Házipatika fórum: spa - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

spa

#1 szkronika 2011. 10. 17. - 01:45:51

http://m.facebook.co...100003008627054

#2 szkronika 2011. 10. 04. - 13:52:00

kronikus fajdalom fibromyalgia a FB-on. Ez egy Autoimmun betegség ami sok ebmert erint megis kevesen beszelnek rolla mivel az orvosoknak is nehez diagnosztizalni. Ha szeretned megosztani erzeseidet kerdeseid vannak vagy csak egyedul erzed magad es ha hasonlo koru emberekkel szeretned megosztani tapasztalataidat mindennapjaidat akkor keresd Kronikus fajdalom fibromyalgia a Facebook-on

#3 piteri 2010. 11. 21. - 12:29:29

Sziasztok! 36 éves vagyok, 24 éves korom óta szenvedek ebben a betegségben. 5-6 évig PCP-s tüneteim voltak, így azzal kezeltek( voltam ágyban fekvő is). Rövid ideig voltam tünetmentes, majd elkezdődtek a csípőfájdalmaim, később háti panaszaim. Nővér vagyok, ezért féltem, hogy nem fogom tudni elvégezni a munkám. Voltam néhány évig leszázalékolt, közben tanultam, 2 diplomát is szereztem "vésztartaléknak". Most újból ágy mellett dolgozom, szeretem amit csinálok, de egyre sűrűbben vannak reggelek, amikor alig tudok kimászni az ágyból. Non-steroidot szedek+ fájdalomcsillapítókat, de egyre kevésbé hatnak. 2 hete hallottam a biológiai terápiáról ( nem tudom,hogy eddig miért nem szól egyik orvos sem), december 1-re kaptam időpontot. Nagyon várom már, de nem tudom, hogy mi fog velem történni. Tud valaki mondani valamit, arról, hogy mit várjak az első találkozástól?Köszi!

#4 sebastiano 2010. 11. 16. - 10:56:18

Szia Erzsébet! A folyamatot gyógytornával és fizikoterápiával lehet lassítani.A biológiai kezelésnek sajnos lehetnek szövődményei pl.TBC... Ha nagyon fáj akkor elkerülhetetlen a fájdalom csillapítása.Én kenőcsöt vagy fájdalomcsillapító tablettát szoktam szedni. Hajolni mennyire tudsz?Feltudod húzni a zoknidat?Hol fáj leginkább?Milyen időközönként szokott fájni? Milyen gyógyszert szedsz? Üdv:András

#5 sebastiano 2010. 11. 11. - 08:53:00

Sziasztok! Nemrég voltam MR-n és úgy néz ki,hogy Bechterew-es vagyok. Nem tudom megmondani,hogy mikor kezdődött.A gerincem nem hajlik és a nyakam fáj.Az ülés és az állás hosszabb ideig nem megy.Egy óra ülés után nehéz kiegyenesednem... Egyenlőre Brexint szedek és Sirdaludot. Lehet ezzel a kórral fizikai munkát végezni? Kérhető a leszázalékolás? Kérem,hogy adjon valaki jó tanácsot! Üdv:András :) :) :)

#6 levo76 2010. 07. 05. - 20:12:38

Szia Tamás! Szivesen segitek!Írj az email címemre:levo76@freemail.hu és mindent megbeszélünk.Üdv:Kriszta

#7 thang02 2010. 05. 06. - 08:03:10

Szia Kriszta! En is réróta SPa-as vagyok, meg fogom nézni a vérképemet. Tudsz nekem segíteni, hogy a DRnőd megvizsgáljon engemet? A nyakam is nagyon nehezen mozog, es a hátgerincem nem tud gorbulni. Udv: Tamas.

#8 levo76 2010. 05. 06. - 06:56:46

Szia Tamás!Már régen voltam fen a fórumon azóta történtek változások. Megszületett a kislányom januárban.Márciusban megkaptam a kezelést utána a másodiknál allergiás reakció alakult ki így le kellett állitani a remicadet infuziot.Most egy olyan gyogyszert kezdtünk el(simponi)ami belövöbe van és havonta egyszer magamnak be kell adni.Mé csak egyet kaptam jobban érzem magam sokkal de még csak egyet kaptam így nem tudok róla nyilatkozni.Én a Máv kórházba járok ott van a doktornőm ő foglalkozik a biologiai terápiával,sok betege van.Ő itéli meg hogy kapod vagy nem.Te is spa-s vagy?Nekem már nem mozgott a nyakam iszonyu hát-váll és nyaki fájdalmaim voltak.Te milyen állapotba vagy?Vérkép?Süllyedés?CRP? Irj.Várom!Kriszta

#9 thang02 2010. 05. 05. - 14:04:12

szia! Milyen állapot szerint ajánlják neked az infuziot? En is egyre rosszabban érzem magam. Udv: Tamás.

#10 thang02 2010. 05. 04. - 21:32:07

Szia! Most hogy vagy? Én is 7 éve szenvedek. Légy szíves mondd, hogy hogyan lehet hozzájutni a kezeléshez? És milyen mellékhatásai vannak? Nagyon köszi!

#11 origami2006 2009. 10. 14. - 18:45:45

Kedves Fórumozók! Olyan betegeket keresek, akik reumatoid artritisz-ben, arthritis psoriatica-ban vagy Bechterew kórban (spondilitisz ankolopetika) szenvednek és jelenleg biológiai terápián vannak (Remicade, Enbrel vagy Humira). Egy személyes beszélgetés keretein belül szeretném megismerni kórtörténetüket, hogy hogyan jutottak el a biológiai terápiáig és milyen változást hozott betegségükben a kezelés. Amennyiben úgy érzi, szívesen mesélne tapasztalatairól, kérem jelentkezzen a citka@freemail.hu e-mail címen, vagy az alábbi telefonszámon: 06-70-389-10-99 Üdvözlettel: Leskó Zita

#12 levo76 2009. 10. 08. - 16:29:18

szia! Bocsi de mostanába nem jártam ezen a fórumon.Szoval a kezelést a Máv korházban kaptam összesen 4-et mert áprilisban meg kellett szakitanunk mert teherbe estem.A 4 kezelés isteni volt minden fájdalmam megszünt,mapi 12 orát tudtam melozni gyogyszerek nélkül.Januárba ha meg lesz a baba ujbol fogom kapni mert sajnos most sokat romlott az állapotom mivel a terhesség alatt nem szedhetek semmit.A remicade infuzio nekem nagyon be vált,bár nagyon féltem a mellék hatásaitol de ittam mellette a béres cseppet c vitaminnal és igy nem gyengült le a szervezetem.Hát ennyi röviden.Az biztos hogy életem végéig kell hogy kapjam de ha elkezdik utána csak 2 havonta kell fenntarto kezelésként kapni.Ha tudok egiteni irj bátran.Szia

#13 tempijano 2009. 09. 06. - 10:51:46

:) :d

#14 tempijano 2009. 07. 17. - 18:03:06

Szia kriszta ha mesélnél rola megköszönöm. :)

#15 levo76 2009. 03. 02. - 17:54:57

Sziasztok! Én is SPA-s vagyok,jelenleg Remicade infuzios kezelést kapok.Már két kezelést kaptam és sokkal jobban érzem magam. Azóta semmilyen gyogyszert nem szedek csak a bérescseppet iszom immunerősítőnek.Ha valakinek tudok segíteni várom kérdését.:Kriszta

#16 tempijano 2009. 02. 25. - 13:32:10

Hallo szoljon bele senki? :@ :@ :@ {H}

#17 rusi67 2009. 01. 07. - 19:56:48

Sziasztok! SPA vagyok 20 éve, Kegyetlen betegség.Föleg 20 éve még nem lehetet ennyi infot kapni mint most,utolag okos az ember.Amikor már nindennek vége azzaz csak a tulélésre fájdalom csillapitá sára és a gyulladás csökkntése a cél. Mindenki figyeljen oda mit csinál, gyogytorna ,szteroid, munka,stb . üdv rusi

#18 viki1950 2008. 12. 13. - 01:05:18

nagy1120, légyszíves küld el nekem, hogy hova és kihez jársz, nekem is fontos lenne. E-mail címem: viki.50@invitel.hu, köszönöm.

#19 hugohami 2008. 11. 19. - 11:56:19

Sziasztok! Én egy 22 éves fiatal lány vagyok.A héten tudtam meg pontosan a betegségem nevét és kaptam azt a feladatott nézzek utána a Biológiai terápiának és a Bechterew-kornak mi is ez! 2003-ban kezdődőtt a tortura ,jártam az orvosokat de senki nem mondott semmi konkrétumot.Ugyan elkeveredtem az ORFIba de valahogy akkor még nem segíttetek,csak annyit hogy végre a nem tudomén hanyadik orvos elkezdte a gyuladást csökkenteni,majd nem két éven át minden nap ugy kelltem és feküdtem valyon másnap hogyan jutok el az iskolába és egyáltalán reggelente ki tudok -e kelni az ágyból.Azlőtt élsportoltam(mindig is egy örkmozgo tipus voltam,vagyok) és a mainapig nem tudtam feldolgozni és belenyugodni hogy nem tudok kosarazni,futni...stb.Szeretnék tenni ellene valamit, hogy legalább lelassítsam ezt a folyamatot,és ne kelljen minden nap a fájadlommal élni.Olvastam hozzászolásaitokat é s nem igazán tudok erről az uj terápiáról sok mindent,de szertném ha valaki tud anyagot ,tapasztalatokat vagy bármilyen seggítséget nyujtani ezzel kapcsolatban szivesen várom.Az e-mail cimmem:hugohami@freemail.hu,de ha valakinek jobb az iwiwen is fenn vagyok:Füzesi Erzsébet néven(Vecsés) Amúgy jártam gyógytornára fizikoterápiára,és kiprobáltam a kineziologiát(szerintem nagyon jó a mentális illetve a sztressz oldásárá, mert nekem fokozta a sztressz az izomgörcsöket és a fájdalmat).

#20 marta64 2008. 11. 05. - 12:54:13

Szia Viragani!!! Sajnos a Kisfiamnál diagnosztizálták az SPA-t.Igaz, az MRI vizsgálat majd a jövő héten lesz,de már a röntgen is kimutatta.Mi még csak egy orvosnál jártunk,ő írta elő a vizsgálatokat.Felírta az Arcoxiát-90 mg-,ezt kell szedni napi 1 tablettát. Mi várható?Hogy lehet együtt élni ezzel a betegséggel?Mi a teendő,hogy lassítsuk a folyamatot? A Kisfiam másodéves egyetemista,Budapestre jár a MÜ Egyetemre.Abba kell hagynia?Vagy végig tudja csinálni?Mi lesz vele? Egyenlőre nem okoz problémát a betegség.Egy picit nehezített a járása,nem nagyon tudja behajlítani a jobb lábát térdben.De fájdalmai nincsenek. Elborzadva olvastam a hozzászólásokat.Az én Kisfiamra is ez a sors vár?Szenvedni fog a fájdalomtól egész életében? Nagyon félek!!! Máté nincs elkeseredve,legalábbis nem mutatja.Abszolut úgy kezeli szerencsére ezt az egészet,mint ha nem lenne semmi baja.De,mint említettem egyenlőre nincs is. Várom megtisztelő válaszod!!! Márta

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: