Házipatika fórum: szivgond - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »

szivgond

#81 GoodSpeed 2007. 09. 20. - 00:16:35

Adnak hozzá egy kiértékelő szoftvert (úgy tudom). Szóval szerintem a kiértékelés vagy legalábbis, az eredmény kinyomtatása menne, és akkor amit mutatna, jót vagy rosszat, az orvosnak is odatudnám adni, hogy tessék, itt van. Nade 500 000 Ft egy ilyen :(

#82 Greencat 2007. 09. 19. - 10:48:26

Most néztem mennyibe kerül a Holter... Inkább a beutaló...egyébként meg mi van, ha beutaló nélkül mész? Max. több a vizitdíj, nem? Hátha a kardiológus meg indokoltnak tartaná a holtert? Akkor a házidoki nem ugrálhatna.

#83 Greencat 2007. 09. 19. - 10:44:52

Még nem döntöttem el, hogy belemegyek-e a katéterezésbe. Csak ha nagyon muszáj. Egyenlőre megismétlik a holtert, (1 éve volt legutóbb) de nem hinném, hogy pont akkor jön a ritmuszavar. A múltkor sem csípték el. Jövőhét szerdán teszik fel azt a vackot. Aztán meglátjuk mi lesz. A szívultrahang meg "mitralis prolapsus syndromá"-t mutatott anno. Erre csak azt mondták, hogy műtéteknél, foghúzásnál antibacit kell kapnom előtte, utána. Állítólag nem nagy ügy. Gőzöm sincs van- e köze a ritmuszavarhoz. Most már jó lesz tisztába tenni a dolgokat, elég nagy katyvasz van már ezügyben a fejemben. Nem értem neked miért nem ad a dokid beutalót a kardiológiára? Legalább a megnyugtatásod miatt megtehetné... Mondjuk én sem az sztk-.ba mentem, hanem magánrendelésre, mert féltem elaggok mire sorra kerülök. Oda nem kellett beutaló. Mondjuk a holterhez meg kell majd szereznem, mert azt meg sztk.-ban teszik fel. Jó ez az össze-vissza futkosás. Neked milyen tüneteid vannak? A holter meg sztem egy vagyon és kivel értékeltetnéd ki?

#84 GoodSpeed 2007. 09. 18. - 22:11:20

Szívesen segítek ha tudok valamiben. Mikorra vagy előjegyezve katéterezésre ?

#85 GoodSpeed 2007. 09. 18. - 19:37:12

Az a baj, hogy a kardiológiára beutaló kell... A háziorvosom 2005-ben is és 2006-ban is azt mondta hogy semmi baja a szívemnek, mert az EKG, illetve a szívUH alatt nem volt ritmuszavar. Holter monitoros vizsgálatot, terheléses EKG-t, illetve kontrasztos vizsgálatot, vagy olyat mint pl amit neked most készülnek elvégezni RF-es katéterezést abszolút nem tatott indokoltnak. Kerestem az interneten, hogy mennyibe kerül egy holter monitor: http://www.mediker.n...02&topic_id=336 :'('

#86 Greencat 2007. 09. 18. - 18:08:31

Köszi, de én is rákerestem a neten és nem lettem nyugodtabb tőle. :( Személyes tapasztalatnak jobban örültem volna.

#87 GoodSpeed 2007. 09. 18. - 12:25:56

http://209.85.129.10...lient=firefox-a Itt valaki azt írta, hogy : idézet : "eva1229 2006-10-23 23:21 Én pont tegnap voltam kórházban ezzel a problámával. Nekem olyan ritmuszavarom van, amit nem tudok néha magamnak leállítani, ilyenkor irány a kórház és jobb esetben csak infúziót és vénás injekciót kapok, rosszabb esetben kiütnek. Egyébként nekem sem találták évekig, hogy pontosan milyen tipusú ritmuszavarom van még a 24 órás holter monitor sem segített. Ezt ugyanis csak éppen akkor tudják megállapítani amikor ritmuszavarod van!"

#88 GoodSpeed 2007. 09. 18. - 11:22:09

A google-ben kerestem rá: http://www.google.co...=utf-8&oe=utf-8 http://www.medicine..../CC/Esetek/095/ http://www.medicine..../CH/9702/2.html szóval RF-es (Rádió frekvenciás) eljárásról van szó. A Betalocot ismerem, a másikat nem igen.

#89 Greencat 2007. 09. 18. - 07:41:50

Fiatal vagyok. A ritmuszavart már régebben diagnosztizálták (holter, terhelés, szívultrahang, labor),de egyre sűrűbben vannak PSVT-s rohamaim (paroxizmális szupraventrikuláris tachikardia), magyarul pitvari eredetű ritmuszavaraim, úgyhogy visszamentem a dokihoz. Betalocot és Magnerotot szedek a nyavalyámra. Lényeg, hogy ezt a ritmuszavart lehetne megszüntetni "katéteres abláció"-val. Még nem döntöttem el mi legyen, a héten beszélek a dokival, mi legyen. Te tudsz valamit erről a dologról?

#90 GoodSpeed 2007. 09. 17. - 23:26:25

A ritmuszavarodat hogyan diagnosztizálták? pl Holter monitorral? Vagy esetleg csináltak neked egy EKG-t és akkor éppen volt ? Milyen gyógyszereket írtak fel ?

#91 GoodSpeed 2007. 09. 17. - 23:24:43

Hány éves vagy ? Szívkatéterezéssel főleg a koszorúér elmeszesedést mérik fel, és Bypass műtétek előtt is alkalmazzák általában.

#92 Greencat 2007. 09. 14. - 19:14:06

Helló, úgy néz ki a ritmuszavarom miatt nem úszom meg a szivkatéterezést. :s Van itt valaki aki átesett már rajta? Állítólag ha túlleszek rajta, megszűnnek a rohamaim is. Örülnék egy pár megnyugtató szónak...

#93 GoodSpeed 2007. 09. 13. - 21:58:55

Kihagytam, leírni a köhécselést, bár ez utóbbi szívelégtelenség jele is lehet, :(

#94 GoodSpeed 2007. 09. 13. - 21:30:02

Szóval kissé talán hipochonder is vagyok... de.. 26 éves vagyok. 2004 végétől, 2005 elejétől kezdek gyanakodni arra, hogy gond van szívemmel. Addig azt gondoltam, hogy rendben van, de nem is olyan nagy aktivitás után alig kaptam levegőt, és volt olyan ,hogy útközben megkelllett állnom, mert olyan érzés volt, mintha odaszorult volna a levegő. A pulzusom pedig néha ki kihagyott, kissé szabálytalan volt. A családnak már legalább 10 éve van vérnyomás mérője ,de addig nem mértem rendszeresen, azóta azonban kisebb nagyobb megszakításokkal de rendszeresen mérem, az utóbbi félévben pedig majdnem reggel és este is. Itt a hazipatika.com-on pedig rendszeresen az interneten vezetem a vérnyomás naplómat. A vérnyomásom eléggé alacsony van amikor 97/59 körüli értékeket mutat a pulzusom azonban kissé gyors inkább nem ritka, hogy 90, de általában 77 és 84 közötti, egyszer még 110-et is mértem, pedig nem csináltam semmit, amikor magasabb a pulzus olyankor beveszek 25 mg-ram betaloc-ot. 2 - 2,5 éve mentem a háziorvosomhoz elsőnek azzal a problémával, hogy úgy gondolom gond van a szívemmel ( ha valami rendellenességet veszek észre általában azonnal orvoshoz megyek, és szűrővizsgálatokra is igyekszem rendszeresen járni). Csináltak egy EKG-t, azt mondták minden rendben, megnézték a pulzusomat is, és megmérték a vérnyomásomat is. Aztán második alkalommal elküldtek Szív UH-ra is a kardiológiára. A szív UH jó lett azt mondta a kardiológus, csak az egyik billentyű kissé túlnyúlik szerinte, esetleg ez okozhatja a panaszokat. A háziorvosom is tudja, hogy nem mozogtam túl sokat ( pl egész általános iskolás korom alatt felmentett voltam), azt mondta, mozogjak többet - ezt igyekszem is megvalósítani sok sétával, bár van olyan ,hogy egy két nap kimarad a séta - és szedjek 20-25 mg betaloc-ot. A kardiológus viszont azt mondta hagyjam el a betalocot, mivel nincs semmi bajom ,és felesleges. Igazából én azt gondolom, hogy koszorúér elmeszesedés lehet, ezért szerettem volna egy terheléses EKG-t, és holter monitort is, de ezt nem tartották szükségesnek. Az a gond, hogy a háziorvosomnál már párszor melléfogtam, szóval kissé hipochonder is vagyok, első alkalommal megvoltam győződve róla, hogy agydaganatom van, de ezt most nem részletezném, csak azért említem, hogy érthető lenne miért vagyok óvatosabb. A mostani szívpanaszaim annyiban változtak, hogy inkább fekvő helyzetben veszek észre ritmus zavart, és nem tudom miért pont akkor. Rendszeresen észrevettem, hogy amikor félálomban vagyok, tehát majdnem elalvás közben felriadok, és a végtagjaim zsibbadnak, mintha nem kaptak volna elegendő vért. Amit fentebb említettem 110-es pulzust, azt is fekvő állapot után mértem. A másik jelenség, hogy fekvő állapotban néha felgyorsul a pulzusom, és ezt sem értem miért lehet. Pár napja pedig úgy érzem, hogy a bal karomba sugárzik ki a fájdalom. Tduom, hogy a szívinfarktus jele is lehet, ezért is aggaszt.

#95 GoodSpeed 2007. 09. 13. - 21:08:00

Helló!

#96 Birkapasztor 2007. 08. 14. - 16:08:14

Helo! 15 éves vagyok,nemrég jött rám az a bizonyos roham,amiröl itt a forumon annyit lehet olvasni.tünetek-eszeveszett gyors és idönként kellemetlen szivverés,halálfélelem,olyan érzés mintha szivrohamom lenne.Borzsasztó érzés.Nekem is MPS-em van?Mi az az MPS?ez szivbetegség,vagy pánikbetegség?kell ere szedni gyogyszert(még nem voltam orvosnál.) Ez elmulik?Irj egy kicsit légyszives nekem erröl.köszi üdv ricsi

#97 Birkapasztor 2007. 08. 14. - 15:33:40

Mi az az MPS?Ha pánikszerü röham jön néha rám,és nagyon gyorsan ver a szivem,és ugyanakkor kellemetleneket is ver,nekem is olyanom van? üdv

#98 Birkapasztor 2007. 08. 14. - 15:26:45

Helo! Olvastam amit irtál,de sajnos nem tudom te egészen pontosan mit éltél át.Én Egyszer csak azt éreztem hogy a szivem el kez verni mint az örült,és a gyors szivverés mellett,még extra nagyokat,és nagyon kellemetleneket üt.Veled is ez volt?szerintem nekem vagy szivritmuszavarom van,vagy csak pánikroham volt. üdv ricsi

#99 Greencat 2007. 08. 10. - 11:55:00

Helló, jár még erre valaki?

#100 thrinity 2007. 08. 09. - 17:10:29

Hali sorstársak!:) Tom h nem wtok kardiológusok mégis tiszteletel kérdezném h a lapos T-hullám az EGK-n mit jelent?:) Előre is köszike:)

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: