Házipatika fórum: Hol vagytok SM-esek?! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 1048 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »

Hol vagytok SM-esek?!

#81 Daphne15 2013. 07. 30. - 15:21:53

Sziasztok! Minden nap benézek ide, de írni nem volt energiám az elmúlt napokban, ki voltam purcanva, főleg lelkileg :D De a kánikula se esik jól.

Kurkuma nem rossz, 1-2 hónapja egyik sorstárssal épp beszéltük, hogy mivel az ízületi problémákra reklámozott kapszula elég drága, fűszerként kéne megvenni, ő joghurtba keveri, ha jól emlékszek. Ízületi kopásra mondjuk még a zselatin is jó ily módon. A májra való hatásáról nem tudtam, de akkor az ráadás :)

Jó, hogy árulnak még ilyen ostyát a gyógyszertárban, megnézem én is akkor inkább azt, jobb úgy lenyelni, mint kulimászba keverve eszegetni :D

#82 noelle 2013. 07. 19. - 09:21:25

Ezt kimondottan neked írom Daphne:) Azt írják a kurkuma erős májvédő és méregtelenítő hatású. Most kipróbálom, mert ízületi fájdalmakra is ajánlják, sőt dicshimnuszokat zengenek róla. Lehet kapni a patikában ostyát (zárható ostyakapszulla, 230 ft 10 db) és teszek bele kurkumaport. Így meg lehet fizetni legalább. Két napja szedem, 1-nél többet naponta nem érdemes bevenni, mert 2-től már fájt a gyomrom. Még csak figyelem a hatását, majd meglátjuk:)Ártani biztos nem árt:)

#83 noelle 2013. 07. 16. - 19:01:51

Én teljes mértékben hiszek a táplálkozás megváltoztatásában ígért hatásokban, sőt drasztikus javulást is el tudok képzelni tőle, de ez nagyrészt pénz kérdés. És ugye a pénz a legkevesebb:)

#84 Daphne15 2013. 07. 16. - 18:18:41

ezt találtam immunbetegségekre, egy dietetikus cikke:

Folyadékok
b_200_0_16777215_00___images_kepek_taplalkozas_tea2.jpgKezdjük a folyadékokkal: ha az orvos részéről ellenjavallat nincs, akkor minimum 2 liter naponta az ajánlott mennyiség. De nagyon jó lenne elérni a napi 3 litert! Az ajánlott folyadék nem gyümölcslé, de nem is ásványvíz, hanem felforralt és visszahűtött csapvíz, teák. (Érdemes szárított gyümölcsökből álló teakeverékeket vásárolni, mert nagyon finom aromájúak, és így nem kell őket édesíteni. A sok folyadék fogyasztására azért van szükség, mert a folyadék tisztítja a legjobban szervezetünket, és segít visszaállítani egyensúlyát.)

Ételkészítés
b_200_0_16777215_00___images_kepek_taplalkozas_dio_2.jpg„Természetes" alapanyagokat használjanak az ételkészítések során! Az immunrendszerünk akkor tud igazán jól működni, ha minél több értékes tápanyag, vitaminok, ásványi anyagok szívódnak fel a bevitt, és megemésztett táplálékainkból. Ha túl sok adalékanyag, tartósítószer, állományjavító stb. kerül a szervezetünkbe, akkor azok egyre jobban rontják a szervezet általános állapotát.Mit jelent a természetesség? Pl.: Ne használja a következőket: konzervek; levesporok, mártásporok; füstölt, pácolt készítmények; tartósított élelmiszerek; margarinok (beleértve az összes energiacsökkentettet is!); hagyományos étolajok (pl: Vénusz, Floriol). Mindenből az „alapokat" vásárolja meg. Pl.: a natúr joghurt nagyon egészséges, de ennek a gyümölcsös változata már egyáltalán nem. Hiszen – érdemes megnézni, hogy mennyi „mű" anyagot tartalmaz. DE! Ha már kezd unalmassá válni a natúr joghurt, akkor nyugodtan lehet ízesíteni pl. mirelit gyümölccsel. Ebben az esetben már biztos, hogy nem került bele „mű" – anyag. Az egyedi ízesítést alkalmazhatja a túrónál is. Ebből egyébként érdemes lenne minden nap legalább 5 dkg –ot elfogyasztani. Nagyon jó májvédő hatása van, ami a gyógyszerek szedése mellett jelentős pozitívum. A túróból készíthet körözöttet, túrógombócot, túrópudingot, túrókrémet (pl: túró + joghurt + villával összenyomott gyümölcs + durvára vágott dió), túróslaskát stb.Az olajos magvakból – a bennük lévő hasznos tápanyagok miatt – napi 2 – 3 dkg az ajánlott mennyiség. Ezek a következők: dió, mogyoró (nem sózott), szezámmag, lenmag, pisztácia (nem sózott), tökmag, napraforgómag stb.

Zsiradékok
b_200_0_16777215_00___images_kepek_taplalkozas_olivaolaj.jpgÉs most következzenek az ajánlott zsiradékok. A természetesség jegyében fogyaszthatók: kenyérkenéshez: libazsír és vaj (nem vajkrém!, hanem a sima teavaj), sütéshez, főzéshez: libazsír, kacsazsír, sertészsír; főtt tésztákhoz és salátákhoz: extra szűz (vagy hidegen sajtolt) olívaolaj, lenmagolaj, vagy repceolaj. Nem fogyaszthatók: az összes margarinféle!, a hagyományos étolajak (pl: Vénusz, Floriol stb.). A napi zsíradékbevitel ne haladja meg a 7 dkg-ot! Van egy ételkészítési technológia, amit jó lenne elkerülni: ez a bő zsiradékban való sütés (rántott hús, bundáskenyér, rántott sajt, rántott gomba, stb.). Helyette alkalmazzunk zsírszegény konyhatechnológiát. Az ehhez szükséges eszközök a következők: grillsütő, rost-sütő, teflon edények, római tál (cserép edény vagy pataki tál), sütőfólia, kukta, pároló edények, sóra ültetés (a tepsi közepére kiszór 1 kg sót, majd a csirkét befűszerezi, és ráülteti a sóra. Beteszi a forró sütőbe, és készre süti). Ötlet: a zsírban sült krumpli helyett nagyon finom a tepsiben sült burgonya. Használjon hozzá hagymaféléket, fűszerpaprikát és szárított fűszereket!

Húsok
b_200_0_16777215_00___images_kepek_taplalkozas_halfile.jpgNézzük tovább az ajánlott élelmiszereket: Húsok: Törekedjünk arra, hogy zsírszegény legyen! Ilyen: csirke, pulyka, borjú, hal. Jó lenne halból hetente minimum 10 dkg – ot fogyasztani! A természetesség jegyében le kell mondani a bolti felvágottakról! Otthon is lehet fél óra alatt „felvágottakat" csinálni! Pl: a pulykamellet addig formázza harántszeleteléssel, amíg egy nagy „lepedőnyi húsdarabot" kap. Ezt a nagy darabot kiklopfolja, tetszés szerint fűszerezi, és utána elkészíti azt a ragut, illetve krémet, amivel majd megkeni. Ez a krém lehet pl. a következő: vegyes zöldséget megpárol, majd ráüt annyi tojást, hogy a zöldséget „összefogják". A tojásokat a kész zöldséggel összesüti és ezt a masszát rákeni a húsra, amit utána alufólia segítségével úgy felteker, mint egy piskótatekercset. A végeit rögzíti, és beteszi az előmelegített sütőbe, vízfürdőbe. 20 – 30 perc alatt elkészül. Fogyasztható melegen is, de ha kihűlt, akkor szebben tudjuk vágni. A töltelék mindig lehet más, és így soha nem unják meg. Egyéb ötlet: a debreceni karaj mintájára akár húspéppel, akár különböző zöldségekkel „töltött" pulykamell is készíthető. Hidegen is nagyon finom, pl: vajas kenyérrel. De nemcsak tojással lehet megtölteni a „fasírtot", hanem pl: karfiollal, sárgarépával, kelbimbóval... stb.

b_200_0_16777215_00___images_kepek_taplalkozas_kenyer11.jpgTejtermékek, gabonafélék
Tejtermékek: natúr túró, natúr joghurt (ízesítéseikről már szóltam), kemény sajtok. A kockasajtokat, az ömlesztett–, és a hengeres sajtokat ne fogyassza. Gabonafélék, péksütemények: Jó lenne, ha megbarátkozna a teljes kiőrlésű lisztből készült kenyerekkel! (Vigyázat! ne szín alapján vásároljuk a kenyeret, hanem összetétel alapján!). Táplálkozásélettani szempontból összehasonlíthatatlanul jobbak a szervezet számára, mint a finomított lisztekből készült kenyerek. Az ízesített gabonapelyheknek (pl.: corn flakes) gyakorlatilag semmi közük az egészséges táplálkozáshoz. A napi rostbevitelt nem „mű" anyagokkal felturbózott környezetben kell biztosítani, hanem természetes közegben. Erre a zöldségfélék a legalkalmasabbak.

Zöldségfélék, gyümölcsök
b_200_0_16777215_00___images_kepek_taplalkozas_zoldseg11.jpgZöldségfélék: Naponta minimum 3 étkezés tartalmazzon valamilyen formában zöldségeket. (Párolt, főzött, sütött, csőben sült, nyers). Törekedni kell arra, hogy minél több színű zöldségre kerüljön sor – naponta. Szárazbab, sárgaborsó, lencse: tíz naponta valamelyikből készüljön étel! A zöldségfélék és a gyümölcsfélék fogyasztásánál is szempont: mindig az adott égövön, az adott évszaknak megfelelő zöldségeket és gyümölcsöket kell fogyasztani! Ennek értelmében: tilosak a primőrök, és a "külföldiek" számát is csökkentsük. A mirelit zöldségek használhatók. Gyümölcsök: almát naponta legalább 3 db-ot!

#85 noelle 2013. 07. 13. - 12:34:28

Köszi:) Megint számos ellentmondást találtam a diagnózisommal kapcsolatban. Pl. nálam nem volt látótér vizsgálat, agytörzsi gócom nincs, az mr-t soha nem kellett megismételni, gerincvelői mr sosem volt, a kivorban sem volt OG. A klinikai tüneteim sem úgy alakulnak, sosem volt subom, egyformán vagyok 5 éve, ezzel az édes kis járászavarral:)

#86 Daphne15 2013. 07. 13. - 11:54:23

ezt a linket múltkor beraktam?

http://neurology.pot...e/doc/ki_sm.pdf

benne vannak a diagnosztikai algoritmusok, kritériumok, meg az elkülönítendő kórképek felsorolása is többek közt.

#87 noelle 2013. 07. 12. - 19:37:58

Kíváncsi leszek, végül is alkotmányos jogom a szabad mozgáshoz való jog, az egészséghez való jog, nem hiszem, hogy abban korlátozhatnak, hogy legalább orvoshoz tudjak menni. Legalábbis NAGYON remélem, hogy ezt nem tehetik meg. Amúgy is csak nagyon ritkán mozdulok ki, azt legalább ne tiltsa meg senki, mert mi lesz, ha arra jön egy babakocsi? Poén, de amikor én toltam babakocsit, nem vettem észre, hogy valakit érdekelne, a parkoló autóknál, a buszon, a liftben, bárhol. Úgyhogy nem kéne erre hivatkozni.

#88 Daphne15 2013. 07. 12. - 19:16:51

Az egyenlő bánásmód hatóság gyors. :)

#89 noelle 2013. 07. 12. - 18:32:58

Az egyenlő bánásmód hatóság már be is kérte az adatokat.

#90 noelle 2013. 07. 12. - 18:04:36

Írtam mailt az egyenlő bánásmód hatóságnak, az ombucmannak, a mozgássérültek egyesületének, néhány újságnak, lássuk valaki odafigyel-e, és nem ítél örök szobafogságra a közterület felügyelet:)

#91 Daphne15 2013. 07. 12. - 17:53:57

Sokan sokkal jobb állapotban gyerekes szórakozásból kaphatnak elektromos mopedet receptre. Mi nem, küszködjünk. Jogunk van a szobafogságra. A házidoki 3-4 km-re van, akkor megyek, ha valaki ismerős elvisz kocsival, mert önállóan nem tudok. de tök jó, hogy wc-re ki tudok menni a saját lábamon, irigykednek a fogyatékosok, akiknek 10 km se kottyan meg. Nesze neked esélyegyenlőség. Mikor lábra állni se tudtam, akkor oda lett 1 félévem a főiskolán, így majd 1 félévet fizetnem kell, mert nem vagyok fogyatékos, így nem kérhettem, hogy akadálymentes teremben legyen tartva a vizsga, nem volt segédeszközöm, nem kérhettem alacsony padlós járatot, vagy támogató szolgálatot. De jobb állapotú idős nénik azzal furikázhatnak a fodrászhoz, vagy a pedikűröshöz kilakkoztatni a körmöcskéiket. Esélyegyenlőség? Röhej az egész. Joga annak van, akinek van pénze drága ügyvédre Strassbourgig vinni az ügyét.

#92 noelle 2013. 07. 12. - 16:46:31

Jogom van a lakásban maradni és befogni a pofám, még dokihoz sem tudok elmenni, ha ez így lesz, mert nem tudok messzire menni az autóig, és ha a ház előtt áll meg a férjem, szabálysértést követünk el. A közterületfelügyelő nyíltan kimondta, ha ott mert megállni, figyelni fog és megvág. Most kezdem felfogni, hogy mi van, kezdek megint megzakkanni. Azt mondta, mi van, ha valaki arra megy egy babakocsival és miattam nem fér el. Talán vár egy percet, de vannak prioritások. Úgy hogy ne merjek kimozdulni. Ez a jogom.

#93 Daphne15 2013. 07. 12. - 14:34:42

Környezet

5. § (1) A fogyatékos személynek joga van a számára akadálymentes, továbbá érzékelhető és biztonságos épített környezetre.
(2) Az (1) bekezdésben foglalt jog vonatkozik különösen a közlekedéssel és az épített környezettel kapcsolatos tájékozódási lehetőségekre.

Kommunikáció

6. §11 A fogyatékos személy számára biztosítani kell az egyenlő esélyű hozzáférés lehetőségét a közérdekű információkhoz, továbbá azokhoz az információkhoz, amelyek a fogyatékos személyeket megillető jogokkal, valamint a részükre nyújtott szolgáltatásokkal kapcsolatosak.

Közszolgáltatásokhoz való egyenlő esélyű hozzáférés

7/A. §15 (1) A fogyatékos személy számára az e törvényben meghatározottak szerint - figyelembe véve a különböző fogyatékossági csoportok eltérő speciális szükségleteit - biztosítani kell a közszolgáltatásokhoz való egyenlő esélyű hozzáférést.

Közlekedés

8. § A közlekedési rendszereknek, továbbá a tömegközlekedési eszközöknek, utasforgalmi létesítményeknek - beleértve a jelző- és tájékoztató berendezéseket is - alkalmasnak kell lenniük a fogyatékos személy általi biztonságos igénybevételre.
9. § A közlekedésében jelentősen akadályozott fogyatékos személy közlekedését - az indulási helytől a célállomásig történő - szállítást végző hálózat működtetésével is lehet biztosítani.
10. § Közhasználatú parkolóban a közlekedésében akadályozott fogyatékos személyek számára - a külön jogszabály szerint - megfelelő számú és alapterületű parkolóhely kialakításáról kell gondoskodni.

Támogató szolgálat, segédeszköz

11. § A fogyatékos személy részére biztosítani kell a fogyatékossága által indokolt szükségleteinek megfelelő támogató szolgálat igénybevételét, továbbá segédeszközt. Az árhoz nyújtott támogatással beszerezhető segédeszközök körét és a támogatás módját, valamint mértékét külön jogszabály határozza meg.

Oktatás, képzés

13. § (1) A fogyatékos személynek joga, hogy állapotának megfelelően és életkorától függően korai fejlesztésben és gondozásban, óvodai nevelésben, iskolai nevelésben és oktatásban, fejlesztő felkészítésben, szakképzésben, felnőttképzésben, továbbá felsőoktatásban vegyen részt a vonatkozó jogszabályokban meghatározottak szerint.

és akkor a foglalkoztatást, a lakóhelyet, a kultúrát, sportot, és a rehabilitációhoz való jogot hagyjuk.

Kérdem én, ehhez nekünk miért nincs jogunk? Bűnösök vagyunk? Értéktelenebbek vagyunk, mit az a fogyatékos, aki bedrogozva repülni próbált, és eltörte a gerincét?

#94 Daphne15 2013. 07. 12. - 14:19:45

Igen, nekünk jogunkban áll hallgatni.

#95 noelle 2013. 07. 12. - 11:43:00

Lényegében azt közölte velem, hogy maradjak otthon, mert különben szabálysértést követek el. A másfél méteres járdán, másfél métert kell hagyni, kvázi nem lehet odaállni. Máshova meg csak igen messze lehet, addig nem tudok elmenni.
Nekik ehhez joguk van. nagyon remélem, hogy van Isten, és látja az ilyen embereket. Én egy béketűrő ember vagyok, de nagyon kihozott a sodromból. Neki joga van szemétnek lenni, nekem meg jogom van otthon befogni:)

#96 Daphne15 2013. 07. 12. - 11:27:58

Igen. Én azon akadtam ki pl. egyszer a rehab.-ra mentünk volna kora délután a dokihoz a szakrendelésre, akkoriban rollátorral 1-200 métert tudtam menni. Az állomáson bent állt már a busz, de még nem a megállónál, hanem kicsit arrébb a parkolóban. Odamentünk anyu párjával, megkérni, hadd szálljak fel, hogy el tudjak helyezkedni, mert a megállónál a tömeg eltapos, stb. Nem engedte, merthogy őt megbüntetik. Na, ja, kivéve, ha gimis tinikurvákat fuvaroz a pedofil buszvezető bácsi, mert olyankor nem érdekli a büntetés. Ilyenek az emberek, baszódjanak meg az ilyen bunkók.

#97 noelle 2013. 07. 12. - 09:50:56

Mindenhova fogok írni, köszi a tippeket:) Amikor még egészséges voltam, álmomban nem gondoltam, hogy mennyi szemét ember van, aki belerúg a betegekbe és még ki is röhögi a fejét.(tisztelet a kivételnek)A törvény az törvény. És ha van rá jogi lehetőség, akkor ártsunk. Észbontó, én sosem merném megengedni magamnak,.

#98 Daphne15 2013. 07. 12. - 09:29:45

Na, ezért utálom, mikor a politikai hátszéllel rendelkező celebnyomik fikáznak bennünket a tv-ben, nekik ilyesmiket simán elintéznek.

MEOSZ helyi tagszervezeténél, és az önkormányzatnál, családsegítő központban nem tudnak segíteni ebben?

#99 noelle 2013. 07. 12. - 08:57:35

Most beszéltem velük telefonon, nem igaz, mit meg nem engednek maguknak egyes emberek. Azt mondta a tag, hogy minden alkalommal meg fognak büntetni, ha a másfél méteres járdán nem hagyunk másfél métert. Kvázi ott nem állhat meg, ami nekem egyet jelent azzal, hogy nem tudok a házból kijutni sehova, mert 10 000 ft-ra büntetnek.
Van a házban egy vénasszony, már írtam róla, egyfolytában les, úgy hogy ahogy kilépek, máris kihívja a közterület felügyelőket. Azok meg annyira emberségesek:) Nincs elég bajom.

#100 Daphne15 2013. 07. 12. - 08:05:49

Kurva anyjukat, menjenek a Mexikói útra büntetni, ott 10 centi hely sincs a gyalogosoknak, de jöhetnek ide is a szomszéd utcába nálunk mucsajpusztán, ahol a kerékpárosoktól képtelenség használni a járdát, pedig elég széles.

Diéta: Nekem a mediterrán tetszik. A paleo-t egyébként egészségesnek tartom,(mondjuk a kettő eléggé hasonlít) de nem hiszem, hogy gyógyítaná az SM-et, az a hölgy elég fura a viedon. Viszont a paleolitos étrendet valóban jó hatásúnak tartom. És az is nagy szó, hogy a többi "részünket" karban tartjuk. Én 1-2 hóbortosra szoktam berágni miatta, mikor hülyeségeket kombinálnak bele. Nem értem, miért nem elég azt mondaniuk szimplán, hogy mai tudásunk szerint az egyik legegészségesebb étrend? Mert valóban jó. Bár a vegánok biztos tiltakoznának :D
Na, az viszont, én kicsi gyerekeknél egyenesen tiltanám, felnőtt még csak elvan megfelelő fehérje komplettálás mellett növényeken, de kicsi gyereknek kell a hús, és kész.

• 1048 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: