ötöt, aztán megint hosszú szünet. Minden egyes szünetben megszédültem kicsit és arra vártam mikor hallom az utolsó dobbanást. Még aznap hajnalban bevittek szüleim az ügyeletre...végül is letettem a mentőről. Először a kórházba mentünk, ahonnan elküldtek, mondván, hogy nincs beutalóm. Ekkor elmentem az éjszakai ügyeletre ami a város egy másik pontján van. Ott csináltak egy rögtönzött EKG-t. De már akkor tudtam, hogy nem találnak semmit. Ahogy kimentem az utcára, a friss levegőre mintha eltűntek volna a tünetek. Így az EKG sem mutatott semmit. A biztonság kedvéért kaptam B6-ot ha jól emlékszem injekció formájában. Ezt követően viszont már folyton rám jöttek a rosszullétek. Először csak este, később már nappal is. Főleg ha járművön tartózkodom. Valamiért olyan érzésem van mintha a sebességtől ki akarna lapulni a szívem. Először légmellre gyanakodtam, hogy biztos az edzéstől...de a röntgen kimutatta volna elvileg. Az edzést a rosszullétem óta abbahagytam. Szeptemberben voltam egy magán kardiológusnál, ahol végeztettem EKG-t meg szívultrahangot. Az egyik billentyűm kicsit meg van nagyobbodva de semmi komoly. Az orvos tanácsolta, hogy menjek vissza terheléses tesztre...de arra most nem futotta egyelőre. A háziorvosom írt fel b vitamint és elenium-ot. De mivel világ életemben utáltam a nyugtatókat tényleg csak akkor vettem be mikor úgy éreztem, hogy halálomon vagyok. A nyugtatóktól másnap, harmadnap furcsa tarkó zsibbadás jön rám..és nyomja a fejem lefele szinte ájulásig. Eddig azért mindig megtartottam magam soha nem ájultam el. Most ott tartok, hogy már végigolvastam az egész netet és gyomorfekélytől kezdve a pajzsmirigyig mindenre gyanakszok már. Nem tudom mitévő legyek. Szerencsére a zsibbadás ritkán jelentkezik mostmár. Viszont van helyette elég kemény gyomorgörcs...mintha betonnal öntenék tele a beleimet. Röviden ennyi lettem volna. Nagyon sok erőt adtatok. És mindenkinek sok sikert a betegség elleni küzdelemben én veletek vagyok!

#23 adrienn01 2009. 10. 20. - 13:57:13

Sziasztok! Én 23 éves vagyok,tíz éve derült ki a mytralis prolapsusom,egyébként állítólag veleszületett.Évente járok kontrollra,de eddig semmi problémát nem észleltek vele kapcsolatban.Most 1-1,5 hónapja szapra szívveréseim vannak,valamikor pár másodperc,valamikor több percig is.Van,hogy össze-vissza ver (gyors-gyors-lassu),majd nagy dobbanás és visszaáll.Elmentem az éves kontrollra ahol ezen panaszaim alapján rámtették a 24 órás ekg-t.Ezáltal kiderült a probléma,mert még rajtam volt is többször volt rirmuszavarom.Felállították a diagnózist:Paroxizmális supraventriculáris tachycardia.Aztmondták,hogy egy szívkatéteres modszerrel meglehget oldani a problémát,amenniben sikerül az eljárás.Azt szeretném kérdezni,hogy valakinek csináltak e már ilyet??????Fáj e?????Meg mivel nem altatnak,hogy lehet ezt kibírni éber állapotban??????Debrecenben fogják csinálni.Ha valakinek csináltak már ilyet melyik orvos végezte,melyiket ajánljátok????????

#24 domady 2009. 08. 02. - 19:42:03

Sziasztok! Ismerek egy olyan természetes összetevőkből álló szívbarát terméket amelynek nincs mellékhatása és a barátnőm anyósának 20 éve tartó szívpanaszait 1,5-2 hét után ritkította, enyhítette, 3-4 hét után gyakorlatilag megszüntette. Akit érdekel írjon a domadynet@gmail.com

#25 mocsarbeata 2009. 07. 15. - 15:41:52

Sziasztok Szed vki közületek Co-prenessa-t?mik a tapasztalatok?már elég rég óta küszködök kisebb nagyobb rosszulétekkel...ilyenkor heves szívverés,hőhullám,szédülés,remegés, iszonyatos,aztán ma reggel már nem bírtam irány a doki....persze már 1 hónappal ezelőtt elkezdtem én az orvost ...elmentem vérvétel,ekg,érfalvizsg.minden tökéletes lett,az ottani doki mondta váltsak életmódot majd az segít,közben 150-es vérnyomás,és folyamatos rossz közérzet,ma reggel megijjedtem...és ujjabb ekg után kaptam ezt a Co-premessa-t,nem ismerm nem tudtok vmi infot róla? köszi választ BEA A KÉPEN A CICÁM:)

#26 S.Jasmin 2009. 06. 30. - 21:10:11

Sziasztok! Én már régóta küzködök a szívritmuszavarral. Nekem kiugrik a ritmusból és nagyon aprókat üt, szinte olyan kilengés szerűen dobog megszámolhatatlanul. Én csak úgy hívom, hogy lebeg a szívem ilyenkor. Van úgy, hogy pár perc, van úgy, hogy 10-20 perc, de előfordult már, hogy 2 óra múlva állt vissza. Lokren 250 mg-os gyógyszert szedek. Most babát szeretnék vállalni, úgy tudom ezt a gyógyszert nem lehet használni közben. Vajon ez miatt egyáltalán vállalhatok gyereket? Ha nem szedem a gyógyszert, illetve mikor át akartunk térni másikra, két nap kihagyás után annyira legyengültem, hogy minden egyes mozdulatkor annyira gyorsan vert a szívem, majd kiugrott. A végén már felállni is alig tudtam, mert ilyen 130-as pulzusom lett. Felszökött a vérnyomásom is és rosszul lettem. Visszatértem a Lokrenre. Azóta jól vagyok, néha van "lebegés", de elmúlik. De hogy lesz így baba a gyógyszer mellett??

#27 clintonfreak 2009. 06. 15. - 13:51:43

Sziasztok, nos nekem ugyanaz a problémám mint pár bejegyzéssel lejjebb gábornak, úgy érzem mintha néha néha egyszercsak megállna a szívem, és egy nagyot dobban, volthogy akkorát dobbant hogy úgy éreztemm intha valami szétáradna az egész mellkasomban és a fejem is zsibbadt hátul utána, de ez csak egyszer, viszont így is aggaszt az egész, az orvos szerint magas a vérnyomásom, menjek el vérvételre vizeletre, de fogalma sincs hogy ennek köze van e a magas vérnyomáshoz, igen aggasztó

#28 pluss11 2009. 06. 03. - 14:25:18

Szia! Valószinü későn találtam meg az üzenetedet,mert már elmult 1 hónap azóta. Leirásod nem szivproblémára utal szerintem,hanem pánikrohamra! Bizonyára azóta már tisztázódott. üdv. hamurapi

#29 adamski 2009. 05. 02. - 20:33:14

sziasztok! előre is bocsi a helyesírási hibáimért,sosem voltam jó helyes író :) Ádám vagyok 20 éves és kb 1 hónappal ezelőttig semmiféle bajom nemvolt..fizikailag..ezt úgy értem ,hogy nem volt felhőtlen az élete sosem mára már csak 1 rokonom él. a tesóm.születésemkor elvesztettem az anyukámat majd mikor 14 voltam az édesapámat. nagyszüleim is elhunytak.ezeket a dolgokat 14 évesen a bátyámmal kellet átvészelnem.Soha nem adtam fel nemvoltak problémáim magamban elrendeztem mindent.ujj élet ujj város kolesz végre igazi barátok.és most mikor mármár kezdtem azthinni minden egyenesbe ért jelentkeztek a gondok.kb 1 hónappal ezelött a számitogép elött ültem és hirtelen mintha ki akarna ugrani a szívem a helyéről!Hirtelen felpattantam és azt az érést sosem felejtem el szédültem nagyon kellet koncentrálnom h éber maradjak a szivem hevesen vert én pedig elkezdtem pánikolni h itt a vég vagy valami hasonló.hivtam segitséget és az ügyeleten köötem ki ahol persze semmi baj nemvoltmár.az ekg sem mutatott semmi rosszat.aztmonta a doki ha ez tovvábra is előfordul menek el a háziorvshoz.a következő napokban másra sem tudtam gondolni és persze ez nem segített folyamatos szivdobogásérzetem van olykor nagyon szúr és a többi.a para a legrosszabb.de nemértem mért pont most:S azóta ha egyedül vagyok szinte rettegek.és rossz dolokra gondolok.szóval elmentem a háziorvosomhoz...megin ekg,megin negatív.De kikönyörögtem egy kardiologiai beutalt amit megis kaptam 1 hónappal későbre ...na ez sokat segitett..azota tehát ugyanaz a félelem és rosszullét.holnapután kell mennem a holter kg-s cuccér.de nemtudom az mit fog kimutatni.csak mondanák már meg h mivan ,mert ez a tudatlanság nagyon rosssz. Annak viszont nagyon örülök h valakinek ezt leírhattam ugyanis a környezetemben nem nagyon tudok erről beszélni senkivel..Na legyetek jók!üdv mindenkinek;)(eredményeimet majd megosztom) Ádám

#30 dani333 2009. 04. 14. - 17:52:21

Sziasztok! Tudnátok segiteni?fontos lenne!28 éves lány vagyok,pár honapja elkezdtem fulladni,ez nagyon rossz,állandóan ásitok,és mélkyen veszem a levegöt,ha stressz vagy öröm ,bánat és,vagy sokat beszélek még rosszabb!!elmentem tüdögondozóba,ott kiderült a légzésfunkciom nem tul jó:(ezért irtak fel olyan sprayt amit az asztmások is fujnak.napi 2szer kell hasznélnom,valami hörgötágito.Elmentem ekg.re és szivultrahangra is,ott azt ondták semmi bajom,csak MPS-em van ,vagy mi-EZ sulyos????ettöl lehet a fulladás?mert a hölgy azt mondta ez majdnem minden embernek van....Jah és ami még rosszabb,hogy terhelésre fokozodik a fulladás.(nem tudok se futni,se edzeni...Néha szokott szurni a szivem is:(Mi lehet a baj??Vaaki segitsen...Köszönöm

#31 drtihanyi 2009. 04. 04. - 15:20:02

dr. Tihanyi László kardiológus szakorvos válaszol kérdéseire http://www.drtihanyi.hu A természetben előforduló zsírsavak mindig páros számú szénatomokat tartalmaznak. A zsírsavak lehetnek telitettek (ezekben nincs kerttős kötés a szénatomok közt) és telítetlenek (ezekben van egy, vagy több kettős kötés a szénatomok között). A telített zsírsavak csak egyféleképpen fordulhatnak elő a természetben térbeli szerkezetük alapján, míg a telítetlenek két térbeli szerkezetet vehetnek fel. Az egyik a cisz változat, a másik a transz változat (mint egy nyitott esernyő normálisan, ill. a szél által kifordítva). A zsírsav láncoknak két vége van. A szabad végük, ami nem kötődik a glicerinhez az omega vég. Onnan számoljuk a kettős kötéseket és az alapján nevezzük el őket. Ha az omega végtől számított harmadik helyen van kettős kötés, akkor omega 3 zsírsavakról beszélünk. Azért a többes szám, mert a zsírsavlánc lehet 10, 12, 14, 16 stb. szénatomot tartalmazó, de ezek mind omega 3 zsírsavak. Ha a hatos helyen van kettős kötés, akkor omega 6 zsírsavakról beszélünk, ha pedig a 9-es helyen, akkor omega 9 zsírsavakról van szó. Hiszen itt is különböző hosszúságú zsírsavláncok keletkezhetnek, amint azt az omega 3-nál láttuk. Még tovább bonyolítja a dolgot az, hogy vannak többszörösen telítetlen zsírsavak, amik nem egy, hanem kettő vagy több kerttős kötést tartalmaznak. Ilyen többszörösen telítetlen zsírsav a LINOLSAV, és a LINOLÉNSAV is. A LINOLSAV jobban véd a szívinfarktussal szemben, mint a LINOLÉNSAV és más omega 3 zsírsavak, viszont belőlük a szervezetben a zsírsavak enzimatikus bontása során eikozanoidok képződnek, amik viszont rákkeltőek. Ezzel szemben az omega 3 zsírsavak (mint pl. a dokozahexaénsav, illetve az ALFA LINOLÉNSAV, valamint az omega 9 zsírsavak, pl. OLAJSAV) gátolják az eikozanoidok szintézisét. Tehát a hármas kombináció azt eredményezi, hogy kihasználjuk az omega6 zsírsavak erős érelmeszesedés gátló hatását, miközben megakadályozzuk azt, hogy belőle rákkeltő eikozanoidok keletkezzenek. Miért nem elégségesek csak az omega 3 zsírsavak önmagukban? Mert gyenge védelmet biztosítanak az érelmeszesedéssel szemben, illetve olyan nagy dózisban hatékonyak csak, amit gyomor és bél panaszok miatt tartósan nem lehet szedni. És most a cisz-transz kérdésről. A telítetlen, és többszörösen telítetlen zsírsavak cisz módosulatai érvédő hatásúak, míg a transz változatok ezzel éppen ellentétesen hatnak. Nincs azonban teljesen tiszta cisz zsírsav, mert a szervezetben működik egy cisz transz izomeráz enzim, ami képes a cisz változatot transszá alakítani és vissza. De a jó készítményekben a cisz zsírsavak aránya meghaladja a 95%-ot. Tehát hiába telítetlen egy zsírsav akár egyszeresen akár többszörösen, a transz az káros!!! NOW Omega 3-6-9 - Omega 3-6-9 Omega E-ssentials - Omega E-ssentials

#32 gabes08 2009. 04. 02. - 19:14:37

Üdv! Gábor vagyok 19 éves és pár napja folyamatosan szívritmuszavarom van, Ami alatt azt értem, hogy 4-5 percenként lelassul, szinte megáll, és egy nagyot dobban, meg folyamatosan érzek kisebb nyomást és érzem a dobogást amit eddig nem éreztem. Fekvés, munka, tanulás vagy akármi közben ugyanaz a helyzet, nem számit mit csinálok. Vérnyomásom jó, ekg-n is voltam ott sem találtak problémát. De ez a sok nagyobb dobbanás lelassulás néha össze vissza verés 3-4 napja folyamatosan nem tudom akkor mi lehet, erre szeretnék tanácsot és segítséget kérni, van e okom aggódni, elmúlik e, vagy normális e. Köszönöm a segítséget!

#33 Aragornx 2009. 03. 11. - 13:21:55

Kedves fórumozók! Keleti gyógymódokban komolyabban jártas gyógyszervegyészként, szívesen segítek bárkinek a szívpanaszok megoldásában. Nagyon valószínűnek tartom, hogy meg tudnánk oldani a problémákat. Ha érdekel írj bátran: wallfire14@gmail.com

#34 vale46 2009. 03. 03. - 17:42:34

Szia giorita! Nekem több, mint egy éve vannak hasonló panaszaim, teljesen rendszertelenül, teljesen kiszámíthatatlanul. Nekem mitralis prolapsust állapított meg a kardiológus, arra szedek Concort, ill. szedtem egy ideig gyógynövény alapú nyugtatót is. Meglátásom szerint a stressz okozza, szabi alatt és után jó ideig nincsenek ilyen bajaim. Én sportolok is, de a jelek szerint ez is kevés a gyógyszerrel együtt, hogy ne jöjjön elő ez a szívdobogás. Ördögi kör :'('

#35 giorita 2009. 02. 22. - 13:25:20

Sziasztok!!! Éjszaka lefekvés után érzem,de minden este, hogy a pulzusom felszökik volt már 135 is,szivem majd kiugrik a helyéről. Általában, akkor érzem, amikor kezdenék elaludni, azaz az alvás és az ébrenléti állapot között. Tapasztalat közzületek már valaki ilyet ? Ha igen mi a megoldás,és hova fordúljak? Aki tud segítsen Üdv mindenkinek!!!

#36 giorita 2009. 02. 22. - 13:11:00

Helló! Kérlek válaszoj arra,hogy mi történt veled azóta,és mivel kezelnek,illetve hova fordúltál problémáddal. Nekem egy fél éve van ugyan ez a problémám, sajnos azt sem tudom hova fordúljak.Nem minden este jön elő de heti 1x biztos.Ilyenkor beveszek 1 fél xanaxot ami,valamikor segít, valamikor ahhoz hogy elmúljon 1 egészet veszek be. segíts. Üdv Rita

#37 vinczecsilla 2009. 01. 21. - 23:11:59

Sziasztok!! Nálam két évvel ezelött kezdődött a szívritmus-zavar. Már nem emlékszem hogyan,eleinte nem foglalkoztam vele.Aztán volt pár durva-furcsa érzésem és teljesen beparáztam :) Elmentem pszichiáterhez, másfél évig szedtem xanaxot meg citopramot.Eleinte jobb volt, aztán rájöttem, hogy nem akarok így élni egy életen át, más megoldást kell találnom.Az orvosi ügyeleten már messziröl köszöntek ha megláttak :) -itt a szimulálos-lány(22 éves vok).Három hónapja nem szedek semmit.Úszni és futni járok, csak ne kelljen gondolkodnom, éreznem.Ez sem segít.Vagy ha igen, hát csak ideig-óráig.Azóta minden érzést, fájdalmat túlreagálok.Álandóan halni készülök :d Nem tudom mi a megoldás.Csak azt tudom, hogy amikor rettegek megszűnik a külvilág.Rohangálok mindenfelé, menekülök az érzés elöl.Minden reggel felkelek és reménykedem, hogy ma nem.......aztán amikor úgy érzem, mintha mellkason rúgtak volna kezdődik minden elölröl:mániákus pulzus figyelés, és egy érzés:hogy mi van ha ez most tényleg komoly.Azóta nem merek messzire utazni.Félek.Azt hittem(egészen a mai napig), hogy ezzel csak én vagyok így, mert velem vmi baj van.Mostanában kezdek rájönni, hogy "nincs ember aki az életét baj nélkül éli végig bárhol él".Nekem ez a problémám, másnak más.Ez néha vigaszt nyújt.Ítrak egy hónapja szívritmus-szabájzót.Nem akarok gyógyszert szedni, elég volt másfél év belőle.Ha vkinek van ötlete hova menjek, mit csináljak, megköszönném.Rem. nincs tele a szöveg helyesírási hibákkal(bár úgy írok, mint egy nyugdíjas :p Minden jót mindenkinek!!! :d

#38 Jimee 2009. 01. 12. - 13:19:03

Sziasztok! Egy két éve olvasom a fórumot ált mindig akkor ha éppen rámtör a rosszullét néha megtud nyugtatni hogy nem csak nekem vannak ilyen gondjaim..persze senkinek nem kívánom! Nekem egész kiskoromban állapították meg a mitrális prolapszust - most 23 vagyok- édesapám miatt vizsgáltak ki akkor akinek elég komoly szívelváltozása volt. Majd a prolapsust kinőttnek nyilvánították. Egészen 2002-2003 ig kutya bajom nem volt. Aztán gimiben egyszer kicsit felidegesítettem magam és az lett a vége hogy pánikrohamot kaptam: erős szívverésérzés, ájulásérzés, halálfélelem stb. Addig sosem éreztem hol van a szívem. Egyből kivizsgálások mert innentől kezdve ha vérnyomásmérőt láttam 180 ig felkúszott másodpercek alatt a systolém a pulzusommal együtt. Rettentő labilis lettem izzadt a tenyerem, egész napokat végigszorongtam mintha egy másik világba csöppentem volna, alvászavarok, és rettegés mindentől. A vizsgálatoknál csak a prolapszust találták megint és hogy pánikolok- hozzáteszem mai napig nem vagyok hajlandó elfogadni hogy esetleg pánikbeteg lennék, én aki mindent önállóan és élvezettel intéztem, pörögtem. Írtak fel vérnyomáscsökkentőt Coviogal 5mg ost és rámbízták hogy szedjem: felet, max egészet. Aztán hogy kibillnetsem magam a szorongásból és depiből ami rámült nekiálltam konditerembe járni. És itt következett majdnem 5 felhőtlen csodás év. Teljesen életfelfogásommá vált az edzés:táplálkozás, alvás, edzés. Gondoltam is hogy ennyi az egész leszámoltam a régi énemmel. Majd két éve nyáron az egyik edzés alkalmával ismét végem lett. Súlyzózás közben azt hittem megállta a szívem és egyből bepánikoltam. Majd innetől kezdve szinte minden nap újra. Az edzésig még egy évig kínlódtam nem akartam abbahagyni de kénytelen voltam: már az edzéstől is rettegni kezdtem. Orvos ismét csak a régit fújta szokjam meg nincs semmi baj, kis elváltozás a billentyűn ne pánikoljak. Majd jöttek az estrasystolék, az éjszakai pánikrohamra ébredés, a reggeli pánikroham és szinte havonta másként jött ki egyszer ezt éreztem egyszer azt és a dokinak is alig tudtam elmagyarázni. Tegnap pl majd kétóráig úgy éreztem remeg a szívem és ritmuszavarom van, ájulásérzés szorongás gyengeség halálfélelem. Ma bejöttem dolgozni és ismét elkapott de mégjobban így felkerekedtem hogy elszaladok vmi ügyeletre hogy ilyenkor vizsgáljanak meg ne mikor jól vagyok de mire leértem az utcára úgy éreztem perceim vannak hátra és hívtam egy mentőt..igaz már a telóba alig akartak kijönni elmondva hogy mit érzek és hány éves vagyok. Majd 20 perc múlva megjöttek és megviszgáltak. Csináltak egy EKG t de már láttam hogy szinte mosolyogva összenéznek és olyan kérdéseket tettek fel amiből leesett hogy megint semmi bajom - hála égnek. A szokásos tanács hogy ne ijedjek meg éljek vele és ne idegeskedjem no koffein no bago---egyiket sem használom. Szval amiért írtam mindezt az az hogy más is lássa hogy igen vagyunk akik így élik meg ezeket az ártalmatlan dolgokat, és akárhogy is kételkedünk lehet valóban nincs mögötte komoly szívgond akár. Persze mindenkinek ajánlom az alapos kivizsgálást mielőtt öndiagnosztizál! Én néha úgy érzem már tom uralni a dolgot de kíváncsi lennék kinek sikerül nem megijedni egy extrasystolétól a legváratlanabb élethelyzetekben, vagy egy olyan érzettől mintha vibrálna a szíve vagy összevissza verne mikor közben légszomja van és szédül majd lezsibbad mindene? Mindenesetre ha elfogadjuk és csak kicsit is sikerül már használhat - állítólag :) Kicsit hosszúra sikeredtem de úgy áreztem kikell írjam kicsit magamból, hátha másnak is megnyugvást adhat valamennyire. Mindenkinek egészséget és jó közérzetet kvánok!

#39 kisritus 2009. 01. 07. - 21:17:36

SOS! Pár üzit átfutottam, és azt hiszem jó helyen járok. Két éve jóindulatú szívritmuszavart diagnosztizáltak nálam, az ez utáni kivizsgálás sorozat alatt kezdtem pánikolni. Ez mostanra szinte teljesen elmúlt, újabban szorondgásos tüneteket észlelek magamon. Concort szedek, reggel felet, amit én csökkentettem 2-szer 1 ről kétszer félre, maj reggel félre. Folyamatosan egyensúlyzavaraim vannak, amik persze a munkahelyen jönnek rám. A vérnyomásom, hellyel-közel normális, a pulzusom 90 körüli. 26 éves vagyok, nem akarok ilyen szorongásokkal élni. Nem tudok egyedül jönni, menni, vásárolni, utazni. Félek az idegen országokban. Önerőből szeretnék meggyógyulni nem gyógyszerekkel. Ilyen fiatalon, ez normális??? a stresszkezelésemről ne is beszéljünk, ami egyenlő a nullával. Tapasztal valaki hasonlókat? Rettegek mindentől, minden önálló tevékenységtől, munkától, vezetéstől... PŐszichológushoz jártam, eleinte segített, de aztán ő is csak a szimulálós dumát nyomta... Írjatok légyszi! Jó egészséget!

#40 Marcsi720624 2009. 01. 04. - 08:23:03

Köszi Lilla! Nagyon hálás vagyok.Az a Doki egy imádni való figura,nagyon sokat segítettek a válaszai.A Panangint megvettem. Jó egészséget kívánok! Marcsi

• 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: