Házipatika fórum: fogfájás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

fogfájás

#1 andrika 2014. 05. 09. - 11:33:48

Üzenet megtekintéseIdézve: marcsuki - Dátum: 2014. május 08. - 18:38:21

Szerintem a fogorvos is csak egy ember, aki néhanapján követhet el hibákat. Érdemes elolvasni néhány véleményt arról a fogorvosról akihez menni szeretnétek. Ha pedig a fogorvos nem megfelelő, célszerű ezt megosztani, hogy a többi ember tanulhasson belőle. Például ezen az oldalon lehet tapasztalatokat megosztani, és sok fogorvosról már most rendelkezésre állnak vélemények: http://www.docplanner.hu/fogorvos/gyor

Ti milyen más módszert ismertek egy fogorvos előzetes "megismerésére"?

Szia!

Szerintem ez nem rossz ötlet, de megnéztem a weboldalt, és úgy látom, hogy a kisebb településeken rendelő orvosokról még mindig nincsen túl sok vélemény. Amikor én orvosokról keresek infót,akkor csak beírom az orvos nevét a google-be, és a fórumokon keresek véleményt.

#2 marcsuki 2014. 05. 08. - 18:38:21

Szerintem a fogorvos is csak egy ember, aki néhanapján követhet el hibákat. Érdemes elolvasni néhány véleményt arról a fogorvosról akihez menni szeretnétek. Ha pedig a fogorvos nem megfelelő, célszerű ezt megosztani, hogy a többi ember tanulhasson belőle. Például ezen az oldalon lehet tapasztalatokat megosztani, és sok fogorvosról már most rendelkezésre állnak vélemények: http://www.docplanner.hu/fogorvos/gyor

Ti milyen más módszert ismertek egy fogorvos előzetes "megismerésére"?

#3 szandibaba66 2012. 03. 23. - 04:32:05

Szia albert! Hallottam én is, igaz! Ne mnnjetek hozzá, leszed és nincs is engedélye :(

#4 albert 2012. 03. 21. - 03:18:57

Vigyázat csaló! Több áldozata is van már annak a csalás-sorozatnak, amelynek elkövetője fogorvosként hirdeti magát. Dupla, sokszor tripla árat számol fel az áldozatainak, pl. 4 fogászati csap helyett 8-at számol, miközben a higiéniai viszonyok is többszörös fertőzés veszélyt jelentenek. A neve Szentmiklósi Péter, Fogászat + Fogtechnika, I. kerület, Hattyú utca 16. fsz. 1. Figyelem, Vigyázat!, fogászati csalás.

#5 Laura86 2008. 08. 29. - 11:19:56

Bárkinek bármilyen fogászati problémája van, csak egy dolgot tudok mondani a kezelésre: Clinident Fogászati Centrum! Nagyon korrektek, kedvesek, garanciát vállalnak, és még részletfizetési lehetőség is van náluk! A www.clinident.hu oldalon mindent megtalálsz róluk!

#6 td19 2008. 05. 25. - 05:15:59

Tiszteld Doktor! Fogszuvasodás miatti, erős, hátsó nagyörlői folyamatos fájdalom esetén meg lehet-e még a fogat menteni egyszerű töméssel, vagy egyéb kezelés, netán húzás szükséges?

#7 Doricsek 2008. 05. 17. - 09:42:55

Üdv mindekinek! Kérlek segítsetek, mert ha ez így marad én meghalok...Ma reggelre a felsöajkam akkorára dagadt mint Kelemen Annáé, pedig semmit se tettem ami ezt kiválthatta volna, nem is vagyok allergiás semmire, tegnap este csak sokáig ki volt száradva a szám. Valaki tudna adni egy tanácsot hogy most mit tegyek? Várjak vagy van rá valami gyógymód, esetleg jegeljem vagy adjam fel a küzdelmet és békéljek meg ezzel a borzalmas kinézettel? Nagyon várom a válaszotokat!

#8 kovtom 2007. 12. 17. - 15:52:05

Hasonló problémával küzdött egy ismerősöm is, az orvos szerint az egészségtelen (ásványi anyagban szegény) táplálkozás volt az oka. Gondolom lehet más oka is, szerintem érdemes utánanézetni a dolognak. Ma már szinte minden fogorvosnál ingyenes az első konzultáció (én a Madách Dentálba járok, ott biztos), élj vele, és kérj tanácsot!

#9 bellai 2007. 11. 07. - 11:17:21

Kedves Mindenki! Mivel először vagyok itt, nem 100% - hogy jó helyen járok kérdésemmel, ami a következő: Rendszeresen előfordul, hogy már tömött fogam szuvasodik, a tömés mellett vagy alatt. Már több tömést is ki kellett cserélni emiatt. Mivel nem kellemes dolog - és elég aggasztó is - mit tudok tennni annak érdekében, hogy megakadályozzam a szuvasodást? Talán vitamin hiány? Vagy nem jól mosok fogat? Az a vicces, hogy mostanában ismét egy olyan fogban kellett tömést cserélni - mert mellé szuvasodott - amit annyira erősen mostam a fogorvos szerint, hogy a fogkefével letúrtam az ínyt a fogról - így amúgy is érzékeny volt. Minden választ köszönök Ildi

#10 fog1 2007. 09. 20. - 22:59:53

Nagy problémám van.4napja vettem új fogkefét és ma vettem észre,hogy az ínyem fölött mintha hiányozna a fogzománc. A fogkefe nagyon erős sörtéjű és szerintem durván dörzsölhettem .érintésre,fogmosáskor nagyon nyílal. Mit csináljak vele?Kenjem vagy ez megjavul magától? Köszönöm a segítséget!!

#11 Fittee 2007. 09. 12. - 08:17:02

Üdv! Péntek óta erősen fáj a jobb oldali metsző fogam.El mentem orvoshoz,megvizsgálta jobbról balról,de azt mondta egészséges.Elküldött egy panoráma röntgenre,de a röntgenen sincs semmi,ami ekkora fájdalmat okozhatna.A fogfájásom elmúlt,viszont bedagadt az egész szám,és az ínyemen van valami puha pukli. MA visszamegyek az orvoshoz,de van egy olyan érzésem,hogy megint nem tud semmit csinálnii...

#12 2006. 09. 05. - 09:44:51

sziasztok! A következő probléma miatt szeretnék tanácsot kérni. Kb egy hete enyhe nyomó/viszkető fájdalmat érzek az alsó fogsorom metszőfogaiban. Kb olyan érzés, mint amikor gyerekkoromban "jött a fogam". Kevéske tudásom alapján arra gyanakszom, hogy gyengült a fogzománcom, mivel most fejeztem be egy 2 napos augmentin kúrát, amit a mellékhatások miatt abba kellett hagynom, majd folytattam egy 5 napos semicilin kúrával, mindezt mandulagyulladásra. Lehetséges, hogy az antibiotikum miatt van? Találkoztatok már hasonlóval? Mit lehetne ellene tenni? Kalcium-D3? üdv! nolan

#13 2004. 07. 29. - 13:55:31

Bocs nem 200, hanem 20 éve !!! :)

#14 2004. 07. 29. - 13:54:41

Kedves Doktornő ! Kb. 3 éve közölte velem a fogorvos, hogy ínysorvadásom van, semmit nem lehet tenni ellene ! Tényleg semmit ? Azóta sorra ki kell húzni az aktuális leghátsó fogamat, mert egy idő után mozogni kezd és fáj. Most ért el ez a dolog egy (és az egyetlen!) koronás fogamig.200 éve tettek rá koronát, semmi bajom nem volt vele eddig. Most mozog és nagyon fáj! Ha ez így megy tovább, nem marad fogam, pedig még "csak" 48 éves vagyok ! Előre is köszönöm BIZTATÓ válaszát !

#15 Törölt felhasználó 2004. 07. 29. - 10:41:28

Az előző tanács önre is vonatkozik: nem tud jobbat tenni, minthogy azonnal felkeres egy fogorvost. Üdvözlettel: dr. Gács Marianna

#16 2004. 07. 27. - 19:52:16

Üdv! Dúrván 2 éve kifúrták az egyik rágófogamat, de az orvos olyan hihetetlenül csinálta meg, hogy azóta hideg-melegre érzékeny, nyomásra érzékeny, és ha rágok vele, tompán fáj!Amikor visszamentem megkérdezni, egyszerűen annyit válaszolt hogy vagy túl mély a luk, vagy alá van szuvasodva! Mit tehetek?

#17 Törölt felhasználó 2004. 06. 30. - 08:41:51

A fog fájdalma nem normális. A lecsiszolás után biztosan nem magas a tömés, így, ha egy-két nap után ráharapásra fáj, akkor valami baj van. Lehet, hogy meg kell ismételni a tömést, vagy gyökérkezelés szükséges. A fájdalmat ne tűrje tovább, sürgősen menjen el egy másik fogorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Gács Marianna

#18 2004. 06. 24. - 18:36:13

tisztelt doktor úr! egyik felső fogamat másfél hónapja tömték be. már másnap fájt bárminemű étel rágása során, az orvosom azt mondta, 1-2 hét és elmúlik. El is múlt de csak részben, keményebb ételekre máig nem bírok fájdalom nélkül ráharapni. Azóta a dokim elérhetetlen, voltam egy másiknál, aki lecsiszolta, de félek hogy ezután is fájni fog, mert pl. ha kézzel megnyomom, fáj. Azóta még nem ettem, de megkérdeztem mi van ha továbbra is fájni fog, erre a SZAKEMBER közölte hogy nem tudja. Mit tehetek? Köszönettel.

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: