Házipatika fórum: szivgond - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

szivgond

#41 vale46 2009. 01. 02. - 17:30:05

Szia Marcsi! Ajánlom neked az orvostudakozo.hu oldalon Dr. Szemerédi Péter kardiológus fórumát. Én napokig olvastam és sok jó tanács van rajta. Ő ajánlja az extrákra a magnézium pezsgőtablettát vagy a Panangin nevű recept nélül kapható magnézium és kálium készítményt, ami csökkenti a szívritmuszavarokat. Lilla

#42 Marcsi720624 2008. 12. 28. - 09:25:28

Sziasztok! Örülök,hogy rátaláltam erre az oldalra,mert most nem érzem annyira egyedül magam a "nyomorommal" :p Két éve küszködök kamrai extrasystolékkal,amik időnként sorozatban jönnek.(holter mutatott ki hatot egymás után),emellett pánikbeteg is vagyok.Concort és Apodepit szedek felet-felet. Mivel a gyógyszerek mellett is megvannak a panaszaim,(szívem össze vissza ver,szorít a gyomorszájam stb.)terheléses vizsgálatra kell mennem januárban.A szívultrahang nem mutatott ki rendellenességet. Nem tudtok valami csodaszert ezekre a dolgokra?Van egy csodaszép tök jó fej családom és olyan rossz érzés,hogy nekem állandóan van valami problémám.Ezek nélkül olyan boldog lehetnék!

#43 psych_ 2008. 12. 12. - 14:48:28

Szia András. Érdekes amit írtál, mivel én is ugyanebben a helyzetben vagyok, kivétel hogy nem voltam egyszer sem korházban. 24 éves vagyok, kb 2-3 éve kezdödött az egész. A fotelben ülve bámultam egy filmet úgy hajnal fele, miután hazaértem melóból, és egyszer csak mintha mellkasba rúgott volna valaki, aztán gyorsan elkezdett verni a szivem, fogalmam nem volt mit tegyek, kifuttam, es hideg vizzel megmostam az arcom. 10 perc után el is tünt a rosszúllét, de azóta mindig érzem a szívverésem, főleg ha lefekszem, vagy ha üllök bármi...(azelőtt azt sem tudtam "melyik felől van" :)) 3 éve így alszom el, hogy hallom, és érzem. Azóta kisebb-nagyobb kihagyásokkal tört rám hasonló tünet, amit te is leírtál. Régebben elég hanyag életmódot folytattam (évekig éjszakáztam, számítógép, rengeteg kv és cigaretta.) az utóbbit kivéve a többit sikerült kiiktatnom. Nekem legtöbbszőr elalvás (álombamerülés) elött jelentkezik a tünet ami aztán átmegy pánikroham -ba, szerintem... mert hajlamos vagyok megijedni. Reszketés, hidegrázás követi, majd megnyugszom, es alszom mint a csecsemő reggelig. De sajnos ez az egész elég ha egyszer megtörténik, mert egy hétig minden lefekvéskor ez van a fejemben, hogy mi lesz ha meghalok... Nekem volt egy haláleset a családomban két éve, azota vannak a tüneteim leginkább, meg az életem sem volt az utobbi években olyan stressz mentes. Egy időszakban elég gyakran szédültem, el is mentem a háziorvosomhoz, azt mondta magas a vérnyomásom, el is küldött szív vizsgálatra, és addig felírt nyugtatót. Közben nem sikerült elmennem a vizsgálatokra, mert a munkam miatt külföldre utaztam, egyszerüen nem tudtam programálni sehogy sem. De egyrészt az én hibám, mivel ha akar az ember akkor elmegy, eléggé betoji vagyok, rögtön össze-vissza ver a szívem, ha orvost látok, főleg ha vérnyomást akar mérni (a féle "fehérköpeny szindróma"). Most az ünnepek miatt megint halasztok, de januárban erőt veszek magamon, elmegyek és kivizsgáltatom magam. Bármi legyen, biztos van rá megoldás. Veled egykorú vagyok, nem lehet olyan nagy gond (remélem). Voltam általáno vizsgálatokon 1-12 osztály alatt, sosem hallottak semmit. Szoval, ha valami van is, remélem nem szervi eredetü... Okozhatja mozgáshiány, cigaretta, kv, számítógép, rendszertelen étkezés főleg az elsavasodás!! és a kevés pihenés, magasvérnyomás, Kálium magnézium hiány főleg, stb... Menj el te is egy alapos kivizsgálásra, mert még fiatal vagy, kár elhanyagold az egészséged. A "nyaki artéria lefogását" meg szerintem bízd az orvosra, én nem tenném. Ez egy népbetegség ami neked is van, és rengeteg fiatalnak körülöttünk. Legtöbbszőr még gyógyszeres kezelést sem javasolnak. Ne pánikolj, fel a fejjel, mozogj sokat, igyál annyi pezsgős magnéziumot amennyi beléd fér (mértékkel), ne üllj állandóan otthon, szórakozz, kerüld a kimerülést, főleg az éjszakázást. Ha lefekszel éjfél előtt, megszünnek a tüneteid hidd el. Megyek a dokihoz Januárban, menj te is, és majd kivesézzük egymás eredményét ;)) No para, minden jót, szia Udv.: Szabi

#44 doug53 2008. 12. 03. - 11:58:29

Sziasztok .. András vagyok 24 éves. Végigolvastam mindenki hozzászólását véleményét és tapasztalatát. Azért merészelk írni sajnos mert nekem is hasonló tüneteim vannak, melyek lassan lassan ,deh egyre többször találnak meg és már nem csak éjjel az éberség és az alvás határán hanem nappal is véletlenszerűen. Az én storym ott kezdődött ,h egy az amúgy sem vidám tinédzser évek közepette távol az otthontól kollégista lettem és érettségi előtt nem sokkal egy távolsági járattal megöltünk egy házaspárt.Ott nagyon rosszul lettem,deh gondoltam csak a látvány vagy ilyesmi miatt.A nőkkel és a tanulással mindig is hadi lábon álltam és nagyon intenzíven is dohányzom 8 éve immár.Nem voltam sosem egy társasági ember, sőt kifejezetten zavar ha akár ismerősökből is 7-8-9 nél többen vanak a közvetlen közelemben.Ha vad idegenekről van szó még rosszabb a helyzet.Az utcán vagy akárhol semmi bajom nincs senkivel,deh ha egy szobában kell velük lennem már félóra - óra után elkezdek rosszul lenni. Visszatérve az érettségire jobban féltem a busztól mint magától a vizsgáktól.Nah deh ugorjuk tovább.. Eltelt 3 év lassan 4 és munka mellett elkezdtem a szegedi tudományegyetemet. Szóval a tömeget nem bíroml és erre rájöttek még panaszok: Elkezdek remegni kezeim lábaim, melegem van és fázom egyszerre vagy olyan kis eltolódással,h kabátot felveszek aztán meg félpucérra és zsibbad a tarkom és érzem,hogy most gyorsan kellene pihennem,aludnom. Szédülök. és körülbelöl annyi erőm van ,h leüljek a lehető leggyorsabban.Úgy ver a szívem mintha 4 km-ert futottam volna.A füleim legégnek akár melegen vagyok akár hidegben A tünetek első soron 1-2 másodpercesek voltak és csak egyenként aztán egyre több dolog jön 1x-re Éjjel Este mikor szeretnék elaludni van ,h nem tudok mert vagy olyan érzésem van,h lelassulok és megáll a szívem és meghalok és Istenem. Utánna csak erre tudok gondolni és nem tudok aludni.Forgolódom töprengek mi lesz ha meghalok és várom,készülök a rosszullétre mert ilyenkor általában vagy szúr a melkasom vagy nemtudom. Csak a jobb oldalamon vagy félig ülve tudok elaludni vagy addig nézek filmet míg el nem alszom valahogy. Múltkor 10x45 perces előadás után busszal kellett hazajönnöm és szombat volt és abuszon össze-vissza 4-5 ültek.Épp találkoztam egy barátommal a buszon, akivel beszélgettünk is aztán elkezdtem rosszul lenni . Probáltam hívni a szüleimet deh semmi és bekészítettem a 104-et a telefonba és mondtam neki ha estleg meghalnék mondja meg a szüleimnek és testvéreimnek,h szeretem őket és hogy neh kérdezzen semmit tőlem meghogy pihennem kell. Becsuktam a szemeim és próbáltam a miatyánkat meg az üdvözlégy máriát mondani ,deh szólt a zene a buszon és éreztem ,h itt vége van.ennyi volt. Letettem a telefont a székre, tisztában voltam vele, hogy sem a mentő se semmilyen orvos nem tud rajtam segíteni.. Iszonyatosan éreztem magamban a hiányt és ,h miért nem mondom meg neki neki ,h szeretem. Aztán bizonyos dolgokra gondoltam, vagy addig se képek hangok minden nélkül és olyan gyorsan villantak át ezek rajtam.Hittem ha meghalok majd biztosan linux meg winxp logókat látok hát a lófaszt. 30 perc menetidőből 20 percig voltam rosszul, amiből legalább 15 percig halálfélelem volt és ebből a 15 percből elég sokáig ilyen dolgokra gondoltam ,h szerelem nyugalom élet anyu apu bro hugi fák csend békesség simogatás boldogság kedvesség séta. Sem számítógépeket sem kaját sem pénzt sem történetek sem mesék se kocsik ,se sex...ilyen dolgok nem villantak egyáltalán. Utólag végigondolva érdekes. Mikor levánszorogtam a buszról a barátommal együtt a kórház 200 méterre volt.Lassan lépkedtünk és közben éreztem,h ökölbe tudom szorítani a kezem ,deh mikor odaértünk sehol senki.vártunk 5-8 percet és 2 orvos is érkezett. Egyik kocsival, másik gyalog ..a rendelőben a nő kérdezgetett tőlem ,h ez mióta van meg mit csinált mit evett ..aztán felpattantam vérnyomásmérés közben mert egy pillanatra mintha.. dokinő erre azt mondta így ő nem tudja a munkáját végezni...szal újra megmérte ..akkor már nagyon nyugodt voltam deh azért a 160 per valamennyit lökdöste még. Azt mondta nincs dohányzás, kevesebb munka, nincs stressz.nyugalom. több mozgás,futás vitaminok,rendszeres kiadós evés és alvás... majd fogott egy nagy tűt és a seggembe szúrta.. olyan nyugodt voltam pedig az tényleg egy nagy tű volt.. aztmondta hazamehetek és ez segít kicsit .A barátommal hazacammogtam és olyan érdekes volt . Mgköszöntem neki ,h segített rajtam .. hazaértem 2 yoghurt után ágyig mentem ,s mint akit fejbevertek. Töprengtem azon amit a doki mondott : "Nem tudom ,hogy mi az amit mostanában kezdett el csinálni ,deh azonnal hagya abba, különben nyugtatót kell szedni és élete végéig gyógyszer szedő lesz." Tudtam ,h még szeretnék valamit megcsinálni .. megcsinálmi.. megcsinálni .. és a megcsinálninál elszaladt a kép hanggal együtt. majdnem 4 napig rá sem gyújtottam béres csepp2x20 200mg c suprady 8 óra alvás pihenés jól aludtam.. nem köhögtem nem ébredtem fel,h megfulladok valamiért vagyhogy leizzadtam,deh nem tudom miért is álmonban a 17-18 C-os szobában . De dolgozni kell,tanulni akarok és megint ott tartok ez az eset után egy hónappal . Újra rám-rám törnek ezek a veszélyes pillanatok és elkezdtem félni. Tegnap éjszaka 2-3ig tanultam aztán nem tudtam aludni mert vártam,h rosszul legyek ..mintha 5-6 körül aludtam voltna deh 7 óra reggeli és tus ..munka. Nemtudom mit kellene csinálnom, lefogni a nyaki artériát egyoldalról ? vag gyógyszert kell szednem tényleg ? tanácstalan vagyok és félek és a szivemre gondolok nehogy megálljon .

#45 kiraly4750 2008. 07. 07. - 10:16:24

Hello ! Szia- De igen volt olyan is,hogyne,és olyankor mindig lekellett feküdnöm.Voltál annál az orvosnál,akit irtál hogy nem rendelt? mit mondott? Mit állapitott meg,habár én magambol indulok ki,nekem csak akkor volt meg a diagnozis,amikor a korházban megállapitották,addig csak kinlodtam,mert mindenféle tüneteim voltak,de a körzeti orvosom mindenre gondolt csak arra nem hogy pánikbetegség.(Neurozis). Azt hitte mindig,ha betegállományban tart akkor helyrejövök.Egy szot sem szolt amikor vittem vissza a zárojelentést a korházbol. Csak akkor küldött a Pszihiáterhez,ő meg gyogyszerezett.mivel a korház javasolta.Ugy hogy nem sok jo véleményem van az orvosokrol-Tisztelet a kivételnek. puszi Marika http://www.flavin7.com/unio :)

#46 GoodSpeed 2008. 07. 06. - 23:29:05

Helló! Köszi, hogy leírtad, és olyan nem volt, hogy úgy érezted volna, hogy túlságosan lelassult a pulzusod? Mondtam az orvosomnak, hogy nálam ez is előszokott fordulni, de szerinte csak úgy érzem.

#47 kiraly4750 2008. 07. 04. - 22:58:41

Szia ! Azt kellett irni amikor elkapott a rosszullét,mikor hol hány orakor.Példa:ugye a szivkorházba feküdtem,rámkötötték a kütyüt.Lementem a korház udvarán levö kis boltba,mert éhes voltam gondoltam veszek valamit,BELÉPTEM AZ AJTON ÉS ABBAN A PILLANATBAN 120-130 pulzus és rosszullét stb. Ez otthon is megtörtént velem,és kikellet rohannom a boltbol.Akkor olyan is,hogy szaladtam a kapuhoz,és akkor is. Fent a betegágyon felébredtem megfordultam már kezdődött a szapora pulzus ,gyengeség izzadás stb. remélem érthető volt- Üdv Marika :)

#48 GoodSpeed 2008. 07. 04. - 22:26:20

Elhiszem, hogy nagyon vacak :( Ma voltam a dokinál, csak pont nem rendelt, majd szerdán fog.

#49 GoodSpeed 2008. 07. 04. - 22:24:38

Helló! Tegnap elfelejtettem rákérdezni, meg fáradt is voltam, hogy azt írtad, mikor rádjött a rosszúllét írni kellett. Ezt nem nagyon értem, szóval mit kellett írni? A tüneteket?

#50 kiraly4750 2008. 07. 04. - 13:10:34

Szia GoodSpeed ! Leszázalékolást kérdezed, Hát mit ne mondjak nagyon nehéz.Engem igen.Pedig ledolgoztam 35-évet és +1-év munkanélkülin voltam,mert képtelen voltam tovább dolgozni ennek ellenére a a 3-ik fellebbezésre az igazságügyi orvosszakértő megállapitására véglegesen százalékoltak le 50%-ra.Pedig tényleg ha valaki ugymond lent volt ,vagy9-10 tünettel,akkor én igen. a háztartást egy férj 2 gyerek,alig tudtam ellátni.Ellenségemnek sem kivánom.Ugyhogy azt javaslom gyogyitsátok magatokat teljes bedobással. Puszi Marika..-) :)

#51 GoodSpeed 2008. 07. 03. - 23:49:50

Helló! Köszi a részletes választ, önmagában ezzel a tünettel, mármint a pánikbetegséggel, leszázalékolják az embert ?

#52 GoodSpeed 2008. 07. 03. - 23:42:52

Helló! Köszi a részletes választ, önmagában ezzel a tünettel, mármint a pánikbetegséggel, leszázalékolják az embert ?

#53 kiraly4750 2008. 07. 03. - 10:13:57

Szia GoodSpeed! Szerintem is pánikbetegség lessz,ha minden leleted jó,én is vagy12-éve végigcsináltam ezeket a vizsgálatokat.És többekközt hirtelen fellépő szivritmuszavarral,ugy ahogy te is leirtad és szaporodtak a tünetek.Én javasolnék egy korházi befekvést kérjél az orvostol.Nálam addig találgattak ,amig be nem feküdtem a korházba(Ott is rosszul lettem többször,és a végén rámtettek egy készüléket és amikor az adott helyzetben jött a rosszullét, irni kellett.) és ott lett aztán a diagnozis Pánikbetegség+depresszioval szivritmuszavar+gartritis stb. Antidepresszánsok nyugtato szedése.De sokáig nem használt hiába cserélgették a gyogyszereket.Egy ismerösöm negyedik hivására elfogadtam egy termék szedését aminek a neve FLAVIN7 termékcsalád.Szedtem amit javasoltak.Pár honap után ritkultak a rosszullétek idővel el is maradt. Én vagyok az élő példa hogy kilehet gyogyulni.Ha én előbb ismerem meg ezt a terméket,nem kellett volna leszázalékolni. Gyogyulást kivánok és jo egészséget mindenkinek-Üdv Marika http://www.flavin7.com/unio :)

#54 GoodSpeed 2008. 07. 03. - 00:12:25

Az imént olyan vacakul voltam, hogy azt hittem mentőt hívok, a 112-t be is pötyögtem, de az automata volt még, és úgy gondoltam még egy kicsit várok. Hirtelen a pulzusom felment 141-re, száradt a szám, szédültem, és gyenge voltam 2007.07.03 0:41-kor : 144/85 pulzus 141 2007.07.03 0:43-kor : 137/72 pulzus 116 2007.07.03 0:46-kor : 124/68 pulzus 107 2007.07.03 0:52-kor : 117/63 pulzus 88 2007.07.03 0:55-kor : 111/61 pulzus 86 állítólag pánikbetegségem van, mert bár végeztettem holter EKG-s vizsgálatot ahol szintén 140 fölé (143-ra) ugrott fel a pulzusom, de a kardiológusom illetve a régi és az új háziorvosom szerint sincs szervi ok. Mondjuk én megtört szív szindrómára is gyanakszom inkább.

#55 Wellnesskave 2008. 04. 23. - 00:05:54

Ha az orvosod tiltotta és te nem hagytad abba akkor most már nem is kell! A világ első egészséges kávéja! Nem pörgeti a szívet! http://www.kaveguru.hu

#56 somy 2008. 04. 22. - 20:52:58

szia. estleg annyi tudnék hozzáfűzni, hogy ilyen tüneteket, nekem nagyon sokszor a Pánikbetegségem produkál, de ami biztos, ha nem találtak szervi bajt akkor idegi gondok lehetnek. üdv

#57 marina20 2008. 04. 10. - 18:35:29

Több féle egészségügyi problémám is volt, mielőtt kipróbáltam a mágneságyat. A készülék mindent megváltoztatott! Nekem nagyon bevált Már a nyolcadik kezelés után észrevehetően javultam, amikor két hónappal később kontroll vizsgálatra mentem, tünetmentessé váltam. Kezdetben nem hittem benne, csak miután javulást tapasztaltam. Köszönöm ezt a lehetőséget! www.magnesagy.hu. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Üdvözlettel: Nagy Antalné

#58 GoodSpeed 2008. 03. 28. - 04:02:43

Helló! Lentebb leírtam a panaszaimat, azt is, hogy sem a háziorvos sem a kardiológus szerint nincs szervi oka a dolognak, szerintük a stressz válthatja ki. Azért írok most, mert az imént is éreztem, néha elég félelmetes, nappal sokkal ritkább, de éjszaka lefekvés után szinte mindig van, általában, akkor érzem, amikor kezdenék elaludni, azaz az alvás és az ébrenléti állapot között. Tapasztalat közzületek már valaki ilyet ? Napközben inkább magasabb szokott lenni a pulzus az átlagosnál, kb 90 körül, de nem ritka, hogy 100 körül (lentebbi holter monitoros eredményen is látható), éjszakánként azonban volt olyan, is hogy nagyon felpörgött nyugalmi állapotban, nem mértem de 100 körüli lehetett, és olyan is hogy nagyon lelassult, a holter monitoros vizsgálat esetében 52 volt a minimális a mérési idő alatt (24 óra). Igazából éjjel már aludni alig merek, inkább reggelente szoktam délutánig. Mivel fekvőhelyzetben érzékeltem eddig a legtöbbet, és az ébrenléti illetve az alvási állapot közötti átmeneti időszakban, ezért valamiféle idegi/agyi anomáliára, gondolok. Van amikor nehezebben kapok levegőt, és alig érzek magamban erőt ilyenkor amikor felijedek.

#59 sly85 2008. 03. 27. - 19:48:48

Sziasztok. Nálam két éve derűlt ki egy rutinvisgálat közben, hogy nem ver szabályosan a szívem. Akkor a háziorvosom elküldött egy kardiológushoz. EKG ra kötött és ott is kiderült, hogy valóban kihagy a szívverésem. Kissebb koromban észrevettem, hogy esténként erősen, néha már hallani is lehetett a szívverésem. A szívdoktor rám kötött egy kazettás gépet, ami 24 óráig vette fel egy kazettára gondolom a hangját, és utána mondta hogy eléggé össze vissza ver a szivem. A pulzusommal nincs gond. Fizikai munkát végzek, és még nem fordult elő, komoly baj. A Betaloc-ról azt hallottam, hogy női gyógyszer és inpotenciát okoz. Magam is szedem 50mg-felét. de így is összevissza ver. A gyógyszert szedem de nem érzem hatását. A szívem elég gyakran erősen ver, van amikor a kabátomon is látom, hogy ver a szivem. Ha egy állásinterjúra megyek, vagy ha nagyon izgulok akkor nagyon erősen és szaporán ver a szivem. Az orvos azt mondta hogy kihagy de én úgy érzem hogy rendesen ver de minden második után plusz még egyett ver. De az is előfordúlt, hogy hirtelen ritmust váltott, tehát vert rendesen és hirtelen újra kezdte azt a ritmust amit eddig vert. Ha tud valaki egy jó gyógymódon, vagy tanácsot, kérem írjon.

#60 kovacszsolt76 2008. 02. 24. - 20:51:19

HELO NEKEM TÖBB MINT 3 ÉVE VAN SZIVRITMUSZAVAROM.ELÖSZÖR PRÓBÁLKOZTAK GYÓGYSZERREL DE EGYIK SEM HASZNÁLT.MAJD 4 HÓNAPPAL EZELŐTT JÖTT AZ ABLACIÓ EZ AZ ELEKTROFIZIOLOGIA.NEM EGY FÁJDALMAS MÜTÉT KI LEHET BIRNI (EGY FOGHUZÁS ROSSZABB).EGY HONAPIG VOLTAM JÓL,MAJD JÖTEK AZ UJABB ZAVAROK.MOSTMÁR HA ELKAP OLYAN 3-4 NAPIG TART,A PULZUSOM SOKSZOR A 300-AT IS ELÉRI.ALYAN HETENTE JÖN RÁM.MOST UJABB MÜTÉTET TERVEZNEK.SZERVI BAJOM ÁLITOLAG NINCS,DE IGAZÁBOL KIVIZSGÁLVA SOHASEM VOLTAM.SAJNOS PÉNZEM NINCS A VIZSGÁLATOKRA ÉS A MÜTÉTRE,MERT IGAZÁBOL SEMMI SINCS INGYEN.CSALADOM VAN ÉS ÉN VIGYÁZOK A FIAMRA AKI SZINTÉN BETEG.A FELESÉGEM GYESEN VOLT PÁR HÓNAPJA DOLGOZIK ÉN LE VAGYOK SZÁZALÉKOLVA HAVI 30500FT -TAL.NEM TEHETEM MEG AZT SE HAGY NAPOKIG KORHÁZBAN LEGYEK MERT NINCS KI VIGYÁZZON A GYEREKRE.MIKOR ELKAP A RITMUSZAVAR VAN HOGY TÖBSZÖR ELÁJULOK.NEM PANASZKODNI AKAROK TUDOM HOGY NÁLAM SOKKAL ROSZAB HEJZETBEN IS VANNAK EMBEREK.CSAK NEM ÉRTEM HOGY A MAI VILÁGBAN HOGY LEHET HOGY EZEN A BETEGSÉGEN NEM LEHET SEGITENI.IGAZÁBOL AZT MONDTÁK HOGY KERÜLNI KELL A STRESZT.A MAI VILÁGBAN?KÜLÖNBEN A DIAGNÓZIS AMIT MEGÁLLAPITOTAK:PITVARI FIBLILACIÓ ÉSFLUTER.AZ ELSÖ MÜTÉTNÉL LISTÁRA KERÜLÉS UTÁN 1.5 ÉVET VÁRTAM.MOST UJRA LISTÁRA KERÜLÖK.HA VALAKI TUD SEGITENI VAGY HOZZÁSZOLNI IRJON.

• 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: