Házipatika fórum: koszveny - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

koszveny

#1 kiraly4750 2011. 10. 21. - 12:03:00

Bio+Active Lucernacsíra250 db Segít a sav-bázis egyensúly fentartásában, így gátolja a köszvény kialakulását, csökkenti az izületi gyulladást, reumás panaszokat. Segít a sav-bázis egyensúly fentartásában, így gátolja a köszvény kialakulását, csökkenti az izületi gyulladást, reumás panaszokat. http://flavinkiraly...._100_250db/213/ Segít az ízületi gyulladásoknál, reumánál A hagyományok szerint eloször az arabok termesztettek lucernát úgy kétezer évvel ezelott, s minden élelem atyjának nevezték. A népgyógyászatban a köszvényben szenvedők gyógytáplálékának hívták.Ma már azt is tudjuk, hogy növényi ösztrogén tartalma is fontos. Segít a sav-bázis egyensúly fentartásában, így gátolja a köszvény kialakulását, csökkenti az ízületi gyulladást, reumás panaszokat. Tartalmaz: -Természetes növényi hormonok. -Borostyánkősav. -Klorofill. -Vitaminok (A,C,B12,D,E,K,P). -Ásványianyagok Ca, P, Mg, Mn, Fe, K. (Kálcium, Foszfor, Magnezium, Mangán, Vas, Kálium). Egyetlen gyümölcs, vagy zöldségféle sem tartalmaz ennyi, az emésztéshez nélkülözhetetlen enzimet! Hatása: -A lucerna lúgos hatása kioldja az ízületekből a húgykősavat,rendszeres fogyasztásával, segít ízületi gyulladásnál, reumánál -Szoptatós anyáknál tejserkentő hatása lehet. -L-borostyánkősav tartalma miatt, segít a kötőszövet rugalmasságának megtartásában. Tárolás: száraz huvös helyen, gyerekek elol elzárva. Felhasználási javaslat: napi 3 X 1-2 kapszula

#2 szkronika 2011. 10. 17. - 02:08:43

http://iphone.facebo...100003008627054

#3 sana75 2011. 02. 12. - 16:46:29

szia!latom,hogy regi ez a beiras,de probalok 1 kis tanacsot adni.sajnos nekem is van koszvenyem,bar en eleg fiatalon kaptam!en mai napig a supergreen nevu termeket es a prime ph lugositot hasznalom!ezeket az innerlight.com oldalon meglehet talalni.en ezt hasznalom es dietat sem igazan csinalok!mivel szeretek sportolni,vagyis regota sulyzozom.elotte a nutriflex nevu termeket szedtem,mivel akkor meg nem ismertem a supergreent!!tudom,hogy nem olcso,de ha fajdalom nelkul lehet elni ,mint elotte akkor megeri!!remelem tudtam sok embernek segiteni,akik ugyanebben a betegsegben szenvednek mint en!a supergreen es a prime ph az a termek, amire erdemes a penzt kifizetni!ezt nem a reklam miatt irtam,hanem tapasztalatbol mert mar sokfele termeket kiprobaltam!!remelem tudtam segiteni akik a koszvenytol szenvednek!jo egeszseget mindenkinek!! :)

#4 nagyniki26 2010. 12. 29. - 14:28:21

Sziasztok! Köszvényre apumnak egyetlen dolog vált be, a méregtelenítés-lúgosítás. Ivott egy lúgosító koktélt ami tele van gyógynövényekkel.Ha jól emlékszem az Oktogonnál lévő gyógynövényboltban vette. A nevére már nem emlékszem pontosan sajna, de valami Puri. Ez nagyon szépen kitisztította a testét és segített elmulasztani a köszvényt. Azt mondta, hogy az első egy hétben a vizelete sűrűbb és büdösebb lett, ahogy ürültek ki belőle a méreganyagok, szóval nem kell megijedni, ha valaki ilyet tapasztal. Érdemes még ilyenkor E-vitamint (ha lehet folyékony formában) és omega3 zsírsavat is szedni. Remélem tudtam nektek segíteni! Üdv: Niki

#5 malozsa 2010. 03. 01. - 08:53:48

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy köszvényes rohamok után milyen gyorsan alalkulhat ki deformitás pl. a lábujjakon. Már 1-2 roham után is lehet, vagy ehhez hosszabb idő kell. És ha egyszer kialakult, akkor ez még elmúlhat vagy ez már örökre úgy marad? Esetleg van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

#6 drtihanyi 2010. 02. 23. - 22:25:58

A betegség lényege, hogy húgysav szaporodik fel a szervezetben és az ízületekben tűhegyes kristályok formájában (lerakódik ott), gyakran rohamokban jelentkező, nagy fájdalommal járó gyulladást okoz. Leggyakrabban a nagylábujj ízülete duzzad meg, és a fájdalom oda lokalizálódik (PODAGRA), de néha a kéz ízületei is érintettek lehetnek (chiragra). A purinok anyagcseréjének végterméke a húgysav. Kizárólag emberre jellemző a betegség, mivel más állatokban allantoin is képződhet a purin vegyületekből, így náluk soha nem alakulhat ki olyan magas húgysav koncentráció, mint az emberben. A DNS (a sejtek örökítő anyagának) adenin és guanin komponensei alakulnak át húgysavvá lebomlásuk során. Kórosan magas húgysav szint örökletes anyagcsere következménye is lehet (elsődleges köszvény), míg másodlagos köszvényben a magas húgysavszintet pl. fokozott sejtszétesés, daganat ellenes terápia, csökkent kiválasztás a veséken keresztül, vagy az étkezéssel bevitt, felgyülemlett purin okozhat. A vesékben ilyenkor húgysav kövek is képződhetnek. Ebből izolálták 1776-ban a húgysavat. Van azonban ennél nagyobb probléma is. Az NHANES-I vizsgálat szerint, ha a húgysav szint a szérumban meghaladja a 416 mikromol/l értéket, akkor férfiakban az infarktus gyakorisága 77%-kal nő, míg nőkben 300%-os növekedéssel számolhatunk! A 2000-ben befejeződött Rotterdam tanulmány ötezer ember, nyolc és fél évig tartó vizsgálatával fentieket teljes egészében megerősítette. Ha már kialakult a köszvényes roham, még ma is a legjobb gyógyszer az őszi kikericsből kivont Colchicin. E mellett bő folyadékfogyasztás, és a vizelet lúgosítása szükséges (ha már kialakult a húgysavkő, akkor a vizelet lúgosítása már tilos!). Megelőzés: purin szegény étrend, napi 200 mg alatti purin bevitel. Éhezni TILOS(!), mert az sejtpusztulással, és így húgysavszint emelkedéssel járhat. Magas purin tartalmú ételek: máj, hal, hús, belsőségek, csokoládé, bab, borsó, lencse, mák, mogyoró, mazsola (150-1000mg/100g). Közepes purin tartalmú ételek: karfiol, brokkoli, zöldbab. Alacsony purin tartalmú ételek: tej, túró, kefir, joghurt, sajt, krumpli, méz, rizs, kenyér, búzadara, gomba, vaj, olaj, margarin, stb. Rákterápiában a sejtszétesés következtében sok nukleinsav bomlik le, de az ilyenkor keletkező magas húgysavszintet ki tudjuk védeni xantin oxidáz gátló gyógyszer rendszeres adásával. A legfontosabb mégis a kalóriaszegény diéta, a mértékletes étkezés, a bő folyadék bevitel (de nem alkohol formájában!), és a vizelet tartós lúgosítása. Ehhez nyújt segítséget a SuperGreens ital. Aki látott már életében egyszer is húgysav kristályt, könnyen megérti, hogy miért ilyen fájdalmas betegség a köszvény! www.drtihanyi.hu

#7 melindalina 2010. 02. 20. - 19:32:46

Javitva az elöző!! Sziasztok!nekem édesapám beteg és nagyon megneheziti a napjait!!!kérlek küldjetek nekem is diétákat és minden mást ami ehez a betegséghez tarozik,weboldalakat is!!!e-mail cim:lina90@citromail.hu Elöre is köszi mindent!! Lina

#8 melindalina 2010. 02. 20. - 19:30:13

Szia!nekem édesapám beteg és negyon megneheziteni a napjait!!!kérlek küldjetek nekem is diétákat és minden mást ami ehez a betegséghez tarozik,weboldalakat is!!!e-mail cim:lina90@citromil.hu Előre is köszönök mindet!! Lina

#9 woghell 2010. 02. 01. - 08:17:40

Szia Bianka! Nekem is tudnál a témában egy e-mailt írni? megköszönném...

#10 woghell 2010. 02. 01. - 08:16:29

Sziasztok! Mostanában nekem is gondot okoz a köszvény. Persze az orvosok teletömtek gyógyszerekkel, de nem igazán használnak. A húgysavam gyerekkorom óta az egekben. olvastam hogy néhányan találtatok megoldásokat. Megírnátok nekem, hogy mit, vagy hogy hol találtátok? Azt is szívesen venném ha leírnátok, hogy mik azok az ételek, italok, amiket kerülnöm kellene... Az orvosom elég felszínesen utalt a vöröshúsra és a borra... E-mailcímem : baero@freemail.hu Előre is köszönöm.

#11 ilbolya 2009. 03. 20. - 10:37:11

Kedves Sorstársak! Szeretnék érdeklődni, hogy valakinek van e személyes pozitív tapasztalata a SPA méregtelenítő készülékkel kapcsolatban. Értem itt ez alatt, hogy labor eredményekkel igazolt pozitív tapasztalat, hogy tényleg a méregtelenítés folyamán csökkenti a húgysav szintet? Már ezt is megvenném, ha tényleg segítene, mert sajnos ez a betegség a térdizületben nagyon sok szenvedéssel jár. :( :( Ha valaki próbálta, kérem írjon. Üdvözlettel: Ibolya :d :d :d

#12 mar-ta 2009. 03. 09. - 14:16:03

Szia! Azt szeretném megtudni, hogy honnan jutnék hozzá a kombuchához. Kösz !

#13 sana75 2008. 04. 12. - 01:47:01

hello smilegirl!sajnos velem is ez tortent!en is kulfoldon elek es a fiatal korom miatt nalam sem tudtak az orvosok,hogy mi tortenik valojaban.sajnos nagyon sok osszetevoje lehet ,de az orvosok sem tudjak mitol jon ki pontosan.en annyit tudnek segiteni ,hogy ajanlok 1 szert probald ki.meggyogyulni nem fogsz tole ,de szerintem segiteni fog .en hasznalom szerintem jo fajdalmaim nem nagyon vannak.a neve nutri-flex.a magyar weboldalon meg is tudod nezni.(mintanyul.hu)keruld a voroshusokat egyel csirket es halat attol nem lesz bajod. azert mindent nem kell olyan szigoruan venni!szoktam alkoholt inni de mertekkel. bar csokoladet nem nagyon ettem, de valojaban en erzem tole a labam.remelem tudtam segiteni!minden jot! :)

#14 sana75 2008. 04. 12. - 01:46:09

hello smilegirl!sajnos velem is ez tortent!en is kulfoldon elek es a fiatal korom miatt nalam sem tudtak az orvosok,hogy mi tortenik valojaban.sajnos nagyon sok osszetevoje lehet ,de az orvosok sem tudjak mitol jon ki pontosan.en annyit tudnek segiteni ,hogy ajanlok 1 szert probald ki.meggyogyulni nem fogsz tole ,de szerintem segiteni fog .en hasznalom szerintem jo fajdalmaim nem nagyon vannak.a neve nutri-flex.a magyar weboldalon meg is tudod nezni.(mintanyul.hu)keruld a voroshusokat egyel csirket es halat attol nem lesz bajod. azert mindent nem kell olyan szigoruan venni!szoktam alkoholt inni de mertekkel. bar csokoladet nem nagyon ettem, de valojaban en erzem tole a labam.remelem tudtam segiteni!minden jot! :)

#15 Nella 2008. 01. 30. - 16:21:34

Sziasztok! Negyven év felett nálam is magasabb lett a hugysavszint mint kellene. Nagyon jó köszvénydiéta van fönn az interneten. Egyébként pedig javasolom a kombucha fogyasztását. Bp-i vagyok, ha valaki kér, annak szívesen adok, postázni nem postázok, a leírást elküldöm e-mail-ben. Nella ;)

#16 kicsitbob 2008. 01. 16. - 19:59:36

Sziasztok! Az én javaslatom a savháztartás kezelésére:2dl víz egy kanál almaecet és két kanál méz összekeverve Ajánlott lefekvés előtt de naponta kétszer is lehet. Nekem jót , csak ajánlani tudom.

#17 onecem 2008. 01. 15. - 23:20:02

Szia kedves Éva. Én is jó pár éve szenvedek a betegségben.Engem érdekelne a cikk amit tudsz ajánlani hogy nekem is sikerüljön fájdalom mentesé tenni. Segitséged elöre is kösz. onecem@citromail .hu

#18 berkesbela 2007. 12. 01. - 20:19:05

Szevasztok sorstársak! Én is évek óta küszküdöm ezzel a bajjal! Ráadásul nem szedhetek gyógyszert mert allargiás vagyok. Én mértéktartóan eszem, sokat sportolok, nem iszom alkoholt, de az igaz hogy sokszor megfeletkezem a 2 -3 lit. ivóvíz bevitelről. Valószínű ilyenkor jön elő a roham. Próbálta valaki a savbázis egyensúlyt javító porokat? üdv bbéla

#19 JKK 2007. 11. 28. - 08:21:34

Szia Éva! Diétát, útmutatót kérlek, küldj(tek): katakk@citromail.hu köszi

#20 JKK 2007. 11. 28. - 08:17:49

Szia! Kérlek küldj cikket nekem is. Köszi Kati

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: