Házipatika fórum: Zsiremésztési zavar epeműtét után? - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Zsiremésztési zavar epeműtét után?

#1 regie01 2013. 10. 10. - 12:57:16

Kedves Fórumozók!
Pár hónapja írtam ide pár sort, amit helyesbíteni szeretnék, mert többen jelezték, hogy nem volt teljesen egyértelmű!
Ez volt az eredeti szöveg:

"Kedves fórumozók!
2010 nyarán kivették az epémet, epekövesség miatt. Elég hamar helyre jöttem, de egy idő után a hasmenés visszajött. 2011 nyarán nagyon rosszul voltam, az egész nyarat végighánytam, mire ősszel kiderült, hogy epés reflux alakult ki nálam. Nem akartam beletörődni abba, hogy esetleg életem végéig gyógyszert szedjek, ezért hónapokon keresztül kutakodtam, hogy mi segíthet.
Találkoztam egy olyan termékkel (NEM a salvus víz), ami nem csak a savasságomat szüntette meg, de az emésztésemet is szépen helyre rakta, bármit ehetek, nem fáj a gyomrom, nem megy a hasam. Azóta meg fogadtam, hogy ahány embernek csak tudok, szívesen segítenék ezzel, mert az én rosszulléteim borzalmasan megkeserítették a minden napjaimat, és ezt nem kívánom senki másnak. Ha van rá megoldás, miért ne mutassam meg minél több embernek?
Ez itt nem a reklám helye, úgyhogy akit érdekel, kérem keressen meg a regina.kovacs@gmail.com címen, ahol tapasztalatokat is tudunk cserélni.
Üdvözlettel,
Kovács Regina"

Annyit szeretnék hozzáírni, hogy a fő probléma, ami miatt nekiálltam keresgélni, az a műtét után kialakult reflux volt. Viszont, mivel nagyjából egy időpontban jelentkezett a refluxom, és a visszatérő hasmenésem, ezért nem tudok konkrétan különbséget tenni, hogy a reflux okozta-e a hasmenést is, vagy a hasmenés a korábbi epeműtétemhez köthető? Egyet tudok csak, és ezt határozottan tudom állítani: az általam megismert gyógygomba, amit ajánlani tudok Nektek is, rendbe tette mindkét problémámat, ugyanis ennek a gyógygombának az egyik fő hatásterülete a gyomor-és bélrendszer!
sing

#2 agnes12 2013. 07. 29. - 14:58:57

Sziasztok!

Mégis műteni fogják az epeköveimet:( Azt szeretném megkérdezni, nem műtötték-e valamelyikőtöket az Uzsokiban? Ha igen, ki és mik a tapasztalataitok?

Köszi!
sing

#3 antilop 2013. 04. 06. - 13:48:10

Szia!
Így van, nem kell tartani tőle, nem gáz, a cső csak azért van, hogy ürüljön a váladék, ha van. Valakinek több, valakinek kevesebb ürül. Szerintem a műtét után sokkal jobb, remélem neked is így lesz. Én már bográcskajákat eszek 2 hét után panasz nélkül, úgyhogy úgy tűnik rendben van binden odabenn. Kitartás neked, és ne izgulj nem fog fájni!

Üzenet megtekintéseIdézve: bebibogyo - Dátum: 2013. április 03. - 13:21:32

Értem, akkor ettől a csövezéstől nem kell tartani különösebben. Nekem is így mondta a dokim: pénteken műtét és vasárnap vagy hétfőn veszi ki a csövet, a váladék ürülésétől függően.
Örülök, hogy rendben vagy! :) Bízom benne, hogy nálam is ennyire simán megy majd a dolog.

sing

#4 bebibogyo 2013. 04. 03. - 13:21:32

Értem, akkor ettől a csövezéstől nem kell tartani különösebben. Nekem is így mondta a dokim: pénteken műtét és vasárnap vagy hétfőn veszi ki a csövet, a váladék ürülésétől függően.
Örülök, hogy rendben vagy! :) Bízom benne, hogy nálam is ennyire simán megy majd a dolog.

#5 antilop 2013. 04. 02. - 20:50:09

Szia! Pnteken műtöttek, úgy volt, hogy szombaton mehetek is haza, de sajna a csőbe sok "lötty" ürült, így azt csak hétfőn reggel vették ki és akkor mehettem haza. Amúgy nem fáj, csak kényelmetlen, hogy ott lóg az oldaladon, meg alvásnál is. Ma voltma varratszedésen, minden ok. A kaja is már teljesen jól megy, bírom a pörit is! Kitartás, nem fog fájni, szerintem jobb lesz mint előtte!
sing

#6 bebibogyo 2013. 04. 02. - 14:03:19

Köszi, jó ilyet olvasni műtét előtt! Mielőbbi gyógyulást kívánok! A drain cső neked mennyi ideig volt bent? Nem okozott fájdalmat amíg bent volt?

Idézve: antilop - Dátum: 2013. április 01. - 13:40:10

Üdv mindenkinek!
Nálam 10 napja végeztek laparoszkópos epehólyag eltávolítást, 8-10 apró 2 mmes köveim voltak. 4 nap kórház után haza, majd diéta. Aki még nem volt műtéten annak üzenem, hogy nyugi. Én nagyon parás vagyok az ilyen dolgoktól, de nem kell félni. Az altatás gáz egy kicsit, de inkább az ébredés része, tök kómás voltam. Amúgy nem gáz. Fájdalom nekem nem volt. Ott bent sem fáj semmim, a sebeim pedig hamar begyógyultak, holnap varrat szedés. Azt mondták szigorú diéta, valamennyire tartom, de minden nap beviszek az étrendbe valami újat. Egy hét után tojás, sonka, tejtermékek mennek, panasz nincs. Hasmenés a kórházban volt műtét utáni 2 napig, utána megszünt, azóta rendben van. Tehát nyugi, nem kell félni!!! Kitartás!

#7 antilop 2013. 04. 01. - 13:40:10

Üdv mindenkinek!
Nálam 10 napja végeztek laparoszkópos epehólyag eltávolítást, 8-10 apró 2 mmes köveim voltak. 4 nap kórház után haza, majd diéta. Aki még nem volt műtéten annak üzenem, hogy nyugi. Én nagyon parás vagyok az ilyen dolgoktól, de nem kell félni. Az altatás gáz egy kicsit, de inkább az ébredés része, tök kómás voltam. Amúgy nem gáz. Fájdalom nekem nem volt. Ott bent sem fáj semmim, a sebeim pedig hamar begyógyultak, holnap varrat szedés. Azt mondták szigorú diéta, valamennyire tartom, de minden nap beviszek az étrendbe valami újat. Egy hét után tojás, sonka, tejtermékek mennek, panasz nincs. Hasmenés a kórházban volt műtét utáni 2 napig, utána megszünt, azóta rendben van. Tehát nyugi, nem kell félni!!! Kitartás!
sing

#8 bebibogyo 2013. 03. 27. - 16:58:59

Nekem kb 1cm-s köveim vannak, szám szerint 4db. (Ennyi maradt, bár néhány hónapja még 8-10 kisebb követ láttak az UH-n)
A dokim említette, hogy legalább 1 hetes kórházi tartózkodásra kell készülnöm, ha nyílt műtét lesz. Az LC-re 5 napot mondott. Ez azért érdekes, mert egy kedves ismerősömet ugyan ez az orvos műtötte és ő 3 napot tartózkodott a kórházban. Nekem igazából mindegy, milyen műtéti eljárással szabadulok meg a kövektől. Csak próbálom megérteni, hogy miért is mondhatta a dokim:az előzmények miatt valószínűsíthető a nyílt műtét. Nincsenek előzmények. A hasnyálmirigy gyulladásom már rendben van. Nem értem :(

#9 magyarbeteg 2013. 03. 27. - 13:30:53

A kórház észak-magyarországi, de ezek szerint standartizált az ellátás.
A nyílt műtét alaposabb, sikeresebb lehet, viszont a sebgyógyulás tovább tarthat, illetve +2 nappal számolhatsz a kórházban.
Az LC-s megoldás kb 2 cm.es kövekig jó, akkor is az eltávolításhoz használt lyukba úgynevezett tágítót tesznek, ami egy gyűrűszerű alkalmatosság. Mivel másfél-két cm-es köveknél nagyobb a macera, be kell fordítani stb. az orvosok inkább a radikális megoldás felé hajlanak.

#10 bebibogyo 2013. 03. 26. - 18:43:09

Sziasztok! Az én nagy napom is közeleg: 04.11. Sajnos egy kő néhány hete elzáródást okozott, így hasnyálmirigy gyulladásom lett. Most már nem húzhatom tovább a műtétet.Jó volt olvasni a hozzászólásokat, kicsit jobb kedvre derültem tőlük! Úgy látom elég sokan átvészeltétek a műtétet, bízom benne, hogy nekem is menni fog.
Kedves magyarbeteg! A leírásod megtévesztésig ráillik egy bizonyos budapesti kórházra... :)
Elsőre csak a "diétás" kelkápi lett gyanús (én margarint és füstölt párizsit kaptam szigorú hasnyálmirigyes diétaként), de a wc használatot olvasva, már-már nosztalgikus hangulatba kerültem.
Van esetleg valaki, aki nyílt műtéten esett át? Engem a dokim nagyon riogat vele. Pár öltéssel több és persze néhány nappal hosszabb a bent tartózkodás, de van más jelentős eltérés a kétféle műtéti módszer között?

#11 magyarbeteg 2013. 03. 15. - 17:01:53

A 3+2 nótáját idézve: „ Rendes ember én már nem leszek”. A máj ugyanis naponta kb. 1 liter epét termel, amit az epehólyag tárol és szükség esetén, amikor akció van, belövi a bélrendszerbe. Epehólyag nélkül meg folyamatosan csordogál az epefolyadék a patkóbélbe, vagyis az ember gyakran akar enni, de csak keveset tud, a teltség érzete hamar jelentkezik. A gyakori majszolás meg hizlal.
Szóval a másodikról lesétáltam csomagostól, aztán fél órát pihentem és kiléptem a kórház épületéből. 40 óra telt el az operáció óta.
Otthon az első nap csak kornyadoztam, felkelni nem esett jól, napközben bébipapi volt a menü, este egy fájdalomcsillapító elaltatott. Aztán napról napra javult a helyzet, az operáció után 6 napra volt a varratszedés. Másnap már lehetett zuhanyozni. Végre!
Ja! Paraszolvencia! ( Így hívják azt a pénzösszeget, amellyel a páciens önként juttat az őt kezelő orvosnak abból a célból, hogy a fizetését kiegészítse, magyarul „hálapénz” és üdvözlet az MTA Nyelvtudományi intézetének). Mindenki annyit adjon, amennyit nem sajnál. Ha kemény gyerek vagy, akkor semmit, főleg, ha nem vagy hálás. Meg biztos vagy abban, hogy soha nem találkozol az orvossal. Tízes alatt azért ne alázd meg a dokit! Ha belegondolok, az ápolónők és az orvosok is kedvesek voltak, megtettek mindent, ami kellett, hogy milyen körülmények között dolgoznak, az nem az ő szégyenük. Még most is sajnálom, hogy a műtősnek az operáció után nem adtam semmit, ugyanis kizacskózva hozta a köveimet. Mondhatnám, hogy elvből, no meg némiképpen az is befolyásolt, hogy mellesleg egy kumma büdös vas nem volt otthon, mikor bevonultam a kórházba.
A sebre a varratszedés után érdemes sebgyógyító krémet kenni. Én valami Phlogomormonnal próbálkoztam, de jó a Neogramormon is, meg az is, ha semmi. Azzal számolni kell, hogy további 10 napig hasba szúrás jön, mert a rögképződést injekció akadályozza meg naponta egy szuri erejéig. Ami vígasztal, hogy idővel jobban néz ki a seb felülete, mint az összeszurkált véraláfutásos injekciókísérleteim színtere.
Utóhatások: Hát van minden, mint a nagykönyvben: Jobb váll 2 napos fájdalma a széndioxidos feltöltés hatására, jobb bordaív alatti szórás a doki szerint izomláz, szvsz. az operáció helye, aztán még 3-4 napig bugyborékolás a hasban, mert az emésztési folyamat igyekszik helyreállni. Soha nem lesz teljesen oké, de gondoljunk csak bele, hatvan felé mi a ami még tökéletes. Bár a boldogság titka a rossz memória és a jó egészség. vagy legalább az egyik. A memória romlásában pedig nyugodtan bízhatunk.
Apropó, mit is akartam mondani?

#12 magyarbeteg 2013. 03. 14. - 17:34:17

Ma Pí napja van ( 3.14 )Hát egy picit folytatom.
Szóval megvolt az operáció, utána meg állati volt a program:Először a miskolci kocsonyában csücsülő békát hoztam szégyenbe, annyira remegtem. ( nem emlékszem rá). Aztán jött a kacsa. Míg azt meg nem itatja az ember, addig saját magának nincs semmi ivás. Evésről mondjuk nem is esett szó.
Közben jött egy telefon, mondtam a hívónak: " E-O-E-Á-A" ebből a társalgási formából desiffírozta, hogy mégiscsak sorra kerültem. Aztán fájdalomcsillapító szuri, altató reggel meg egy talán negyven kilós tanuló nővér kitessékelt az ágyból cicamosdásra. Akkor már csak olyankor fájt, ha léptem, meg ha nem. Délben egy két kanállal már leves is lecsúszott. Cuki dolog, hogy kelkáposzta.főzelék volt a diétás ebéd, Nem próbálkoztam. Ja Az operációval kaptam még egy zacskót ( Talán mondtam már az erősebb nem sorába tartozom), de a zacskó mindvégig legnagyobb igyekezetem ellenére üres maradt, pedig a sebből kellet volna teletrutymózódnia. A doki ígérte, hogy reggel kiveszi. És lett reggel, lett dél és lett este, mire mégiscsak eljutott hozzám. Sikerült meglepnem, noha nekem első neki többszázadik epeoperációja volt: a zacsi üres volt. A nővér meg is kérdezte , mi legyen vele. Aztán elcsípte a doki a dréncső végét és egy fecskendővel megszívatta. Hát én is megszívtam, mert ez egy csillagvizsgálós jelenet volt. A belső szerveim megindultak a vákuum irányéba, a szemem meg ellenkezően kidülledt. Halk ajjjjajjjjajj diszkrét felüvöltéssel juttattam a köröttem állókat legmélyebb érzéseim tudásának birtokába. Cső ki,altató, fájdalomcsillapító be, na meg egy vérhigító szuri, aztán reggel ötig sötétség. reggel hőmérés majd közölték, hogy kész vagyok. Éreztem én ezt. Szuri, igaz, hogy most bennem maradt a tő a fecskendő leugrott, de a nővérke gyakorlott mozdulattal rátett egy újabb tűt, a másikat addig ki se húzta,legalább tudott célozni. Zárójelentés, 3 orvos aláírta, az engem operáló már nem, mert valahol ügyelt. Aztán mondták, hogy viszont látásra. Mondtam, nem. Ebben maradtunk. Most kezdődne a rehab szakasz. De ezt tegyük el máskorra.

#13 magyarbeteg 2013. 03. 13. - 17:40:47

Néhány tapasztalatomat szeretném megosztani a fórummal.
56 évet megéltem úgy, hogy kórházban soha nem feküdtem, nem is ott születtem. 6-8 éve alvó ( problémát nem okozó ) epekövet fedeztek fel nálam egy rutinvizsgálat alkalmával. Minden szakember azt mondta, ha nem zavar, hadd aludjon csak tovább a kő. Nos voltak bizonyos ételekkel problémáim, ( hagyma, bab, káposzta stb.) de nem volt tragikus a dolog. Most egy újabb vizsgálat megint megtalálta a követ. Már a hasnyálmirigy is érintett volt, a kő irritálta. Féltem, elrákosodik, így az operáció mellett döntöttem. Ez aztán elindította a lavinát. Laborok,egyeztetés az altatóorvossal, EKG vérvétel. Csak azt nem tudtam, mi az a VCS. Megtudtam, mert a betegfelvétel ( No, az is megérne egy misét: kering az ember az objektumban, aztán, mikor mindenhová elküldik, hiába, mégiscsak van egy épület, ahol lehet 1-2 órát várakozni, hogy megvizsgálja megint az orvos és felküldje az osztályra) után jól lecseszek, hogy nem voltam vércsoport-meghatározáson. Pedig vettek tőlem egy bögrényi vért, de a VCS az máshol van.
Az feltűnt, hogy alaposan lepukkant épületek előtt 5-10 milkós autócsodák állnak. Nocsak, nocsak! Ide gazdag betegek járnak? Mint kiderült nem a betegeké voltak a kocsik...
Megörültem, 5 személyre volt egy WC, aztán bent kiderült, hogy két bejárat van, amik természetesen nem zárhatóak, a másik oldalról egy egy dupla kórterem is bejárt, néha meg áthoztak egy bácsikát is szemből, mivel vigyázni kellet rá. hát nyitott ajtó mellett győződhettünk meg emésztésének eredményességéről.
Az operáció_ Megtudtam, i az az LC: Meglékelik az embert, 3 ( az én esetemben 4) lyukkel. Egy a köldök alatt, itt kb. 4 liter Co2-vel felpumpálnak. A gyomorszáj környéki lyukon bevezetnek egy gilisztakamerát, a felöltő jobb zsebe magasságában meg az okos csipeszt vezetik be. Két kapoccsal elzárják az epehólyag bevezetőjét, aztán közötte elvágják és a lyukon a kövekkel kihúzzák. Ez általában 1 óra alatt megvan a megelőző borotválással altatással varrással együtt. Nálam több mint két órán át tartott. Hja, nehéz a kőbányászok élete!
A műtét előtt 24 órával már ne nagyon egyen az ember esetleg egy laza ebédet, vacsi nuku, onnan már inni sem szabad. Nekem meg délelőtt 10 körül benyögték, hogy húzódik a dolog , mint hatodik sorra sem biztos hogy kerülök. Az alatató orvosok csak kettőig dolgoznak. Aztán negyed kettőkor csak jött értem a zöldágyas. Gondolták, kettőig meglesznek. Hát, mit mondjak, megszívatta őket a kövem, igyz, pár évig engem is. Hogy mi volt műtét után, arról majd legközelebb

#14 regie01 2013. 03. 01. - 14:58:20

Kedves fórumozók!
2010 nyarán kivették az epémet, epekövesség miatt. Elég hamar helyre jöttem, de egy idő után a hasmenés visszajött. 2011 nyarán nagyon rosszul voltam, az egész nyarat végighánytam, mire ősszel kiderült, hogy epés reflux alakult ki nálam. Nem akartam beletörődni abba, hogy esetleg életem végéig gyógyszert szedjek, ezért hónapokon keresztül kutakodtam, hogy mi segíthet.
Találkoztam egy olyan termékkel (NEM a salvus víz), ami nem csak a savasságomat szüntette meg, de az emésztésemet is szépen helyre rakta, bármit ehetek, nem fáj a gyomrom, nem megy a hasam. Azóta meg fogadtam, hogy ahány embernek csak tudok, szívesen segítenék ezzel, mert az én rosszulléteim borzalmasan megkeserítették a minden napjaimat, és ezt nem kívánom senki másnak. Ha van rá megoldás, miért ne mutassam meg minél több embernek?
Ez itt nem a reklám helye, úgyhogy akit érdekel, kérem keressen meg a regina.kovacs@gmail.com címen, ahol tapasztalatokat is tudunk cserélni.
Üdvözlettel,
Kovács Regina
sing

#15 laszlocsanyi2 2013. 02. 04. - 06:33:11

Üdv minden félelemtől rettegőnek!
Csütörtökön műtöttek, szombaton haza engedtek. A műtétről nem érdemes beszélni, mivel semmit nem érzékeltem. Az ébredés utáni 1-2 óra volt kellemetlen, de köszönhetően a vénás fájdalom csillapításnak nagyon rövid ideig tartott. Semmi fejfájás, hányinger.
Étkezési tanács a műtétet végző főorvostól:
1. Kevés zsiradék
2. Tejfölt hanyagolni
3. Nincs csípős étel
4. Nem degeszre enni magam
Egy hónap után normális étkezés lehetséges. Két nap a fentiek szerinti táplálkozás után probléma mentesen telt. Nincs hasmenés, gyomor bántalom. Remélem így is marad.
Összességében azt mondhatom nem kell félni, betartani az utasításokat, és valószínű, hogy nem lesz probléma.
sing

#16 werika 2012. 10. 29. - 14:46:32

Sziasztok "Ágnesek":))!
Most jöttem ki a kórházból. Ne féljetek egyáltalán, minden rendben ment. Tegnapelőtt műtöttek, ma rohamos javulás van, legalábbis ami a sebfájdalmat illeti, mert az azért jelentős. Nekem altatás után nagyon fájt a fejem, és kicsit hánytam, de semmi más bajom nem volt, kb egy és negyedóra esett ki. Igaz megigértettem alatóorvosommal, hogy ne csak elaltasson, ébresszen is fel, megigérte:)).Hogy epehólyag nélkül, hogy működök azt még nem tudom, gondolom az első "lakoma" fogja eldönteni. De az még odébb van, én két hétig szigoru diétát, utána még két hétig "odafigyelős" diétát tartok, aztán majd kiderül. Sok sikert kivánok nektek, ügyesek legyetek.
ui: Én is bizom a természetgyógyászokban, de szerintem maga a műtét része miatt, én inkább a sebészt javasolnám, hogy később az életmódom és a szervezetem , hogy áll át, hát ez még rejtély, bizakodom.
üdv. W. Erika
sing

#17 normaflora 2012. 10. 27. - 04:50:41

Üzenet megtekintéseIdézve: agnes7 - Dátum: 2012. október 26. - 21:41:37

Sziasztok! Engem 31-én műtenek epekővel.Hát én az altatástól félek,de nagyon.Nem szeretek önkívületben lenni.
Utána,ha minden oké,majdcsak elleszek.Diéta,ez-az.Legalábbis így képzelem.Ez az altatás dolog azonban... Nem mondanátok
pár biztató szót? Köszi,előre is.

Ágnes, ne aggódj nem lesz semmi gond. Műtét előtt vagy már lehet túl is vagy rajta - részt kell venni egy altató orvosi vizsgálaton. Feltesznek néhány kérdést; súlyod, magasságod egyéb részletek (kinél mi, van-e más betegség, gyógyszert szedsz-e) aztán kész; általában de nem mindenhol műtét előtt egy órával adnak egy nyugtató-altató tablettát már attól eléggé elbágyad az ember; de ha nem akkor a műtőben kb egy perc alatt elaltatnak. Szépen jó mélyen alszol egyet, aztán ébresztenek; (erre nem fogsz emlékezni) aztán visszatolnak a kórterembe és majd ott fogsz teljesen felébredni. Előfordulhat hányás, de pár óra és tiszta leszel.
Sikeres műtétet, gyors felépülést!

#18 agnes7 2012. 10. 26. - 21:41:37

Sziasztok! Engem 31-én műtenek epekővel.Hát én az altatástól félek,de nagyon.Nem szeretek önkívületben lenni.
Utána,ha minden oké,majdcsak elleszek.Diéta,ez-az.Legalábbis így képzelem.Ez az altatás dolog azonban... Nem mondanátok
pár biztató szót? Köszi,előre is.
sing

#19 agnes12 2012. 10. 19. - 09:14:50

Szia,

engem végül nem műtöttek meg, úgy döntöttem, ha mégis rosszabb lesz az állapotom, még mindig rászánhatom magam. a kórházban eléggé meglepődtek, amikor felhívtam őket, és lemondtam:-) Most természetgyógyászhoz járok, ő próbálja feloldani a köveket. Eredményről még nem tudok beszámolni, mert nem olyan régóta kezel. Neked kitartást a műtéthez, remélem minden rendben lesz!
Ági
sing

#20 werika 2012. 10. 18. - 19:55:09

Sziasztok!
Ágnes 12 túl vagy a műtéten? Jövő héten műtenek, tüneteim nekem is épp olyanok voltak mint neked, én még mindentől félek egyenlőre:))), de meglehetősen mozgékony életmódom miatt a hasmenéstől legjobban...Nagyon elbizonytalanodtam az itt olvasottaktól... Segitsééééég!:)))
sing

• 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: