Házipatika fórum: páfrányfenyő levél kivonat - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

páfrányfenyő levél kivonat

#1 monapalfi 2013. 01. 14. - 18:29:00

Ginkgo fánk nekünk is van, de eddig még nem mertem teát készíteni a leveléből. Jó, hogy olvastam most róla, meg fogom próbálni én is, hisz most vettem kínai ginkgo teát (+glykosaminnal), s mi sem bizonyítja, hogy lehet házilag is készíteni, csak az előttem szóló információkat be kell tartani.
Köszönöm! Meg fogom én is próbálni.
sing

#2 2006. 10. 14. - 14:28:04

Nekünk is van egy Ginko Biloba fánk. Még fiatal, kb. 4 méter magas. Én utánajártam a dolognak. Budakalászon van egy Gyógynövénykutató Intézet, megkerestem őket. Sikerült azzal az emberrel beszélnem, aki a gyógyteákkal foglalkozik. Utána olvasott (kínai könyv) és a következőről tájékoztatott: - A Ginko Biloba fa leveleit, közvetlen sárgulás előtt kell leszedni. - Alaposan meg kell mosni, majd szárítani. (kb. 2 hét) - Teljes száradás után össze lehet morzsolni. (Én morzsoláskor kihagytam a leveklek szárait.) Tea készítése: - Csak forrázni szabad, főzni nem. - Forrázási idő max. 8 perc. (Nem takarom le, mert akkor megfájdul a fejem.) - Maximális adagja felnőtteknek, betegségben: 100 gr száraz tealevél forrázata / nap. Vagy 1 zöld levél elrágva, de nem szabad lenyelni! (Ez iszonyatos mennyiség, remélem jól emlékszem! Én 1 teáskanálnyit használok / nap és keverek hozzá fél teáskanálnyi normál teát, az íze miatt. 8 perc elteltével leszűröm és felöntöm 2 literre kevés cukorral, és azt iszogatom napközben.) A fent leírtakat senki se vegye készpénznek, hanem járjon utána. Megjegyzem, azt lehet olvasni, hogy kínaiak már 1000 évvel ezelőtt is alkalmazták gyógyításra, és nem hinném, hogy volt akkoriban szeparátoruk. Én is olvastam, hogy nem ajánlják, mert lehet toxikáló hatása, meg hogy toxikáló savakat is tartalmazhat, de nem tudom ez csak a gyártók ijesztése, vagy igazolt.

#3 sanpedro 2006. 09. 13. - 15:22:50

Ha szerettek teázni, Gingko öregedésgátló teát találhattok a www.bostontea.atw.hu címen, a szálas teafüvek között. Nemcsak a fiatalság megőrzésére jó, a páfrányfenyő minden jótékony hatásával bír.

#4 2006. 09. 05. - 10:15:36

Erre a topikra a "kivonat" szó hozott. Fokhagyma kivonatot készítenék, hogy megcsináljam a cseppkúrát. A kérdésem, általános: A recept szerint 3 dl. 96%-os alkoholban kell feloldani 30 dkg. fokhagymát, mennyi 70%-os alkoholt használjak ehhez, és hogyan változik a kúra? Ugyanis a "kedves EU" miatt tilos 96%-os alkoholt forgalmazni, csak 70%-ost lehet kapni a gyógyszertárakban. Üdv: István

#5 2006. 09. 03. - 20:59:42

Kedves Calendula Nekem egy szokatlan kérdésem lenne. Van a kertünkben agy kis ginko fánk, és már hónapok óta azon gondolkodom kihez lehetne fordulni aki tudja ezeket a leveleket hogyan lehetne hasznosítani? Azt már tudom, hogy teának nem ajánlatos. Hol lehetne receptet találni a levelek hasznosítására? Martilla

#6 marpi 2006. 01. 10. - 08:14:31

Páfrányfenyőt ginkót, sokan forgalmaznak. Antioxidáns hatása,javítja a memóriát,serkenti az agyműködést. Agy fényesítőnek is nevezik. Az nem mindegy, melyiket vesszük.A Vision cég Antioxát ajánlanám, A termékek egy különleges gyártástechnológiával készülnek, a fitoterápiaban egyedülálló! Azonkivül, a ginkó mellett, szőlőtörkölykivonat, C , E vitamin, Béta-karotin, szelén. Aki ért hozzá, tudja ezen anyagok miért nannak együtt. Sajnos az embereket a sok reklám eltéríti az igazán jótól. Pedig azt nem kell reklámozni. Terjed magától is.Jobban oda kellene figyelnünk, a szintetikus és adalékanyagokra, mert nem csak a gyógyszerekben vannak!!!!!!!!!!

#7 2004. 11. 19. - 19:54:48

Kedves frstccalma1! Természetgyógyászattal foglalkozom. Ha gondolja, keressen meg magánban a fitopont@stilusp.axelero.net címen egy kis együttgondolkodásra, illetve ha tudok, szívesen segítek. Ha nem, megpróbálok olyat keresni, aki hasznára lehet Önnek. Szép napot, Calendula

#8 2004. 11. 19. - 16:28:36

Kedves Calendula! Sajnos, van egy több éve tartó komoly betegségem és amit hallok, hogy talán segítene rajtam, mindent kipróbálok- sajnos eddig eredménytelenül. Hallottam a páfrányfenyőlevél kivonatról, de nem tudtam, hol lehet beszerezni és milyen formában van forgalomban. Azóta sikerült Bilobil nevű készítményre rátalálnom(kapszula) most ezt próbálom. Sajnos, többet nem tudok. Üdvözlettel: frstccalma1

#9 2004. 11. 19. - 11:22:32

Kedves frstccalma1! A páfrányfenyőlevél kapszulás formában van forgalomban, gingko biloba néven. Milyen formában gondolt a kivonatra? Esetleg cseppként? Hálás lennék, ha megtudhatnám, hogy miért. (szívesen tanulnék belőle). Várom sorait, Calendula

#10 2004. 10. 31. - 08:43:23

Szeretnék információt arról, hogy hol tudnék hozzájutni a páfrányfenyő-levél kivonathoz? Vagy ki a gyártója/forgalmazója? Nagy szükségem lenne rá. Köszönöm a segítséget.

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: