Házipatika fórum: Kellemetlen lehellet - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

Kellemetlen lehellet

#21 2007. 03. 06. - 23:56:34

Tisztelt Doktornő! 17 éves középiskolás lány vagyokés 6 vagy több éve küszködök a rossz lehelletemmel.Nagyon zavar,mert nehezebben barátkozok így és befolyásolja az ismerkedést is. Voltam fogorvosnál,rndszeresen járok,szerinte amiatt van mert már 6. éve fogszabályzóm van:éjszakai és állandó.2szer 3szor 3-4 percig mosom és szájvízzelis öblögetem a számat és a fogaimat mégis kellemetlen a lehelletem.Fogmosás után is és főleg evés után is ésmég akkor is ha rágózok.Semmi nem használ,úgy érzem,mintha a torkomból vagy a gyomromból jönne.Köze lehet az emésztéshez?Kétségbe vagyok esve,mert zárkózottabb vagyok emiatt és a későbbi párválasztásban is akadály lehet ez,nem akarom az egész életemet így leélni,az osztálytársaimat is zavarja,összesúgnak ahátam mögött ésmegjegyzéseket tesznek rám! :'(' Remélem tud valamit ajánlani nekem amitől elmúlik ez! Előre is köszönöm válaszát

#22 2004. 11. 01. - 18:00:00

Tisztelt Doktornő! A kellemetlen lehellettel kapcsolatos a problémám. Huszonéves vagyok, már sok éve küszködöm vele. Fogorvosi jellegű problémára gyanakszom. Korábban volt már fogkő-eltávolításom, ami csak egy árnyalatnyit javított a dolgon, továbbá a fogkő hamarosan újraképződött. Másik gyanúm egy rossz fogamra irányult, amin mindig vastag lepedék képződött. Ezt a lepedéket, amikor az újjammal lehúztam, meglehetősem bűzös volt. De az említett fogamat is kihúzattam, és ez sem jelentett megoldást. További tünet még, ami meglehetősen fontos, hogy lepedékes a nyelvem. A lepedék fogmosáskor való eltávolítása után közel 100%-os a helyzet, tehát nincs jelentős nyoma a rossz lehelletnek. Ezt kiegészítem Corsodyl oldattal való öblögetéssel, ami szintén látványos javulást okoz. Másik előnye a Corsodyl-nak, hogy használata után lassabban képződik újra a nyelvlepedék. Összefoglalva tehát: a nyelvlepedéknek fogkefével való eltüntetésével, valamint a Corsodyl (jobban bevált, mint a Chlorhexamed) rendszeres használatával el tudom palástolni a problémát, de az eredmény nem 100%-os valamint mivel évek óta csinálom, kezd nyűggé válni. Gondolom egyébként sem mehet így a végtelenségig, mivel nem lehet egészséges egy gyógykészítmény ilyen hosszú alkalmazása. A kérdésem pedig az lenne, hogy milyen irányba induljak el? Fogászati szempontból van még néhány rossz fogam, amiket lehet jó lenne kihúzni, de feleslegesen nem szeretném. Továbbá egy átlagos fogorvos fel tudná-e ismerni a fogakon, fogínyen, hogy melyik a probléma okozója? Vagy csinál valamit "vakon" (pl.: kihúz egy rossz fogat), aztán majd észreveszem, hogy az volt-e a bűnös? Másrészről a nyelvlepedék nem tudom mennyire fogászati vonatkozású. Lehet-e valakinek lepedékes a nyelve úgy, hogy attól nincs semmi problémája és teljesen üde a lehellete? Tehát arra összpontosítsak, hogy a lepedéket megszüntessem, mert valószinűleg az a bűnös? Vagy önmagában a lepedék ártalmatlan, csak azon telepszenek meg a baktériumok és ezért hoz javulást annak eltüntetése? Visszatekintve elég sok kérdést tettem fel, de ez azért van mert, elég nagy a tanácstalanságom. Előre is köszönöm a válaszokat!

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: