Házipatika fórum: Hol vagytok SM-esek?! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 1048 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »

Hol vagytok SM-esek?!

#61 Daphne15 2013. 08. 27. - 09:28:59

épp ez az, hogy azt felejtik ki a pakliból, hogy van, aki tényleg korlátozott a mozgásában. De ilyen a mai magyar társadalom, a hisztis csalókat védelmükbe veszik, a beteg meg pusztuljon.

#62 noelle 2013. 08. 27. - 08:07:55

van joguk a közterület felügyelőknek csak figyelmeztetést adni, de nem, rögtön 10 000 ft. iskolakezdéskor jól jött a 22 800-as segélyemből.

#63 nyulbebi 2013. 08. 27. - 07:55:50

Üzenet megtekintéseIdézve: noelle - Dátum: 2013. augusztus 27. - 06:07:15

Én örülnék, ha nem lenne szükség rá :)

...hát persze! Olvastam, hogy Téged is büntettek, én 2 éve Esztergomban a kórháznál nem kaptam helyet, besoroltam a többi autós mögé, picit rálógva a járdára. Semmi tiltó tábla nem volt. 8000 csekk várt, azonnal bementem a hivatalba,a válasz az volt ott egy sövény van.
Amikor közöltem nics, azt mondták az elődeim kitaposták...semmit nem vettek figyelembe,van parkolási vagy nincs-senkit nem érdekelt, annyi lett a vége, hogy 5000 :angry:
Amíg nem tapasztalja ki, akár a családon belül, sajnos mindenki közömbös, tisztelet a kivételnek!

#64 noelle 2013. 08. 27. - 06:07:15

Én örülnék, ha nem lenne szükség rá :)

#65 noelle 2013. 08. 27. - 06:06:04

Azért be kellene tenni a pakliba, hogy valaki tényleg mozgássérült.

#66 Daphne15 2013. 08. 26. - 18:09:28

itt, amíg lehetett, pénzért vették sokan a dokiktól azt a nevezetes "7 pontos" papirost. Nevetséges az egész. Neurológiai diagnóziskódokra meg már nem nagyon adják meg az orvosszak(nem)értők.
Na, a tv-ben is, mikor Fásy Ádámot mentegették a riporterek, hogy néha bizony lumbágós... gondolkozzanak már, a 7 pont úgy áll össze, hogy súlyosan nehéz az illetőnek gyalog közlekednie, súlyosan nehéz őt gépkocsival szállítani, és egyáltalán nem terhelhető. Ő pedig önállóan közlekedik, és végigbírja a haknikat, szóval sajnálom a lumbágóját, de ez nem a súlyos mozgáskorlátozott kategória.

#67 noelle 2013. 08. 26. - 16:28:56

A mozgásérült parkolókártyásokkal alapból úgy bánnak, mintha egyáltalán nem volna köztük mozgássérült, hanem mind csaló lenne. Éppen most büntettek meg mozgássérült parkolóval, mert nem hagytunk a 1,5 méteres járdán 1,5 métert szabadon. Nehéz felfogni, hogy nekem a ház előtt kéne megállni, mert nem tudok másképpen hazamenni, erre benyögi a közterület felügyelő, hogy akkor pedig minden alkalommal szabályt sértek, és meg fog vágni. Kvázi nem tudok kijönni a házból,ha törvénytisztelő vagyok, és minden alkalommal, ha kijövök, 10 000 ft. Vicc.

#68 Daphne15 2013. 08. 26. - 16:02:08

Ó, okmányirodában totál idióták. Csendben jegyzem meg, hogy a parkolási kártyát is ők csinálják, mégsem jut eszükbe feljelenteni a kamu-mozgássérülteket, pedig mintha hivatali szerv lennének, vagy mi a szösz...
Ja, persze, kik ők, hogy kiálljanak az igazság, és a jog mellett, de a betegeket ugye mindenki köpködheti :( Siralmas állapotok.
De legalább nincs kánikula, ez most némi öröm :)

#69 nyulbebi 2013. 08. 25. - 20:30:13

...az van sajnos mindenhol,mi legutóbb az okmányirodában tapasztaltuk meg, parkolásit intéztem.

Először a portás rontott rám,hogy miért megyek annyira közel a bejárathoz az autóval.
Hozzáteszem, nem volt tiltva, s már azt is nekem kellett előre kinyomoznom, hogy az emeletre hogy tudom anyut felvinni.Ezért kellett a hátsó ajtó. Több mint egy órát vártunk kinnt, bennt egy szék sem, a műkörmös kislány meg elkezd anyuval kiabálni-tényleg-hogy ne írjon ferdén, mert újra kell mindent csinálni neki,ha hozzáér a kerethez.
Na, akkor higgadtan ugyan, de felemeltem a hangom, hogy ennyi várakozás után örülök még hogy állva le tudja írni a nevét. Akkor csend lett egy pillanatra. Katasztrófa! Lehetne sorolni... :unsure:

#70 noelle 2013. 08. 24. - 09:26:21

Én sem vagyok oda a télért sem, mert ráz a hideg, remeg a lábam, nem bírok jégen járni :) Az embereket meg hagyjuk! Ebben az állapotban megtapasztalja az ember rendesen a taplóságot.

#71 Daphne15 2013. 08. 24. - 09:17:35

télen majd megint panaszkodok, bár a hideget jobban viselem, de a jég, meg a hó az szobafogságot jelent

Nem vagyok emberbaráti hangulatban mostanság. Nem a betegség miatt, hanem a társadalom hozzáállása miatt.

#72 noelle 2013. 08. 23. - 12:41:06

Én azért nem bánom, hogy lehűlt, negyven fok fölött ez már borzalmas volt :) De túléltük hál' Istennek :)

#73 nyulbebi 2013. 08. 23. - 12:34:43

Szép napot, már aggódtam :blink: de szerencsére akkor minden rendben...

Nagyon gyorsan telik az idő,pár nap és újra suli.A meleget mi sem bírjuk, de ha rágondolok, hogy hamarosan fűtünk, hát nem nagyon örülök!

#74 Daphne15 2013. 08. 23. - 09:56:02

Sziasztok! Több, mint 1 hétig nem volt netem, ma végre visszaállt, úgyhogy most már vagyok :)

Minden bajom volt már, a kánikula miatt ugye főleg szobafogságra ítéltség, sőt, többnyire a ventilátor mellett heverésztem. Most egy kicsit jobb az idő, de azért nap nagy részében így is 30 fok, lehetne kevesebb, de legalább nem 43 :D

#75 noelle 2013. 08. 08. - 13:05:16

:) Nagyon nehezen:)

#76 nyulbebi 2013. 08. 08. - 13:02:54

:rolleyes: Sziasztok, bírjátok még???

#77 noelle 2013. 07. 30. - 19:39:31

A pszihiátereket kerüld el messzire, jönnek a hülye bogyóikkal, amiktől kikészülsz. Persze, hogy nem túl vidám az ember ebben az állapotban, ez normális, és nem depresszió.Szerintem sm centrumokban felírnak bármilyen segédeszközt, úgy tudom csak neurológus írhat fel ebben az ügyben bármit.
Én is pont amikor este jött a vihar, akkor úgy éreztem, most megfulladok, végem van. Az emberi hozzáállást meg nem is értem. Most ki vagyok hegyezve a témára, hogy vannak emberek, akik belerúgnak a gyengébbe. Nem gondoltam volna, de ez van.

#78 Daphne15 2013. 07. 30. - 17:57:18

Ja,igen, az ostya, szóval ez jó ötlet, mert fűszerként használtam már kurkumát, de nem ilyen mennyiségben egy kis joghurtban, így le nem nyelném, annyira nem finom így :D
Ostyában meg zsuppsz, lecsúszik, és kész :D

#79 Daphne15 2013. 07. 30. - 17:55:18

Igen, én is úgy éreztem, hogy nem elég a levegő, végül is van összefüggése a hőmérséklettel, és páratartalommal a dolognak. Szédelegtem, izzadtam, majd megevett a fene, meg a pulzusom is picit vacakolt. Depresszió mély bugyrai, persze eleve a tehetetlenség miatt, ilyen hőségben eleve szobafogság. Nagyon elegem van a társadalom álszent hozzáállásából. Olyan, hogy esélyegyenlőség nem létezik. Vannak látványos kedvencek, nekik mindent, és még többet, a többinek meg csak nagy fityiszt. Pszichiáterrel meg fogom beszélni a segédeszköz dolgot, hátha ír valami papírt róla. Nevetséges, hogy amit a "fogyatékos" 10 perc alatt letud, és el se fárad, az nekem 2 óra hosszába telik, és kipurcantam tőle másfél napra.

#80 noelle 2013. 07. 30. - 15:38:53

Én is próbáltam bevenni tejben ajánlották, de borzalmas íze van. Az ostyába több is belefér, és hamar túl van rajta az ember, nem kell kikanalazgatni a joghurtot, gondolom, nem kellemes:) Még semmi hatást nem vettem észre, igaz kb egy hete szedem. Most engem is kiakasztott ez a kánikula, simán nem kaptam levegőt. Most talán valamennyivel elviselhetőbb:)

• 1048 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: