Házipatika fórum: Zsiremésztési zavar epeműtét után? - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Zsiremésztési zavar epeműtét után?

#121 danaedit 2006. 08. 19. - 20:40:13

Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne, hogy most költöztem Pestre és egy jó sebészt keresnék laparoszkópiára. Az orvosom természetesen ajánlott egy jót Vásárhelyen, de az túl messze van és itt nem tudott senkit mondani. Ha tudnátok ebben segíteni nagyon hálás lennék. Köszönettel: :

#122 Mannya 2006. 07. 05. - 16:59:10

Sziasztok! Azy! Lunának igazat adok, az eloe vera fogyasztása nagyon jó, szinte mindenre használ, egészséges embereknek is javallott, szóval szuper! HA BÍRJA A GYOMROD! Ki kell próbálni. Nekem is ajánlotta a nagynéném, de nem jött be. Nagyon égett a gyomrom tőle, hiába higítottam. Egykorúak vagyunk, nekem is fáj a derekam, ha többet fekszem, mint általában (hétvégén), akkor fél órákig azon agyalok, merre mozduljak, hogy ne törjek ketté és ne bőgjek a fájdalomtól. Aztán ha már felültem nagy nehezen, újabb fél óra múlva már nem fáj, lehet indulni. DE ez nem befolyásolhatja a fájdalmaidat. Ellenben a cysta igen. Melyik oldalom van? Elég ritka a hasmenésed - szerencsés vagy - figyeld meg, hogy mikor jön elő. Mit ettél aznap, jegyzeteld. Lehet, hogy magadtól is rájössz, hogy mi okozza. A világos széklet azonban még mindig kérdéses számomra, nekem ugyanis sötét, pedig szintén nincs epehólyagom. Bal oldalon valóban a hasnyálmirigy van, de a köldöktáji fájdalom inkább fekélyre utalhat. De voltál vizsgálaton, nem találtak semmit, lehet, hogy a műtét után elmúlik. Mikor műtenek? Üdv Mindkettőtöknek! :)

#123 Lunaa 2006. 07. 05. - 08:53:41

Hát a bal oldalon van a hasnyálmirigy, meg nem tudom van ott még sok minden. A koloszkopiát ezek tudtán érthetö h elveted. Viszont ha ilyen ritkán havonta egyszer kétszer vannak tüneteid az hozzám képest elfogadható mert én teljesen soha vagyok jol max egy két napot! Amugy még egy dolog eszembe jutott. Édesanyám kórházban dolgozik növérként és egy betege mesélte hogy izületi és hasonló problémákra kezdett el inni aloevera gélt. Egy éve issza és azoto semmi panasza söt az immunrendszere is megerösödött. Érdemes kiprobálni lehet a meszesedére is jo lenne meg lehet a többire. Én kiprobálném de egy üvegcse ami egy honapra elég 8000 FT és mivel én még nem dolgozom igy nem engedhetem meg magamnak ezeket a kiadásokat. De én azért jo szivvel ajánlanám.Az aloe vera amugy is mindenre jo és ártani meg nem árt. Mást nem tudok mondani, az orvost meg keresni kell mert sajnos alig van olyan aki venné a fáradtságot és egy jo alapos kivizsgálás után megprobálna konkrétumot mondani... Luna

#124 2006. 07. 04. - 20:57:50

Ja....azt elfelejtettem,hogy okoskodtam és arra jutottam,mivel derékfájós is vagyok meg lassan meszesednek a csigolyák(43 év) esetleg az állandó nyomástól és feszüléstől az idegpályákon "átrendeződtek" a dolgok,meg nyomhatja a cysta is a beleket.Persze ez csak olyan laikus következtetés.Viszont! Ha a jobb oldalon fájna a has akkor lehetne a máj a bűnös,de nekem a köldök fölött és a bal oldalon van a nyomás .Ott mi van?

#125 2006. 07. 04. - 20:37:42

Sziasztok! Köszönöm a hozzá(m)szólásotokat! Mindjárt a kérdésetekre térek. A néha-néha hasmenés úgy havonta,kéthavonta 3-4 napig,naponta max.kétszer. Nincsenek görcsös fájdalmaim sem,csak kellemetlen.Az orvosom szerint azért sárga,mert nincs epehólyag és ilyenkor az epefesték fokozottabban észlelhető.Néztek emésztettségi tesztet,nincs semmi gond,coelákiám meg nem lehet-gondolom én-,mert nem állandóak a tüneteim,csak visszatérőek. Szedek Quamatelt,meg a Pankreoflatot.Több-kevesebb sikerrel. Nagyon utálom ezt az állapotot és nem szeretnék ezekkel élni. Minden orvoshoz elmegyek,csak valaki mondjon konkrétumokat...A colonoscopiát még meg sem lehetne csinálni,mert van egy petefészek cystám,amit előbb meg kellene műttetni.A májam -eltekintve-hogy kicsit nagyobb,meg a GGT érték emelkedett,rendben. Refluxom nincs,fekélyeim nincsenek,szóval fogalmam sincs hogy,merre,milyen irányba lépjek tovább......minden megoldás érdekel.....:0) Üdvözlet:Azy

#126 Lunaa 2006. 07. 04. - 19:52:02

Sziasztok! Hát én erre azt mondanám h olyan orvost kell keresni,aki iagzán foglakozik az emberrel. Amugy ha hasmenésem van nekem is szokott sárga lenni. De én oda akarok kilyukadni hogy pl ma is voltam orvosnál, és közölte velem hogy mivel minden eredményem negativ ezért törödjek bele a dolgokkal ja és csak a napi több mint 3szori széklet a hasmenés ugyhogy nekem nincs hasmenésem. Én ugy vagyok vele hogy ha fájdalmamim vannak és nem müködik a szervezetem normálisan, márpedig nem, az nem normális akármilyen mütétem is volt és az a legkönnyebb tanácsolni h tanulj meg vele élni. Én ezzel nem tanulok meg élni mert nem is akarok és ez nem is lenne embernek valo, és egyszerüen ezektöl a válaszoktol falra tudok mászni.Az ok h teljesen nem lesz olyan mint rég de javitani csak lehet a dolgokon?Én nem szeretném folytonos fájdalmakkal és hasmenéssel leélni az életem ahhoz tul fiatal vagyok és sok év van még elöttem. Ugyhogy továbbra is járom a jobbnál jobb orvosokat. Egy dolog volt ami átmenetileg segit nekem és az a svédkeserü 32. Ha étkezések után iszok belöle persze higitva egy evökanállal egy pohár vizben akkor megszünnek egy ideig a problémáim,de ez is csak akkor ha nem vagyok nagyon stresszes idöszakomban. Aztán az is probléma hogy magas az alkoholtartalma ugyhogy nem mindenki ihatja föleg ha gyogyszert szed melette ja és a végtelenségig ezt sem lehet szedni.Na de azért szerintem érdemes kiprobálni. A kolonoszkopiát Azzy szerintem érdemes megcsináltatni a saját nyugalmad kedvéért mert ha kiderül valami, akkor már azzal is tovább vagy. Mert ha esetleg van vmi bélbetegséged akkor utána azzal tudnak majd vmit kezdeni, ha meg nem akkor meg megnyugodhatsz h ott minden rendben.Mást nem tudok mondani. Üdv: Luna

#127 Mannya 2006. 07. 04. - 17:03:14

Szia Azy! Érdekes, amit írtál! Valami azért biztosan indokolja a hasi fáldalmaidat, utána kellene járnod. A haspuffadás, hasi fájdalom (fogyás?) emésztési problémára utal. A néha-néha nálad milyen gyakoriságot jelent? A világos széklet az előbb írt tünetekkel jelenthet coeliákiát. De a sárga nem tudom. A májműködésed rendben? Minden esetre én megpróbálkoznék egy allergia-vizsgálattal. Üdv: ;)

#128 2006. 07. 03. - 11:24:19

Üdvözlet Mindenkinek! Tanácsot szeretnék kérni vagy esetleg valami receptet,gyógymódot a problémámra.Lassan 10 éve volt a laparoszkópos epeműtétem,a gondjaim úgy 4 éve tartanak.Többé-kevésbé hasonlóak mint amit itt olvasgattam.Haspuffadás,gyomortáji nyomás,lepedékes nyelv,bal oldali hasi fájdalom.Voltam gyomortükrözésen,semmi komoly,semmi Helycobacter,vagy ami indokolná a panaszaim.Havi rendszerességgel járok ultrahangra,minden rendben az orvos szerint.A gondom,hogy néha -néha"elővesz" a hasmenés,ami szinte citromsárga színű,nyákos.Ahogyan ti is írtátok,még egy pohár víztől is.Az orvosom ajánlotta a Pancreoflat tablettát,so-so....Kínoz a diszkomfort érzés,nem merek ilyenkor sehova sem menni.A doktornő szerint ezzel együtt kell élni,akinek nincs epehólyagja,az barátkozzon meg vele.Én nem fogadom ezt el.Javasolta a colonoscopiát,de én még nem szántam rá magam,hiszen nem véres a székletem.Budapesti vagyok,ha esetleg javasolna valaki egy gasztroenterológust,akkor váltanék.Esetleg valami gyógytea vagy készítmény létezik erre?Ja,a laboreredményeim is jók,de a Gamma-Gt állandóan emelkedett szinten van.Nincs jelentősége az orvos szerint.Mi a megoldás? Köszönettel vennék minden tanácsot! Üdvözlettel: Azy (e-mailben is írhat valaki)

#129 Mannya 2006. 06. 07. - 22:56:12

Sziasztok! Végre eljutottam odáig, hogy már 2 hete!!! nem volt hasmenésem. Csak a reggeli szokásos rutin. Sokáig tartott, de remélem, hogy így is marad. A lényeg, hogy levest nem eszem, köretnek pedig csak rizst, krumplit vagy salátát. Habár ma kipróbáltam a tökfőzeléket (kenyér nélkül!!!) és semmi bajom nem lett tőle. Egyébként mindent ugyanúgy eszem, mint eddig, csak a leves maradt el. A kávét ugyanúgy iszom 3 cukorral, mint régen, de a teát keserűn. Ja és esténként nasizok pár kocka keserűcsokit. Jobbulást mindenkinek! Üdv! ;)

#130 2006. 05. 25. - 13:54:14

Ja azt elfelejtettem h aki még nem esett át mütéten de van köve és nem okoz még gondot,én javasolom a napi fekete retek fogyasztást. Én azt ettem minden nap a mütétemig és az 5 db 1cm-es köböl a mütétre már csak törmelék lett.Segit a felszivodásban. Szerintem érdemes volt kiprobálnom mert annak ellenére h be volt gyulladva a hólyagom én egyszer sem görcsöltem be.

#131 2006. 05. 25. - 13:46:03

Sziasztok! Engem 17 évesen mütöttek epekövel,5 darabom volt kb 1cm-ek. Elötte nem voltak görcseim,azért mentem orvoshoz mert sokszor hányingerem és hasmenésem volt,igy derült ki. Mütét után pár honapi jol voltam semmi tünetem nem volt.De aztán egyre többet görcsölt a hasam és sokszor volt hasmenésem. Aztán kiderült h volt egy virusos bélgyulladásom aminek a kezelése után elvileg el kellett volna mulnia a tüneteknek.De aztán ujra kezdödött minden. Most 19 vagyok de azota is küzködök hasgörcsökkel és hasmenéssel,ami eléggé megnheziti a hétköznapjaimat,és a fiatalságomat is. Probálok fifyelni arra hogy mit ehetk,hust egyre kevesebbet eszek nem is kivánom,de a tejet meg a joghurtokat sajtokat nagyon szeretem,de nem birom megnenni öket,egyedül a sajtoktol nincs bajom,amit meg nem értek mert általában azokban több a zsirtatalom. Az orvosom egy idöben nem zárta ki a Crohn vagy a cilitis esélyét sem,ezek sulyos bélrendszeri megbetegedések amik hasonlo tünetekkel járnak. De aztán abban maradtunk h valoszinü a stressz miatt jelentkeznek nálam ezek a tünetek.Amiben lehet iagzság mert vizsgaidöszakban álatában rosszabbodik a helyzet. Probáltam a smectát,egy por amit fel kell oldani.Egy kurát ajánlott az orvos ez helyreteszi elvileg a bélflorát és bevonja a belek falát vmi hárytával ami csökkenti az irritáciot. De ez sem használ.Más gyogyszert igy konkrétan nem kaptam. Igazábol nem értek ehhez és az orvosk biztos jobban tudják de szerintem az abnormális h a mütétr után egész életem végéig ezekkel a tünetekkel kell élnem. Azért a hasonlo cipöben járok tanácsát szeretném kérni,hátha van valaki akinek bevállt valamilyen módszer és elmultak a tünetei. Elöre is köszönöm!

#132 pataieva 2006. 05. 17. - 13:28:21

Sziasztok! Engem több mint egy éve műtöttek, eltávolították az epehólyagomat és 66 db epekövet. A műtétet végző orvos tájékoztatott, hogy hat hónapig vagy hasmenésem, vagy szorulásom lesz. Nekem hasmenésem van a mai napig. Igaz most már csak naponta egyszer-kétszer kell wc-re menni, de eleinte hatszor-hétszer is kellett. A diétát betartottam, lefogytam 45 kg-ra. Saját magamon tapasztaltam, hogy teljesen mindegy mit eszem. Most ami jól eseik mindent megeszem. Igaz a nagyon zsíros, olajos ételt kerülöm. Most már a súlyom is gyarapodott, 55 kg vagyok. Ha buszon kell utazni rettegek nehogy ott is gond legyen! Ez a napi egy-két hasmenés is zavar. Ha tudtok valami jó gyógymódot kérlek írjatok. Mindenkinek jonbbulást kívánok! Éva

#133 Mannya 2006. 04. 14. - 18:02:27

Szia! Igen, én is ropit vagy valami sós aprósütit szoktam eszegetni, de a fő problémát nem oldja meg. Mondjuk közvetlenül ebéd-vacsora előtt még nem próbáltam, holnap lesz a napja. Köszönöm a jókívánságot, hasonló jókar Nektek is, és főleg egészséget, boldogságot! :)

#134 2006. 04. 14. - 07:55:55

Szia Mannya! Sajnálom, hogy nem jártál sikerrel, de feladni nem szabad. Én annyi újdonsággal számolhatok, hogy beszéltem egy régi ismerősömmel, aki szintén így volt, mint anya (és persze te) és azt mondta, hogy valamelyest tudta korigálni ezt a borzasztó helyzetet sós kekszekkel és műzlivel. Reggel kávé után fogyasztja valamint ebéd előtt, mivel részben magához köti a zsírt-olajat a táplálékból. Egyenlőre anyán már kísérletezzük:)), hogy nála beválik-e. Gondoltunk már arra is, hogy lehet ez a korral is jár. Milyen érdekes nem? Ha nem tud az ember konkrétat, akkor fogja már mindenre, amivel talán nyugtatja magát egy kicsit! Jó egészséget, és Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok neked így ismeretlenül is! Edith

#135 Mannya 2006. 04. 13. - 18:15:41

Szia Edith! Sajnos nem tudok jó hírt mondani. Ma voltam ultrahang-vizsgálaton, ahol kérdezte a doktornő, hogy mi a panaszom. Erre azt mondta, hogy az epeműtöttk kb 80 %-a panaszmentes, 20 %-nál jelentkezik ez a fajta hasmenés, hogy "átfut rajtuk az étel". Ez van nálam is. Azt tanácsolta, hogy próbáljam meg kikísérletezni, hogy mitől van és azt teljesen kerülni. Mondtam, hogy ezzel kísérletezem úgy 10 éve. Sok-sok éve nem fogyasztok tejterméket, mert először arra gyanakodtam, most meg már nem is hiányzik. Aztán a zsírra gondoltam, de azt meg nem lehet teljesen kikerülni. És a múltkor a sajtos pogácsa után is futnom kellett. Erre azt mondta, hogy abban is van zsír. No meg kerüljem a tojást is. Mondtam, nem nagyon eszem. És rántott húst? Hát azt igen. Erre azt mondja, hogy a panírban lévő tojás is éppen elég ahhoz, hogy ilyen tünetet produkáljon. Hát ennyi. Csak az az érdekes, hogy a rántott hús után nem szoktam szaladni. Inkább a húsleves után, mert az valahogy hozzá tartozik a vasárnapi kajához, szeretem is, aztán futok. Egyébként hét közben nem eszem levest, hozzák a munkahelyemre a mikrózható készételt, ilyen-olyan hús rizzsel, burgonyával. Ez a szokásos menüm, mindig két napra beoszva, mert egész adagot nem tudok megenni. És attól a kajától semmi bajom nincs. Pedig ott is eszem eszem rántott húst - lehet, hogy panírporral készítik -, cordon bleu-t - abból meg ugye folyik a sajt, amiben szintén van zsír-, és mégsincs tőle bajom. Na ezeket a titkokat kellene megfejtenem, aztán nem lenne semmi gondom. Ugye? Azért ilyen rövid idővel a műtét után édesanyádnak még igen szigorú diétát kell tartani, nem gondolom, hogy zsíros ételeket fogyaszt. A leves meg sok embernek hiányzik, sokat lehet készíteni zsír helyett olajjal. De húslevest nem! És én annyira szeretem! A labor eredményre még várnom kell, fele holnap, fele csak 3 hét múlva lesz meg. Ha valamint megtudok, feltétlenül jelentkezem. Szia és jobbulást mindkettőtöknek!

#136 2006. 04. 09. - 10:37:39

Kedves Mannya! Nagyon köszönöm, hogy ilyen aranyos vagy, hogy válaszra méltattál és segíteni próbálsz. Abban egyet értek, hogy ennek feltétlenül utánna kell járni, anyát is noszogatom. Ha megtudnál valamit légyszíves már értesíts engem. Nagyon remélem, hogy szerencsével jársz, addig is kitartást kívánok! Üdvözlet Edith79

#137 Mannya 2006. 04. 07. - 20:19:55

Szia Edith79! Sajnos nem tudok tanácsot adni, mert - ha olvastad - magam is hasonló cipőben járok. Eddig nem voltam orvosnál, hanem próbáltam magam rájönni, hogy mely ételek váltják ki a hasmenésemet. Hosszú évek óta nem fogyasztok tejet, tejterméket, mert először arra gyanakodtam. Aztán maradt a zsír - de azt nem igazán lehet elkerülni, mert van a felvágottban, a húsban - hiába sütöd olajban -, de mára odáig jutottam, hogy egyik nap megettem egy pogácsát és utána is futnom kellett. Egyszóval elfogyott a türelmem és elmentem az orvoshoz, hogy most aztán járjunk utána, hogy élelmiszer-allergiám, felszívódási zavarom vagy valami egészen más bajom van-e. Csütörtökön megyek nagylaborra (teljes vérkép, vizelet, székletvizsg.) és hasi ultrahangra. Felmerült ugyanis, hogy a hasmenést okozhatja pl pajzsmirigy-probléma is. Meg emellett még számos nyafi, de én most utánajárok. Egyszóval a zsíros ételek teljes elhagyását javaslom édesanyádnak, sütés helyett inkább párolást és kivizsgálást. Ne elégedjen meg azzal, hogy felírnak egy hasmenés elleni gyógyszert, mert az csak tüneti kezelés, ha egyáltalán használ. Igen sok mindent meg tudnak ugyanis már állapítani a vérből és a székletmintából. Addig pedig szigorú diéta! Üdv: :)

#138 2006. 04. 03. - 13:38:43

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék a mamámnak. Epekővel műtötték tavaly és azóta nagyon megy a hasa, többször volt már orvosnál, de a gyógyszerek amiket felírtak sem hatásosak. Tudnátok valamit ajánlani? Hála az égnek én nem estem ebbe a helyzetbe, én még friss műtöttnek számítok, múlt héten csütörtökön műtöttek, pedig még csak 26 éves vagyok. Köszönöm előre is, ha valaki tudna jó tanácsot adni anyának, jó egészséget mindenkinek! Edith79

#139 Mannya 2006. 03. 27. - 16:15:47

Sziasztok! Orsi! Nem tudom, hogy mindenkinél jelentkezik-e a hasmenés, de ha az osvosod is mondta, akkor valószínűleg ez tipikus tünet. Gondolj bele, ha nincs epehólyagod, akkor a kiválasztott epe folyamatosan ürül a vékonybélbe és amikor zsírosat eszel, nincs annyi, hogy lebontsa a zsírt. Mert ugye normál esetben zsíros étel fogyasztása után az epehólyag összehúzódik, kilöki a tartalmát és lebontja a zsírt. Én nem voltam a problémámmal orvosnál, megtanultam, hogy mikor hogy tudom elkerülni a hasmenést. De lehet, hogy van erre valami gyógyszer, mármint hogy segítse a zsíroldást. Kérdezd meg az orvosodat és ha tényleg létezik "csodaszer" kérlek, tájékoztass! Zsuzsa! A férfiak általában, sokkal jobban félnek mindenféle beavatkozástól, ez tény. De ez már rutinműtét, nem kell töle félni. Persze van kockázata, mint minden sebészeti beavatkozásnak. A kisebbik fiam tavaly eltörte a karját, altatásban műtötték, hát én is izgultam, hogy nem érzékeny-e az altatóra, vajon felébred-e. Ez természetes, mindenki félti a szeretteit. Endem már kismilliószor műtöttek: bakbélgyulladás, 2 császár, utána az epeműtét. Soha eszembe nem jutott, hogy féljek, talán a túlzott optimizmusom miatt, nem tudom. Minden esetre szurkolok a férjednek, hamar túl lesz rajta! Puszi Nektek:

#140 Nutiful 2006. 03. 27. - 07:35:03

Szia Mannya! Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Remélem nemsokára már mi is múlt időben beszélhetünk a sikeres műtétről. Azért persze nagyon sok félsz van még bennem és leginkább a férjbemben, hiszen ez lesz az első altatásos műtétje. De optimistának kell lennünk! Mégegyszer köszönöm. Zsuzsa

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: