Házipatika fórum: Hol vagytok SM-esek?! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 1048 Oldal +
  • « Első
  • 1044
  • 1045
  • 1046
  • 1047
  • 1048

Hol vagytok SM-esek?!

#20901 2006. 03. 04. - 18:03:15

Szia ROKON! Engedd meg, hogy adjak egy tanácsot, gyakorló SM-esként: a legfontosabb, leghelyesebb magatartás, hogy ne félj, ahogy írod, ne szorongj, próbálj kiegyensúlyozott lelkiállapotban lenni. Ha "csak" ennyi tünetet mutat a betegséged, az nagyon jó. Sőt, ha tartósan nyugalmi állapotban tudsz élni, nagyon valószínű, hogy még ez is visszahúzódik. Másik tanácsom, hogy olvasd vissza amit itt írkáltunk egymásnak, de az én febr.12-i hozzászólásomat a kezeléssel kapcsolatban. Ezekkel az információkkal is többet tudhatsz erről a nyavalyáról. Ha budapesti vagy, és érdekel, megírom,hogy melyik kórházakban létesítettek ilyen centrumot. A centrum lényege -többek között-,hogy itt lehet hozzájutni a gyógyszerhez, és állandó szakorvosi felügyelethez. Úgy tudom, hogy amíg járóképes valaki, addig megítélik neki a gyógyszert. A zárójelentés alapján, na meg némi neurológiai rutinvizsgálat alapján egy bizottság ítéli meg. Ha érdekel írhatok magáról a gyógyszerről is. Én lO éve kapom már, azóta gyakorlatilag kisebb rosszulléttől eltekintve nem volt komolyabb gondom.Előtte meg kórházból ki, be. Kb. fél évente. A kórházi kezelőorvosod nem tájékoztatott? Ne félj, próbáld nyugodtan kezelni a helyzetedet.Légy bátor!

#20902 rasi47 2006. 03. 03. - 19:41:47

Uj SM-beteg vagyok,egy hónapja zsibbad a bal lábam és a bal kezem, voltam kórházban is. Ha megtudja mondani valaki ,hogy az SM Centrumban hogy kezelnek és van valamilyen program amibe bekerürhetek, szeretném tudni. Most állok minden elött.Félek és nem tudom mi vár rám.Segitsetek.31éves nős vagyok.Segitsetek tanácsokkal......ROKON

#20903 2006. 03. 02. - 19:26:46

Hahó! Senki sincs itt? Hova tüntetek? Akinek annyira nem fáj a keze, jelentkezzen! üdv. mindenkinek!

#20904 2006. 02. 28. - 21:50:56

Hála az égnek, azt hittem, hogy elvesztettelek! Még akkor is hála, ha ez a jelentkezésed elég rosszkedvü. Remélem nincs nagyobb zür?? Fel a fejjel, ne hagyd el magad!! Igen, valamit hallottam erről a méhméreg kúráról, de nem igen emlékszem már rá, hogy mi is az. Talán meg kell csípetni magát az embernek, vagy valami ilyesféle. Persze érdekel, de ha erről van szó, csak abban az esetben vállalnám, ha 1OO%-os eredményt lehet vele elérni. Ez meg nem valószínü. Én gyümölcsöt, vagy vitaminokat nem nagyon merek kúraszerüen enni, mert beteges étvágyat csinál, még a fokhagyma kúra is. Namármost elég keveset mozog az ember és így csak a testsúly növekszik /ej, de szépen fogalmaztam! / és még kevesebbet tud mozogni. Innentől kezdve egy ördögi körben forog az ember. Na nem baj, most már egy-kettőre itt a tavasz, aztán fütyülünk a világra! Jól gondolom? Remélem, a Többiek is így gondolják, akik passzív résztvevői ennek a beszélgetésnek. Üdvözöllek: tintong

#20905 2006. 02. 28. - 12:59:29

Hello Tington. Nagyon köszönöm a segíteni akaró szándékod a lappal kapcsolatban, de remélem ezután is fog jönni. Ugyanis van két jó szándékú személy, aki megrendeli nekem és küldi. A hideggel kapcsolatban az van itt bőven, amit utálok is, mert folytonosan ki vannak hűlve a lábaim állandó fázás, van bennük. Én nem járok rendszeresen már az orvoshoz, ugyanis ki mondták a nem várt véglegeset. Nincs, mit kezdjenek velem. A családi orvosokról nem is írok inkább, mert már volt 3 is belőlük de a diagnózisomat jobban ismertem, mint ők, szerintem nem a betegnek kéne meg mondani, hogy mit kéne fel írni a SMS-re.(gondolom érted itt a célzásom) A vitamin kúrákkal is úgy vagyok, hogy szívesebben eszem a természetes dolgokat, a gyümölcsöt, a zöldség féléket, mint a kis mesterséges bogyókat. Próbáltam azt is de meg bizonyosodtam, hogy a szervezetből úgy is eltávozik a fölösleg, hiába tömöm magamat vitamin kapszulákkal. Kipróbáltam még 1 nagyon hatásos dolgot igaz nem kis áldozattal. MÉH méreg kúrát, ami elég hatékonynak bizonyult. Ha érdekel a dolog, akkor leírom az eljárási módot, vagyis az úgy nevezett kúrát. Üdv.

#20906 2006. 02. 24. - 21:44:58

Hello Öreg! Ha a lappal kapcsolatban nehézségeid támadnak, talán Angyali minőségemben el tudom intézni, hogy csak a postaköltséget kelljen finanszíroznod. Odáig már nem terjed ki a varázserőm, hogy a helyi postán is rendet tegyek. Az ENADÁRÓL: tudomásom szerint azSM Társaság Székesfehérvári székhelyén lehet megrendelni, hát elég drága, 6.OOO.-Ft, azt nem tudom, hogy ez egy, vagy két havi adag. De holnapra megnézem. Azt olvastam, hogy fáradtság ellen nagyon jó, több felhasználó irta, viszont többektől meg azt, hogy amikor abbahagyta, még vacakabb állapotba került. Néhányan - ez volt a kevesebb - azt írták, hogy semmiféle változást nem tapasztaltak. Holnapra előbányászom amit erről tudni lehet. Nálatok, ott az erdélyi kisvárosban milyen idő van? Bírod a hideget? Általában ennél a nyavajánál /inkább a hideg a kedvezőbb klíma az ember gyerekének./ Legközelebb már megnézem, hogy a nyavaját hogy kell írni helyesen./ Te rendszeresen jársz orvoshoz, vagy csak ha helyzet van? Ha igen, akkor szakorvoshoz, tehát neurológushoz, vagy csak a háziorvosodhoz? Kár, hogy mások nem csatlakoznak. Üdv.

#20907 2006. 02. 24. - 12:31:04

Hello. Avval kezdeném a soraim, hogy ha azt mondod Angyal, vagy akkor számomra az is maratsz. Amúgy nem is lehet rossz ember, aki másnak is szeretne segíteni, tehát egy ANGYAL vagy. Az ENADA-rol én is olvastam, ugyancsak az eSeMények című lapban, ami jár nekem is már 2 éve, hála két jó tevőmnek, akik rendszeresen lefizetik, mert nyugodtan elárulhatom, hogy itt nekem nem volna se, módom se lehetőségem rá. Azt is elárulhatom, hogy mért. Azért mert egy Erdélyi kisvárosban élek és itt nincs lehetőség a megrendelésre. Van, amikor így is felbontva érkezik meg a boríték vagy talán meg se jön szóval el, tűnik. Sajnos. A többi beteg társunk szerintem nem meg gyógyultak csak egyszerűen bele fáradtak már mindenbe, én azonban megpróbálok még egy kicsit kitartó lenni, és ha írsz bővében az ENADA készítményről mások részére, akik esetleg nem hallottak róla, akkor szívesen besegítek. Üdv.Tintong

#20908 2006. 02. 23. - 22:34:14

Hello Öreg! Nem vagyok túl járatos a javaslatoddal kapcsolatban, de meg lehet próbálni. Annyit azért gondolok, hogy ha elfelejtették volna a jeszót, kérhetnek újat, akár mindennap. Szerintem ezek mind meggyógyultak, és kínos nekik efféle nyavajásokkal társalogni, pláne nem is értik már, miről lehet szó. /Adná az Isten!/ Nnnnna...!!! Vagy lehet, hogy áramszünet van? Egyébként én is véletlenül találtam rá erre a webre. Hallottatok az E NA DA nevű szerről? Olvastam róla, hogy nagyon jól csökkenti a fáradtságot. Azok írtak róla, akik szedik. Ha valakit érdekel, írhatok a részletekről. Ha ismeritek az eSeMények címú lapot, abban ˛/a Magyar SM Társaág lapja/ lehet erről olvasni. Kedves Barátom, kedves Öreg! Igen szimpatikus az igyekezeted, ahogy próbálod aktivizálni ezt a rest népséget, és hogy átadod tapasztalataidat, bajtársias gesztusnak tartom. Egyébként pedig Angyal vagyok azt pedig mindenki tudja, hogy az angyaloknak nincs nemük. Nézd csak meg a képeken. Üdv. tintong

#20909 2006. 02. 23. - 11:10:40

Hello Tington. Úgy látom, hogy ezen az oldalon ketten vagyunk még aktívak, na de örülök neki, hogy bár te reagálsz a kis hozzá szólásaimra. Tehát magyarán jól eső érzés hogy bár 1 ember van, aki összeszedi magát, és a gép elé ül.(ez is valami már, vagyis valami motivál) Most elnézést kérek előre, és félre teszem a mi illik, vagy mi nem szabályokat és próbálok tapintatosan közelíteni a dolgok iránt. Nem tudtam rá jönni még ez idáig, hogy ki rejtőzik a Tington nick mögött. Tehát férfi vagy hölgy személlyel társalgok? Nem mintha annyira lényeges volna, mert egyformán segítő kész vagyok mindkét nem részére, de furdalt a kíváncsiság. Még egyszer elnézést az illetlenségem miatt! Támadt 1 ötletem és talán jó talán nem. Kérjük a Házi Patika Szerkesztőségét, hogy az itten regisztráltaknak ki küldjék ezen oldal címét az elektronikus postafiókjukba. Gondolom nem minősül szabálysértésnek, vagyis nem sért személyi jogokat.(talán nem találják meg ezen oldalt, vagy nincs meg a jelszó, amivel beléphetnének) Magamról veszem a példát, vénetlen találtam ide. Sziasztok és tiszteletem mindenkinek.

#20910 2006. 02. 21. - 22:44:30

Hello Öreg! Én Ligetszépe kapszulát is javaslom, amit a ligetszépe nevü növényből készítenek, még a doboz külsejére is rá van írva, hogy erre a betegségra javallt. Én kipróbáltam, és jobb közérzetem lett, valahogy összeszedettebbé váltam. De jók még az Omega 3 készítmények bármelyike is, ezek hidegen sajtolt olajok, mint pl. a lenmagolaj, ezt üvegben is, de kapszulában is lehet kapni. Az üvegest kicsit macerásabb bejuttatni, inkább nyáron jó, mert különböző salátákra ráöntve lehet elfogyasztani. A kapszulát pedig egyértelmű, hogy minden fakszi nélkül csak bekapja az ember. Ezt is kifejezetten ajánlják erre a nyavajára. Úgy látszik, a Többiek ellenállnak minden provokációnak, és nem osztják meg titkaikat holmi pórnéppel. Vagy fáj a kezetek??? Holnapra szép napot Mindnyájunknak!

#20911 2006. 02. 20. - 11:22:50

Szia Tington és mindenki, aki nem szol hozzá. Akkor meg nyugodtam! Bizonyára én is így vagyok vele, a fáradság az mindennapos nálam is, de leírom, hogy mi motivál. Tehát ha valakinek van siker élménye mindjárt meg jelenik az ösztön, hogy újra próbálkozón, ha nincs siker élmény, akkor nincs motiváció. Én így vagyok vele, örömmel tölt el, amikor bebizonyítom magamnak, hogy még úgy is, képes vagyok a betegség ellenére is dolgokat véghez vinni. Szerintem erre nagyon oda kell figyelni, mert ez, amikor végképp ki hal az emberből akkor már nem érdekli semmi. A svéd csepp jótékony hatását tapasztaltam én is, külsőleg is a zsibbadt területek bekenésével. Használtam én az Allithera kapszulát is, klikk ide: http://www.weborvos....id=92&cid=25148 Ami foghagyma kivonat így aztán a természetes fokhagyma mellet döntöttem. Igaz büdös de jótékony hatású. (Újból 1 hagyományos módszer) Ezt is érdemes kúraszerűen ki próbálni, sőt a potencia zavarokkal küszködöknek is, akinél az is jelenkezett. Sziasztok. A végén én is fel teszem a kérdést. HOL VAGYTOK SM-ek ?????

#20912 2006. 02. 18. - 22:34:32

Hello Öreg! Persze, hogy nem. El is fogadom a nézeteidet, de én valahogy azt tapasztalom, ha túlerőltetem magam, elveszítem szinte minden erőmet, és még fekve, az ágyban is rettenetesen fáradt vagyok. Legtöbbször valahogy erőre kapok, de ha nem, akkor Svéd-cseppet kortyolgatok nagyon sok vízzel. Engem nagyon jól roborál, még régebben hallottam egy betegtársamtól. /Tehát más is alkalmazza, ezzel csak ezt akartam mondani./ Persze van hátránya is, mivel a Svéd-cseppben lévő gyógyfüvek alkoholban vannak oldva, de engem, amikor rosszul vagyok, nem riaszt, csak valahogy összekapjam magam. Én is gondolkozom valami értelmes elfoglaltságon. Hello Többiek! Mind meggyógyultatok, vagy mi a fene, hogy így hallgattok???! Vagy lustálkodtok? Írjatok, beszélgessünk! Üdv mindenkinek!

#20913 2006. 02. 17. - 14:23:27

Hello Tintong. Remélem nem vetted sértésnek azt, amiben nem értettem egyet veled. Csupán jó szándékú tanácsnak szántam és mindenkinek, aki olvassa, de úgy látom, hogy újabban csak ketten kommunikálunk. Ebben csalódtam, mert örültem, hogy rá találtam az én kis csapatomra, akikkel meg oszthassuk véleményeinket, tapasztalatainkat. Nem szeretnék el térni a témától, tehát vissza is kanyarodok. Bizonyára szükséges az erős lelkialkat és akarat másképp nem működik a dolog. Az úgy nevezett MIÉRT ÉN kéréseket félre kell tenni! Voltak pillanatok, amikor engem is ezek foglalkoztattak, de sikerült túl tennem magam rajta. Most inkább az foglalkoztat, hogyan és mivel próbáljam ki magamat. Legújabb tervem mivel hogy valamikor jól tudtam sízni, meg korcsolyázni, ki próbálni és újra meg újra, gyakorolni, veszteni valóm semmi csak legfeljebb kéz vagy lábtörés. Ugyan ezt már meg tettem biciklivel nyáron és lassan haladva de már robogóra is mertem ülni. Tapasztalataim vannak bőven, amiket szívesen megosztok mindenkivel. Utószóként írnám, hogy valamikor teljesen mozgás képtelenen kezdtem. Sziasztok és szeretném, ha többen is hozzá szólnának.

#20914 2006. 02. 16. - 22:06:35

Hello Öreg! Örülök, hogy neked sikerült! Azt gondolom , felül kell vizsgálnom eddigi nézeteimet, és belássam, nagy előny, és hatékony eszköz az erős lelkialkat is. Minden tiszteletem,és elismerésem a heroikus küzdelmedhez! Üdv.

#20915 2006. 02. 14. - 15:58:42

SZiaztok. Na végre sikerül válaszolnom :) Örülök,hogy mások is egy véleményen vannak velem,de itt meg jegyezném,hogy a mi betegségünk egy modern kori betegség(ha nem igy van javitson ki valaki),ami a világon egyre elterjedtebb és amint már említettem sok esetben a régi hagyományos módszerekkel bizonyos mértékig át '' verhető'' a betegség.(saját magamon tapasztalom nap mint nap)Persze mindenkinél egyedinek mondható a betegsége,de érdemes dolgokat ki probálni.Ugyanakkor ez mind hozzá állás kérdése is.(ha avval a tudattal nem kelek fel,mert el fogok esni akkor nincs mit számitani jobbulásra és az állapotom fenntartására se) Itt ujbol hangsujoznám NEM KELL FÉLNI A SEGÉDESZKÖZÖKTŐL SE !!! Férfiaknál ajálom a felhúzható katétert a CONVENN-t,akinek vizelet visszatartási problémák vannak.Bövebb info itt a CONVEEN-ről: http://coloplast.cz/...55?OpenDocument Kedves tintong sorstárs mindenben egyet értek veled KIVÉVE ,hogy az erőltetett mozgás nem jó.Ugyanis tapasztalatból mondom,hogy szükség van az izmoknak egy kis erőltetésre, mivel már amúgy is napról napra elvesztik meglévő funkciojukat.Én pl.nem érzek talajt a lábaim alatt és újra kellett tanulnom járni, amiben nagy segítségemre volt a 4-ik emeleti lakásom,tehát ha rá szántam magam hogy elmegyek hazulról nem félve, hogy hányat esek, akkor nem kis erőfeszítéssel de haza is kellett érnem. Ez nem is feladatnak bizonyult, de most már müködik. ÜDV. mindenkit és kitartást.

#20916 2006. 02. 13. - 20:47:57

sziasztok. Nem tudok irni be már kétnapja . Nemtudom mi az oka? üdv.mindenkit

#20917 2006. 02. 12. - 07:21:44

Hello Öreg! Nagyon-nagyon egyetértek veled abban, hogy ne csak a gyógyszerektől reméljük a gyógyulást, hanem tegyünk érte mi is amennyit csak tudunk. Próbáljunk tájékozódni, sokat olvasni, sokat beszélgetni hasonló problémákkal küzdőkkel. Ez a betegség annyira sokarcú, annyiféle tünete lehet, hogy nincs egységes megoldás, úgy gondolom, mindenki saját maga érzi, hogy mi használ neki, és mi nem. Persze néhány általános, és egyben alap dolgot el lehet fogadni, mint pl. nem szabad vörös húst fogyasztani, vagy tartózkodni az alkoholtól, és minél kevesebb kemikáliát bevinni, stb. stb. Del óvva intenék mindenkit attól, hogy erőltesse a mozgást, akkor is, amikor érzi, hogy nem esik jól neki. Inkább szelid tornát javasolnék, amit akár az ágyban is lehet végezni. Pl. lábfej mozgatást. váll tornáztatást, kézfej, csukló mozgatását,stb. tehát amihez nem kell, nagy erőfeszítés, de az izmokat azért valamelyest karbantartja. Oszd meg velünk további trükkjeidet, őszintén érdekelnek.

#20918 2006. 02. 12. - 06:50:52

:) Sziasztok! Most találtam meg ezt a fórumot. Jó, hogy lehet sorstársakkal beszélgetni. Tegnap már írtam, de valamiért nem sikerült továbbítani a levelemet. Kb. 15 éve vagyok beteg.9 éve kapok egyfajta interferon készítményt, azóta nem voltam kórházban.Azóta nem volt shubom. Persze kisebb rosszullétek azért jelentkeztek, de nem lehet hasonlítani a korábbiakhoz. Létesültek sm centrumok, és ott lehet hozzájutni ezekhez a készítményekhez. Amikor én bejutottam a programba, még csak egy fajta volt, de úgy tudom, most már több féle interferon klészítmény is van. Persze ez sem gyógyít meg, de jelentősen lassítja a betgegség előrehaladását. Azért írom ezt le, hátha valaki hasznosíthatja. Üdvözlök mindenkit.

#20919 Törölt felhasználó 2006. 02. 06. - 11:08:28

Kedves Fórumozók! A felhívásunkat blog írására minden olyan topikba betettük, ahol élénk beszélgetés folyik, és először csak arra voltunk kíváncsiak, lenne-e érdeklődés eziránt a kezdeményezés iránt. Ha a többi topikból is kedvező visszajelzést kapunk, akkor vissza fogunk térni a blogindítás témájára. Minden jót, jó egészséget kívánunk: HáziPatika szerkesztősége.

#20920 2006. 02. 03. - 16:32:13

Az ötlet kitűnő !! HáziPatika.com szerkesztősége Szívesen meg osztanám én is az élet kálváriámat, ahogy voltam, és ahogy most jelenleg vagyok, mert segíteni szeretnék másoknak a tapasztalataimmal. Nem mintha nem volna nekem szükségem segítségre, de KITARTOAK a Nejem meg a Lányom. Így erőt kapok a küzdelemre és meg győződésem, hogy nem hiába.

• 1048 Oldal +
  • « Első
  • 1044
  • 1045
  • 1046
  • 1047
  • 1048
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: